Consument Het gemak lacht je niet toe 1 1 1 4 I Woensdag 27 februari 2008 PZC m r% 4. n 1 Diddy stuurt kleertjes naar ex Jennifer Lopez Britney speelt twee keer met haar zoons Thomas Acda is nu officieel gescheiden Hugh Grant steunt zorg voor stervenden KOOPWAAR door Wouter Klootwijk 1 1 Jantje krijgt een portemonnee- tje mee van zijn moeder. Er zit to euro in. Hij mag een boodschap doen. Van bood schappen doen wordt Jantje wijs. Moeder neemt de opvoeding ernstig. Het moet botersla zijn, zegt ze. Dat klinkt lichtgeel, maar botersla is helder groen met een geel hart. Dat wordt nog wat, later, denkt moeder tevreden als ze haar jon gen de straat uit ziet lopen. Tas aan zijn ene hand, in de andere het portemonneetje met de 10 eu ro erin. Even tussendoor een mededeling voor we verder gaan met het ver haal. Gemak is iets anders dan ge luk en het kan heel goed dat met een overvloed aan gemak het ge luk volkomen verloren gaat. De mededeling is in het bijzonder bestemd voor een nieuwbakken bankdirecteur, heer Van Dusscho- ten. Hij is zo pas benoemd tot baas van - hou je vast - de afdeling Bedrij ven en Instellingen binnen de divi sie Wholesale Clients Nederland van de ING-bank. In die hoedanigheid heeft hij iets gezegd. Het gemak heeft de toe komst, zei hij. „De toenemende vraag naar gemak is een structure le ontwikkeling binnen de foodke- ten. De industrie neemt het berei den van voedsel over van de consu ment." Hij heeft het onderzocht. Van Dusschoten voorziet dat le vensmiddelenfabrikanten geld dat ze bij hem komen lenen, in de na bije toekomst in nog meer snijma chines moeten investeren. Ook moeten ze nog grotere pannen ko pen om macaroni in te koken. Want consumenten - u, lezer en ik, schrijver - hebben 'aanhouden de behoefte' aan gemak. Ik wist het niet, de bankdirecteur zegt het. Maar, mijnheer, wat is dat ge mak dan? Terug naar Jantje. Hij doet de boodschap, blijft niet hangen on derweg, komt snel naar huis. Met botersla en portemonneetje. Dat portemonneetje is leeg. Bijna goed Jan, zegt moeder. Je kan prima boodschappen doen, maar je vergat het wisselgeld. Had je opeens haast, je moet nog even terug naar de winkel. Nee hoor, zegt Jantje, ik kreeg geen wisselgeld want sla kost 10 eu ro. Moeder kijkt in de tas. Er zit een knisperend plastic zakje in en in het zakje schemeren wat natte illustratie Judith Hofmann plukjes groen en een plukje geel. Het is een zak gemak. Speelt dit verhaaltje in de toe komst? Absoluut niet. Botersla kost al een tientje als je niet uit kijkt. Als het in een zakje zit. Wel iswaar betaal je er dan geen tientje voor, maar er zit zo goed als niks in, het zou wegwaaien als je er mee uit picknicken ging. In een en dezelfde supermarkt kun je (de toekomst van de bankdi recteur is nog niet helemaal begon nen) prachtige kroppen botersla vinden aan de ene kant van het gangpad. Aan de andere kant staat een gemaksmeubel met een bizar grote keus aan knisperende plastic zakjes met wat gesneden en ge mengde groenten erin. Een krop sla die in de zomer maar 25 cent zal kosten, moet nu, win ter, 8o cent opbrengen, maar hij komt dan ook uit het warme Zui den. Hij weegt nauwkeurig 507 gram. Op de gekoelde gemak schappen ligt ook sla. Een plukje in een zak je. De sla is al gewas sen, zegt het etiket waar ook het gewicht op staat: honderd gram. En wat kost dat? 1,70 euro! Een he le krop van een halve kilo kost minder dan de helft van een pluk je gemak van een ons. Reken maar uit zakgeldarme scho lier, je kunt beter investeren in een krop sla dan een krantenwijk ne men. Want als je met de krop langs de deuren gaat en hem in flarden verkoopt voor dezelfde prijs die de supermarkt per pluk re kent, maakt je meer dan 1000 pro cent winst op de inkoopprijs. Vrolijk wordt een mens er niet van, zo'n plukje van niks in een knapperig zakje. Een hele krop, dat is geluk hebben. Als je er oog voor hebt, zie je hem naar je la chen. ALLEMENSEN Sean 'Diddy' Combs is de flauw ste niet. Hij stuurt zijn ex-vrien- din Jennifer Lopez een setje ba bykleertjes van zijn eigen kle dingmerk voor haar vorige week geboren tweeling. Diddy is zelf ook vader van een tweeling. „Ze wordt een geweldige moe der", aldus de rapper tegen het Amerikaanse tijdschrift People. Het (officieel nog naamloze) duo wordt goed in de spullen ge zet: op hun kadolijst bij de chi que babyboutique Petit Tresor in Hollywood staan onder meer een luiertas van 840 euro en bed jes van 940 euro per stuk. Britney Spears heeft haar zoon tjes gisteren voor de tweede keer in een paar dagen tijd gezien. Amerikaanse media lieten er fo to's van zien. Sean Preston (2) en Jayden James (1) werden door een bodyguard van haar ex-man Kevin Federline naar het huis van de zangeres gebracht en drie uur later weer opgehaald. Zaterdag zag de 26-jarige Britney haar kroost voor het eerst in bijna twee maanden, nadat haar advocaten en die van Federline vrijdag een overeenkomst had den bereikt. Federline kreeg op 4 januari de volledige voogdij omdat Brit een dag eerder had geweigerd hen terug te geven na een bezoekje. De scheiding van Thomas Acda en zijn jeugdliefde Jojanneke is eindelijk rond. Het stel maakte bijna twee jaar geleden bekend dat ze gingen scheiden. Volgens de Telegraaf kan de Nederlandse zanger nu officieel eigenaar wor den van het kapitale grachten pand aan de Amsterdamse Brou wersgracht dat hij pasgeleden kocht van Katja en Thijs Rö- mer-Schuurman. Volgens de krant gaat Thomas het pand be trekken met zijn nieuwe gelief de, Esmeé. Acteur Hugh Grant wil dat de Britse regering meer geld uit trekt voor stervende patiënten. Zijn eigen moeder overleed on langs aan pancreaskanker. Ze werd thuis verzorgd door gespe cialiseerde verpleegkundigen van de liefdadigheidsorganisatie Marie Curie Cancer Care. De in stelling heeft 6 miljoen pond no dig om in heel Groot-Brittannië stervende patiënten thuis te kun nen verzorgen. Grant onder steunt hun initiatief „Het zijn engelen. Misschien is dat een cli ché, maar het is wel waar. Ze zorgden voor mijn moeder en maakten de situatie draaglijk." Hugh Grant foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14