Galactische tiTSffnen en body thetans 'Critici merken allemaal op een dag iets van de methodes van Scientology waarmee getracht wordt hen de mond te snoeren. Sjoukje Drenth-Bruintjes, exit-counselor PZC Woensdae 27 februari 2008 I 1 1 Beroemde volgelingen imiek is LEVENSVORMEN om voort te bestaan voor elke mogelijke i (dieren en planten). uniek is FYSISCH UNIVERSUM ie, ruimte en tijd. De drang om voort te isch universum. rnamiek is CEESTESDYNAMIEK oort te bestaan als geestelijk wezen. namiek is de drang te bestaan als ID. Ook wel God of Schepper genoemd, ubbard 'kan men pas de achtste dynamiek nneer de zevende in zijn geheel is bereikt'. KRC-driehoek, staat voor: Kennis Verantwoordelijkheid Controle ARC-driehoek, staat voor: Affiniteit, emotie Realiteit Communicatie Volgens Ron Hubbard zijn de hoeken van de driehoek verbonden; als één punt verbetert, verbeteren de andere mee. Scientology kent opvallend veel filmster ren onder zijn volgelingen. Een verklaring voor de populariteit onder sterren is volgens woordvoerster Julia Rijnvis dat Hubbard acteurs zag als 'creators van de toekomst'. Niet voor niets is in Holly wood een speciaal wervingscentrum voor beroemdheden. De bekendste is acteur Tom Cruise die een van de hoogste leiders binnen de kerk zou zijn. Scientology heeft hem van zijn leerproblemen (dyslexie) afgeholpen, zegt hij. Zijn huwelijk met Nicole Kidman zou zijn gestrand omdat Nicole uit de kerk wilde treden, wat zij intussen heeft gedaan. Toms nieuwe vrouw Katie Holmes is intus sen ook toegetreden. Kirstie Alley (Look who's talking, Cheers) werd naar eigen zeggen door Scientology van haarcocaïneproblemen afgeholpen. Andere beroemde volgelingen zijn: John Travolta, Anne Archer (Fatal Attraction), Jim Carrey, Jenna Elfman (Dharma Greg), de zanger Beck en Priscilla en haar dochter Lisa Marie Presley. Als Elvis voor zijn dood van Scientology had gehoord had de kerk hem enorm kunnen helpen bij zijn pillenverslaving, aldus Priscilla. In Nederland heeft de kerk voorzover bekend geen beroemde volgelingen. De leer van de voormalige sciencefiction schrijver L. Ron Hubbard bevat enkele elementen die sterke sf-invloeden vertonen. Volgens Hubbard was er ongeveer 75 miljoen jaar geleden een galactische tiran Xenu die aan het hoofd stond van de planeten van de Galactische Federatie. In zijn deel van de kosmos heerste indertijd grote overbevolking en om die situatie op te lossen zou hij zijn onderdanen naar de planeet Teegeeack hebben gebracht, oftewel naar de aarde. Hij sloot ze op in vulkanen, verdoofde hen en bestookte ze met kernbommen. De restanten van deze wezens zwerven nog steeds op aarde rond en hechten zich in de vorm van body thetans aan en in mensen. Zij zijn er de oorzaak van dat wij met psychologi sche en fysieke problemen opgezadeld zijn. Elk mens draagt honderden, zo niet duizen den body thetans bij zich. Al die body thetans - die soms kunnen samenwerken en dan hardnekkige 'clusters' vormen - dienen stuk voor stuk verwijderd te worden ('blow'), in een proces dat binnen Scientology bekend staat als 'auditing'. In het hogere cursusmateriaal legt Hubbard uit hoe body thetans ook verantwoordelijk zijn voor ziekte. In NOT34 meldt hij dat body thetans denken dat ze een lichaamsdeel zijn, of denken dat ze ziek zijn, en zo ziekte veroorzaken; tevens geeft hij een 'sequentie' om je van zulke verwarde body thetans te ontdoen. Woordvoerster Julia Rijnvis zegt niet te weten of het verhaal van Xenu waar is omdat zij 'nog niet bij dat niveau binnen de leer is aanbe land'. Ze benadrukt dat verhalen over Xenu alleen worden gepubliceerd om Scientology te ridiculiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11