Buitenland Turks-Cyprioten hopen voorzichtig op hereniging NIEUWS GETIPT VOOR U David Axelrod is architect achter Barack Obama Robijn Klein Krachtig! Nieuwe president van Grieks Cyprus wil einde maken aan tweedeling. Groep vertrouwelingen in Chicago zet de lijnen uit voor kandidaat. Man in rolstoel pleegt zelfmoordaanslag Irak Navo overwoog steun aan staatsgreep Italië VS straffen bedrijf dat junta Myanmar steunt 3 4 7 8 2 3 4 2 7 6 3 9 5 4 2 7 1 3 9 5 6 7 9 3 8 5 2 1 2 6 Palestijnen betogen tegen blokkade Israël 8 Dinsdag 26 februari 2008 PZC door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Alle ogen zijn gericht op Dimitris Christofias, zondag ge kozen tot president van Grieks Cy prus. De Turks-Cypriotische lei der Talat wil zo snel mogelijk met hem om tafel om over hereniging van het eiland te praten, liet hij gis termiddag weten. Talat is hoopvol en denkt dat er 'dit jaar nog' een einde kan komen aan de tweedeling van het eiland. De Europese Unie heeft meteen bij Christofias aangedrongen op een snelle hervatting van de onder handelingen. De Turkse en Griekse Cyprioten le ven sinds de invasie door Turkije in 1974 gescheiden. De onderhan delingen met de Turkse noordkant van het eiland zijn onder het be wind van president Tassos Papa- doupoulos stil te komen liggen. Christofias zei meteen nadat zijn verkiezingsoverwinning bekend was geworden 'een boodschap van vriendschap aan de Turks-Cyprio ten' te willen sturen. Die boodschap heeft aan Turkse kant van de Groene Lijn de hoop doen herleven. „Het optimisme is echt voelbaar", zegt Aziz Ener, drukker in het Turkse deel van hoofdstad Nicosia, „Iedereen is blij dat Papadopoulos naar huis is ge stuurd." Maar, benadrukt hij, de mensen zijn ook voorzichtig. „We moeten zien wat er gebeurt wan neer Talat en Christofias daadwer kelijk om tafel gaan zitten." door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - David Axelrod (52) loopt er verstrooid bij. De blik is op de onafscheidelijke blackberry in zijn hand gericht. Een leesbril hangt op het puntje van zijn neus. Het verwarde kapsel, de dikke snor en de losse kledingstijl verra den niet meteen dat hij de topadviseur van Barack Obama is, maar de trouwe volgers van de campagne weten inmiddels beter. Het succes van Obama is ook het succes van Axelrod. 'Een eiland van rust' heeft Obama zijn kleine team van vertrouwelin gen genoemd. Er mogen inmid dels vijfhonderd mensen werken voor de campagne en het budget mag zijn opgelopen tot boven de 100 miljoen dollar: de leiding van de organisatie is altijd dezelfde ge bleven. Aan het hoofd staat Axel rod, de oud-journalist uit Obama's woonplaats Chicago die de infor mele campagneslogan 'yes-we- SAMARRA - Een zelfmoordaanslag door een man in een rolstoel heeft gisteren een assistent-politiechef gedood en vier anderen verwond in Irak. Dat meldde de politie van Samarra, een plaats ten noorden van Bagdad. De man in de rolstoel vroeg bij een politiebureau in Samarra naar de assistent-politiechef, die hij eer der had ontmoet. Toen de agent met de man in gesprek ging, ging een bom af in de rolstoel. De agent overleed ter plekke. can!' bedacht. Hij is voor Obama wat Karl Rove was voor George Bush: de man van de ideeën, 'de architect'. Zijn naam worden al met bewon dering uitgesproken in de politie ke kringen van Amerika. Ruim een half jaar geleden leken ze nog een paar maatjes te klein om Hilla ry Clinton tegen te houden, maar het team van Obama is de tegen standers in alles te slim af geweest, zo luidt de heersende opvatting. 'Het probleem is dat Washington een plaats is waar goede ideeën sterven' De zegereeks van Obama in de laatste weken dient als bewijs. Obama presenteert zijn campagne steevast als een spontane bewe ging, maar die boodschap is wel bedacht door Axelrod. De oud journalist vindt dat de Democra ten zich te veel op ideeën concen treren en te weinig op de persoon lijkheid en drijfveren van een kan didaat. Axelrod wil altijd hetzelfde weten van een kandidaat: wie is je ROME - Belangrijke Navo-landen overwogen steun aan een staats greep van rechtse militairen in Ita lië als de Italiaanse Communisti sche Partij (PCI) daar in 1976 de parlementsverkiezingen zou heb ben gewonnen. Dit blijkt uit vrijgegeven Duitse, Britse en Amerikaanse documen ten, zo heeft het Duitse weekblad Der Spiegel gemeld. De Navo-leden waren bang dat PCI-ministers geheime Navo-docu- menten zouden lezen. vader, wie is je moeder, waarom wil je dit doen? Een campagne moet in zijn ogen meer over leider schap gaan dan over ideeën. In de toespraken van Obama, stee vast geredigeerd door Axelrod, ligt de nadruk dan ook op 'bindend lei derschap'. „Het probleem van Amerika is niet het gebrek aan goe de ideeën", zo luidt de boodschap. „Het probleem is dat Washington een plaats is geworden waar goede ideeën sterven." De ingrediënten van Obama's be weging waren al terug te zien bij de eveneens door Axelrod georga niseerde campagne van de huidi ge, zwarte, gouverneur van Massa chusetts, Deval Patrick, een goede vriend van Obama. Ook toen lag de nadruk op de biografie van de kandidaat, was er een boodschap van hoop en optimisme en kregen kiezers het gevoel dat zij onderdeel waren van een historische gebeur tenis. Ook toen werd er de slogan 'yes-we-can' gescandeerd. Toeval is dat niet, erkent Axelrod, die al jaren geleden doorhad dat Obama een veelbelovende toe komst had. „Ik zoek kandidaten die bij die boodschap passen." WASHINGTON - De Amerikaanse re gering heeft gisteren sancties aan gekondigd tegen bedrijven die za ken doen met de junta in Myan mar, het voormalige Birma. Het ministerie van Financiën zal hun financiële tegoeden in de VS be vriezen. Ook is het Amerikanen verboden om nog langer zaken met hen te doen. Een van de getroffen bedrijven is Asia World, opgericht door de om streden zakenman en 'peetvader van de heroïne' Lo Hsing Han. Robijn introduceert een nieuw vloeibaar wasmiddel: Klein Krachtig. Het is 2x geconcentreerd en daardoor is één dopje al genoeg voor één was. En dat heeft grootse voordelen: Groots in kleur, want het zorgt voor stralende kleuren. Groots in gemak, want de kleine fles is licht, makkelijk in gebruik en handig op te bergen. Groots in groen, want het is beter voor het milieu. Kortom Robijn Klein Krachig is... GROOTS. Robijn Klein Krachtig is verkrijgbaar in Color en Stralend Wit. Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. «til*2, GAZA-STAD - Duizenden Palestijnen hebben gisteren een kilometerslan ge menselijke keten gevormd langs de belangrijkste noord-zuidverbin- WéÊÊmmmmBm ding door de Gazastrook. Het pro test was gericht tegen de maanden lange blokkade door Israël van het gebied. Israël had zijn militairen aan de grens met de Gazastrook in ver hoogde staat van paraatheid ge bracht. Het vreesde een massale be storming. foto Hatem Moussa/AP Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8