Bel-me-niet-register schaadt doelen annen Raad Den Bosch boos over opvang verslaafden Sale*Sale*Sale! Beweging voor burgerrechten Zedendelinquent wijkt voor weerstand buurt Zwolle: moslima in boerkini moet kunnen Kamer nog niet eens over missie naar Tsjaad Reclamecommissie: spotje SP kan wel Eindbod politie-cao kost 320 miljoen euro Tegengaan ongewenste telefoontjes maakt werven donateur lastig. Buurt kreeg geen inspraak over locatie afgebrand tehuis. Swiss Sense" www.selekthuis.nl 6 Dinsdag 26 februari 2008 pzc den bosch - Een 52-jarige zedende linquent ziet af van zijn verhui zing naar de wijk Engelen in Den Bosch wegens signalen over weer stand tegen zijn komst in de buurt. Een gemeentewoordvoer der heeft dat gisteren gezegd. De man werd begin deze maand veroordeeld tot een grotendeels voorwaardelijke celstraf met een uitzonderlijke lange proeftijd van tien jaar wegens ontucht met een meisje van vijf jaar en het bezit van kinderporno. zwolle - De gemeente Zwolle he kelt het besluit van zwembad Han- zebad in die plaats om een mosli ma in boerkini het water uit te stu ren. Het college van burgemeester en wethouders wil dat het zwem- badbestuur terugkomt op de stel ling dat vrouwen met dergelijke zwemkleding niet welkom zijn tij dens reguliere openingstijden. Een boerkini is een lichaamsbedek- kend badpak met een soort nauw sluitende capuchon zodat ook het haar bedekt kan worden. den haag - De Tweede Kamer is nog lang niet akkoord met een Ne derlandse bijdrage aan de missie van de Europese Unie in Tsjaad. Eerder lekte uit dat het kabinet zes tig mariniers wil in te zetten. Bin nenkort valt een besluit. Een Ka mermeerderheid van WD, CDA en SP maakt zich zorgen over de neutraliteit van de door Frankrijk geleide EU-missie. Ook de PvdA vraagt zich af of de rol die de Fran sen in de voormalige kolonie spe len, gevolgen heeft voor de missie. amsterdam - Het spotje van de SP over de thuiszorg kan door de beu gel. Dat heeft de Reclame Code Commissie gisteren bepaald in een uitspraak over drie klachten die over het filmpje waren inge diend. Het tv-spotje met een oude vrouw die zich uitkleedt, zoekt volgens de commissie de grenzen van de goede smaak en het fatsoen op, maar heeft die niet overschreden. Ook vindt zij het filmpje niet mis leidend: de SP heeft duidelijk ge maakt dat mensen ook in de wer kelijkheid vaak met steeds andere hulpverleners te maken krijgen. den haag - Het eindbod van mi nister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken voor een nieuwe cao voor de politie kost vanaf 2010 structureel 320 miljoen euro per jaar. Voor 2008 en 2009 heeft zij 80 miljoen euro extra uitgetrok ken om het bod te financieren. Dat heeft de bewindsvrouw giste ren geschreven aan de Tweede Ka mer. Haar aanvankelijke bod met een looptijd van twee jaar zou 200 miljoen kosten. Het tweede bod, waarbij de cao drie maanden lan ger geldig zou zijn, kwam uit op 215 miljoen euro. Het eindbod heeft een looptijd van drie jaar. den haag - D66-leider Alexander Pechtold vindt dat burgers te laks zijn over de aantasting van hun privacy door de overheid. Hij zou willen dat er een burgerrechtenbe weging tot stand komt die zich sterk maakt voor het beschermen van hun persoonlijke vrijheid. In de Verenigde Staten en Duitsland bestaan dergelijke organisaties al. Pechtold zei dat gisteren bij de pre sentatie van het boek Alles onder controle van Bart de Koning. Daar in wordt beschreven hoe de over heid in de strijd tegen het terroris me de burgers steeds meer in de gaten houdt. Inlichtingendiensten lezen hun bankafschriften en e-mails en camera's en satellieten bespieden hun bewegingen. Volgens Pechtold maken veel Ne derlanders zich ten onrechte wei nig zorgen over de hoeveelheid in formatie die bij allerlei instanties beschikbaar is over hen. „Als er een ander aan de macht komt, wie weet hoe snel het dan kan gaan." den haag - De goededoelensector heeft een 'serieus probleem' als de Eerste Kamer later dit jaar instemt met de wettelijke maatregelen die ongewenste verkooptelefoontjes moeten tegengaan. Dat zegt Peter Helmer, voorzitter van de Samen werkende Brancheorganisaties Fi lantropie. Als de liefdadigheidsin stellingen moeten uitwijken naar andere manieren om donateurs te werven, zullen de kosten stijgen. Staatssecretaris Frank Heemskerk van Economische Zaken wil de Te- lecomwet aanvullen met een wet telijk verplicht register waar men sen zich kunnen registreren als zij gevrijwaard willen blijven van ver kooptelefoontjes. De Tweede Ka mer stemde daar vorige maand mee in. Het huidige bel-me-niet-register van Stichting Infofilter, een initia tief van de callcenterbranche zelf, is volgens Heemskerk onvoldoen de om irritatie over ongewenste verkooptelefoontjes weg te ne men. De brancheorganisaties voor goe de doelen vinden dat zij bena deeld worden door de belterreur van commerciële bedrijven. „De goeden moeten nu onder de kwa den lijden", vindt Helmer. Volgens hem vinden mensen het aanzien lijk minder erg om gebeld te wor den over goede doelen dan over hypotheken, verzekeringen of tele foonaanbieders. Telemarketing is voor goede doe len een relatief goedkoop en effec tief middel om donateurs te wer ven en "te behouden. Vooral het werven van nieuw begunstigers wordt een probleem, als mensen zich massaal aanmelden bij het bel-me-niet-register. Volgens direc teur Flip van der Kolk van Christal Teleservice, een callcenter dat veel Wettelijke maatregelen die onge- wenste verkooptelefoontjes moe ten tegengaan, zullen het werven van donateurs voor goede doe len flink in de wielen rijden. belwerk doet voor goede doelen, zijn charitatieve instellingen voor 20 tot 30 procent van hun inkom sten afhankelijk van de telefoon tjes. Volgens Jan Krol van het Vakblad Fondsenwerving helpt het regi stratiesysteem goededoelenorgani- saties om zeep. „Er worden wetten gemaakt zonder dat de politiek de gevolgen overziet." De problemen kunnen ondervan gen worden als consumenten in het bel-me-niet-register zelf kun nen aangeven voor welke onder werpen ze wel en niet telefonisch benaderd willen worden. Dat soort 'deelblokkades' bestaat ook in het huidige, zelfregulerende sys teem van Stichting Infofilter. den bosch - Schandalig, uitermate knullig, niet van deze tijd. Zo luid den gisteren de reacties in de ge meenteraad van Den Bosch op de manier waarop het college heeft besloten tot de komst van een op vangtehuis voor drugsverslaafde daklozen in de wijk De Kruis- kamp. Het pand aan de Churchill- laan ging in de nacht van vrijdag op zaterdag in vlammen op. Vermoedelijk is het gebouw aange stoken door buurtbewoners, hoe wel de politie daar nog geen zeker heid over kon geven. Zowel de op positie als de coalitiepartijen in de raad zullen het college vandaag on der vuur nemen over de besluit vorming. Vooral het gebrek aan in spraak van bewoners ergert de frac ties van de coalitiepartijen PvdA, WD en GroenLinks en de opposi tiepartijen SP en Bosch Belang. Die laatste partij zal een motie van afkeuring indienen tegen wethou der Jetty Eugster-Van Bergeijk (CDA, Zorg). SP-leidster Cecile Vis- scher: „Het is schandalig en ge tuigt van een enorme arrogantie dat het college zo met mensen om gaat. Kennelijk vindt het college in- U De raad van Den Bosch laakt het gebrek aan inspraak over de komst van een opvangtehuis voor drugsverslaafde daklozen. Dat tehuis brandde onlangs af. spraak iets lastigs." PvdA-fractie- voorzitter Hermie van Ommeren spreekt van een overhaast besluit. De leidster van de grootste coalitie partij zegt dat zij is geschrokken. „Maar we zijn niet uit op moties van wantrouwen". Wel wil zij als nog van het college horen waarom de opvang juist op deze plaats moest komen. Het pand ligt bij voorbeeld in de buurt van een aan tal basisscholen. In de criteria die het college zelf heeft opgesteld, staat dat dit niet de bedoeling is. bij de grootste boxspring-specialist van Nederland WO". BOXSPRINGS MATRASSEN Middelburg: Mortiereboulevard 18a, telefoon (0118) 60 65 94 www.swisssense.nl Bretthorn Kiest u voor een woning van SelektHuis, dan kiest u voor kwaliteit, gemak en traditioneel bou wen. SelektHuis heeft alle aandacht voor uw specifieke wensen. Tenslotte is het üw huis dat we bouwen! SelektHuis, Ambachtsweg 11, Tholen Ambachtweg 14, Moordrecht KUK VOOR MEER INFORMATIE OP: Onderdeel Nieuwenhuis Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6