Sport Doffer 'Rooie Dirk' bezorgt Sandra Muller podiumplek Michel Leonhart zet zijn selectie weer op één lijn Josimar Pattinama zet traditie voort T®PSC®RER Tafeltennisvrouwen zijn kansloos Goese heeft de beste jonge duif van Zeeland op de midfond. HW-trainer kijkt na roerige weken vooral weer naar toekomst. Nederlands team blijft in de race ondanks twee nederlagen. 36 I Dinsdag 26 februari 2008 PZC W door Fred Rabout GOES - 'Rooie Dirk' was afgelopen seizoen de beste jonge duif van Zeeland op de midfond. Zijn naam heeft deze doffer te danken aan de kleur van zijn vederpak en aan het hok van Dirk Pais, een be vriend duivenmelker uit Boven kerk. Daar kwamen zijn beide ouders vandaan. Het was Sandra Muller uit Goes die dankzij deze 'Rooie Dirk' op het podium stond tijdens de jaarlijkse huldigingen van de Afdeling Zeeland. Sandra Muller is de echtgenote van Andres Muller, die de zoon is van één van de bekendste gro- te-fondspelers van Zeeland, Wim Muller. Andres beoefent de dui vensport nog altijd in de combina tie Wim Muller&Znn, waarvan de renstal nog altijd te vinden is aan 't Goese Sas. Andres (33) woont in Goes en werd bijna op het duivenhok gebo ren. Sandra (29) trouwde met Andres. Het paar zorgde eerste voor eigen nageslacht - één meisje en drie jongens - en daarna kwa men de duiven. Andres: „IXvee jaar geleden kwam er hier in de Wulfaertstraat een hokje. Omdat ik nog in combinatie met mijn va der speel, kwam de naam van San dra op de ledenlijst van PV De Zeeuw te staan. Hoewel ze een leek was op het gebied van de dui vensport heeft ze zich het 'vak' in korte tijd eigen gemaakt. Sandra verzorgt de duiven en maakt ze ge reed voor de concoursen. Mijn taak is het om ze in te korven en de administratieve werkzaamhe den te verrichten. Uiteraard ne men we vaak samen beslissingen over bijvoorbeeld welke er inge- korfd moeten worden en welke duif bovenaan de poulebrief komt te staan. Maar nogmaals, Sandra is echt geen stroman voor mijn sport." Hun start omschrijft Andres overi gens als dramatisch. „Twee jaar ge leden begonnen we met vijftig jon ge duiven, allemaal duiven van vrienden en kennissen. Tijdens een opleerconcours raakten we de helft kwijt. We hebben toen maar een paar duifjes gespeeld. De rest hebben we 'ingehouden' om het jaar daarop uit te kweken. Dit sei zoen ging het al een stuk beter, al was een opleer vanuit Oudenaarde opnieuw geen succes. Er waren weer verliezen." Rooie Dirk kwam echter wel steeds terug. Negen keer zat hij in de mand, acht keer stond hij op de uitslag met op de midfondconcour- Andres Muller: 'Uiteraard nemen we vaak samen beslissingen' sen. Hij noteerde onder meer een vierde en een 78e op Orleans en een zestiende op Chantilly, alle maal in afdelingsverband. Het le verde Sandra Muller genoeg pun ten op voor de asduiftitel. Andres: „Hij heeft zijn werk gedaan en zit nu op het kweekhok om voor het nageslacht te zorgen." Wat zijn de doelstellingen voor San dra en Andres in 2008? „Goed presteren op de vijf dag- fondconcoursen voor oude duiven en de vier midfondconcoursen voor jonge duiven", stelt Andres. „Verder willen we onze renstal niet uitbreiden, maar in de breed te de kwaliteit versterken. Onze ba sis is te smal." Of er bij vader Wim geen materiaal te halen valt? „Uiteraard wel, maar dat zijn alle maal fondduiven. We willen ook geen grote fond, omdat dat te veel tijd in beslag neemt." door Frits Bakker HULST - Het smeulende vuurtje in de selectie van de Hulster voetbal club HW'24 is geblust. Twee van de drie muitende spelers lopen vanaf vandaag weer in het gareel, alleen Jeroen Claessens heeft de deur naar het eerste elftal defini tief dichtgegooid. Jaimy de Visser betuigde gisteren in een gesprek met trainer Michel Leonhart en voorzitter Gerard van de Voorde zijn spijt over de gepe perde uitspraken die hij heeft ge daan. „Hij heeft in zijn jeugdige onbezonnenheid dingen geroepen die hij nu terugneemt", vertelde Leonhart na het gesprek met zijn speler. Met Jari Viaene waren de proble men van een andere orde. Leon hart: „Ik was er zelf niet eens bij betrokken, maar eigenlijk komt het er op neer dat we in een moei lijke periode zitten. We waren tot nu toe alleen gewend aan succes sen. Mijn spelers - en ook ik - moe ten leren om met verlies en tegen slagen om te gaan." Voor Leonhart, die ook voor vol gend jaar (zijn vierde jaar bij HW) heeft bijgetekend, gaat het vanaf nu vooral weer over voetbal en de toekomst van de club. Het gevoel voor realiteit wint het van de irritaties over wat er in de afge lopen weken is gebeurd. „Met veel van die jongens die nu in HWi spelen, hebben we drie jaar lang bijna alleen gewonnen. Ze kwamen vanuit de jeugd naar het eerste, bleken over veel talent te beschikken en hebben twee ti tels op rij gewonnen. Dit jaar heb ben we aanvankelijk weer op een wolk gedreven, na een prachtige start, maar daarna is het minder geworden en zijn we afgezakt naar waar we nu staan. Dat komt even hard aan. Jari Viaene is met zijn ve le goals heel belangrijk geweest in die kampioensjaren. Hij heeft nu nog maar zes keer gescoord. En Christoph Praet heeft er ook nog maar vijf op zijn naam. Vooral Jari hunkert naar goals en dat vreet enorm aan hem." W* Bij HW'24 kijkt iedereen weer naar de toekomst. De rust is teruggekeerd na een verhelde rend gesprek tussen de trainer en een ontevreden speler.. De kritiek vanuit de selectie heeft Leonhart in zekere zin wel ge kwetst. „Het komt naar buiten zo over, dat er bij HW vooral veel on rust is, maar dat betreur ik. Zeker ook voor al die mensen die het zo goed voor hebben met de club. Ik durf te zeggen dat het alleen om die paar spelers gaat, die niet goed met teleurstelling zijn omgegaan. Dan bedoel ik: met verlies van het elftal, met gewisseld worden en met niet scoren." Zeker, ook voor de trainer zelf is dat even wennen geweest. „En dat ik ervan heb geleerd, bewijst dat de ruzie met Jaimy de Visser zo snel is bijgelegd. Daar was ik in het verleden heel anders mee om gegaan, denk ik. Maar eigenlijk moet ik ook maar denken: ik was zelf als voetballer ook niet het braafste jongetje van de klas. Dit gebeurt in elke club, alleen is het bij ons wel heel erg uitvergroot." HW'24, dat overigens zondag niet met tien man heeft gespeeld (in het verslag stond ten onrechte dat Randy Vergauwen uit het veld was gestuurd) hervat zondag de compe titie zonder onderlinge rancunes. „We kijken vooruit, niet meer ach teruit", verzekert Leonhart met een gelukzalige glimlach. door Rudy Boogert GOES - Josimar Pattinama is de vol gende doelpuntenmachine van Jong Ambon. De aanvaller is de vierde speler van de Middelburgse zondag-vierdeklasser die in de laat ste tien jaar de barrière van 25 doel punten doorbreekt. Een dergelijke productiviteit kan geen enkele an dere Zeeuwse club overleggen. Met zijn vier doelpunten zondag tegen NSV kwam Pattinama op 25 treffers. Hij trad daarmee in de voetsporen van Eldridge Pentury (29 goals in 2000/2001), Martin Waisapy (45 goals in 2003/2004) en Levi Waisapy (27 goals in 2006/2007). Pattinama heeft dit seizoen nog zes wedstrijden om zijn totaal ver der op te krikken en om een gooi te doen naar de eindoverwinning in het topscorersklassement van de PZC. Hij staat met Niek van Sprundel (Aardenburg) op de ge deelde vierde plaats, met 25 (doel)punten. Koploper bleef ZSC'62-spits Arjan Smalheer (27 doelpunten), die afge lopen weekeinde niet tot scoren kwam. klasse goals 1 - Arjan Smalheer (ZSC'62) 4B 27 2. - Ronald Zwager (Duiveland) 3A 17 2. 4 Dennie Ie Comte (Duiveland) 3A 17 4. - Niek van Sprundel (Aardenburg) 4A 25 4.4 Josimar Pattinama (Jong Ambon) 4B 25 6. - Mathijs Hage (Zierikzee) 3A 13 7- 4 Marinus Baas (Arnemuiden) 2E r 12 7. 4 Peter Dieleman (Zaamslag) 2E 12 7. 4 Jerfey Booij (Zeelandia Middelburg) 3A 12 7. 4 Vincent Goedegebuure 5B 18 11-4 Arjen Pattenier (Oostkapelle) 2E 11 11-4 Jorrit Schuurman (Dauwendaele) 3A 11 11.4 RudleySt. Jago (RCS) 2E 11 11-4 Arjan Koopmans (Rillandia) 3A 11 GUANGZHOU - De nederlagen tegen twee topnaties uit het tafeltennis waren ingecalculeerd op het WK voor landen. Maar dat Zuid-Korea en Japan zo gemakkelijk van Oran je zouden winnen, had vrouwen- bondscoach Pieke Franssen niet verwacht. „Het niveauverschil was wel erg groot",vond ze. Voorafhad de Lim burger nog hoop op een stuntje te gen de twee Aziatische formaties. Als Li Jiao en Li Jie op de toppen van hun kunnen tafeltennisten, zouden ze mogelijk hun opponen ten in het defensief drukken. Dat scenario hing geen enkel moment in de lucht. Zowel de Zuid-Kore- aanse als Japanse vrouwen dender den met 3-0 over Oranje heen. „Eigenlijk was ik daar wel verrast door", erkende Franssen. „We heb ben geen kans gehad." Li Jiao en Li Jie behoren in Europa tot de absolute top. Wedijveren met de beste tafeltennissters uit Azië is echter een ander verhaal. Beide oranje-vrouwen spelen zel den op dat hoge niveau en hadden in de duels met Zuid-Korea en Ja pan ook tijd nodig om daaraan te wennen. Dat werd hen door hun opponenten echter niet gegund. Dat de bondscoach van Zuid-Ko rea zijn hoogstgeplaatste speelsters thuis hield, werkte (hoe vreemd dat ook klinkt) niet in het voor deel. Kim Kyung-Ah (13e van de we reld) en Park Mi Young (21) zijn beide verdedigsters. Net als Li Jie en Elena Timina. Als twee verde digsters tegen elkaar spelen, ont wikkelt zich vaak een tactisch spel en zegt een hoge ranking weinig. Zuid-Korea kwam nu met een veredeld B-team naar Guangzhou en behield tegen Oranje gemakke lijk haar ongeslagen status. On danks de twee nederlagen hebben de Nederlandse vrouwen nog alle kans op kwalificatie voor de vol gende ronde. Dan moet wel wor den gewonnen van Frankrijk en Italië). De Nederlandse vrouwen verlie zen op het WK tafeltennis voor landenteams van Zuid-Korea en Japan. Toch maken ze nog kans op de volgende ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64