Sport Alles om Kramer Ie verslaan n word Leipheimer winnaar in Californië GPTRAVEL.NL Amerikanen Davis en Heddrick vormen blok tegen alleskunner. 03 Robert Gesink beste Nederlander, Hincapie wint laatste etappe. Doe mee Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/formule1 manager en geef je op Kip Op 14 maart is het weer zover: dan breekt een nieuw Formule 1-seizoen los! Ervaar het seizoen als nooit tevoren met het spel Formule 1 Manager. Mis niets, beleef het en word dé Formule 1 Manager van 2008! PZC Dinsdag 26 februari 2008 35 door Maarten van Helvoirt HEERENVEEN - Begin er bij Shani Davis vooral niet over dat hij beter met Chad Hedrick moet gaan sa menwerken, zo was altijd het de vies. Want dan kapt hij het ge sprek meteen af. Maar zondag, in de catacomben van Thialf, gaf Davis zonder tegen stribbelen toe dat een Amerikaans blok om Sven Kramer te verslaan geen utopie meer is. „Eigenlijk is Chad gewoon een goeie vent." Het is al heel wat voor Davis om dat te zeggen. Nog niet zo heel lang geleden vond hij Hedrick maar een blaaskaak en daarom had hij er in een recent verleden totaal geen behoefte aan om met hem samen te trainen. De verzoening tussen de twee schaatstitanen, achter Kramer nummer twee en drie op de Adels- kalender, is nog pril. En heus nog niet één, twee, drie voltooid. Twee weken geleden tijdens het WK all round in Berlijn zocht Hedrick na drukkelijk de toenadering. „Toen we samen van de kleedka mer naar de baan liepen om tegen elkaar de tien kilometer te schaat sen, zei ik tegen hem: Als we zo blijven doorgaan, apart van elkaar, dan blijven we strijden voor de tweede en derde plek.' En daar Shani Davis (links) en Chad Hedrick als gezworen kameraden samen in het vliegtuig naar Amsterdam. foto Leo Vogelzang/CPD was hij het wel mee eens. We moe ten iets doen om Kramer te ver slaan." Eerder die middag stond hij vanaf het middenterrein als een gek Da- vis aan te moedigen, toen die te gen Kramer de 1500 meter reed. „Ik voelde dat zijn support op recht was", zei Davis zondag. „Hij is een goede collega." Hedrick, die na zijn olympische ti tel van 2006 op de vijf kilometer een jaar flierefluitend door het le ven ging en zijn conditie liet ver slonzen, merkte dit seizoen dat hij een trainingsmaat mist, iemand aan wie hij zich kan optrekken. „In de Amerikaanse ploeg is ver der niemand van mijn niveau. Ik heb Shani voorgesteld om, net als ik, in Salt Lake City te komen trai nen. Hij weet dat ik hem daar met open armen zal ontvangen. We hoeven heus geen vrienden te wor den, maar we kunnen wel eikaars talent respecteren." En daar dus van profiteren. „Bijko mend voordeel voor hem is dat zijn shorttrackcoach ook in Salt La ke zit." Davis is uitgeweken naar De twee beste Amerikaanse schaatsers zijn bereid om samen te werken en een blok te vormen tegen de hegemonie van Sven Kramer. Calgary, maar de Canadese bond wil met het oog op de Winterspe len van 2010 in eigen land niet lan ger dat buitenlanders met de Cana dezen meetrainen. Ook hij heeft dus niemand om zich aan op te trekken. Bart Veldkamp, bondscoach van de Amerikanen en dus ook van Hedrick, had zich vorige zomer bij zijn aanstelling ten doel gesteld om de twee beste Amerikaanse schaatsers samen te brengen, maar nu het seizoen bijna ten einde is (alleen het WK afstanden rest nog) wil hij er niet te veel woor den aan vuil maken. Want dan krijgt hij ma Davis op zijn dak. Zij vindt zo'n gedreven coach niet het beste voor haar zoon. Sinds een paar maanden traint Da- vis onder een andere Nederlandse coach, Arno Hoogveld, die werkt voor de universiteit van Calgary. „De beste die ik me wensen kan" vertelde Davis na de wedstrijden in Heerenveen. „Hij is een slimme vent, maakt goede trainingspro gramma's en hij schrijft me niet de wet voor. Hij plaatst voor mij al les in het juiste perspectief. Maar ik wil nu nog niet vooruitkijken naar volgend jaar. Alle opties zijn open. Ook om samen met Hedrick te gaan trainen, ja." En om eerlijk te zijn: Chad Hed rick ziet het al helemaal voor zich: „Als Davis en ik samen één ploeg gaan vormen, stapt er ook meteen een grote sponsor in." PASADENA - Levi Leipheimer heeft net als vorig jaar de Ronde van Ca lifornië gewonnen. In het eindklas sement bleef de Amerikaanse wiel renner, die voor de ploeg Astana rijdt, 49 tellen voor op de Brit Da vid Millar. De Amerikaan Christi an Vandevelde eindigde als derde. Een andere Amerikaan, George Hincapie, won de zevende en laat ste etappe door in de sprint zijn vier medevluchters te verslaan. De heuvelachtige slotrit ging over 150 kilometer van Santa Clarita naar Pasadena. Leipheimer finishte in de regen veilig in het peloton. Beste Nederlander werd Robert Gesink van de Rabobankploeg. In het eindklassement eindigde hij als negende op 2 minuten en 18 se conden achter Leipheimer. De jon ge Nederlander won woensdag de koninginnenrit, de 152 kilometer lange derde etappe van Modesta naar San José, met vijf pittige ber gen. Gesink versloeg toen op de meet zijn medevluchter Leiphei mer. Zaterdag zette de 34-jarige Leipheimer in een tijdrit over 24 kilometer al zijn concurrenten op flinke achterstand. Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door Alleen deelnemers die ook meedoen met de Formule 1 Manager-quiz maken kans op prijzen. Kijk voor spelregels en voorwaarden op de website. Fantastische prijzen Naast eeuwige roem als de enige echte Formule 1 Manager, kunnen de winnaars van de quiz van Formule 1 Manager fantastische prijzen* winnen. Wat dacht je van een volledig verzorgde Formule 1 -reis voor twee personen naar Spanje? Hoe doe ik mee? Ga snel naar het spel op de website www.pzc.nl/formule1manager en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele seizoen aanmaken, maar let er wel op dat de reeds gereden wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór 14 maart 23.59 uur om het gehele seizoen mee te doen! We vragen een kleine bijdrage van 2,50 voor abonnees en 4,- voor niet-abonnees. Hoe werkt het? Als Formule 1 Manager krijg je een fictief budget van 100 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen dreamteam samen dat bestaat uit 2 coureurs, 1 motor en 1 chassis. Bij elke race verdien je salaris. Hoe meer punten je scoort, hoe meer salaris je verdient! Na iedere race kun je je tactiek aanpassen. Met je verdiende salaris en de opbrengsten van de verkoop van een onderdeel of coureur, kun je deze weer met nog betere vervangen! Versla je vrienden en collega's Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of collega's een eigen klassement maken. Zo maak je onderling voor eens en altijd uit wie de echte Formule 1-kenner is!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63