Kamer wil opheldering brand in Catshuis Vader is nog steeds spoorloos Parlement bijt zich vast in zaak rond brand in ambtswoning premier. Politie bestempelt man uit Roosendaal als belangrijkste verdachte. 'Papieren bankafschrift moet blijven' Levensduur bankpasjes is vaak beperkt Boer opgepakt voor doden van vijf zwanen Busje in file geplet tussen vrachtwagens Leiden herdenkt Marinus van der Lubbe Man ernstig gewond bij supportersruzie Jonge joyriders maken snelweg onveilig Leonardoscholen in heel Nederland Veel klachten over verkrijgen rolstoelen Vriendje Anne Frank krijgt gezicht PZC Dinsdag 26 februari 2008 I 5 DEN HAAG - De WD wil dat 'de on derste steen boven komt' tijdens een spoeddebat vandaag met pre mier Jan Peter Balkenende over de brand in het Catshuis in 2004. Tweede Kamerlid Fred Teeven wil onder meer weten waarom het ka binet alsnog besloten heeft tot een onderzoek van de Rijksrecherche naar deze brand, waarbij een schil der (49) om kwam. Hij wil ook weten waarom de taakomschrij ving van het onderzoek niet open baar is gemaakt. De brand in het Catshuis, de ambtswoning van de premier, ont stond door gebruik van het verbo den oplosmiddel thinner. Ambte naren van Algemene Zaken en de Rijksgebouwendienst zouden daar van geweten hebben, maar die in formatie zou jarenlang zijn achter gehouden. Het bedrijf waar de om gekomen schilder werkte, werd door de rechter veroordeeld tot een boete van 15.000 euro. De rechter sprak daarbij het vermoe den uit dat ambtenaren op de hoogte geweest waren van het ge bruik van thinner. Maar het ge rechtshof in Den Haag oordeelde een jaar geleden dat er onvoldoen de bewijs was dat de Staat schuld had aan de dood van de schilder. Sindsdien bleven er signalen op duiken dat ambtenaren meer gewe ten moeten hebben en dat de zaak in de doofpot is gestopt. Vooral RTL Nieuws beet zich vast in het onderwerp. Het kabinet vroeg de ze maand na berichten van RTL UJ Ambtenaren zouden op de hoog- te zijn geweest dat schilders het verboden thinner gebruikten in het Catshuis, waardoor er brand onstond en een man overleed. aan het OM om de Rijksrecherche een onderzoek te laten doen. De weduwe van de omgekomen schilder deed gisteren in het AD een oproep aan premier Balkenen de om openlijk te erkennen dat ambtenaren medeverantwoorde lijk waren voor de Catshuisbrand. Zij vindt dat haar dode man 'de schuld in de schoenen geschoven krijgt'. De PvdA en SP eisen een nieuw onderzoek naar het ongeval. ROOSENDAAL - De 41-jarige vader van de twee omgekomen kinderen bij het familiedrama in Roosen daal, is nog altijd spoorloos. De grootscheepse speurtocht naar de man, die het 25 man sterke recher cheteam van de politie op touw heeft gezet, heeft nog niets opgele verd. De zakenman was zaterdag door buurtbewoners nog spelend met zijn kinderen bij de woning gezien. Hij verliet Roosendaal in zijn auto. De man ligt in scheiding met zijn vrouw. Zij had het weekeinde el ders doorgebracht en ontdekte zondagmiddag in het huis de lichaampjes van de 4-jarige Pepijn en zijn 6-jarige zus Lidewij. Zij ble ken nog in leven, maar reanimatie hielp niet meer. De politie bestem pelt de vader sinds gisteren offi cieel als belangrijkste verdachte. Buurtbewoners zeiden teleurge steld te zijn in de gemeente, die gisterochtend wel op de basis school van de twee kinderen een persverklaring gaf, maar niet in de buurt. Volgens burgemeester Mi chel Marijnen was er weinig meer te melden dan al bekend was. AMSTERDAM - Het vriendje van Anne Frank heeft eindelijk een gezicht gekregen. In haar dagboe ken schrijf zij over haar liefde Peter, maar tot op heden was niet bekend hoe deze jongen eruitzag. Totdat een jeugdvriend van Peter, 64 jaar nadat Anne om het leven kwam, een foto vrijgaf met een bedankbriefje. De Anne Frank Stichting heeft gisteren bevestigd dat het om Peter Schiff gaat, de jongeman over wie Anne Frank schreef toen ze in het Achterhuis verbleef. Schiff kwam in de oorlog net als Anne om het leven in een concen tratiekamp. foto AP AMSTERDAM - Het papieren bankaf schrift moet blijven. Dat vindt 56 procent van Nederlandse pc-bezit- ters die internetbankieren, zo con cludeert TNS Nipo. Uit het onderzoek blijkt verder dat ruim drie kwart tevreden is over het aantal keer per jaar dat zij een bankafschrift ontvangen. Van dege nen die nu geen afschriften ont vangen, zou 16 procent dat wel wil len. DEN HAAG - Een op de acht men sen heeft voor de vervangingsda tum een nieuw bankpasje nodig, omdat het oude pasje het niet meer doet. Dat blijkt uit onder zoek van de Consumentenbond onder 730 mensen. Aan de pasjes die het niet meer doen, is volgens de ondervraagden uiterlijk niets te zien. Voor vervanging vragen ban ken doorgaans een bijdrage. GAAST - De politie heeft een 44-ja- rige boer uit het Friese Gaast gear resteerd voor het doden van vijf zwanen. De man had in een wei land bij zijn boerderij op ongeveer 80 centimeter boven de grond dra den opgehangen. Die zouden door de wind geluid moeten maken en daardoor ganzen verjagen. Vijf zwanen raakten er in verstrikt. Vol gens de politie zijn de dieren een zeer wrede dood gestorven. VELDHOVEN - Bij een ongeval op de A67 bij Veldhoven is gistermiddag de bestuurder van een busje om het leven gekomen. Het busje, dat stil stond achter een vrachtwagen in de file, werd geramd door een achteropkomende vrachtwagen. Volgens de politie zat er één per soon in het personenbusje. De chauffeur van de laatste vrachtwa gen raakte gewond. Marinus van der Lubbe leiden - Marinus van der Lubbe, die in 1933 werd geëxecuteerd we gens brandstichting in de Rijksdag in Berlijn, krijgt een plaquette in Leiden. Morgen, precies 75 jaar na de brand, wordt de levensgrote fo to van de geboren Leidenaar ont huld. Elisabeth van der Lubbe, een nicht van Marinus, onthult de pla quette. Ook wordt een gedicht van de Leidenaar voorgedragen. arnhem - Een 37-jarige man uit Duiven is in het afgelopen week einde levensgevaarlijk gewond ge raakt bij een ruzie tussen suppor ters van Vitesse en Feyenoord in het centrum van Arnhem. Dat be vestigde de politie gisteren. Aanhangers van de twee clubs trof fen elkaar zaterdagavond op de Ko renmarkt in Arnhem. De 37-jarige - een omstander - kreeg vermoede lijk een baksteen tegen zijn hoofd. Amsterdam - De Amsterdamse po litie heeft zondagochtend vroeg drie piepjonge joyriders gearres teerd. Daar ging een achtervolging over de Aio en de A2 aan vooraf, waarbij twee politieauto's bescha digd raakten. Het gaat om een 15-jarige jongen die de auto van zijn moeder zonder toestemming had geleend en twee vrienden van 16 en 17 jaar, aldus de politie. geleen - Op veel plaatsen in Ne derland kunnen hoogbegaafde kin deren mogelijk al vanaf volgend schooljaar naar Leonardoscholen. In september begon de eerste Leo- nardoschool in Venlo en in augus tus krijgt Geleen als tweede zo'n school. Maar ook in Rotterdam, Den Haag, Rijswijk, Assen, Dor drecht, Nijmegen, Hengelo, Woer den en Doetinchem bestaan verge vorderde plannen hier voor. utrecht - Veel mensen ondervin den problemen bij het verkrijgen van hulpmiddelen. Dit blijkt uit een analyse van de ruim vijfhon derd meldingen die eind vorig jaar binnenkwamen tijdens een meld- actie bij de Nederlandse Patiënten Consumenten Federatie (NPCF). Bijna de helft van de meldingen had betrekking op rolstoelen en rollators (43 procent).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5