Makelaar in mantelzorg Blauw-groen is Zeeland Geen werkstraf voor Vlissinger Inval politie grieft meer dan boete hennep o Goesenaar vrijgesproken van incest Boete voor rijden met gladde banden Hulp met losse eindjes en papieren rompslomp is bittere noodzaak. Reclamebedrijven doen suggesties voor promotie van provincie. Studio Sanérie €25 - KORTING op advieskuur PZC Dinsdag 26 februari 2008 27 door Claudia Sondervan KATTENDIJKE - Het is triest dat het nodig is, maar van de noodzaak van haar nieuwe beroep is Hellen Slager overtuigd: ze is mantelzorg makelaar. Gediplomeerd na een post-hbo-opleiding van negen maanden en de eerste in zuid west-Nederland. De Kattendijkse helpt mantelzorgers aan antwoor den en oplossingen en neemt hen ingewikkelde kwesties als bezwaar schriften tegen indicatiestellingen en de voorbereiding van hoorzit tingen uit handen. Voor werkgevers zoekt ze naar mogelijkheden om hun overbe laste werknemer te ontheffen van mantelzorgtaken die hem van het werk houden. Mensen die bij het gemeentelijk WMO-loket er nog niet uitkomen geeft ze advies en ondersteuning op hun weg langs aanvraag- en vergoe dingsprocedures. En als het nodig is regelt ze met buren, bekenden, vrijwilligers en vrienden oppasnet- werken opdat de zieke zich van hulp verzekerd weet. Doorde weeks is Slager klantenadviseur voor zorgverzekeraar CZ. Dat werk geeft haar inzicht in de schijnbaar ondoorgrondelijke spel regels in de zorg en regelingen als WMO en AWBZ. Slager: „Mensen bellen bijvoorbeeld voor een rol stoel. Daar gaat de zorgverzekeraar niet over, maar de gemeente. De zorgverzekeraar gaat enkel over het rolstoelvervoer. Tenzij het een trippelrolstoel is, dan is het weer zorgverzekering." Slagers nieuwe onderneming Mantelzorgmakelaar Hellen Slager: „Ik kijk naar ieders persoonlijke situatie." komt voort uit even paradoxaal be leid: een overheid die vindt dat we, oud of ziek of allebei, zo lang mogelijk zelfstandig moeten wo nen, maar die bezuinigt op alle middelen die zorg thuis mogelijk maken. Mantelzorg - onbetaalde verzorging door naasten - wordt formeel meegeteld in de vaststel ling van de zorgbehoefte, maar te gelijkertijd worden die naasten tot werken geprest om via de premies uit hun inkomen bij te dragen aan de zorgbekostiging. „De mantelzorger is vrouw, tussen de veertig en de zestig, werkend en heeft een gezin", schetst Slager het doorsnee profiel. „In die om standigheden heb je geen weken de tijd om verstrekkingen en ver goedingen geregeld te krijgen." Hellen Slager rekent zeventig euro Kattendijkse klantenadviseur van zorgverzekeraar maakt haar be roep van het regelwerk dat de overheid aan naastenzorg kop pelt. foto Willem Mieras per uur om zulke zaken af te han delen. Ze komt eerst gratis kijken wat ze voor de mantelzorgtoe stand ter plekke kan betekenen. Dan wordt overeengekomen wat Slager aanpakt tegen welke prijs. Soms kan haar tarief vergoed wor den uit een persoonsgebonden budget, soms biedt de bijzondere bijstandsregeling van een gemeen te soelaas. „Ik kijk naar ieders per soonlijke situatie." www.mantelzorggids.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Jullie maken het veel zwaarder dan het is, zo zei een achttienjarige Terneuzenaar te gen politierechter I. Woltring. De Terneuzenaar stond gisteren te recht voor het telen van welgeteld zestien hennepplanten. De politie trof die vorig jaar aan tijdens een inval in een woning. Volgens een tip was die jongeman in het bezit van een vuurwapen. De zoektocht naar dat wapen leverde niets op. Wel trof de politie in de tuin zes tien plantjes aan. Volgens de jongen waren die plant jes nog volop in de groei en zaten er nog helemaal geen toppen in. „Het was niets." Officier van justitie M. Overmeer hield hem echter voor dat hennep teelt hoe dan ook verboden is. Wat haar betreft wordt daar niet la cherig over gedaan. Ze stelde ook dat de jongeman dankzij die zes tien plantjes nu een strafblad heeft. „En dat op jouw leeftijd." Ze eiste voor de plantjes een boete van 250 euro. Politierechter I. Wol tring vonniste conform. Na afloop verklaarde de moeder van de jongen dat ze kan leven met die boete. Wat ze veel erger vindt is dat de Terneuzense poli tie, op basis van een voor haar ano nieme tip, zomaar haar woning kon binnenvallen en overhoop ha len. „Zomaar. Zonder enig bewijs kunnen ze dat doen." Nog steeds heeft ze last van de ge volgen van die doorzoeking. „Want alles is destijds overhoop ge haald. Alles is verplaatst. Nog steeds ligt niet alles terug op z'n plaats. Gewoon, omdat iemand de politie vertelde dat er bij ons een wapen zou liggen." door Ben Jansen MIDDELBURG - Blauw en groen moeten de huiskleuren van Zee land worden. Net zoals rood onwil lekeurig doet denken aan Ferrari en Coca Cola, oranje aan Neder landse sporters en Nationale Ne derlanden, geel aan ANWB en NS en blauwwit aan Heerenveen en De Graafschap, moet de combina tie blauw en groen gedachten aan Zeeland oproepen. Reclameman Ben Flore reikte dit idee gisteren aan in de Statencom missie economie en mobiliteit, waar de provinciale nota promotie aan de orde was. Namens acht Zeeuwse bedrijven die zich bezig houden met reclame, promotie en communicatie (de Zeeland 8) deed Flore een aantal suggesties voor een succesvolle Zeelandpro motie. Van verandering van de saaie internetvoorpagina van de provincie www.zeeland.nltot het kopen van een plaats voor Zeeland in het script van Goede Tijden Slechte Tijden. En van vier keer per jaar een Zeeuwse themaweek tot opwaardering van de kustmara- thon naar een evenement met in ternationale allure. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs bespeurde bij sommige Sta tenleden in de commissie een mis verstand over wat de provincie op het gebied van promotie wil gaan doen. Met de campagne Welkom in Zeeland van enkele jaren gele den als schrikbeeld voor ogen, wil den ze nut en noodzaak beter on derbouwd zien. Peijs hielp hen snel uit de droom: „Er komt géén provinciale campagne. Dat willen de Zeeuwen niet. We willen op een praktische manier aansluiten bij initiatieven en regio's, bedrij ven en sectoren. We gaan het als provincie niet organiseren, maar ondersteunen." En dat gebeurt, verzekerde ze, in begrijpelijke taal. Verscheidene commissieleden hadden kritiek op het wollige taalgebruik in de nota met termen als 'cross-sectorale sa menwerking', 'vraaggestuurde backoffices' en een 'onderlegger strategie'. „We komen in het ver volg met duidelijke taal", sprak Peijs. Die toezegging was in elk ge val zo klaar als een klontje. Figuurcorrectie- en afslankcenter bij inlevering van deze bon (geldig t/m 26-3-'08) - Thermo Fysische Methode (TFM) - Revolutionaire verbetering door gebruik van INFRAROOD-AFSLANKCABINE (snelle vetverbranding en huid versteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (+/- 30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup), enz. - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Maximaal resultaat bij minimale inspanning - Gewaarborgde cm-garantie 'Éït" Bel snel: 0118-594098 wwwstudiosaner ienl ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. en vr. 9.00-15.00 uur Fort_den Haakwecj 15A, Vrouwenpolder Wie de kleurencombinatie blauw en groen ziet, moet onwillekeu rig denken aan de kwaliteit van Zeeland om te wonen, te werken en te recreëren. VLISSINGEN - Een 46-jarige psy chiatrisch patiënt uit Vlissingen hoeft geen werkstraf te verrichten. Het Haagse gerechshof heeft de man wegens mishandeling en ver nieling in hoger beroep veroor deeld tot 1000 euro boete en twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. Met deze straf komt het hof tege moet aan de wens van de Vlissin ger. De man was eerder veroor deeld tot een werkstraf van tachtig uur, waarvan dertig voorwaarde lijk. De Vlissinger ging in hoger be roep omdat hij zichzelf geestelijk niet in staat acht om een werkstraf te doen. De man zit zwaar onder de medicijnen en drinkt extreem veel. Hij heeft bekend dat hij in 2004 en 2006 twee keer zijn voor malige echtgenote heeft mishan deld en in huis kabels van televisie en computer heeft vernield. Twee weken geleden eiste de hofaankla- ger opnieuw tachtig uur werkstraf waarvan dertig voorwaardelijk. MIDDELBURG - Een oud-inwoner van Goes is gisteren door de rechtbank in Middelburg vrijge sproken van seksueel mis bruik van zijn tweejarig dochter tje. Twee weken geleden vroeg de offi cier van justitie nog een werk straf van 240 uur tegen de Goese naar wegens het onzedelijk betas ten van het meisje. De verdachte was toen niet aanwezig op de zit ting. De rechtbank oordeelde echter dat er onvoldoende bewijs was om tot veroordeling over te gaan. MIDDELBURG - Een boete van 300 euro of zes dagen celstraf en daar naast een rijontzegging van twee maanden. Die straf legde de Mid delburgse rechtbank gisteren op aan de Belgische medewerker van een Terneuzense horecagelegen heid. Die man zou op 26 januari 2007 ingereden zijn op een Terneu zense parkeerwachter nadat deze hem had bekeurd. De automobi list verklaarde echter dat die glij partij was veroorzaakt door het natte wegdek en zijn gladde ban den. De rechtbank vonniste con form de eis van de officier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55