Zeeland Morres eist stop bouw skihal LAATSTE 3 HALEN Twijfels over inrichting weg N66o Arnemuidenaar ontkent geweld Klassieke auto's Delta sluit fitnesscentrum af NU (H)EERLIJK VOORDEEL OPHEFFINGSUITVERKOOP! 40% korting! van 1 BETALEN! Bouw recreatiecentrum Terneuzen zou in strijd zijn met vergunning. Klimaatbosjes geplant op Tholen PZC Dinsdag 26februari 2008 [25 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Morresgroep B.V. en Morres Wonen B.V. in Hulst ei sen dat de bouw van de skihal met recreatiecomplex in Terneuzen wordt stilgelegd. Er zou nu ge bouwd worden in strijd met de bouwvergunningen en het is nog lang niet zeker of er een vrijstel ling voor het gewijzigde bouwplan kan worden verleend. Dat betoogt het advocatenbureau Boekei De Nerée, dat door Morres in de arm is genomen. Morres geeft burgemeester en wethouders tot 5 maart de tijd om handha vend op te treden tegen het recrea tiecomplex. Gebeurt dat niet, dan stapt Morres naar de rechter. Het bedrijf wijst erop dat in de Woningwet de verplichting is op genomen om op te treden als er in strijd met de bouwvergunning wordt gebouwd. Het bouwen met het oog op de vestiging van ver schillende detailhandelbedrijven strookt volgens Morres niet met de vergunning en vrijstelling die in 2006 zijn verleend. In bijzondere omstandigheden kan van de plicht tot handhaving worden afgeweken. Bijvoorbeeld als er concreet zicht is op een lega lisatie van de situatie. In oktober vorig jaar heeft European Leisure Development een verzoek om vrij stelling en een nieuwe bouwver gunning ingediend om detailhan del mogelijk te maken. Maar het in dienen van zo'n aanvraag is niet genoeg om te kunnen spreken van concreet zicht op legalisatie, stelt het advocatenkantoor. „Op dit mo ment is het nog allerminst zeker dat er in redelijkheid binnen af zienbare termijn een bouwvergun ning en vrijstelling voor het gewij zigde bouwplan voor het leisure- center kan worden verleend." Meubelgigant Morres uit Hulst eist dat de bouw van het recrea tiecomplex in Terneuzen wordt stilgelegd. Zo niet, dan stapt Morres naar de rechter. Verder is het volgens Morres nog maar de vraag of het project goed ruimtelijk onderbouwd kan wor den. Het bedrijf zet ook vraagte kens bij de fmancieel-economi- sche haalbaarheid en of het pro ject niet in strijd is met het omge vingsplan Zeeland. Morres wijst er op dat bij dit project in het kader van de Wet Bibob de integriteit van de initiatiefnemers moet wor den onderzocht. „Onduidelijk is of een onderzoek in de zin van deze wet reeds heeft plaatsgevonden, terwijl kennelijk sprake is van in komsten uit niet legale bronnen." Wethouder Adhemar van Waes wil zich in afwachting van het be sluit van B en W niet over het ver zoek van Morres uitlaten. L_ Langstraat 73 Arnemuiden tel. 0118-606200 MIDDELBURG - De Staten van Zee land zijn er nog niet van overtuigd dat de weg Middelburg-Koudeker- ke (N66o) moet worden ingericht als erftoegangsweg waar maar 6o km per uur mag worden gereden. CU, WD en SP vonden gisteren in de commissie economie en mo biliteit dat bij de reconstructie van de weg moet worden gekozen voor een oplossing met een paral lelweg, waarbij het verkeer op de gewone weg 8o km mag blijven rij den. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) verwierp de sug gestie dat de 6o km-variant alleen uit de bus is gekomen om de be staande wegbeplanting te handha ven. Hij legde uit dat een parallel weg betekent dat vele fietsers op de route Middelburg-Koudekerke te maken hebben met bestem- mings- en landbouwverkeer. „Wij kiezen voor de veiligheid van de fietser." MIDDELBURG - De erkenning die de Arnemuidse vrouw vroeg, kreeg ze niet. Haar plaatsgenoot weiger de gisteren toe te geven dat hij haar vorig jaar juli had geslagen en geschopt. Ondanks die pertinente ontkenning veroordeelde politie rechter I. Woltring hem toch voor grove mishandeling en bedreiging. De man moet nu een werkstraf van tachtig uur uitvoeren en de vrouw een bedrag van vijfhonderd euro betalen als voorschot voor de geleden schade. Die straf is con form de eis. Voor de politierechter staat vast dat die man die vrouw die avond zeer ernstig heeft toegetakeld. Het slachtoffer van de man, aanwezig in de rechtszaal, vertelde dat ze nog steeds nachtmerries heeft. Ze durft 's avonds de deur niet meer uit omdat ze bang is de man nog eens tegen te komen. ANTWERPEN - Honderden klassieke auto's en motoren vullen zaterdag en zondag de expohallen van het Bouwcentrum in Antwerpen. De exposanten uit veertien landen bie den op de Classic Salon ook acces soires en onderdelen te koop aan. Beide dagen open van 9 tot 18 uur. TERNEUZEN - De laatste vestiging van fitnessketen Fit! in Zeeuws-Vlaanderen is gisteroch tend gesloten. Energieleverancier Delta heeft 'Foaks' in Terneuzen af gesloten van stroom, water en gas. Directeur Danny Rombout spreekt op zijn website www.neder- landfit.com van een fikse tegenslag. Hij zag zich genoodzaakt om ook de vierde Fit-locatie te sluiten. Foaks deed de voorbije anderhalve week dienst als crisiscentrum, van waaruit op een doorstart werd in gezet sinds problemen tussen aan deelhouders ervoor zorgden dat in de centra in Oostburg, Sas van Gent en Terneuzen alle fitnessap- paratuur in beslag werden geno men. Alleen Foaks bleef open als informatiepunt. OUD-VOSSEMEER - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft gisteren op verschillende plaatsen op Tho len 'klimaatbosjes' geplant. Deze bosjes, bestaan de uit drie walnotenbomen, zijn een symbolische bijdrage aan een oplossing voor het klimaatpro bleem. Er is voor walnotenbomen gekozen, om dat deze lang meegaan en weinig onderhoud no dig hebben. Overigens is het waterschap gisteren in Oud-Vossemeer ook begonnen met de aanleg van een nieuwe duiker onder de Molendijk, waar voor het nodig is zes populieren te verwijderen. foto Leo Adriaansen Alle gouden armbanden en colliers, briljant sieraden, zilveren sieraden en parelsieraden Walstraat 90 Vlissingen Tel.: 0118-413635 Alle gouden sieraden, oorknoppen, plaatjes, kruisjes, bedels met 40% korting! 1 Talloze aanbiedingen met 50%, 60% 70% korting! Alle horloges, bekende merken 25% korting maar ook 50% en 60% korting! Alle occasions

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53