Zeeland Bloemenhuis Mies wordt eigentijds Eetcafé wijkt voor versterking kust Besparing is doel van fusie Nog chaos van fietsen bij Stationsplein Goes m Naam, logo, assortiment en interieur onder handen genomen. Overeenstemming over uitkoopregeling voor De Hoge Duinen. Lintje voor vrijwillig brandweerman Brasser De hele vrijdagavond dansen in Vlissingen Lezingen over zwakke schakels Walcheren Vijf auto's bij garage Vlissingen beschadigd Expositie over 'kanker bij dieren de baas' Parkeergarages gaan 24 uur per dag open OR Zeeuwse Eilanden bezorgd over discussie nieuwe vestigingsplaats. 22 Dinsdag 26 februari 2008 PZC W kort krijgen de filialen een nieuwe formule. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek OOST-SOUBURC - Bloemenhuis Mies met vestigingen op Walche ren en in Goes, ondergaat een complete make-over. Zes filialen gaan om de beurt een aantal we ken dicht voor een inpandige ver bouwing. Het zevende, in de Ka naalstraat in Oost-Souburg, sluit volgende week voorgoed. Tijdens de verbouwingen worden de bloemen verkocht vanuit een kraam. De vestiging in winkelcen trum Dauwendaele in Middelburg is al gesloten en wordt 7 maart als eerste feestelijk heropend. De winkels van Marchel en Ri chard Mies moeten weer eigen tijds worden, vinden de broers. Daarom wordt alles anders. De naam, het logo, de huisstijl, de be drijfskleding en het assortiment. Toch hoeven de klanten niet bang te zijn, beklemtonen de eigenaren. Want het boeket-van-een-tientje blijft. Sterker nog, de prijs wordt scherper, beloven ze. Mies is de oudste en grootste bloe- menzaak in Zeeland. Het bedrijf werd in 1936 ingeschreven in het handelsregister. „Opa had het over genomen van zijn voorganger." Daarna is het van vader op zoon overgegaan. „Een klein jaar gele den hebben we de tijd genomen om eens met andere ogen naar ons bedrijf te kijken", vertelt Ri- Medewerksters van Mies stellen in de werkplaats boeketten samen. Binnen- chard. Ze kwamen tot de conclu sie dat het roer om moest, om met de tijd mee te kunnen gaan. 'Bloe menhuis' verdwijnt uit de naam. „Dat klinkt toch wat oudbollig." En het assortiment wordt breder, maar ook dieper, zeggen ze. „Mensen blijven hier terecht kun nen voor een bosje tulpen of een klein boeket. Dat laten we niet los. Maar daarnaast komen er straks ook grote, luxe boeketten." Nieuw voor de keten wordt de ver koop van woonaccessoires en ca deauartikelen. „Ook krijgen we een uitgebreid assortiment bloem potten en vazen. Vandaar ook on ze nieuwe naam: Mies bloemen+" Het filiaal aan de Kanaalstraat in Souburg gaat helemaal dicht. „Daar in de werkplaats werden de bloemstukken gemaakt. Ook werd van daaruit alles gedistribueerd naar de andere vestigingen. Dat is heel vervelend geweest voor de buurtbewoners. Zeker toen we de afgelopen jaren groeiden naar ze ven filialen. De vrachtwagens re den bijna af en aan. We hebben daarom een half jaar geleden een nieuwe werkplaats in gebruik ge nomen op de bloemenveiling in Naaldwijk. Alles wordt tegenwoor dig vanaf daar, rechtstreeks naar de verschillende winkels ge bracht." door Maurits Sep DISHOEK - Een belangrijk obstakel voor de kustversterking bij Dis hoek is uit de weg geruimd. Water schap Zeeuwse Eilanden heeft overeenstemming bereikt met eet café De Hoge Duinen over een uit koopregeling. De Hoge Duinen ligt aan de land zijde onderaan de duinen, langs de Zwanenburg. Voor de verster king van de kust moeten de dui nen landinwaarts worden ver breed. Dat betekent dat het eetcafé moet worden afgebroken. Voor 10 maart moest het water schap, dat verantwoordelijk is voor de uitvoering van het kustver- sterkingsproject Zwakke Schakels, met de eigenaar bij de notaris zijn geweest om de regeling te bekrach tigen. Hoewel het begin van dit project is uitgesteld, is toch beslo ten de onderhandelingen af te ron den en het eetcafé niet deze zomer nog open te laten, laat woordvoer ster Daniëlle Steijn van Zeeuwse Eilanden weten. „We wilden alle bei doorgaan." Volgens eigenaar Chris van Zalen van De Hoge Duinen zijn de ge sprekken over het uitkopen van zijn bedrijf goed verlopen. Van Za len zegt zich nog te oriënteren op een nieuwe locatie voor het eetca fé. Hij verwacht volgende week uit sluitsel te kunnen geven hierover. Van Zalen wil wel door in de hore ca. Hij heeft gewerkt op de veer boot Vlissingen-Breskens toen de PSD nog voer. „Ik heb de komst van de Westerscheldetunnel niet afgewacht, maar ben eerder ver pik De duinen bij Dishoek moeten landinwaarts worden verbreed. Daarom moet De Hoge Duinen verdwijnen. Het eetcafé houdt za terdag een afscheidsfeest. trokken." Hij heeft tien jaar gele den het toenmalige restaurant De Vijgheter gekocht en omgebouwd tot De Hoge Duinen. „We oriënte ren ons opnieuw op horeca. Ik ben zelf bijna zestig, dus ik heb mijn partijtje wel meegeblazen, maar mijn zoon zit ook in de fir ma en hij wil graag verder." De Hoge Duinen is het enige be drijf dat voor de kustversterking op Walcheren moet worden uitge kocht. Bij Westkapelle is alle grond al in eigendom van het wa terschap. Zeeuwse Eilanden voert nog wel onderhandelingen met boeren tussen Dishoek en Vlissin- gen over het kopen van grond. Daarvoor is door het uitstel van dit deelproject nog voldoende tijd, stelt woordvoerster Daniëlle Ste ijn. De Hoge Duinen houdt zaterdaga vond een afscheidsfeestje. Van Za len wil er ondanks alles een leuke avond van maken voor de vaste gasten van het eetcafé. Oudste bloemenzaak van Zee land wordt komende maanden hip en trendy, maar het 'boe- ket-van-een-tientje' blijft be staan. WESTKAPELLE - Wim Brasser uit Westkapelle is gisteravond konink lijk onderscheiden. Hij is twintig jaar actief bij de vrijwillige brand weer in zijn dorp. Burgemeester Rob van der Zwaag spelde hem de onderscheiding op. Brasser mag zich nu Lid in de Orde van Oranje Nassau noemen. Brasser is ook chauffeur bij de vrijwillige brand weer, en na oefenavonden is hij één van de twee barmannen. VLissiNGEN - Iedereen die van dan sen houdt, kan vrijdagavond te recht in Vlissingen. Voor de jeugd zijn er twee disco's. In de Paraplu van 19.30 tot 22.30 uur voor 8 tot 12-jarigen en in de Walk Inn op de zelfde tijd voor 12 tot 16-jarigen. Beide kosten een euro toegang. Fervente line-dancers betalen een euro meer, voor een avondje in De Regenboog in Souburg. MIDDELBURG - Op uitnodiging van de Heemkundige Kring Walche ren houden Hans van der Sande en André Marinisse van het Water schap Zeeuwse Eilanden morgen een lezing over de waterkeringen en de zwakke schakels op Walche ren. Ze geven onder meer uitleg over de komende werkzaamhe den. De lezingen beginnen om 20.00 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. VLISSINGEN - Vijf auto's die gepar keerd stonden bij een garagebe drijf aan de Gildeweg in Vlissin gen zijn tussen zaterdag 18.00 uur en maandag 8.00 uur beschadigd. Drie personenauto's zijn bekrast. Een bedrijfsauto werd ook bekrast en tevens is de voorruit vernield. Een andere bedrijfsauto raakte be schadigd door een steen die over de omheining werd gegooid. MIDDELBURG - Ongeveer één op de drie huisdieren krijgt vroeg of laat in zijn leven te maken met kanker. De expositie 'Kanker bij dieren de baas' laat zien hoe de ziekte ont staat, hoe de kanker tijdig te her kennen is door de eigenaar van het dier en welke behandelingen mogelijk zijn. De tentoonstelling is van 29 februari tot en met 10 april te zien in de bibliotheek in Oost-Souburg. MIDDELBURG - Parkeergarages in Middelburg gaan in de toekomst vierentwintig uur per dag open. Dat zei wethouder Huub van Klin ken (SGP) gisteravond in de ge meenteraad. Een meerderheid van de raad besloot de garages dit jaar langer open te stellen tijdens eve nementen als Vólkoren, de Dance- parade en het jazzfestival. SGP en Christenunie stemden tegen. door Luc Oggel GOES - De uitbreiding van het aan tal fietsklemmen op het Stations plein in Goes heeft nog niet het ge wenste resultaat. Nog steeds wor den veel rijwielen buiten de rek ken neergezet. De gemeente haalt alle 'foutgepar- keerde' fietsen donderdag weg. Wie zijn stalen ros terug wil, moet twintig euro betalen. Het fietsenprobleem voor het sta tion speelt al jaren. Met een forse uitbreiding van het aantal klem men, afgelopen najaar, dacht Goes een einde aan de chaos te kunnen maken. Dat helpt echter nog niet voldoende, aldus een woordvoer ster van de gemeente. „Op sommi ge dagen is er geen doorkomen aan." Aan de capaciteit ligt het vol gens haar niet. „Mensen moeten snel naar de trein en zetten hun fiets voor de ingang van het sta tion." Onder het motto 'fiets fout fiets weg' wordt donderdag een verwijderingsactie gehouden, de eerste sinds de nieuwe rekken zijn geplaatst. De ruiming is aangekon digd met posters op het station, en middelbare scholen hebben een brief ontvangen. Fietsen die niet goed zijn weggezet worden voor zien van een kaartje. Weggehaalde rijwielen worden maximaal dertien weken opgesla gen in een speciaal depot aan de Westhavendijk 152. door Emile Calon MIDDELBURG - De ondernemings raad van Waterschap Zeeuwse Ei landen vindt het zorgelijk dat in de discussie over de fusie tussen de waterschappen nu vooral wordt gesproken over de nieuwe vestigingsplaats en de opzet van een onderzoeksrapport. Het doel, kostenreductie, wordt daarbij uit het oog verloren, zo blijkt uit een brief die gisteren aan de orde kwam tijdens een vergade ring van het Algemeen Bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilan den. Volgens de OR mag die kostenre ductie echter niet op de achter grond raken. Dat zou volgens de ondernemingsraad ook niet uit te leggen zijn aan de inwoners. Dat werd ook naar voren gebracht door nogal wat leden van het alge meen bestuur. Die stelden duide lijk dat kiezen voor een nieuw hoofdkantoor in Zeeuws-Vlaande ren als consequentie heeft dat er geen kostenreductie bereikt kan worden bij een fusie tussen de bei de Zeeuwse waterschappen. Volgens de OR is het hoofdkan toor van Zeeuwse Eilanden zon der extra kosten geschikt te maken als hoofdzetel voor het gefuseerde waterschap. Dat kantoor is volgens de OR ook goed bereikbaar per openbaar vervoer. Een enkel lid van het algemeen be stuur riep het dagelijks bestuur ook op wat assertiever te reageren. Het dagelijks bestuur van Water schap Zeeuws-Vlaanderen werd daarbij als voorbeeld aangehaald. Dat bestuur toont zich meer re- 'Rebelse van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen wordt niet nagestreefd' bels, aldus P. van den Dorpel. Dijkgraaf W. Gosselaar beklem toonde dat dat rebelse niet wordt nagestreefd en dat zijn bestuur kiest voor inhoudelijke argumen ten waarbij de nadruk ligt op het behalen van een efficiencywinst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50