Zeeland Sint Laurens moet nog meer groeien PZC i Patton gasbarbeque 21 Fietspad op dijk Nieuwland blijft tot zomer toegankelijk WALCHEREN 29 Museumstuk 27 Nieuwbouwwijken in Griffioen, Arnemuiden en Sint Laurens ES De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Officiële procedure geeft belanghebbenden kans bezwaar te maken. Boete Broers Coen winnen Oscars met 'No country for old men' Dinsdag 26 februari 2008 Makelaar in mantelzorg Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Door een groot Sint Laurens, een nieuwe wijk de Griffi oen en een verdere uitbreiding van Arnemuiden kan Middelburg ook na 2015 blijven groeien. Gister avond presenteerde het college van B en W nieuwe plannen voor de toekomst van de gemeente. Met minder groei dan eerst was voorzien, maar het gemeentebe stuur houdt vast aan zesduizend extra woningen. Veel van de plannen die tien jaar geleden werden gepresenteerd, en die zijn vastgelegd in de kwaliteits atlas, zijn inmiddels achterhaald. Het Veerse Meer wordt niet uitge breid tot aan de stad, wonen op Arnestein blijkt niet haalbaar en ook huizen bouwen rond het land goed ter Hooge is niet realistisch. Tot 2015 wordt er nog op veel plaatsen in de stad gebouwd, on der meer in de Mortiere, in de Erasmuswijk-Zuid, op het oude Ar duinterrein, in Arnemuiden en in Sint Laurens. Na die tijd zijn er nog maar een paar opties voor nieuwbouw. Sint Laurens is één van die opties. Met de uitbreiding van tweehon derd huizen aan de zuidkant is het dorp nog niet af vindt het college. De gemeente heeft inmiddels al grond gekocht ten noorden van het dorp en aan de oostkant van Om ook na 2015 te kunnen groeien wil Middelburg nieuwe wijken bouwen in Sint Laurens, Arnemuiden en de Griffioen met in totaal zesduizend woningen. de Noordweg, tussen de bestaande huizen en de nieuwe N57. Ook daar kunnen woningen worden ge bouwd. Ook aan de westkant van de Griffioen, ten zuiden van de Walcherseweg is inmiddels grond gekocht. De gemeenteraad moet daar volgende maand al een knoop over doorhakken. Arnemuiden is een verhaal apart. Het gemeentebestuur denkt dat het daar vooral nodig is om te bou wen voor de eigen inwoners van het dorp. Alleen als gekozen wordt om het water van het Veerse Meer tot aan het dorp door te trekken, zal Arnemuiden meer mensen van buiten trekken, is de verwach ting. De plannen om meer water toe te laten in de polders ten noor den van het dorp zijn klaar. Ook daar moet de gemeenteraad nog over besluiten. Dat de stad behoorlijk oprukt naar de gemeentegrenzen, is niet alleen merkbaar aan schaarser wordende woningbouwlocaties. Ook voor bedrijven wordt het krap in Middelburg. Er is een acuut tekort aan grond voor bedrij ven. Niet voor die bedrijven die het goed doen op een zichtlocatie als de Mortiere, maar voor de be drijven zoals die op Arnestein. Een pasklare oplossing is er niet: de gemeente onderhandelt onder meer met Herstaco over een ver plaatsing naar Vlissingen zodat er ruimte vrijkomt. Maar die onder handelingen gaan 'niet helemaal vanzelf, zei ambtenaar Hans Schild. Aan de oostkant van Ramsburg is nog ruimte voor een nieuw bedrij venterrein. Ook die grond wil de gemeente kopen. Nadeel is dat het gebied in het Nationaal Landschap ligt. W VLISSINGEN - Vierenhalve ton kostte het vroegere stads museum aan het Beilamypark de Humares Groep vorig jaar. Véél te weinig, scandeerden de Vlissingers, voor zo'n monument. Maar wel een bouwvallig monument, beklemtoonde toenmalig wethouder Tineke Verhage, die liet weten juist blij te zijn 'dat iemand zo zot is om er miljoenen in te steken'. Aldus geschiedde. En hoe! Het museum krijgt weer echt de allure van een mu seum. Een opsteker voor de stad. Nu nog een waardig plein... foto Lex de Meester veilingkranten Op www.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Tot de zomer wordt het fietspad op de Westelijke Oude Havendijk tussen Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg onge moeid gelaten. De bomen worden wel gekapt. Dat heeft het college van B en W van Middelburg gister avond aan de gemeenteraad laten weten. Voordat het fietspad wordt afgeslo ten om de aanleg van een golfter rein op de dijk mogelijk te maken, moet een officiële procedure wor den gevolgd. Belanghebbenden krijgen daardoor de mogelijkheid om bezwaren in te dienen. Groen- Links had een motie met die strek king klaarliggen, maar trok die in toen het college zelf over de brug kwam. De exploitant van de golfbaan is bereid om de werkzaamheden op te schorten tot de procedure is af gerond, zei wethouder Hannie Kool (CDA). Voor de kap van de bomen op de dijk is al een vergun ning verleend. Daar is ook haast bij, volgens de wethouder, want de bomenkap moet plaatsvinden voordat de vogels er gaan broeden. Over het besluit om het fietspad op te offeren aan de golfbaan is veel commotie ontstaan. Vooral be woners van Nieuw- en Sint Joos land zijn erg gehecht aan het fiets pad op de dijk. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Regelmatig wordt geklaagd over de politie. Dat die het zichzelf ge makkelijk maakt door op hardrij den te controleren op plekken waar aan de weg gewerkt wordt bijvoorbeeld. Maar sommige mensen maken het de politie ook wel erg simpel. De nieuwsbrief van de politie beschrijft hoe een Vlissinger aangifte doet van een gestolen identiteitsbewijs. Op zijn naam komt een openstaan de boete tevoorschijn. Voor, ja wel, het niet kunnen tonen van een identiteitsbewijs. En bij het fouilleren komt uit zijn jas tien gram wiet en hasj tevoorschijn: twee keer wat mag. Weer een boete. Zelfs de politie conclu deert: het zal je maar gebeuren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49