Ellesdiek heeft iets unieks uitspraak in NU/(H)EERLIJK VOORDEEL OPHEFFINGSUITVERKOOP! zaak vechtpartij Knutseimiddag 'Succesvol' weekeinde inbrekers Internationale trommelaars en dansers in Goes Botsing door geopende brug 40% korting! van /wL r Zondag feest rond 25.000ste bezoeker in 't Kerkje. Klimaatbosjes geplant op Tholen J m. 40% extra korting! S PZC Dinsdag 26 februari 2008 25 door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek volgde ooit een marketingcursus. 'Unique selling point', was een term die hij leerde. „Dit is een unique selling point", realiseerde hij zich in 2000. Elles- dieker loop Rooze had zijn mede werking gevraagd aan een Zeeuws cultureel centrum in de kerk van Ellewoutsdijk. Engel Reinhoudt hapte toe. Zijn voorgevoel is juist gebleken, 't Kerkje van Ellesdiek begroet zondag op de meezingmid- dag met het Westkappels Kwartet de 25000ste bezoeker. Joop Rooze wist als lid van het kerkbestuur van Ellewoutsdijk dat 'zijn' kerk op termijn leeg zou komen. Waar om? „Omdat er veel te weinig mensen kwamen", vertelt Janus de Reijger uit Oudelande, al jaren penningmeester van 't Kerkje van Ellesdiek. Hij is een geboren Elles- dieker. „Veertien mensen kwamen er 's zondags, meer niet." Dat ging niet meer. De in 1952 geopende, herbouwde kerk - de oude was in 1944 door oorlogsgeweld verwoest - kwam leeg te staan. Joop Rooze had ge hoord van activiteiten in de 'eigen taele' in Friesland en Twente. „Suc cesvolle activiteiten", volgens En gel Reinhoudt. „Dat moest ook in Ellewoutsdijk kunnen." Stichting 't Kerkje van Ellesdiek zag het licht en nam de kerk over voor één gul den van de protestantse gemeente Deo (Driewegen, Ellewoutsdijk en Ovezande). Allerlei werkgroepjes 't Kerkje heeft bewezen dat een kerkgebouw prima een andere functie kan krijgen zijn sindsdien actief met: Zeeuwse oecumenische diensten, meezing- middagen, culturele evenementen en exposities. Een club liefhebbers heeft zich gestort op het vertalen van bijbelverhalen in het Zeeuws. Zondag 9 maart is de presentatie van het bijbelboek Hooglied. En rond 't Kerkje is de Vertelkring Midden-Zeeland ontstaan die zich bezighoudt met het schrijven, uit geven en voordragen van eigen ver halen in Zeeuws dialect. Zo'n 150 zitplaatsen telt 't Kerkje. Bij elke activiteit is altijd minstens de helft bezet. Engel Reinhoudt weet met andere vrijwilligers - in totaal 35 - soms grote namen te strikken, zoals Vlaams troubadour Willem Vermandere. 't Kerkje van Ellesdiek heeft bewe zen dat een kerkgebouw prima een andere functie kan krijgen. En gel Reinhoudt verklaart als vol leerd 'marketeer': „Een kerk heeft maar één product: godsdienstoefe ning. Ons aanbod is veel breder." MIDDELBURG - Opgelucht verliet een groep jongemannen uit het Brabantse Moergestel gisteren de Middelburgse rechtbank. Drie van hen waren gedaagd om dat ze volgens het Openbaar Minis terie eind 2006 betrokken waren bij een vechtpartij op de Markt in Middelburg. Een van hen werd door politierechter I. Woltring vrij gesproken omdat er geen overtui gend bewijs was voor zijn deelna me. Twee broers vertrokken even eens tevreden met alleen voor waardelijke werkstraffen, terwijl even daarvoor officier van justitie M. Overmeer nog onvoorwaardelij ke werkstraffen had geëist. De drie maakten deel uit van een groep van zo'n vijftien man die 17 decem ber aan het stappen was in Middel burg. Een van hen kreeg na het verlaten van een café ruzie met ie mand uit een andere groep, waar na er een grote chaos ontstond. OUD-VOSSEMEER - Waterschap Zeeuwse Eilanden bijdrage aan een oplossing voor het klimaatpro- in Oud-Vossemeer ook begonnen met de aanleg heeft gisteren op verschillende plaatsen op Tho- bleem. Er is voor walnotenbomen gekozen, om- van een nieuwe duiker onder de Molendijk, waar- len 'klimaatbosjes' geplant. Deze bosjes, bestaan- dat deze lang meegaan en weinig onderhoud no- voor het nodig is zes populieren te verwijderen, de uit drie walnotenbomen, zijn een symbolische dig hebben. Overigens is het waterschap gisteren foto Leo Adriaansen ZIERIKZEE - Kinderboerderij De Punt in Zierikzee houdt morgen een knutselmiddag voor kinderen. Dit keer verven de deelnemers een houten vogel, die daarna als mario net gebruikt kan worden. De mid dag begint om 13.30 uur. Aanmel den via 0111-417179. GOES - Bij verschillende inbraken op Zuid-Beveland is afgelopen weekeinde voor duizenden euro's aan goederen gestolen. Gister nacht werd bij een woninginbraak aan de Gentmansdijk in Krabben- dijke de cv-ketel weggenomen. Te vens werden enkele raamhorren gestolen. Samen hebben die een waarde van een paar duizend eu ro. Zaterdagnacht namen inbrekers een bedrijfsauto mee van een be drijf aan de Kreeft in Yerseke, na dat ze binnen eerst de sleutels had den gestolen. De witte Volkswa gen LT heeft het kenteken 78-BX-SF. In een woning aan de Steenenwei in Goes werden zondagavond siera den gestolen. GOES - In Sportpunt Zeeland is za terdag een voorronde van het com petitieseizoen van Color Guard Ne derland (CGN), een landelijke dans- en slagwerkorganisatie voor amateurs. Tweeëntwintig groepen uit Duitsland, Frankrijk, Engeland en Nederland treden op. De groe pen hebben elk vijf tot acht minu ten om hun vaardigheden te laten zien aan zowel het publiek als de jury. De deelnemers zijn vrij in vorm waarin ze hun optreden ge ven. De voorrondes waren eerder al in Aalsmeer, Hilversum, Frane- ker en Waalwijk. Deze begonnen in januari en de finale van de com petitie is op 29 maart in Eindho ven. Het evenement in de Goese sporthal begint om 16.30 uur. SLUISKIL - De brug over het kanaal van Gent naar Terneuzen, bij het Zeeuws-Vlaamse Sluiskil, zorgt niet alleen voor ergernis, maar ook voor gevaarlijke situaties. Dat bleek gisterochtend, toen een 61-jarige automobiliste uit de ge meente Hulst te laat zag dat er een file stond voor de geopende brug. Ze reed reed achterop haar voor ganger, een 42-jarige Belg. De auto van de vrouw raakte aan de voorzijde fors beschadigd, de andere auto had schade aan de ach terzijde. Beide bestuurders bleven onge deerd. Alle gouden armbanden en colliers, briljant sieraden, zilveren sieraden en parelsieraden Walstraat90 Vlissingen Tel.: 0118-413635 Alle gouden sieraden, oorknoppen, plaatjes, kruisjes, bedels met 40% korting! Talloze aanbiedingen met 50%, 60% 70% korting! Alle horloges, bekende merken 25% korting maar ook 50% en 60% korting! Alle occasions dat is 70% - 80% voordeliger dan nieuw!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43