liieiaiMl Besparing is doel fusie toaz££k^deld E Or Zeeuwse Eilanden bezorgd over discussie nieuwe vestigingsplaats. Zeeuwland verwacht animo voor Koopgarant Nieuwe eigenaren voor groentezaak Pieper Genealogisch centrum Goeree houdt open dag www.de rod epi la reri.nl Garlic Vitaal Forte: 3 haIen 2 betalen! SPZC Dinsdag 26 februari 2008 23 De lijdensweg van pop Albert in beeld. De kinderen, goed vastgesnoerd in een gordel, hebben niet te lijden van het harde remmen. Albert, die niet vastzit, wordt gelanceerd en stoot hard zijn hoofd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Emile Calon MIDDELBURG - De ondernemings raad (OR) van Waterschap Zeeuw se Eilanden vindt het zorgelijk dat in de discussie over de fusie tussen de waterschappen nu vooral wordt gesproken over de nieuwe vestigingsplaats en de opzet van een onderzoeksrapport. Het doel - kostenreductie - wordt daarbij uit het oog verloren, zo blijkt uit een brief die gisteren aan de orde kwam tijdens een vergade ring van het Algemeen Bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilan den. Volgens de OR mag die kos tenreductie niet op de achtergrond raken. Dat zou volgens de onderne mingsraad ook niet uit te leggen zijn aan de inwoners. Dat werd ook naar voren gebracht door nog al wat leden van het algemeen be stuur. Die stelden duidelijk dat kie zen voor een nieuw hoofdkantoor in Zeeuws-Vlaanderen als conse quentie heeft dat er geen kostenre ductie bereikt wordt bij een fusie tussen de beide Zeeuwse water schappen. Volgens de OR is het hoofdkantoor van Zeeuwse Eilan den zonder extra kosten geschikt te maken als hoofdzetel voor het gefuseerde waterschap. Dat kan toor is volgens de OR ook goed be reikbaar per openbaar vervoer. P. van den Dorpel, lid van het alge meen bestuur, riep het dagelijks bestuur op rebelser te reageren, zo als het bestuur van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen doet. Dijkgraaf W. Gosselaar beklem toonde dat dat niet wordt nage streefd en dat zijn bestuur kiest voor inhoudelijke argumenten waarbij de nadruk ligt op het beha len van efficiencywinst. ZIERIKZEE - In de omgeving van de Vlakestraat in Zierikzee is tussen zondagavond 22 uur en gisteroch tend 5.45 uur een kat mishandeld. De eigenaren van de kat troffen het beestje gisterochtend gewond aan. Het dier mist een deel van zijn staart en een ander deel daarvan was ontveld (het gehele middelste gedeelte). De dierenarts heeft de staart moeten amputeren. Een andere kat van de eigenaren is al drie maanden zoek. Van een buurtbewoonster zijn in dezelfde periode drie katten ver mist. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 ZIERIKZEE - Woningcorporatie Zeeuwland verwacht dat er zeker animo is onder huurders om via Koopgarant een woning te kopen. Vanaf 1 maart kunnen huurders van de corporatie via deze formule met korting (tot maximaal 25 pro cent) een huis van Zeeuwland aan schaffen. Een deel van het bestand van Zeeuwland wordt verkocht. De huurders van deze woningen krijgen binnenkort een aanbod thuis gestuurd. Willen zij niet ko pen, dan kunnen ze gewoon blij ven huren. Zeeuwland wil dit jaar zestig woningen verkopen. Dat geld is voor nieuwbouw bedoeld. OOSTERLAND - Dirk en Rianne van Buuren zetten woensdag 5 maart de bekende groentewinkel van Bennie Pieper in Oosterland voort. De winkel heet voortaan De Pie per, naar de aardappel. Ex-eigenaar Bennie Pieper gaat zijn jongens droom - beroepsbrandweerman - waarmaken in Utrecht. Met zijn vrouw en kinderen blijft hij wel in Oosterland wonen. Zeven jaar gele den nam hij de zaak over van zijn vader Piet. Broer Arco Pieper blijft vanuit zijn winkelwagen groenten en fruit verkopen. MIDDELHARNIS - Mensen met voor ouders op Goeree-Overflakkee of interesse in de geschiedenis van dat eiland kunnen zaterdag terecht op de open dag van het Genealo gisch Centrum Goeree-Overflak kee. Er liggen boeken, drukwerken en familieadvertenties ter inzage. Verder komen er gastsprekers, waaronder mensen van de Zeeuw se afdeling van de Nederlandse Ge nealogische Vereniging, en is er een rondleiding. De open dag in het Streekarchief aan de Dwarsweg in Middelharnis is van 10.00 tot 16.00 uur. Nü 180 capsules van 38,85 VOOr 25,00! normale prijs 12,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41