op niveau van armoe zitten Lutherse kerk in vlammen op A in Groede Brede School Koewacht viert eerste lustrum i i 1 op planken van Saneringsbedrijf maakt plan van aanpak voor opruimen van asbest. Chemieconcern zet kennis werving in ten faveure van streek. ZPZC Dinsdag 26 februari 2008 23 j_j j Muziekmiddag CROEDE - Stichting Groede houdt een aantal muziekmiddagen in de Lutherse kerk in Groede. Dat ge beurt in het kader van het jaar van 'Het Religieus Erfgoed'. De muziekmiddagen zijn telkens op de derde zondag van de maand. Het eerste concert is op zondag 16 maart, aanvang 14.00 uur. De kerk is om 13.30 uur open. Het West-Zeeuws-Vlaams Grego riaans koor zingt liederen uit de ka tholieke eredienst. Het koor staat onder leiding van Walter Dierx. Herman Bakker, de verhalenvertel ler uit Aardenburg, vertelt op zijn geheel eigen wijze over de geschie denis van de Lutheranen. Hij ver telt onder meer hoe zij in Groede terechtkwamen. De entree bedraagt vijf euro per persoon. Kaarten zijn telefonisch te bestellen bij 'Het Vlaemsche Erf goed' (0117-372414). Reserveren is gewenst. KOEWACHT - De Brede School Koe wacht bestaat vijf jaar. Zaterdag 29 maart wordt dit jubileum gevierd. Alle participanten zetten dan van 14.00 tot 16.00 uur hun deuren open om de mensen met hun acti viteiten kennis te laten maken. De basisschool, de kinderopvang, de bibliotheek, het consultatiebureau, GGD en de Jeugdontspanning wil len door middel van deze open dag hun samenwerking en de meerwaarde daarvan onder de aan dacht brengen. Tijdens de open dag kunnen de mensen een kijkje nemen in het gebouw en zijn er verschillende ac tiviteiten op touw gezet voor kin deren en volwassenen. De plaatse lijke EHBO-vereniging doet ook mee, de Mobiele Speelneus van de gemeente Terneuzen staat op het terrein achter de school en in de gymzaal kunnen de kinderen mee doen met een dansdemonstratie van Anneke Hamelink. Een clown en een suikerspin zorgen voor een feestelijke entourage deze dag. Voor de jeugd is er 's avonds een speciale jubileumavond in het JOK. Dow gaat mee naar Danssprookje de emigratiebeurs De Haiie Axel door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Een loods van een ga ragebedrijf aan de Oranjestraat in IJzendijke is in de nacht van zon dag op maandag grotendeels uitge brand. Vier voertuigen en gereed schappen die in de garage ston den, gingen verloren. Omdat er bij de rond twee uur uitgebroken brand asbest vrij kwam, werden drie omwonen den tijdelijk geëvacueerd. Zij mochten na een uurtje weer naar huis, maar kregen net als enkele andere omwonenden het advies hun tuin niet te betreden voor daar neergeslagen asbest is verwij derd. De brand werd bestreden door de korpsen van IJzendijke, Schoondij- ke en Biervliet en de hoogwerker uit Terneuzen. Het sein brand meester kon binnen drie kwartier worden gegeven. Aan de brand ging een ontploffing vooraf, dach ten omstanders. Maar officier van dienst Fred Moens van het Sluise brandweerkorps meldde dat ze uit- elkaar klappende eternietplaten hoorden. Een asbestsaneringsbe- drijf maakt vóór het eind van de week een plan van aanpak voor het opruimen van de gevaarlijk stoffen. Pas als het asbest is opge ruimd, kan de dienst forensisch onderzoek van de politie de oor zaak van de brand onderzoeken. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Chemieconcern Dow Chemical volgt de Zeeuws-Vlaam- se gemeenten naar de Emigratie- beurs die op 8 en 9 maart gehou den wordt in Nieuwegein. Als grootste industriële werkgever in de regio denkt Dow met zijn aan wezigheid op de beurs de gemeen ten te kunnen steunen bij hun po ging om potentiële emigranten te interesseren voor een mogelijke verhuizing naar Zeeuws-Vlaande- ren. Algemeen directeur Peter Holicki vindt het plan van de gemeenten om zoekers naar rust en ruimte te verlokken naar Zeeuws-Vlaande- ren te komen erg aardig en denkt dat Dow mensen over de streep kan helpen terkken door hen ba nen aan te bieden. Dow zette het voorbije jaar 154 mensen aan het werk, waarvan er 33 een andere nationaliteit hebben dan de Nederlandse. „Wat wer ving betreft heeft Dow veel erva ring. Als we die op de beurs in kunnen zetten voor de streek, dan doen we dat ook. Wellicht levert het ons als bedrijf ook nog iets op - denk aan nieuwe mensen" aldus Holicki. AXEL - Leerlingen van balletschool Petrella Lion treden twee weekein den in maart in totaal acht keer voor het voetlicht met het dans sprookje het Voorjaarsbos. Ze doen dat in cultureel centrum de Halle in Axel. Alle leerlingen vanaf vier jaar doen mee aan de voorstel ling in verschillende dansstijlen. Dit varieert van modern tot klas siek en jazz. Het danssprookje dat wordt ondersteund door kleurige kostuums en decor, speelt in op de komende paasdagen en de actuali teit. De voorstellingen zijn op 7, 8, 9,14,15 en 16 maart. Op vrijdag is de aanvangstijd 19.30 uur. Op zater dag om 14.00 en 19.30 uur. Op zon dag om 14.00 uur. Corrie en een zieke Karei. „Lichamelijk gaat het nu redelijk goed, maar geestelijk niet. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33