Zeeland PZC Morres eist stilleggen bouw skihal ws\ Crisiscentrum Fit! dicht 21 Sluis geeft subsidie aan voedselbank ZEEUWS-VLAANDEREN 29 27 Bouw leisurecenter Terneuzen zou in strijd zijn met vergunning. Basisschool Op de Hoogte ziet aantal leerlingen in negen jaar verdubbelen De veiling start op 7 maait. Wees er op tijd bij! Delta stopt leveringen aan fitnesscentrum Foaks in Terneuzen. Broers Coen winnen Oscars met 'No country for old men' Dinsdag 26 februari 2008 Makelaar in mantelzorg Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Morresgroep B.V. en Morres Wonen B.V. in Hulst ei sen dat de bouw van de skihal met leisurecenter in Terneuzen wordt stilgelegd. Er zou nu gebouwd wor den in strijd met de bouwvergun ningen en het is nog lang niet ze ker of er een vrijstelling voor het gewijzigde bouwplan kan worden verleend. Dat betoogt het advocatenbureau Boekei De Nerée, dat door Morres in de arm is genomen. Morres geeft burgemeester en wethouders tot 5 maart de tijd om handha vend op te treden tegen het leisure center. Gebeurt dat niet, dan stapt Morres naar de rechter. Het bedrijf wijst erop dat in de Woningwet de verplichting is op genomen om op te treden als er in strijd met de bouwvergunning wordt gebouwd. Het bouwen met het oog op de vestiging van ver schillende detailhandelbedrijven strookt volgens Morres niet met de vergunning en vrijstelling die in 2006 zijn verleend. In bijzondere omstandigheden kan van de plicht tot handhaving worden afgeweken. Bijvoorbeeld als er concreet zicht is op een lega lisatie van de situatie. In oktober vorig jaar heeft European Leisure Development een verzoek om vrij stelling en een nieuwe bouwver gunning ingediend om detailhan del mogelijk te maken. Maar het in dienen van zo'n aanvraag is niet genoeg om te kunnen spreken van concreet zicht op legalisatie, stelt het advocatenkantoor. „Op dit mo ment is het nog allerminst zeker dat er in redelijkheid binnen af zienbare termijn een bouwvergun ning en vrijstelling voor het gewij zigde bouwplan voor het leisure center kan worden verleend." Verder is het volgens Morres nog maar de vraag of het project goed ruimtelijk onderbouwd kan wor den. Het bedrijf zet ook vraagte- Meubelgigant Morres uit Hulst eist dat de bouw van het leisure center in Terneuzen wordt stilge legd. Zo niet, dan stapt Morres naar de rechter. kens bij de financieel-economi- sche haalbaarheid en of het pro ject niet in strijd is met het omge vingsplan Zeeland. Morres wijst er op dat bij dit project in het kader van de Wet Bibob de integriteit van de initiatiefnemers moet wor den onderzocht. „Onduidelijk is of een onderzoek in de zin van deze wet reeds heeft plaatsgevonden, terwijl kennelijk sprake is van in komsten uit niet legale bronnen." Wethouder Adhemar van Waes wil zich in afwachting van het be sluit van B en W niet over het ver zoek van Morres uitlaten. - 1fwt IfWIwV 7 r" H''r TERNEUZEN - Zo ben je een school die jarenlang rond de 85 leerlingen schommelt en zo verwel kom je de tweehonderdste telg binnen jouw mu ren. De groei van de woonwijk Othene in Terneu zen heeft de katholieke basisschool Op de Hoog te geen windeieren gelegd. Het leerlingenaantal is in negen jaar tijd ruim verdubbeld. De komst van een school in de wijk zelf zal straks ongetwij feld zijn weerslag hebben, maar daar ligt Op de Hoogte niet wakker van. De tweehonderdste leer ling, de vierjarige Tijs Versprille, werd gisteren feestelijk onthaald. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten SLUIS - Stichting Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen krijgt subsidie van de gemeente Sluis. Het gaat om een bedrag van 1250 euro. Het dagelijks gemeentebestuur be sloot onlangs deze subsidie be schikbaar te stellen. Hiermee wordt gehoor gegeven aan een motie van Helder Zeeuws. Deze fractie in de Sluise gemeente raad diende de motie in december vorig jaar in. „De voedselbank le vert een wezenlijke bijdrage aan de vermindering van (verborgen) armoede en verspilling van levens middelen in de regio. De voedsel bank geeft mensen met financiële problemen een steuntje in de rug en geeft hen de kans sneller uit hun sociale isolement te komen", betoogde Peter Loonen van Helder Zeeuws. De voedselbank draait louter op de inzet van vrijwilligers die kos ten moeten maken om voedsel en maaltijden op te halen en weg te brengen. Dit rechtvaardigt volgens Loonen een gemeentelijke bijdra ge van 1250 euro. Het college geeft hier nu gehoor aan. De voedsel bank vraagt alle drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten om subsidie. Op www.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bi] regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! fitnesscentra werd ingezet sinds problemen tussen aandeelhouders ervoor zorgden dat in de centra in Oostburg, Sas van Gent en Terneu zen alle fitnessapparatuur in be slag werden genomen. Alleen Foaks bleef toen open als centraal punt, waar leden en medewerkers naar de stand van zaken konden informeren. Vanaf nu worden zij alleen nog maar via de website op de hoogte gehouden. Op de internetpagina van Fit! laat Rombouts weten dat de werkzaamheden voor een door- Energieleverancier Delta heeft gisteren Fit!-vestiging Foaks in Terneuzen afgesloten van stroom, water en gas. Foaks is on middellijk gesloten. start gewoon blijven doorgaan. Hij was gisteren niet bereid te reage ren. Ondertussen krijgen de sportcen tra Delta en Bodyline in Terneu zen steeds meer aanmeldingen van Fit-leden. „We hebben daar om samen afspraken gemaakt, want ook voor ons is dit een moei lijke situatie", zegt directeur Pim Lexmond van Bodyline. „Voorals nog heeft alleen Bodyline in één week tijd al zo'n 75 overstappers ingeschreven. Nu kan dat nog, maar op een gegeven moment be reiken wij onze maximale capaci teit." Bij fitnesscentrum Way of Life in Breskens is volgens eigenaar Inge borg Modde het aantal overstap pers beperkt tot een 'handvol.' door Raymond de Frel TERNEUZEN - De laatste vestiging van fitnessketen Fit! in Zeeuws-Vlaanderen is gisteroch tend gesloten. Energieleverancier Delta heeft de Fit-vestiging Foaks in Terneuzen afgesloten van stroom, water en gas. Directeur Danny Rombout spreekt op zijn website wwiu.neder- landfit.com van een fikse tegenslag. Hij zag zich genoodzaakt om ook de vierde Fit-locatie te sluiten. Foaks deed de voorbije anderhalve week dienst als crisiscentrum, van waaruit op een doorstart van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31