Besparing doel fusie Morres: stop bouw skihal Drukke ochtend voor brandweer in Vlissingen NU/(H)EERLIJK VOORDEEL OPHEFFINGSUITVERKOOP! Kritiek op plan woontoren Zorgcentrum Cederhof richt exporuimte in Spektakel in Goese sporthal 40% korting! OR Zeeuwse Eilanden bezorgd over discussie nieuwe vestigingsplaats. Museumstuk Bouw recreatiecentrum Terneuzen zou in strijd zijn met vergunning. 40% extra korting! B PZC Dinsdag 26 februari 2008 25 door Emile Calon MIDDELBURG - De ondernemings raad van Waterschap Zeeuwse Ei landen vindt het zorgelijk dat in de discussie over de fusie tussen de waterschappen nu vooral wordt gesproken over de nieuwe vestigingsplaats en de opzet van een onderzoeksrapport. Het doel, kostenreductie, wordt daarbij uit het oog verloren, zo blijkt uit een brief die gisteren aan de orde kwam tijdens een vergade ring van het Algemeen Bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilan den. Volgens de OR mag die kos tenreductie echter niet op de ach tergrond raken. Dat zou volgens de ondernemingsraad ook niet uit te leggen zijn aan de inwoners. Dat werd ook naar voren gebracht door nogal wat leden van het alge meen bestuur. Die stelden duide lijk dat kiezen voor een nieuw hoofdkantoor in Zeeuws-Vlaande- ren als consequentie heeft dat er geen kostenreductie bereikt kan worden bij een fusie tussen de bei de Zeeuwse waterschappen. Volgens de OR is het hoofdkan toor van Zeeuwse Eilanden zon der extra kosten geschikt te maken als hoofdzetel voor het gefuseerde waterschap. Dat kantoor is volgens de OR ook goed bereikbaar per openbaar vervoer. Een enkel lid van het algemeen bestuur riep het dagelijks bestuur ook op wat asser- tiever te reageren. Het dagelijks be stuur van Zeeuws-Vlaanderen werd daarbij als voorbeeld aange haald. Dat bestuur toont zich meer rebels, aldus P. van den Dor pel. Dijkgraaf W. Gosselaar be klemtoonde dat dat rebelse niet wordt nagestreefd en dat zijn be stuur kiest voor inhoudelijke argu menten met de nadruk op het be halen van een efficiencywinst. RNI Volgens de ondernemingsraad van Waterschap Zeeuwse Eilan den wordt het doel van de fusie tussen de waterschappen, kosten reductie, uit het oog verloren. ZIERIKZEE - Het plan om de graan silo aan de rand van Zierikzee te slopen en op die plaats een woon toren te bouwen heeft bij de Schouwen-Duivelandse fractie GroenLinks verbazing gewekt. „Zet het college daarmee in op het realiseren van een woontoren die boven de Dikke Toren uit gaat ste ken?" GroenLinks heeft daarom vragen gesteld aan B en W van Schouwen-Duiveland. Het idee om de graansilo te slopen maakt onderdeel uit van herontwikke- lingsplannen voor het verpeuper- de gebied 't Sas. Ook de Schou wen-Duivelandse heemkundige kring heeft al eerder laten weten fel gekant te zijn tegen een woon toren. Het college moet zich nog buigen over de vragen. Uw Weydeland kaasspecialist Dé kaaswinkel in Goes! Ruim assortiment Hollandse en buitenlandse kaasspecialiteiten, salades, wijnen, versgebrande noten en zuidvruchten. Relatiegeschenken en themapakketten. G. Kooijman Kreukelmarkt 5 4461 HW Goes Telefax (0113)220500 Email info@weydeland-goes.nl www.weydeland-goes.nl VLISSINGEN - Vierenhalve ton kostte het vroegere stadsmuseum aan het Bel- lamypark de Humares Groep vorig jaar. Véél te weinig, scandeerden de Vlis- singers, voor zo'n monument. Maar wel een bouwvallig monument, beklem toonde toenmalig wethouder Tineke Verhage, die liet weten juist blij te zijn 'dat iemand zo zot is om er miljoenen in te steken'. Aldus geschiedde. En hoe! Het museum krijgt weer echt de allure van een museum. Een opsteker voor de stad. Nu nog een waardig plein... foto Lex de Meester door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Morresgroep B.V. en Morres Wonen B.V. in Hulst ei sen dat de bouw van de skihal met recreatiecomplex in Terneuzen wordt stilgelegd. Er zou nu gebouwd worden in strijd met de bouwvergunningen en het is nog lang niet zeker of er een vrijstelling voor het gewijzig de bouwplan kan worden ver leend. Dat betoogt het advocatenbureau Boekei De Nerée, dat door Morres in de arm is genomen. Morres geeft burgemeester en wethouders tot 5 maart de tijd om handha vend op te treden tegen het recrea tiecomplex. Gebeurt dat niet, dan stapt Morres naar de rechter. Het bedrijf wijst erop dat in de Woningwet de verplichting is op genomen om op te treden als er in W* Meubelgigant Morres uit Hulst eist dat de bouw van het recrea tiecomplex in Terneuzen wordt stilgelegd. Zo niet, dan stapt Morres naar de rechter. VLISSINGEN - Het ene brandje was nog niet geblust of de volgende melding kwam al binnen. De brandweer had het gisterochtend maar druk in Vlissingen. In de parkeerkelder aan de Spui straat vloog om 8.50 uur een gas- strijd met de bouwvergunning wordt gebouwd. Het bouwen met het oog op de vestiging van ver schillende detailhandelbedrijven strookt volgens Morres niet met de vergunning en vrijstelling die in 2006 zijn verleend. In bijzondere omstandigheden kan van de plicht tot handhaving worden afgeweken. Bijvoorbeeld als er concreet zicht is op een lega lisatie van de situatie. In oktober vorig jaar heeft European Leisure Development een verzoek om vrij stelling en een nieuwe bouwver gunning ingediend om detailhan del mogelijk te maken. Maar het in dienen van zo'n aanvraag is niet genoeg om te kunnen spreken van concreet zicht op legalisatie, stelt het advocatenkantoor. Verder is het volgens Morres nog maar de vraag of het project goed ruimtelijk onderbouwd kan wor den. Het bedrijf zet ook vraagte kens bij de fmancieel-economi- sche haalbaarheid en of het pro ject niet in strijd is met het omge vingsplan Zeeland. De Terneuzense wethouder Adhe- mar van Waes wil zich in afwach ting van het besluit van B en W niet over het verzoek van Morres uitlaten. fles in brand, toen iemand probeer de de dakbedekking droog te bran den. Doordat de man snel alarm sloeg, kon de brandweer er snel ge noeg een koude straal water op richten. Een explosie bleef uit. Gelijk konden de spuitgasten door naar de Nijverheidsstraat, waar op de eerste verdieping van een wo ning een keuken in brand stond. De bewoner en een kind waren al uit het huis, toen de brandweer ar riveerde. De brand is waarschijn lijk ontstaan door een overhverhit- te frietpan. Vervolgens ging tegen elven het brandalarm af in de sporthal op het Baskensburgplein. Kinderen bleken de handmelder te hebben ingeslagen. Per ongeluk? De brandweer heeft ze in elk geval streng toegesproken. KAPELLE - Kunstenaars en verzame laars die altijd al eens in zorgcen trum Cederhof in Kapelle wilden exposeren, krijgen nu hun kans. In de binnentuin van het onlangs ge renoveerde zorgcentrum zijn plek ken gecreeërd om op verschillende manieren tentoon te stellen. Cederhof komt daarmee tegemoet aan een regelmatig terugkerende vraag. Exposanten mogen per keer zes weken gebruik maken van de expositieruimte. Maaike Geense uit Goes en Inge Bauman-Boer uit Driewegen zijn de eersten die dat doen. Ze heb ben de binnentuin sinds gisteren (tot 7 april) 'bezet'. Geense maakt schilderijen van acrylverf voorna melijk portretten maar ook vanhet Zeeuwse landschap en strand. Bau man-Boer laat haar verzameling van 'ondersteken en oude blikken bussen' zien. Belangstellenden voor de ruimte kunnen contact opnemen met Ce derhof 0113-342710. GOES - In Sportpunt Zeeland is za terdag een voorronde van het com petitieseizoen van Color Guard Ne derland (CGN), een landelijke dans- en slagwerkorganisatie voor amateurs. Tweeëntwintig groepen uit Duitsland, Frankrijk, Engeland en Nederland doen mee aan de wedstrijd. De groepen hebben elk vijf tot acht minuten om hun vaardighe den te laten zien aan zowel het pu bliek als de jury. De deelnemers zijn helemaal vrij in de vorm waar in ze hun optreden geven. De voorrondes waren eerder al in Aalsmeer, Hilversum, Franeker en Waalwijk. Die begonnen in janua ri; de finale van de competitie is op 29 maart in Eindhoven. Het evenement in de Goese sport hal begint om 16.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa en kosten 8.50 euro per stuk. Alle gouden sieraden, oorknoppen, plaatjes, kruisjes, bedels met 40% korting! Talloze aanbiedingen met 50%, 60% 70% korting! Alle horloges, bekende merken 25% korting maar ook 50% en 60% korting! Alle occasions dat is 70% - 80% voordeliger dan nieuw! Alle gouden armbanden en colliers, briljant sieraden, zilveren sieraden en parclsieraden Walstraat90 Vlissingen Tel.: 0118-413635

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27