Ellesdiek heeft 'unique selling point' Actie voor hartmachine Nieuwdorp slaat aan Vistrawler compleet vernieuwd Postbrug week lang afgesloten voor verkeer DE RODE PILAREN Zondag is het feest rond de 25.000ste bezoeker in 't Kerkje. Vijftig handtekeningen zijn nodig voor steun van gemeente Borsele. Garlic Vitaal Forte: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl B PZC Dinsdag 26 februari 2008 I 23 door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek volgde ooit een marketingcursus. 'Unique selling point', was een term die hij leerde. „Dit is een unique selling point", realiseerde hij zich in 2000. Elles- dieker Joop Rooze had zijn mede werking gevraagd aan een Zeeuws cultureel centrum in de kerk van Ellewoutsdijk. Engel Reinhoudt hapte toe. Zijn voorgevoel is juist gebleken, 't Kerkje van Ellesdiek begroet zondag op de meezingmid- dag met het Westkapells Kwartet de 25.000ste bezoeker. Joop Rooze wist als lid van het kerkbestuur van Ellewoutsdijk dat 'zijn' kerk op termijn leeg zou ko men. Waarom? „Omdat er veel te weinig mensen kwamen", vertelt Janus de Reijger uit Oudelande, al jaren penningmeester van 't Kerk je van Ellesdiek. Hij is een geboren Ellesdieker. „Veertien mensen kwa men er 's zondags, meer niet." Dat ging niet meer. De in 1952 geopende, herbouwde kerk - de oude was in 1944 door oorlogsgeweld verwoest - kwam leeg te staan. Joop Rooze had ge hoord van activiteiten in de 'eigen taele' in Friesland en Twente. „Suc cesvolle activiteiten", volgens En gel Reinhoudt. „Dat moest ook in Ellewoutsdijk kunnen." Stichting 't Kerkje van Ellesdiek zag het licht en nam de kerk over voor één gulden van de protestant se gemeente Deo (Driewegen, Elle woutsdijk en Ovezande). Allerlei werkgroepjes zijn sindsdien actief met Zeeuwse oecumenische dien sten, meezingmiddagen, culturele evenementen en exposities. Een 'Na afloop mosselen eten met zanger Willem Vermandere, dat is leuk' club liefhebbers heeft zich gestort op het vertalen van bijbelverhalen in het Zeeuws. Zondag 9 maart is de presentatie van het bijbelboek Hooglied. En rond 't Kerkje is de Vertelkring Midden-Zeeland ont staan die zich bezighoudt met het schrijven, uitgeven en voordragen van eigen verhalen in - natuurlijk - Zeeuws dialect. Zo'n 150 zitplaatsen telt 't Kerkje. Bij elke activiteit is altijd minstens de helft bezet. Engel Reinhoudt weet met andere vrijwilligers - in totaal 35, van wie een twaalf'voor trekkers' - soms grote namen te strikken, zoals de Vlaamse trouba dour Willem Vermandere. „Heb ben wij na afloop lekker mosselen mee gegeten. Dat maakt het leuk." 't Kerkje van Ellesdiek heeft bewe zen dat een kerkgebouw prima een andere functie kan krijgen. En gel Reinhoudt verklaart als vol leerd 'marketeer': „Een kerk heeft maar één product: godsdienstoefe ning. Ons aanbod is veel breder." NIEUWDORP - Een handtekeningen actie voor de aanschaf van een de fibrillator (hartmachine) loopt in Nieuwdorp als een trein. De dorps raad Nieuwdorp en EHBO-afde- ling Nieuwdorp-Borssele moeten minimaal vijftig handtekeningen verzamelen om kans te maken op een subsidie van de gemeente Bor sele. Er zijn er al tachtig. „Ik heb afgelopen weekeinde een rondje gemaakt langs het voetbal veld", vertelt secretaris Hans van Dam van de dorpsraad, „en ik had er zo een hele hoop bij elkaar. Het leeft echt in het dorp." Dat bleek al eerder. Vijftig dorpsbewoners ga ven aan mee te willen doen aan een cursus om de defibrillator te kunnen bedienen. Een tegenvaller was dat Borsele eerst weigerde sub sidie te verstrekken uit het potje 'maak werk van je idee'. De ge meente wil nu wel geld geven, als duidelijk is dat er voor de actie draagvlak bestaat in het dorp. De vijftig handtekeningen zijn daar voor nodig. Hoeveel Borsele geeft, is nog niet duidelijk. Van Dam houdt een rui me marge aan, 250 a duizend euro. Het project, inclusief cursus, kost vierduizend euro. Een fonds van de Rabobank is om een bijdrage gevraagd en er zijn particuliere gif ten toegezegd. Twee locaties zijn in beeld voor de machine: het por tiek van de Rabobank (de eerste voorkeur) en een kast aan de gevel van een huis van stichting Arduin. .Goed gebruik van de defibrillator verhoogt de kans op overleven na een hartstilstand aanzienlijk. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 HANSWEERT - Scheepswerf Rei- merswaal bij Hansweert heeft een mooie klus in de wacht gesleept: de complete vernieuwing en ook verlenging van de diepvriestrawler Scheveningen 6 'Alida' van rederij Van der Zwan. Het schip vist tot in april en komt dan naar de werf aan het Kanaal door Zuid-Beveland. De Scheve ningen 6 is 24 jaar oud en drin gend aan renovatie toe. Het vaar tuig wordt in Hansweert opnieuw opgebouwd. Zo worden onder meer de hoofdmotor en koel- en vriesinstallaties vervangen. De 88 meter lange trawler wordt voorts verlengd met ruim elf meter. Voor de werkzaamheden zijn vijf maanden uitgetrokken. Er zijn mil joenen euro's mee gemoeid. Rede rij Van der Zwan kiest doelbewust voor renovatie in plaats van nieuw bouw. Met het casco van de traw ler is niks mis. Het bedrijf zou tot 2011 op nieuwbouw moeten wach ten door drukte bij werven en nieuwbouw is door de hoge staal- prijs erg duur. KAPELLE - De Postbrug over het Ka naal door Zuid-Beveland is van maandag 3 tot en met vrijdag 7 maart wegens werkzaamheden af gesloten voor gemotoriseerd ver keer. In die week laat de provincie op de opritten naar de brug twee plateaus inrichten, zodat een zes- tig-kilometergebied kan worden in gesteld. Het werk begint 3 maart om 06.00 uur en duurt tot 7 maart 17.00 uur. Er wordt een omleidings route aangegeven, fietsers en hulp diensten kunnen wel van de weg gebruik blijven maken. Nu 180 capsules van 38,85 VOOr 25,00! normale prijs 12,95 per stuk itser Janus de Reijger (links) en Engel Reinhoudt, pioniers van het succesvolle Kerkje van Ellesdiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25