Veel fietsen staan buiten rek 1ZC Succesvol weekeinde voor inbrekersgilde 1 r. Patton gas 21 Beeld bij oude vakschool weer boven water BEVELANDEN-THOL Broers Coen winnen Oscars met 'No country for old men' 29 Makelaar in mantelzorg 27 Stationsplein Goes nog rommelig ondanks uitbreiding klemmen. Klimaatbosjes geplant op Tholen H v De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Auto, sieraden, cv-ketel en raamhorren gestolen bij diverse inbraken. ALMANAK Boete Dinsdag 26 februari 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De uitbreiding van het aan tal fietsklemmen op het Stations plein in Goes heeft nog niet het ge wenste resultaat. Nog steeds wor den veel rijwielen buiten de rek ken neergezet. De gemeente haalt alle 'foutgepar- keerde' fietsen donderdag weg. Wie zijn stalen ros terug wil, moet twintig euro betalen. Het fietsen- probleem voor het station speelt al jaren. Met een forse uitbreiding van het aantal klemmen, afgelo pen najaar, dacht Goes een einde aan de chaos te kunnen maken. Dat helpt echter nog niet voldoen de, aldus een woordvoerster van de gemeente. „Op sommige dagen is er geen doorkomen aan." Aan de capaciteit ligt het volgens haar niet. „Mensen moeten snel naar de trein en zetten hun fiets voor de ingang van het station." Onder het motto 'fiets fout fiets weg' wordt donderdag een verwij deringsactie gehouden, de eerste actie sinds de nieuwe rekken zijn geplaatst. De ruiming is aangekon digd met posters op het station, en middelbare scholen hebben een brief ontvangen. Fietsen die niet goed zijn weggezet zijn voorzien van een kaartje. Weggehaalde rijwielen worden maximaal dertien weken opgesla gen in een speciaal depot aan de Westhavendijk 152. Op vertoon van een legitimatiebewijs, een pas sende fietssleutel en tegen betaling van twintig euro kan de eigenaar zijn vervoermiddel weer terugkrij gen. Overigens heeft de gemeente nooit de illusie gehad dat de acties na de herinrichting van het Sta tionsplein niet meer nodig zouden zijn. Ze zullen dan ook regelmatig worden herhaald, mocht dat no dig blijken. De uitbreiding van het aantal fiet- senrekken voor het station in Goes heeft nog niet het gewens te resultaat. Nog steeds staan veel fietsen buiten de klemmen. OUD-VOSSEMEER - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft gisteren op verschillende plaatsen op Tho len 'klimaatbosjes' geplant. Deze bosjes, bestaan de uit drie walnotenbomen, zijn een symbolische bijdrage aan een oplossing voor het klimaatpro bleem. Er is voor walnotenbomen gekozen, om dat deze lang meegaan en weinig onderhoud no dig hebben. Overigens is het waterschap gisteren in Oud-Vossemeer ook begonnen met de aanleg van een nieuwe duiker onder de Molendijk, waar voor het nodig is zes populieren te verwijderen. foto Leo Adriaansen veilingkranten* L MLuJm Op www.veilingkranten.nl'bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu alregistreren! GOES - Bij verschillende inbraken in de regio zijn afgelopen weekein de voor duizenden euro's aan goe deren gestolen. Tussen zondagavond negen uur en gisterochtend zeven uur is er in gebroken in een nieuwbouwwo ning aan de Gentmansdijk in Krab- bendijke. Uit de woning werd de cv-ketel weggenomen die al was aangesloten en in werking was. Te vens werden enkele raamhorren gestolen. De weggenomen goederen heb- GOES - Even leek het beeld dat bij de voormalige vakschool aan de Bergweg in Goes stond, spoorloos verdwenen. De gemeente Goes overwoog zelfs de politie in te schakelen, maar dat bleek dat na enige navraag overbodig. Docenten van de scholengroep Pontes, die het schoolpand een tijdje als dependance gebruikten, hadden het bronzen beeld van Teun Roosenburg in veiligheid ge bracht met het oog op de naderen de sloop van de oude vakschool. Die ruimt het veld voor nieuw bouw van Praktijkschool De Wis sel en VSO (voorgezet speciaal on derwijs) De Kring. Begin 2009 moeten ze er hun intrek in ne men. Scholengroep Pontes denkt nog na over een plek waar het beeld - moeder en zoon met Azia tische hoofddeksels - terug kan ke ren. Het beeld werd in 1958 ge plaatst bij de opening van de Goe- se meisjesvakschool. Aan de Berg weg keert een gebouw terug met dezelfde contouren: strak, twee verdiepingen hoog, veel kunststof en glas. Gekozen werd voor nieuw bouw; renovatie was te duur. Het pand wordt momenteel gesloopt. De Kring en De Wissel willen on der één dak nauw samenwerken. Tip? redactie@pzc.nl ben een waarde van een paar dui zend euro. Aan de Steenenwei in Goes is zon dag ingebroken in een woning. De bewoonster had rond half zes haar huis verlaten. Toen zij enkele uren later weer thuiskwam, ontdekte zij de inbraak. Uit haar woning wa ren sieraden weggenomen met een onbekende waarde. En in de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een be drijfspand aan de Kreeft in Yerse- ke. Bij de inbraak werden sleutels buitgemaakt, waarna een van de bedrijfsauto's die op het terrein stonden, werd weggenomen. Het betreft en witte Volkswagen LT met kenteken 78-BX-SF. Regelmatig wordt geklaagd over de politie. Dat die het zichzelf ge makkelijk maakt door op hardrij den te controleren op plekken waar aan de weg gewerkt wordt bijvoorbeeld. Maar sommige mensen maken het de politie ook wel erg simpel. De nieuwsbrief van de politie beschrijft hoe een Vlissinger aangifte doet van een gestolen identiteitsbewijs. Op zijn naam komt een openstaan de boete tevoorschijn. Voor, ja wel, het niet kunnen tonen van een identiteitsbewijs. En bij het fouilleren komt uit zijn jas tien gram wiet en hasj tevoorschijn: twee keer wat mag. Weer een boete. Zelfs de politie conclu deert: het zal je maar gebeuren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23