Simpele zus-recepten en culinaire zo-varianten George Baker heeft zich 'leeggespeeld' Zangeres Belle Perez gaat scheiden Hammond heeft nog veel last van ongeluk Angelina Jolie laat groeiende buik zien PZC Dinsdag 26 februari 2008 I 1 5 Hij is chef-kok, zij is televisiepresentatrice. Broer en zus Jeremy en Ellemieke Vermolen schreven samen het kookboek Zus Zo, met gemakkelijke 'zus-recepten' en culinaire 'zo-varianten'. door Paulus Smits De preischotel, die hun moeder hen te vaak voorschotelde in hun jeugd, kwam hen de neus uit. Maar nu, ja ren later en al lang weg uit het ouderlijk nest, verheerlijken ze het gerecht. Chef-kok Jeremy en televi siepresentatrice Ellemieke Vermo len, broer en zus, hebben er zelfs een compleet hoofdstuk aan ge wijd in hun kookboek Zus Zo, dat ze gisteren presenteerden in Amsterdam. In het kookboek Zus Zo komen de keukenbelevenissen van broer en zus Vermolen aan bod. Het is het bewijs dat je als broer en zus méér aan elkaar kunt hebben dan de incidentele receptenuitwisse ling. Ellemieke: „Het boek is de be kroning van onze opvoeding, die ons uiteindelijk een passie voor ko ken heeft opgeleverd. Die willen we graag met iedereen delen." Met dat iedereen bedoelt ze ook ie dereen, want de ondertitel van Zus Zo luidt 'Koken op je eigen niveau'. Er staan 44 recepten in, of eigenlijk tweemaal 22 recepten. Van Ellemieke's hand komen 22 vrij eenvoudige gerechten voor onervaren koks, uit de koker van Jeremy komen 22 meer bewerkelij ke gerechten met dezelfde basi singrediënten, voor de ware keu kenprinses). Jeremy (33) is de oudste van de twee, Ellemieke (31) de bekendste. Zij ging op haar 15e de wereld in, reisde als fotomodel tien jaar lang van Tokio naar Mexico en van Ma leisië naar New York. Ze verbleef in mooie hotels en at in exclusieve restaurants. „Ik at sushi voordat Je remy ervan gehoord had", zegt ze. Haar broer beaamt dat: „Terwijl El lemieke de hier nog volledig onbe kende cesar salad at in San Francis- Chef-kok Jeremy Vermolen en zijn zus, de televisiepresentatrice Ellemieke Vermolen. foto Gerard van Offeren/Het Fotoburo Prei zus: Gehakt met prei-aardappelpuree 500 gram gehakt, 50 gram prei 1 cm dik, 1 kilo aard appels, melk. Prei in ringen van 1 cm snijden en blancheren in water met zout. Puree maken van de aardappels. Boter er door en melk voor een smeuïge puree. Nootmuskaat erover. Gehakt aanbakken en in een ovenschaal doen. Prei door de puree doen en over het gehakt en in de oven. Beetje paneermeel voor een krokant korstje. Prei zo: Stamppotje met rund 1 venkelknol, 4 artisjokken, 4 rundertartaartjes, 4 aardappels, 2 preistronken, 100 gr Reypenaer, 1 dl melk, 50 gr boter. Maak de artisjokken schoon. Knip met een schaar de harde punten van de buitenbladeren. Snij het topje van de artisjok af. Schil de buitenste vezelige laag van de stengel. Wrijf de artisjokken in met ci troensap. Kook ze in ruim water met zout en ci troensap in 45-60 minuten gaar, een blaadje kan er dan makkelijk worden uitgetrokken. Gebruik voor het koken geen aluminium pan, dan worden de ar tisjokken zwart. Laat de artisjokken na het koken omgekeerd uitlekken en verwijder de blaadjes. Snij dunne plakken van de venkelknol. Maak het stamppotje door de gesneden prei met de geschil de aardappels te koken in zout water. Als ze gaar zijn, stampen. Melk en helft van de boter toevoe gen. Artisjokken met de stamppot vullen en be strooien met kaas. Even onder de grill in de oven plaatsen. Nu de tartaartjes kort bakken in de reste rende boter. Venkelplakken grillen in een grillpan. co, deed ik de afwas bij de Griek in Roosendaal." Jeremy liet de afwaskeuken snel voor wat hij was en vond zijn plek achter het fornuis. In België ver diepte hij zich in de verfijnde keu ken. Daar leerde hij ook zijn vrouw Denise kennen. Samen run nen zij nu restaurant Den Dieje in Roosendaal. Ellemieke vond na haar modellen- tijd een plek in de televisiewereld. Ze acteerde in Goudkust en presen teerde onder meer Klussen en Wo nen voor SBS 6. Ook voor Jeremy bleek een carrière bij de tv wegge legd. Tot oktober 2007 was hij we kelijks te zien als televisiekok in het RTL 4-programma Lijn 4. Ellemieke heeft sinds vorig voor jaar een relatie met Sergio Her man, driesterrenkok van het ver maarde restaurant Oud Sluis in Sluis. Dat zelfs de liefde van een topkok door de maag gaat, weet El lemieke nu als geen ander. „Sergio kwam bij me eten en van Jeremy had ik het recept voor het nage recht nodig: een warm chocolade cakeje met vloeibare chocolade er in. Ik heb hem ik weet niet hoe vaak gebeld tijdens de voorberei ding. Maar achteraf mag ik zeggen dat ik ermee heb gescoord." Elle mieke en Sergio zijn verloofd en wonen samen in Knokke. Broer en zus werkten een halfjaar aan hun kook boek. Ze hebben er naar eigen zeggen 'als gekken aan gewerkt'. Het groot formaat boek is doorspekt met productin formatie en anekdotes en is rijke lijk geïllustreerd met oude en nieu we foto's van de Vermolens. Door de familiefoto's van vroeger ademt het boek een huiselijke sfeer en maakt het herkenbaar voor de le zers. Speciale aandacht is er voor de kookkunsten van de oma van de Vermolens. Met name haar bo terkoek is legendarisch. Niet alleen de afmetingen van het boek zijn groot, de letters in de re ceptuur hebben ook een kloek for maat. Dat is handig voor de kook- liefhebber met leesbril. Die bril hoeft immers niet op en kan daar door ook niet beslaan boven de dampende pannen. Jeremy en Ellemieke schuiven nog regelmatig aan bij moeder Vermo len voor een bord met prei. Huize Vermolen kan dan zelfs even voor een driesterrenrestaurant door gaan, met sterrenkok Sergio Her man en de tv-sterren Jeremy en El lemieke aan tafel. Zus Zo, Koken op je eigen niveau, Jeremy en Ellemieke Vermolen, 21,95 euro. Met een voorwoord van Sergio Herman. Vanaf 17 maart verkrijgbaar bij de boekhandel. ALLEMENSEN George Baker Una Paloma Blan- ca, Little Green Bagbeleefde za terdagavond wegens buikloop be nauwde uurtjes tijdens een op treden in Roermond. Dat vertel de Hans Bouwens, zoals de ar tiest eigenlijk heet, gisteren sma kelijk in de radioshow van Edwin Evers. „Na het vierde nummer ging het mis. Ik riep te gen de band dat ze even een bluesje in E moesten spelen, minstens tien minuten. En ik als een speer naar de wc. Ik heb me die avond letterlijk en figuurlijk leeggespeeld." Zangeres Belle Perez gaat schei den. Ze was bijna acht jaar ge huwd met haar jeugdvriend Ma rio Winters, een werknemer van de Ford-fabriek in Genk. De twee zeggen 'in onderling over leg en in de beste verstandhou ding uit elkaar te gaan', aldus de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws. De 32-jarige Vlaamse la- tino-zangeres zweeg al langer over haar huwelijk, dat in 2000 in het geheim was voltrokken. Belle Perez scoorde in Neder land grote hits met Que Viva La Vida en El mundo bailando. Richard Hammond, presentator van Top Gear, heeft 18 maanden na zijn bijna-fatale ongeluk nog steeds problemen met zijn ge heugen en coördinatie. Een auto inparkeren, gaat moeizaam. „Ik dacht dat ik genezen was toen ik weer ging werken", zegt hij op de site van Hello. „Maar ik kan me nu niet meer herinneren dat ik weer aan het werk ging." Ham mond lag eind 2005 vijf weken in het ziekenhuis, nadat hij met 463 km per uur crashte in een auto met raketaandrijving. Ze heeft het nog niet officieel be vestigd, maar de groeiende buik van Angelina Jolie spreekt voor zich. Tijdens de uitreiking van de Spirit Awards, de prijzen voor onafhankelijke films, be wandelde de 32-jarige actrice de blauwe loper in een nietsverhul- lende strakke zwarte jurk. Al maanden doen geruchten de ronde over de zwangerschap va: Jolie. De actrice en haar partner! Brad Pitt hebben vier kinderen: biologische dochter Shiloh (1) en de geadopteerde Maddox (6) Pax (4) en Zahara (3). Angelina Jolie en Brad Pitt, afgelo pen zaterdag. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15