's-Gravenpolder fier over de drempel Koole en Jongerius snelst in Massaloop Succesvol Oemoemenoe incasseert tegentreffer Dammers promoveren na zege op Damlust naar de ereklasse. Maandag 25 februari 2008 PZC W door Koen de Vries 's-GRAVENPOLDER - Voetbalachtige taferelen zaterdag, nadat de dam mers van PWG 's-Gravenpolder naar de hoogste klasse van Neder land waren gepromoveerd. Bij het nemen van de kampioensfoto klonk een yell uit twaalf kelen en even later werd teamleider Kees Rijk (65) gejonast. Voor Rijk was het een ontlading na een spannende dag. Hij was drie keer eerder over de drempel van de eredivisie gestruikeld en zag daardoor zaterdag bij de vierde gelegenheid tegen het modale Damlust uit Gouda allerlei beren op de weg. „Ik wist wel dat wij een stuk sterker waren dan Dam lust, maar het was eerder tegen het veel zwakkere Denk en Zet ook fout gegaan. En we hadden twee weken geleden in de topper tegen Angarde zo goed gespeeld, dat konden we nooit meer evena ren." Aanvankelijk leek de bezorgdheid terecht. Na drieëenhalf uur dam men was er nog niets beslist en le ken sommige spelers van 's-Gra- venpolder zelfs in problemen. Maar toen topscorer André Droog vanuit het niets Leon Oudenes tot opgave dwong, brak opeens de zon uitbundig door. „Mijn over winning zorgde voor een mentale opsteker", erkende de veertigjarige Dordtenaar die dit jaar in het Beve- landse tiental debuteerde. De faalangst verdween uit de Zeeuwse lijven en de ene na de an dere zege werd aangetekend. John ny de Leeuw bekroonde een prach tige partij tegen Alex Bitter, Arjo Kousemaker was te sterk voor Peter van Eek, Arie van de Wee- teringh dwong Geraldo IJssel tot opgave en ten slotte boekte ook Martijn Rentmeester een zege op De dammers van 's-Gravenpol- der promoveren naar de eredivi sie, de hoogste klasse van Neder land. De 14-6-zege op Damlust is daarvoor ruim voldoende. door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Op voorhand leek de 41e editie van de Massaloop in Oostkapelle een leuke strijd te wor den tussen Zeeuws crosskampioen Tim Pleijte uit Vlissingen en Niels Koole uit Zoutelande. Pleijte was echter naar Oostkapelle gekomen om te trainen voor de NK cross, volgend weekend in Gil- ze-Rijen. Hij deed het rustig aan op de 14 km lange tocht door het bos- en duingebied. Hij finishte acht minuten na winnaar Koole. Even leek het er op dat Erik Poppe (Biggekerke) zijn overwinning in de Tankloop op oudjaarsdag zou herhalen maar meer dan 100 me ter voorsprong kreeg hij niet van de achtervolgers. Na twee kilome ter werd hij teruggepakt. Na vijf ki lometer voerde Niels Koole de kop groep aan, met Riemens, Van Mal- degem en Verhage in zijn kielzog. Drie kilometer verder besliste Martijn van der Klis. Met remises van Henk Gunter, Jan van de We- teringh en Ruud Kloosterman en de nederlaag van Daaf Kasse tegen voormalig Nederlands en jeugdwe reldkampioen Erno Prosman ein digde het duel op een overduidelij ke 14-6. Een gelijkspel was al vol doende geweest. Volgens Rijk viel dit jaar alles op zijn plaats. Andres van den Berge typeerde hij als een speler met een ijzeren mentaliteit, op wie je altijd kunt rekenen. Arie van de Weteringh, twee jaar gele den samen met Ruud Klooster Koole de wedstrijd. Van Malde- gem beperkte de schade, Verhage en Riemens waren kansloos. Koole finishte in 47.04, veertig se conden sneller dan zijn winnende tijd in 2006. Van Maldegem be hield zijn tweede plaats, voor Ver hage en Riemens. Marlies Jongerius (Haamstede) won afgetekend bij de vrouwen na dat ze met haar trainer Jan de Wil de (Nisse) eerst zo'n vijftien kilo meters had getraind. Jongerius is in voorbereiding op de marathon van Rotterdam (13 april) en hoopt daar samen met De Wilde een goe de tijd te lopen: „We hebben de zelfde paslengte en hebben steun aan elkaar."Anjolie Wisse maakte haar rentree op de 9 kilometer, waar ze alleen Tisha Abuys (Kam perland) voor moest laten gaan. Voetballer Jorin de Boks (Middel burg) was de sterkste op de negen kilometer bij de mannen. man overgekomen van Dordrecht, is volgens de teamleider een en al degelijkheid en Henk Gunter een solide aanvaller. Arjo Kousemaker en Daaf Kasse, de twee spelers die hij het best van iedereen kent, blij ven hem toch het meest verrassen. „Die jongens zijn verschrikkelijk creatief Dat houdt ook een risico in, want je kunt ze eigenlijk nooit vragen geen risico te nemen." Martijn Rentmeester (20) is de jon geling in de ploeg. Hij wordt elk jaar beter. Dat lijkt bijna ook het geval met routinier Johnny de SCHAKEN Walchers kampioenschap, vierde ronde. Wim Stange-Cor Jansen 0-1, René Tiggel- man-Jeroen Hekhuis 0-1, Michael Wise-Ronald Lauer 1-0, Alex Jonkheer-Mattis van Doeselaar 0-1, Henrik Westerweele-Peter Noorlander 0-1, Dick Wolters-Maarten Westerweele remi se. Stand: 1. Cor Jansen, Hans Groffen 3,5, 3. Jeroen Hekhuis 3,0, 4. René Tiggelman, Wim Stange, Michael Wise, Peter Noorlander, Roe land Alders, Mattis van Doeselaar 2,5, 10. Henk Massink, Pjotr Houtman 2,0, 12. Ronald Lauer, Dick Wolters, Maarten Westerweele, Alex Jonkheer, Pepijn Gillissen 1,5, 17. Henrik Westerweele, Jos de Jager 1,0, 19. Simon San ders 0,5. Open snelschaakkampioenschap Schou- wen-Duiveland. Stand na elf partijen: 1M. Ra demakers 10, 2. J Seeleman 9, 3. M. Wise 8, 4. P. van Dijke 7,5, 5. J. Grochal, R. Bosters 7, 7. A. van Dommelen, J. de Böck 6,5, 9. A. Ver- mue, J. vd Berge, C. Harmsen, A. Tillema 6, 13. J. de Korte, M. Krijger, J. vd Braak, Y. Pang 5,5, 17. D. Wolters, M. van Rooten, A. Jonkheer, J. van Dalsen 5, 21. P. Greefhorst 4,5, 22. R. Blok, J. Hoogstrate, L. Greefhorst 4, 25. R. van Rikxoort, J. Foppes, C. van Eldik 2,5, 28. T. B rouwe 2. ZAALVOETBAL Bekerprogramma Regionaal Zaalvoetbal Walcheren. SC Baskensburg-VAW 1 6-3, Mila- no Domburg-SV Sloga 8-3, Eastman/LFA- Alfonds/ZWNegen 9-7, Murre/de Visser 1-TCV 1 4-8. Leeuw. Rijk: „Hij heeft een buiten gewoon sterke competitie ge speeld. Net als Ruud Kloosterman. Hij kwam vorig jaar moeilijk op gang, dit jaar was hij fantastisch." Dan was er nog Jan van de Wete ringh, een speler die net als zijn broer Arie een zekerheidje is. Aart Walraven, Erwin Hamers en Kees Rijk zelf kwamen wat minder in actie. De rol van Walraven (65) was twee weken geleden deson danks groot. Hij legde in het duel met concurrent Angarde het fun dament voor de titel. „Ik hoop dat door Hans Markusse GOES - Oemoemenoe liet gisteren niets heel van een incompleet RCE/PSV: 101-7. Rugbyclub Tovaal versloeg Haaglanden met 19-0. Oemoemenoe-RCE/PSV 101-7. De voorsprong van Oemoemenoe in de tweede klasse zuid lijkt riant, maar het doelsaldo is beslissend als HRC 2 toch nog langszij komt. Daarom had de thuisclub geen me dedogen met het zwakke RCE/PSV, dat met slechts 14 spe lers aan de start verscheen. Het halve Middelburgse team had een wintersportvakantie in de be nen, maar na de eerste try van Quinten van Dijk in de beginfase gingen alle remmen los. Vooral Ar no Seybel, Rink Basie en Andy White lieten zich gelden. Opmer kelijk was dat RCE/PSV ook een try wist te drukken, waardoor de Middelburgers voor het eerst sinds drie duels weer een tegentreffer we met dit team de ereklasse kun nen ingaan", sprak Rijk tot slot. De kans dat dat gebeurt is redelijk groot. Topscorer André Droog maakte dit jaar de stap van Dord recht naar 's-Gravenpolder en blijft in elk geval. Hij scoorde voor dambegrippen onwaarschijnlijk veel punten, dertien uit zeven, en heeft zin in de ereklasse. „In de ja ren tachtig heb ik in een team met Jannis van der Wal op dat niveau gespeeld. Ik kijk ernaar uit. Dit jaar met 's-Gravenpolder is me heel goed bevallen." moesten incasseren. Desondanks was de stand bij rust 44-7. Na rust scoorde Oemoemenoe nog negen tries, waarvan Quinten van Dijk er twee voor zijn rekening nam. Joey Luitwieler benutte acht van de ze ventien conversions. Tovaal-Haaglanden 19-0. Degra datiekandidaat Tovaal moest win nen. Vanaf het beginsignaal hiel den de Goesenaren Haaglanden onder druk. Op aangeven van Mat- thijs van Roemburg zette Rik Mar kusse Tovaal in de derde minuut op een 3-0-voorsprong. Egon Gee- ratz benutte de conversion en ver volgens kreeg de thuisclub legio mogelijkheden om te scoren. In de tweede helft nam Haaglanden het initiatief, maar na een dropgoal van Egon Geeratz, die overigens niet telde wegens een eerdere over treding, herpakten de Goesenaren zich. Danker Rijk bepaalde de eindstand op 19-0. De dammers van 's-Gravenpolder vieren het kampioenschap. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66