Ronny Daniëls veruit de beste Driebanders wel en niet gestraft voor te laat aan biljart komen Studententitel atlete Vermue Boutens en Kareis naar NK judo aspiranten - BV Goes wint stedenfinale 50+ Elf keer goud Zeeuwse turners Paul Luttik is de beste roeier Belgische driebander weer enige winnaar in team Buys Incasso. PZC Maandag 25 februari 2008 33 MIDDELBURG - Paul Luttik is opnieuw tot Zeeuws over 2000 meter. Hij realiseerde een tijd van 6 Bij de dames jeugd was Maxime Haegens de ergometerheld gekroond. De student aan de minuten en 32 seconden. Deze prestatie bleek la- sterkste. Ze kwam op de 1000 meter tot een tijd Roosevelt Academy was bij het Open Zeeuws ter ook goed voor de titel Zeeuwse ergometer- van 3 minuten en 53 seconden. Bij de heren kampioenschap roeien op de ergometer de beste held. Voor deze titel worden de tijden omgere- jeugd was de eerste plaats voor Timo Sanders: allrounder. Luttik won bij de mannen de afstand kend naar geslacht, leeftijd en gewicht. 3.26 minuten. foto Lex de Meester door Frits Bakker GOES - Hij weet dat de eredivisie te hoog is gegrepen voor zijn team, maar zelf is hij bijna wekelijks de uitblinker. Ronny Daniëls was ook gisteren veruit de beste in het drie bandenteam van Buys Incasso, dat debuteert in de eredivisie, maar na dit seizoen weer degradeert. De Belg kan samen met zijn kop man Martin Spoormans het vege lijf niet meer redden. „We wisten op voorhand dat het heel zwaar zou worden en zo is het ook uitge komen", zei de biljarter die in het ENSCHEDE - Esther Vermue heeft zaterdag in Enschede de Neder landse studententitel op de korte cross veroverd. De atlete uit Lewe- dorp liep de afstand van 2,4 kilo meter in 8.26. Ze bleef Stefanie Bouma één tel voor. De twintigjarige Vermue, lid van Rotterdam Atletiek, is eigenlijk 8oo-meterloopster. In de afgelo pen maanden kwam ze echter en kele keren in actie in het Zeeuwse crosscircuit. De Bevelandse won zowel in Kruiningen als in Vlissin- gen de kortste afstand. In Enschede liep Vermue de hele wedstrijd op kop. In de laatste me ters hield ze met een sterke eindsprint Bouma achter zich. Komende zondag doet ze mee aan het NK cross in Gilze-Rijen. casino van Turnhout werkt giste ren na het verlies van de Delta-spe lers tegen het Brabantse Frontline Lingerie (2-6). Het was niet de eerste de beste die Daniëls met een zekere flair het le ven zuur maakte. Francis Forton, die vorige week met Eddy Lep- pens voor België het WK in Vier- sen speelde, kwam er niet aan te pas: 50-32 in 42 beurten. „Het is alleen spijtig dat het voor het team weinig meer uithaalt", be sefte Daniëls. „Ik heb er zelf nu zes gewonnen en één gelijkge speeld tegen Jean Paul de Bruijn. Dat is op zich niet slecht. En Mar tin (Spoormans) kan het niveau ook aan, maar voor de andere jon gens is het te hoog gegrepen. We door Frits Bakker en Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de biljarters van I\ven- tevisie was er gisteren in de eredi visie geen genade. Ze werden met een reglementair verlies van 8-0 af gescheept, omdat in Utrecht één van de spelers (Jens Eggers) te laat kwam opdagen. Zaterdag was er in Goes wel com passie met de spelers van Kaleido- scoop. Ze kwamen te laat voor het bekerduel met Buys Incasso. Het Zeeuwse team stelde de wedstrijd twee uur uit, moest later zelfs nog uren op de Turk Tasdemir wach ten, maar gunde de tegenstander alle tijd om toch nog aan het bil jart te verschijnen. Het resultaat? moeten hopen dat we snel weer te rugkeren, met een versterkt team. Dat zal wel gebeuren, denk ik. Het schijnt dat Delta 1 er een topspeler bij krijgt en dat Henk Habraken of Glenn Hofman naar ons komt. Dan zijn we sterker en moeten we terug kunnen keren." Martin Spoormans verloor voor het team van Gerwin Valentijn (32-50 in 34 beurten), Kees Wit- tens van Guy van Litsemborg (29-50 in 45 beurten) en Berry Dal- linga van Dave van Geel (41-50 in Het tweede Delta-team in de eredivisie driebanden is nu al gedoemd om te degraderen. Delta/Frans Bevers speelt gelijk tegen Aartsbouw: 4-4. De Goesenaren verloren de beker wedstrijd met 6-2. Het was een weekeinde vol com motie aan de top van het drieban den. En uiteindelijk deed het team van Dekker Keukens uit Utrecht de beste zaken. De Belgische ex-wereldkampioen Eddy Merckx en John Tijssens ontsnapten aan een bijna zeker verlies. John Tijssens: „We stonden op de helft van de wedstrijd met 4-0 ach ter. Toen bleek dat Jens Eggers, die dezelfde dag ook in Duitsland moest spelen, niet op tijd was voor de tweede ronde. We hebben een half uur gewacht en daarna de partijen afgeblazen. Wij winnen dus reglementair met 8-0." 61 beurten). Delta/Frans Bevers speelde gelijk tegen één van de concurrenten voor de play-offs. Roland Forthomme en Jean Paul de Bruijn speelden op hoog ni veau. Forthomme won in 21 beur ten van Van der Smissen. De Bruijn, die demarreerde met een serie van dertien in de elfde beurt, versloeg Berry van Beers met 50-23 in 23 beurten. Voor de belangrijke partij tegen de concurrent moest Henk Habraken verplicht rusten, in verband met afspraken over jeugdspelers. Zijn vervanger Nick Zuijkerbuik ver loor met 50-47 in 42 beurten van Roland Uytdewilligen. Peter de Backer verloor met 50-22 van Lep- pens (22 beurten). Het Goese team van Buys Incasso wilde de regels een dag eerder niet zo strak hanteren. Het bekerduel tegen Kaleidoscoop draaide wel uit op een chaos, omdat de partij eerst voor één uur stond gepland, later naar drie uur werd verscho ven en uiteindelijk zelfs om vijf uur kon beginnen. De oorzaak: miscommunicatie tussen de twee teams. Omdat Tayfun Tasdemir door 'vliegvertraging' pas om negen uur in de avond arriveerde, werd het zelfs nachtwerk. De Zeeuwse ploeg stond na afloop nog met le ge handen ook. Martin Spoor mans was de enige die won, Danië ls, Wittens en Dallinga verloren. GILZE - Tessa Kareis van judovereni ging Breskens en Annelien Bou tens van Judo Ryu van Schaik heb ben zich gekwalificeerd voor de Nederlandse kampioenschappen judo voor aspiranten (-17 jaar). Ze behaalden de startbewijzen zater dag tijdens de districtskampioen schappen van Zuid-Nederland in Gilze. Tessa Kareis uit Breskens werd kampioen in de klasse tot 48 kilo. De Middelburgse Annelien Bou tens verloor alleen van de huidige" nationaal kampioene Laura Prince (sportschool Essink) en werd twee de in de klasse tot 44 kilo. Haar broer Ruben behaalde in de klasse tot 60 kilo ook het podium. Hij werd vierde, net zoals Tessa van Meerkerk (Judo Goes) uit Kloetin- ge in de klasse tot 63 kilo. Zij kon het kunstje van vorige week, toen ze op verrassende wijze de finale haalde, niet herhalen. Tess Cornelius van Sportschool Frans de Boevere verloor de strijd om het zilver in de klasse tot 40 ki lo en moest zich tevreden stellen met een bronzen plak. De nummers één en twee van de districtskampioenschappen in Gil ze verdienden niet alleen een me daille, maar mogen ook deelne men aan de nationale eindstrijd die over twee weken in Drachten plaatsvindt. HUIZEN - Het stedenteam van bow lingvereniging Goes heeft de natio nale finale van de Stedenontmoe-" ting 50+ in Huizen gewonnen. Na de eerste game keek het ge mengde team aan tegen een achter stand van ruim too punten. In de tweede game stelden de Goesena ren orde op zaken. Ze namen de leiding en stonden die niet meer af BV Goes eindigde met een to taal van 7558 punten, ruim 300 punten meer dan de nummer twee BV BowlingWorld/ Zuider park. Bowling Vereniging Schiedam/Musis Sacrum eindigde met 7194 punten als derde. De Stedenontmoeting 50+ werd voor de eerste keer georganiseerd. De teams moesten zich kwalifice ren via regionale voorrondes. BREDA - Bij de plaatsingswedstrij den turnen 5e, 6e, en 7e divisie in Breda werden door de Zeeuwse de legatie elf eerste plaatsen behaald. Het goud ging naar Natasha van Gijs, Jasmijn Hamelink, Xilema Leunis (allen van EMM Terneu' zen), Rosanne van Schellen (WIK Wemeldinge), Marith Francke (Koudekerke), Iris Lodder (Olym- pia Kapelle), Carina Overdulve Wendy de Jonge, Lisa Vlassen- rood, Stephanie Meertens (allen van Voorwaarts Axel) en Marleen Wedorp (WIK Sint Annaland). Ef waren 143 Zeeuwse deelneemsters. De regiofinales meerkamp turnen worden zaterdag 5 april gehoudea in Oostkapelle. De toestelfinales zijn op zaterdag 19 april in Prinsen beek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65