nbreuk Eduardo de beste, wei best in vorm Verwarring door Chinezen in Oranje Tennisser ergert zich aan Maradona Divkovic ziet niks maar scoort wei Streaker verstoort tennisfinale Ahoy P2C Maandag 25 februari 2008 I 31 HÜÜ foto Nick Potts/AP Breuken De overtreding van Martin Tay lor op Eduardo deed denken aan de charge die Rachid Bouaouzan uitvoerde op het been van Niels Kokmeijer. Op 17 december 2004 brak de spits van Sparta het been van de aanvaller van Go Ahead Eag les. Kokmeijer keerde nooit meer terug in het betaalde voetbal. Bouaouzan riep veel weerstand op in de Nederland se stadions en speelt nu voor Wigan Athletic. In 1988 brak Danny Hesp op vergelijkbare wijze zijn been. De talentvolle linksback van Ajax was het slachtoffer van een tackle van FC Den Bosch speler Fred van der Hoorn. Amper twee jaar later over kwam Marcel Peeper hetzelf de. De linkshalf debuteerde als international tegen de Sovjet- Unie, maar voor hem duurde het duel slechts twintig minu ten. Door een charge van Ser gei Gorloekovitsj liep hij een dubbele beenbreuk op. Pas tweeënhalf jaar later maakte hij zijn rentree, maar Peeper speel de nooit meer voor Oranje. In Engeland ontstond in okto ber 2006 beroering na een overtreding van Stephen Hunt (Reading) op Petr Cech. De doelman van Chelsea werd aan het hoofd geraakt door de knie van Hunt en liep daarbij een schedelbreuk op. Cech herstel de en speelt sindsdien met een speciale helm. actie van Martin Taylor. „Hij zou nooit meer op een voetbalveld mo gen komen", zei de manager van Arsenal. „Taylor heeft er niets te zoeken. Ik heb al verschillende ke ren gevraagd of ploegen willen stoppen met het schoppen van mijn spelers. Het lijkt voor sommi gen de enige manier om ons af te stoppen. Dit zat er daarom aan te komen. Mijn spelers zijn al aan een aantal aanslagen ontsnapt." Enkele uren later zwakte Wenger jjTjTl De voormalige Braziliaan Eduardo da Silva, die speelt bij Arsenal, breekt zijn been na een aanslag van de verdediger Martin Taylor. zijn uitspraken over Taylor af. „Mijn woorden over Martin Taylor gingen te ver. Ik deed ze meteen na de wedstrijd toen ik nog heel kwaad was. Het was een emotione le middag en we zijn allemaal ge schokt door de blessure van Eduar do. Zijn seizoen zit er nu op en misschien gaat het nog wel langer duren. Want dit is een heel zware blessure." Alex McLeish, manager van Bir- migham, nam het op voor zijn ei gen speler. „Martin is geen geme ne speler", zei de Schot. „Hij is he lemaal kapot van de blessure van Eduardo. Ik heb de tackle gezien en het klopt dat zijn noppen vol op de enkel van Eduardo komen. Maar zulke tackles zien er in slow motion altijd extra slecht uit." Net als in Birmingham werd ook in de rest van Engeland verbijsterd gereageerd op de zware been breuk. Het duel tussen Birming ham City en Arsenal was live te zien op SkySports. De zender be sloot zaterdag om geen herhalin gen van het incident uit te zen den, omdat de beelden te gruwe lijk zouden zijn. Het BBC-pro- gramma 'Match Of The Day' be sloot ze 's avonds wel te herhalen. Op de website youtube.com was een filmpje - met een serie foto's die aan duidelijkheid niets te wen sen overlieten - gisteren al meer dan 700.000 keer bekeken. „Qua tennis misschien niet de bes te, maar wel de best in vorm zijn de spelers bleven in het toernooi over", zei toernooidirecteur Ri chard Krajicek, die voor de kwartfi nales al zijn publiekstrekkers uit het toernooi zag verdwijnen. Ook Llodra was verrast door zijn overwinning in het Rotterdamse sportpaleis, waar hij de derde Fran se winnaar werd na Cedric Pioline en Nicolas Escude. „Toen ik van de week hier kwam en het schema zag, wist ik dat het een heel moei lijk toernooi zou worden. Daarom is het ongelooflijk dat ik nu hier met de trofee sta", sprak de 27-jari- ge Fransman. Het verlies van de eerste set in de finale, waarin 37 aces werden geno teerd (22 om 15 in Söderlings voor deel), was het eerste setverlies voor Llodra, die eerder in het toer nooi het officiële afscheid van Rae- mon Sluiter inluidde en de als tweede geplaatste Davidenko in de tweede ronde elimineerde. Toch bracht het setverlies de Fran se dubbelspecialist niet van zijn stuk. Llodra heeft in augustus van het afgelopen na een goed gesprek met zijn coach Lionel Roux beslo ten om te trachten meer uit het en kelspel te halen. Om dat te berei ken heeft Llodra deze winter hard getraind, is hij fysiek een stuk ster ker geworden en heeft hij mentaal ook een omslag gemaakt. Met name dat mentale gedeelte le verde hem in de finale uiteindelijk de winst op. „Na het verlies van de tiebreak en het wegwerken van twee breek punten in de eerste game van de tweede set begreep ik dat ik Söder- ling wat meer moest aanpakken. Omdat hij dan nog wel wat last kan krijgen van zijn zenuwen", zei Llodra. Met de eindoverwinning van Llo dra kreeg het Rotterdamse toer nooi, dat volgend seizoen een ho gere status op de ATP-kalender krijgt, een echte serve-volleyspeler als winnaar. Volgens Söderling was juist dat de reden waarom hij niet zijn stempel op de finale kon drukken. „Vandaag was het voor het eerst dat ik niet tegenover een baseliner stond in dit toernooi en hij speel de gewoon heel goed op de belang rijke punten." „Er is maar één remedie om nooit meer stil te staan bij wat er is gebeurd en dat is hard schaatsen. Hoe harder, hoe beter." Schaatser Remco Olde Heuvel over zijn hartproblemen uit het verleden. In de Telegraaf. „Mijn afscheidFatima heeft voor vijftig euro gewed dat ik ga jan ken. Veilige gok, bijna hetzelfde als in het casino op rood en zwart tegelijk inzetten." Tennisser Raemon Sluiter in AD over zijn afscheid. „Ik ben een dramatische kok. Ik dek de tafel, ruim af, vul de vaat wasser, maar ik kook niet. Dat doet Daphne (Deckers), mijn vrouw. En geloof me, dat is voor iedereen het beste." Oud-tennisser Richard Krajicek in Allerhande. „Als de kans er is, voetballen we een potje met elkaar. Wie de bes te voetballer onder de Spaanse tennissers is? Zonder twijfel Rafael Nadal. Hij laat me veel trucjes zien en ik probeer daar wat van op te steken. Dankzij Nadal ben ik ook een beter voetballer gewor den." Tennisser David Ferrer over de voetbalkunsten van de Spaanse tennissers. In Sportweek. „Emo-tv, dat is wat er nu regeert. Straks gaan kijkers nog per sms bepalen wie ik moet opstellen. Tachtig procent vindt dat Pietje linksback moet worden en ziet liever Foppe de Haan als bonds coach." Bondscoach Marco van Basten in Sportweek. „Ik hoor tijdens het fietsen wel eens jongens klagen over zere be nen, dan denk ik: Wat jammer je nou? Ik ben juist blij met zere benen. Dat betekent dat er nog leven in zit." Voormalig wielrenner Gert-Jan Theunisse liep in 1997 een partiële dwarslaesie op. Inmiddels fietst hij weer elke dag. In Wielermagazine. De opstelling van de Ne derlandse tafeltennis ploeg bij het WK voor lan denteams heeft zondag voor verwarring gezorgd. Toen Oranje met Li Jie en Li Jiao aan het duel met Tsjechië be gon, dacht de internationale federatie kennelijk dat China achter de tafel stond. Op de website van de ITTF stond dat China tegen Tsje chië speelde. Li Jiao en Li Jie zijn weliswaar in het Aziatische land gebo ren, maar leven inmiddels al zo'n zeven jaar in Nederland. Tennisser Potitio Starace heeft zaterdag op het punt gestaan om Diego Mara dona aan te vallen. De Argen tijnse oud-voetballer zat in Buenos Aires op de tribune bij de wedstrijd tussen zijn landgenoot David Nalban- dian en de Italiaan Starace. „Maradona beledigde me van af het begin van de wed strijd", klaagde Starace. De tennisser uitte zijn frustraties bij de umpire. „Je gooit hem eruit of ik duw mijn racket tussen zijn tanden", dreigde de Italiaan. Nalbandian won de partij in drie sets. De humor van Janus van Peenen is in veel be stuurskamers bekend. Zater dag streek de voorzitter van Heerjansdam neer bij SSV'65 en had hij nieuws over de op stelling. „We missen drie spe lers. En onze aanvoerder Ivan Divkovic kan niks zien." Niks zien? „Hij heeft een oogont steking. Dat heeft hij al eens eerder gehad. Toen het gene zen was en hij weer goed kon zien heeft hij het meteen uit gemaakt met zijn vriendin..." Saillant detail: Divkovic scoor de twee keer tegen SSV'65. Een streaker heeft in Ahoy de finale van het ABN AMRO World Tennis Tour nament even stilgegelegd. De man, nog wel gehuld in tan gaslip, protesteerde volgens de beschilderingen op zijn lichaam tegen de handel in apen. Dierenactivisten verstoren on der de geuzennaam Vegan Streaker vaker evenementen om aandacht te vragen voor dierenleed. De man, die op de rand van de tribune was gaan staan, werd door bewa kers afgevoerd, zodat de fina le kon worden vervolgd. 68 Heerenveen heeft gisteren in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-3) in de eredivisie het clubrecord van het aantal ge maakte doelpunten verbeterd. De ï-o van Roy Beerens in de tweede minuut was de 67e tref fer van de Friese ploeg dit seizoen, waarmee de 66 doelpunten uit het seizoen 1995/1996 werden overtroffen. Geert-Arend Roorda scherpte het record daarna verder aan tot 68 met zijn eerste treffer in het betaalde voetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63