Wegman verzaakt in thuisduel TTCM 28 Maandag 25 februari 2008 PZC Coach Boon mist strijdlust bij jonge tafeltennisser. Ruime oogst voor vrouwen SAR Kustmarathon heeft al 1000 deelnemers Reserves BC Vlissingen kunnen niet stunten Dammers Middelburg krijgen herkansing Monsterscore BV Souburg 's-Cravenpolder 2 sluit af met knappe zege Dressuurzege Yvanka van Kekem EMM neemt wraak op Desk W door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor Peter Boon, de coach van de tafeltennissers van TTC Middelburg, begint dit sei zoen elke wedstrijd 'in principe' met een 3-3-stand. „Ik ga er name lijk vanuit dat Jos Verhulst drie partijen wint en dat Wouter van der Mark er drie verliest", legde hij zaterdagavond uit. „De wedstrij den van Wesley Wegman en het dubbelspel zijn dus cruciaal." In de eerste twee competitieduels met Vriendenschaar (8-2) en Scyl- la 2 (5-5) speelde Wegman niet eens zo goed, maar pakte hij voor zijn team nog wel genoeg punten. Zaterdag, tijdens de 6-4-thuisne- derlaag tegen Zwolle, deed de Middelburger dat niet. Boon: „Hij kon zijn slechte spel nu niet meer camoufleren met een overwin ning." Maar dat vond de trainer nog niet eens zo erg. Aan de manier waar op zijn pupil steeds zijn hoofd boog voor zijn opponenten, erger de hij zich echter flink. „Verliezen mag, als je maar strijdend ten on der gaat. Maar die vechtlust heb ik vandaag niet gezien." Vooral in het slotduel, waarin hij de kans had een gelijkspel uit het vuur te slepen voor TTCM, miste Wegman het doorzettingsvermo gen. Hij verloor vrij kansloos met 3-0 van Matthias Sijtstra, de num mer drie van Zwolle. „Wesley traint heel veel, maar het is niet dat je dan in wedstrijden geen fout meer maakt", zei Verhulst. „Het gaat niet vanzelf. Je zult voor elke punt hard moeten werken." Extra pijnlijk was het verlies in het dubbelspel. Verhulst en Wegman kwamen in de vijfde game welis waar met 5-2 voor, maar daarna won Zwolle nog met 7-11. Boon: „We lieten het afweten op de be slissende momenten. Wesley deed dat wat meer dan Jos." Verrassend was daarentegen de ene winstpartij van Van der Mark, die dit seizoen nieuw is in de hoofdmacht van TTCM. Zijn over winning op Sijtstra (3-2) beteken de zijn eerste punt in de eerste di visie. „Hij speelt elke week beter", stelde Verhulst. „Wouter pakt de dingen heel snel op." Ook zijn coach toonde zich en thousiast over de vervanger van Jan Henk Bomhof „Hij is een intel ligente speler met een voorbeeldi ge inzet. Hij moet alleen nog een beter voetenwerk krijgen en vaster worden in zijn patronen. Maar dat komt wel. Ik ben nu blij met elke punt dat hij pakt." TTCM staat na drie speelrondes derde, op twee punten achter kop loper Kluis. „Maar de stand verte kent", waarschuwde Boon. „We hebben nu gespeeld tegen de num mers vier, vijf en zes. We moeten dus nog tegen de beste twee teams uit de poule. Pas na vijf wedstrij den hebben we een reëel beeld van waar we staan." Uit de eerste divisie, het tweede ni veau van Nederland, degraderen twee teams. In de poule van TTCM is Vriendenschaar degrada tiekandidaat nummer één. Scylla 2, Zwolle en TTCM zullen het hele seizoen balanceren op het randje van de afgrond, zo denkt Boon. „Het is een tricky klasse met een aantal gelijkwaardige tegenstan ders. Maar ik wil absoluut niet het slachtoffer worden." Mocht de nood hoog worden, dan wil Peter Boon een beroep doen op routinier Wim Wegman. TTC Middelburg-Zwolle 4-6: Wesley Wegman-Gerben Last 11-810-122-11 6-11, Jos Verhulst-Matthias Sijtstra 11-8 11-410-1211-7, Wouter van der Mark-Robert Jan van der Heijden 6-11 4-11 17-15 6-11, Wegman/Verhulst- Last/Van der Heijden 8-11 11-6 8-11 11-67-11, Verhulst-Last 11-911-511-5, Wegman-Van der Heijden 8-11 11-9 6-11 6-11Van der Mark-Sijtstra 11 -6 11-7 8-11 9-11 11-7, Verhulst-Van der Heijden 11-8 11-9 8-11 9-11 11-6, Van der Mark-Last 6-11 11-13 7-11, Weg- man-Sijtstra 8-11 9-11 10-12. TTC Middelburg verliest met 4-6 van Zwolle. Wesley Wegman buigt te gemakkelijk het hoofd voor zijn drie opponenten, meent coach Peter Boon. GOES - De tafeltennissters van SAR/Rabobank hebben aan de uit wedstrijd tegen titelfavoriet Red Stars 2 vier punten overgehouden. In de strijd tegen degradatie uit de eerste divisie zijn de punten die de Kloosterzandse vrouwen scoorden nuttig, maar de manier waarop die tot stand kwamen was gelukkig. Bij Red Stars 2 raakte Cecile van Gasteren geblesseerd waardoor SAR twee punten in de schoot ge worpen kreeg. De andere punten kwamen van Audrey Koole en het dubbelspel. De reserves van SAR wonnen met 6-4 van Veldhoven. Nathalie van Wolffelaar was uitstekend op dreef met drie zeges, Chantal Remorie won tweemaal. SAR 3 verloor voor de tweede maal op rij, tegen Docos 3 werd het 7-3. Liselotte Fas- saert won twee partijen, Sanda van Alphen één. De mannen van Arnemuiden kre gen in de derde divisie een dik pak •laag van Vice Versa: 10-0. GOES - De zesde editie van de Zeeuwse Kustmarathon heeft zijn duizendste deelnemer binnen. Gisteren zorgde de inschrijving van de vijftigjarige Belgische Yolan- de Dujardin uit Kuringen voor de mijlpaal. Daarmee is de wedstrijd over ruim 42 kilometer bijna volgeboekt. Er kunnen 1100 atleten starten. De Kustmarathon wordt dit jaar op 4 oktober gelopen. GOES - De basketbalsters van BC Vlissingen 2 verloren in Veghel van koploper Attacus: 59-37. Een prima start zorgde voor 9-18, maar Attacus kwam terug tot 21-25 bij rust. Na de pauze scoorde BC Vlis singen nog maar 12 punten Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 12, Dorien de Witte 11Linda de Paauw 6, Elisa Kuipers 5, Quintana Pattinama 2 en Lizette Heijnsdijk 1 MIDDELBURG - De dammers van Middelburg grepen zaterdag de laatste strohalm. Zelf wonnen ze met 13-7 van Gandhi, terwijl con current DOS verloor. Dankzij de tiende plaats in de eerste klasse B plaatste Middelburg zich voor de nacompetitie, die op 8 maart wordt gespeeld. De Amsterdam mers waren met slechts acht man naar Sint-Laurens gekomen. Frans Blaas en Wim Koppejan wonnen. GOES - De basketbalsters van BC Souburg hadden een makkelijke avond tegen staartploeg Virtus: 91-26. Pas na rust gingen alle rem men los. dankzij een agressieve ver dediging werd het 91-26. Scores BV Souburg: Cindy de Nooijer 21, Gitta Zijlma 18, Nicoline Craste 17, Natahlie Franke 14, Suzanne Plas 9, Johan na Kuijs-Murcia 6, Karin Kooistra 4 en Me- lanie Lindenberg 2. GOES - Het tweede damteam van PWG 's-Gravenpolder sloot de competitie af met een mooie 13-7-overwinning op Huissen 3 en een derde plaats in de tweede klas se E. Ondanks de nederlaag werd het Gelderse team kampioen. Paulan van Nes, Mark van der Ha- ge, René Dusebout en Rianka Rentmeester en Hans van Akke ren zorgden voor de overwinning van 's-Gravenpolder. RENESSE - Bij dressuurwedstrijden in Renesse grepen Yvanka van Ke kem uit Vlissingen en Roel Baris uit Brouwershaven in de klasse M2 de winst. In de eerste proef reed Van Kekem de goed bewegende Novia naar een totaal van 186 pun ten. Baris werd daarin tweede. Daarna waren de rollen omge draaid. In de tweede proef won Ba ris en werd Van Kekem tweede. MIDDELBURG - Voor coach Hans Nijsen is het nog steeds een com pleet raadsel waarom er in Kaats heuvel van Desk werd verlo- ren(i8-i3). Zaterdagavond was in de Nassaulaan de return. De vrou wen van EMM wonnen met afgete kende cijfers: 17-8. Verdedigend draaide het zaterdag goed bij EMM, maar aanvallend ging het minder. Desk had de touwtjes achterin stevig in han den. Bovendien werden er nogal wat kansen gemist. Een aandachts puntje voor de laatste vier duels. Voor rust werd er weinig ge scoord: 6-3. Na de pauze brokkelde het offensief beetje bij beetje af Marieke Riemens (5 treffers) bleef de weg naar het doel echter goed vinden. Het slotakkoord was dui delijk voor EMM, waardoor ze toch nog een overtuigende zege boekten. Scores EMM: Marieke Riemens en Petula Brasser 5, Denise Bergkamp 3, Danielle Carol 2, Ariska Tax en Xaira Nijsen. Coach Peter Boon (links) overlegt tussen twee games door met Wouter van der Mark. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60