De Noormannen scoort driemaal in tien minuten RCS is de leiding kwijt Middelburg vindt zwakke plek Zierikzee Belangrijke zege Zeeland Sport Smerdiek afgetroefd Vijfde plaats Schrier Nipte nederlaag door Muiden: 0-2 in Bruggenloop futsallers Morres Fusieploeg verslaat koploper met opportunistisch voetbal. Nieuwland kan Bevelanders in slotfase net niet achterhalen. Jong Ambon profiteert opnieuw van gelijkspel concurrent SC Gastel. Walcheren heeft weinig aan 1-1 Souburgers missen bij Dongen mooie kansen en verliezen met 3-0. WPZC Maandag 25 februari 2008 27 door Ron de Waal MIDDELBURG - Niet iedereen was gecharmeerd van de wijze waarop Zeelandia Middelburg gisteren het duel met Zierikzee benaderde. Het opportunistische spel van de füsie- club was Zierikzee echter te mach tig, waardoor de drie punten in de Veerse Poort bleven: 3-1. De ene trainer, Marco Groeneveld van Zierikzee, had zich geïrriteerd aan het spel van Zeelandia Middel burg. Roy Hendriksen had juist een groot compliment over voor de manier waarop zijn ploeg zich gemanifesteerd had. „Wij hebben de wedstrijd gemaakt en verdien den geen nederlaag", sprak Groe neveld. Hendriksen: „Er stond van middag een team en daar ben ik trots op. De thuisploeg hield de linies kort bij elkaar en trachtte via opportunistisch spel en via dode spelmomenten gevaar te stichten. Daar slaagde de ploeg van trainer Hendriksen uitstekend in, moest ook Marco Groeneveld erkennen. „Ons positiespel moet op sommi ge momenten beter en de organisa tie stond zeker niet altijd goed." Na een aantrekkelijke openingsfa PJJ Zeelandia Middelburg past zich aan en verslaat koploper Zierik zee: 3-1. De ploeg helpt daarmee VC Vlissingen dat de leiding van Zierikzee overneemt. se schortte het voor de eerste maal aan een goede organisatie in de Schouwse defensie. Uit een corner van Wouter Labrujère, kon Jerfey Booy van dichtbij ongehinderd raak koppen: 1-0. Vlak voor rust werd het 1-1 toen Michael Linger binnen de zestien meter licht con tact had met Wesley Quist van Zie rikzee. De penalty werd door Mat hijs Hage benut: 1-1. Zierikzee mocht maar kort genie ten van de gelijkmaker. Frank Lee man bracht een afgeslagen vrije trap hard terug voor het Zierikzee- se doel, waar Jeffrey van de Velde voor de 2-1 zorgde. Zeelandia Mid delburg leunde daarna achterover en loerde op een counter. Die kwam er via Alberto Conde Mor- gado. Keeper Peter Brussé van Zie rikzee kon hemalleen met een overtreding stuiten. Freerk Koelma bleef uitermate koel: 3-1. De vreugdedans van Zeelandia Middelburg na het laatste fluitsig naal was meer dan begrijpelijk, net zoals diverse gniffelende Vlis- singen-spelers aan de zijlijn. Zij ke ken met genoegen toe, hoe titel- concurrent Zierikzee dure punten verspeelde. Zeelandia Middelburg - Zierikzee 3-1 (2-1). 16. Jerfey Booy 1-0, 42. Mathijs Ha- ge 1-1 (strafschop), 44. Jeffrey van de Vel de 2-1, 53. Freerk Koelma 3-1 (straf schop). Scheidsrechter: A. Dorsman (Ba- rendrecht). Gele kaart: Michael Linger, Leon Joziasse, Amir Tawfik, Jeffrey van de Velde (Zeelandia Middelburg), Barry Ha- ge, Ingmar Quist (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 250. SINT MAARTENDSIJK - De voetbal sters van Smerdiek moesten op ei gen veld hun meerdere erkennen in Muiden. Bij rust stond het al 0-2 en daar bleef het ook bij. Trainer Wim Scherpenisse was kort maar krach tig in zijn commentaar over de prestatie van eersteklasser Smer diek: „Een dikverdiende overwin ning voor Muiden tegen een dra matisch slecht Smerdiek." GOES - Michel Schrier is gisteren vijfde geworden in de Bruggen loop in Rotterdam. De Vlissinger had voor de 15 kilometer over 7 bruggen 49 minuten en 58 secon den nodig. Edwin de la Ruelle uit Koewacht werd tweede bij de mannen veer tig in 51.31. Sebastiaan Heijkoop van Delta Sport noteerde 59.47, Jo hn Guequièrre (derde in 55+) 1.04.48 en JaapJan Ritsema 1.05.17. BREDA - De futsallers van ZVH Morres raakten in hoofdklasse ver der in het nauw in de uitwedstrijd tegen Mouloudia Breda. In Breda verloor de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser het zespuntenduel met de nummer tien van de ranglijst met 4-3. De ploeg kwam van 3-1 terug tot 3-3, maar een vierde tegendoel punt bleek fataal. ZVH Morres kreeg nog kansen maar in de gelijk maker resulteerden die niet. door Marco Puik GOES - De topploegen van de vier de klasse A van het zaterdagvoet bal maakten geen fout. DFS reken de op eigen veld met 2-1 af met streekgenoot Mevo en De Noor mannen was met 0-4 te sterk voor SVD. Nieuwland kon in Kamper land in het duel met Bevelanders een inhaalrace niet bekronen. Het werd 3-2. MZVC versloeg in Zeeuws-Vlaanderen Cadzand met 0-2. Bevelanders-Nieuwland 3-2: Al na twee minuten reageerde Leo Kole alert door een bal die via de lat terugsprong in het veld binnen te koppen: 1-0. Na een kwartier zorgde John Riemens op aangeven van Kole voor 2-0 en diezelfde Rie mens nam ook de 3-0 voor zijn re kening. In de tweede helft kwam Nieuwland terug tot 3-2 door tref fers van Dennis van Belzen en Ri chard Jacobs (uit een omstreden strafschop), maar Bevelanders hield de drie punten uiteindelijk in eigen huis. Cadzand-MZVC 0-2: In een gelijk- opgaande eerste helft bracht San- der de Vries de thuisclub op slag van rust aan de leiding. Na rust kreeg Cadzand enkele opgelegde kansen op de gelijkmaker, maar tot scoren kwam de ploeg niet. Ro nald Bakker deed dit wel voor MZVC en tekende hiermee voor de 0-2-eindstand. SVD-De Noormannen 0-4: In het eerste half uur deed SVD wei nig onder voor de bezoekers. In de 30e minuut kopte Adrie van Bel zen de gasten wel op voorsprong. In de 73e minuut was Johnny den Herder dicht bij de gelijkmaker, maar oog in oog met de keeper wist hij de bal niet in het doel te krijgen. In de laatste tien minuten van het duel sloeg De Noorman nen nog driemaal toe. Christian Roelse zorgde voor 0-2 en 0-3 en het slotakkoord kwam op naam van Niek Minderhoud, die de mooiste aanval van de middag be kroonde met een treffer: 0-4. Jeffrey van de Velde juicht nadat hij Zeelandia Middelburg op 2-1 heeft ge zet. foto Lex de Meester door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij een 5-0-zege op NSV is Jong Ambon opnieuw verder uitgelopen op SC Gastel, de enig overgebleven concurrent in de titelstrijd in de vierde klasse. De Brabanders kwamen bij HSC'28 niet verder dan een doel puntloos gelijkspel. Zeeland Sport klom dankzij een t-o-overwinning bij Val Aan van de elfde naar de tiende plaats op de ranglijst in de vierde klasse B. Domburg-De Schutters 0-0: Bij de thuisploeg speelde Wilco van Eijzeren zijn 350e wedstrijd, maar ook hij kon zich niet onttrekken aan de machteloosheid in aanval lend opzicht. Met name voor rust was Domburg sterker, maar veel kansen leverde dit niet op. In de tweede helft was de beste moge lijkheid een vrije trap van Martijn Minderhoud die door de doelman uit de kruising werd geplukt. De bezoekers konden hier niets tegen over stellen. Jong Ambon-NSV 5-0: De Middel burgers waren te sterk voor de ploeg uit Nispen, die onlangs wel met 3-1 van concurrent SC Gastel won. Na tien minuten opende Martin Waisapy de score, waarna Josimar Pattinama voor 2-0 en 3-0 zorgde. Ook in de tweede helft scoorde Pattinama twee keer waar door Jong Ambon weer ruim won: 5-0. Val Aan-Zeeland Sport 0-1: De ploegen waren voor rust aan el kaar gewaagd, maar het waren de Vlissingers die tien minuten voor rust door Sjimmie Kort op voor sprong kwamen: 0-1. In de tweede helft drong de thuisploeg meer aan, maar het lukte de voetballers uit De Heen niet om de boomlan ge doelman van Zeeland Sport, Hayo Castel, te passeren. Een klei ne, maar zeer nuttige overwinning voor de ploeg van trainer Abdoe Ben Khedda. VLISSINGEN - Hekkensluiter Wal cheren is er niet in geslaagd dich terbij Clinge, de nummer elf van de derde klasse A, te komen. Op ei gen veld werd het 1-1. Walcheren-Clinge 1-1: Ondanks de grote belangen maakten de ploegen er een leuke, open wed strijd van. Bert Buys opende hal verwege de eerste helft de score voor de bezoekers: o-i. Tien minu ten na rust kreeg Walcheren-spe- ler Hein Versteeg zijn tweede gele kaart. Clinge verzuimde te profite ren. Zo verscheen liefst zes keer een speler oog in oog met de Wal- cheren-doelman, zonder dat dit een doelpunt opleverde. In het slotoffensief maakte Sjoerd Reijn- houdt gelijk: 1-1. Steen-BSC 1-0 (1-0). Niels de Clercq1-0. GOES - RCS is de leiding kwijt in de tweede klasse van het zondag voetbal. De ploeg verloor gisteren met 3-0 bij concurrent Dongen, dat het stokje van de Souburgers overnam. De nederlaag van RCS was geflat teerd. De ploeg was de eerste veer tig minuten veel in de aanval, maar heeft momenteel moeite met scoren. Net als vorige week kon RCS de vijandelijke keeper niet passeren. Zeven dagen eerder hielp een verdediger van IFC een handje zodat het 1-1 werd. Die hulp werd nu niet geboden door Dongen, dat een sterke indruk maakte. Verschillende kansen ble ven onbenut, waarna het doel punt aan de andere kant viel. Een speler van Dongen kon door het hart van de defensie oprukken en scoren: 1-0. Na de pauze liep het dominerende RCS opnieuw tegen een counter aan. Na de 2-0 tien minuten voor tijd was de wedstrijd gespeeld. Een fraaie vrije trap vanaf de rand van de zestienmeter betekende 3-0. Volgende week hoeft RCS niet te spelen, daarna wacht een nieuwe krachtproef wanneer nummer drie RKDVC in Oost-Souburg op bezoek komt. Terneuzen is net als vorig jaar na de winterstop bezig met een vrije val. Nadat eerder RKDVC, Don gen en EBOH te sterk waren, kon den de Zeeuws-Vlamingen ook gis teren in de uitwedstrijd tegen SC 't Zand geen vuist maken: 2-1. Op die eindstand viel weinig af te dingen, omdat SC 't Zand de bete re ploeg was. Alleen omdat de thuisclub een gebrek aan scorend vermogen aan de dag legde, mocht Terneuzen tot diep in de tweede helft hoop koesteren op een gelijk spel. Vier minuten voor tijd kregen de Zeeuws-Vlamingen echter alsnog de genadeklap. Max Beijer zette SC 't Zandt in de veertiende mi nuut op 1-0. Kort voor rust maak te Jonathan Constancia gelijk. Tho mas Delfina forceerde in de 86e minuut voor de beslissing. NIEUW LEKKERLAND - GPC Vlissin- gen leed in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal een ongelukki ge nederlaag. De ploeg verloor met 2-1 bij Nieuw Lekkerland. De eindstand kreeg al in de eerste helft gestalte. De thuisploeg open de sterk en ging effectief met de kansen om. Twee mogelijkheden leverden twee goals op. Tweemaal was Jeroen Wolf de schutter. GPC kwam in blessuretijd van de eerste helft terug. Na een voorzet van Kevin Francke zorgde Wessel Leijer voor de aansluitingstreffer: 2-1. Na de pauze was GPC de bo venliggende partij, maar de ploeg wist weinig kansen te creëren. Zelfs toen de thuisploeg met tien man verder moest kon GPC de ge lijkmaker niet forceren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59