Goes oogst lof, Vlissingen wint Keepers in derde klasse blinken uit Arnemuiden zakt af naar het rechterrijtje Merijn Dek schiet VCK naar zege in derby tegen De Meeuwen: o-i. Weer zware nederlaag SSV Vroege rode kaart De Goederen is cruciaal in derby. Ploeg in Sloedamderby ten onder door eigen doelpunt: 1-2. w %ï»:tWÏ fcfr m Hp 26 Maandag 25 februari 2008 PZC Goes-keeper Sven Wolkenhauer heerst in de lucht en troeft Vlissingen-speler Peter de Jong af. Michael Cabenda (links) en Jordy den Toonder ondersteunen de doelman. foto Lex de Meester door Klaas Verspoor GOES - De zestiende speelronde in de derde klasse A was die van de keepers, want acht van de twaalf sluitposten hielden hun doel schoon. De Walcherse derby tus sen De Meeuwen en VCK eindig de in een o-t-zege voor VCK. Krab- bendijke ging op de valreep onder uit bij koploper Duiveland (2-1), achtervolger Veere kwam niet ver der dan 0-0 tegen WHS. Dauwen- daele had geen moeite met Colijns- plaatse Boys. Meeuwen-VCK 0-1: Een duel met weinig hoogtepunten. Voor rust raakte Timme Kwast namens De Meeuwen de lat en viel er voor VCK welgeteld één kans te note ren. In de 65e minuut viel de be slissing. Uit een corner van Erik Goudt raakte Merijn Dek als laat ste de bal. Daarna kwam VCK nog in de buurt van de 0-2, maar Michiel Ketting miste een kans voor open doel. Vlak voor tijd had Wouter Vos de 1-1 op zijn schoen, maar zijn inzet werd goed geblokt door de VCK-defensie. Dauwendaele-Colijnsplaatse Boys 4-0: Na een doelpuntloze eerste helft kwam Dauwendaele na rust op stoom. Jorrit Schuur man werd de grote man want hij scoorde drie keer. Chris Kiala te kende bij 2-0 voor de andere tref fer van de Middelburgers. Veere-WHS 0-0: Veere was de 9-1-nederlaag van vorige week in de topper tegen Duiveland blijk baar nog niet vergeten. De ploeg speelde niet goed en mocht van ge luk spreken dat WHS in de eerste twintig minuten niet op voor sprong kwam. Daarna kwam de thuisploeg wel wat beter in het rit me, maar kansen voor Wilco de Keuning en Silvion Uranie lever den geen goals op. Na rust waren Gerben Bakker en Giacomo Wat- tel nog gevaarlijk, maar WHS-doel- man Anton Elenbaas hield zijn ploeg met een aantal goede reddin gen overeind. Duiveland - Krabbendijke 2-1 (1-0). Dennie Ie Comte 1-0, Ronald Zuidweg 1-1, Leen IJzelenberg 2-1. Heinkenszand - Rillandia 0-0. Apollo'69 - Noad'67 0-0. Derde klasse B. Tholense Boys - Kogel vangers 0-0. GOES - SSV'65 heeft nog zes duels om de laatste plaats in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal te verlaten. Op eigen veld verloor de hekken sluiter zaterdag met 1-4 van koplo per Heerjansdam. Nadat het bij rust nog 0-0 stond, nam de titel kandidaat in de tweede helft af stand via twee treffers van Ivan Di- vkovic. Luc van Loon zorgde in de 82e minuut voor 1-2 waardoor SSV'65 nog even hoop had op een punt. Kenny Papa en Meivin Boer schoten in de slotminuten echter nog de derde en vierde treffer van Heerjansdam binnen: 1-4. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De complimenten wa ren voor Goes, maar de punten gin gen naar VC Vlissingen. De derby in de derde klasse van het zondag voetbal eindigde in een 2-1-zege voor de thuisclub. „Maar wij zijn de morele winnaar", riepen de be stuursleden van Goes in koor. Daar was niets mee miszegd, al kocht de Bevelandse formatie daar natuurlijk niets voor. Goes haakte door de tweede nederlaag van het seizoen af in de titelrace. Het gat met koploper Vlissingen liep door het verlies op tot negen punten. „Zeg nooit nooit", zei Goes-keeper Sven Wolkenhauer, „maar de titel wordt een lastig verhaal." Het was waarschijnlijk allemaal anders gelo pen als Goes zaterdagavond niet al in een vroegtijdig stadium ont hoofd was. Middenvelder Johan de Goederen kreeg al in de zevende minuut zijn tweede gele kaart van arbiter Van Rooyen. Nadat hij zich in de derde minuut aan spelbederf (bal wegtrappen) schuldig had ge maakt, torpedeerde hij in de zeven de minuut Raymond Wolff De eerste actie had nog iets onschul digs, maar de tweede actie was bruusk en onhandig. Met tien tegen elf leek het voor Goes onbegonnen werk, maar niets was minder waar. De Beve landse formatie hield er een prima spelopvatting op na, was agressief in de duels en had een strakke or ganisatie. Onder aanvoering van Geert Bosschaart en de handige Rosanna Acton werd Vlissingen in de eerste helft de les gelezen. Dat kon er bitter weinig tegenover stel len. De ploeg miste overtuiging en toonde veel te weinig lef De thuisclub durfde van achteruit nie mand door te schuiven. Zo kon het gebeuren dat Padden van de Water en Gert-Jan Tierie, de twee snelle spitsen van Goes, zich om ringd wisten door vijf Vlissingers. Niettemin bezorgde het Goes-duo de tegenstander handenvol werk. „Ik heb me verbaasd over mijn ploeg", zei Vlissingen-trainer Ruud Pennings naderhand. „Wat fout kon gaan bij ons, ging fout." Toch kwam Vlissingen aan de lei ding. Op slag van rust pikte Randy de Dreu de bal na een afgeslagen door Marco Puik GOES - De nacompetitie is voorlo pig ver weg voor de voetballers van Arnemuiden. In de 2e klasse E van het zaterdagvoetbal verloor de ploeg van trainer Henk Ottens dit weekend met 1-2 van Nieuwdorp en zakte daardoor naar de achtste plaats op de ranglijst. De topper tussen Bruse Boys en Terneuzense Boys bleef onbeslist: 1-1. Oostkapel- le hield nummer drie Zaamslag knap in bedwang: 3-1. Serooskerke kon in Halsteren keeper Glerum niet passeren en leed een 2-0-ne- derlaag.. WC '68-Serooskerke 2-0: WC' corner op en kogelde die snoei hard tegen de touwen: 0-1. Na rust leek Vlissingen snel orde op zaken te stellen, toen het in de 48e mi nuut profiteerde van een verdedi- gingsfout bij Goes. Abubakar Kou- rouman profiteerde en schoot van dichtbij raak: 2-0. Maar ook nu liet Goes zich niet uit 68-doelman Peter Glerum vervul de een hoofdrol. In een sportief duel waren de beste kansen voor Serooskerke, maar Glerum bleek een te grote sta in de weg voor de Walcherse ploeg. Waar Seroosker ke het naliet om te scoren, deed de thuisclub dit in de tweede helft tweemaal wel. Patrick Franken zorgde voor 1-0 en een kwartier voor tijd bepaalde Bart Smit de eindstand op 2-0. Arnemuiden-Nieuwdorp 1-2: In de openingsminuut was Marinus Baas dicht bij 1-0 maar zijn inzet ging naast. Na 20 minuten bracht Arnemuiden zakt steeds verder weg in de tweede klasse. De ploeg verliest met 1-2 van Nieuw dorp. Oostkapelle wint verras send van Zaamslag. het veld slaan. Via prima combina tiespel werd Vlissingen de duim schroeven aangedraaid. De geest Teun Rentmeester met een kopbal de bezoekers op voorsprong. Kort voor rust kwam Arnemuiden langszij toen een vrije trap van Ma rinus Baas van richting werd veran derd en in het doel belandde. De 300 toeschouwers moesten wach ten tot de 72e minuut voordat de beslissing viel. Een inzet van Nieuwdorp-speler Turan Dogan werd in eerste instantie nog ge keerd door keeper Roy den Dun nen, maar in de rebound werkte Patrick Siereveld de bal ongelukkig in zijn eigen doel: 1-2. Oostkapelle-Zaamslag 3-1: Oost kapelle was duidelijk te sterk voor Zaamslag, dat dure punten liet lig gen in de titelstrijd. Na zeven mi nuten tekende Arjen Pattenier voor 1-0. Halverwege de eerste helft bracht Maarten van Malde- kwam helemaal in de fles, toen Jor dy den Toonder uit een strafschop (na een handsbal in het strafschop gebied) voor 2-1 zorgde. Het en thousiasme hierna was aandoen lijk, maar de gelijkmaker kwam er niet. „Dit was onze minste wedstrijd", vond Ruud Pennings. gem de thuisclub op 2-0. Alfaro Pentury deed vervolgens iets terug voor Zaamslag, maar kort voor rust breidde Richard Louws de sco re uit naar: 3-1. Na de pauze ver zuimde Oostkapelle verder uit te lopen. Eén keer stond het hout werk een Zeeuws-Vlaamse treffer in de weg, maar verder wist Zaam slag weinig kansen af te dwingen. De bezoekers mochten van geluk spreken dat de schade beperkt bleef tot drie tegentreffers. AZW-Zwaluwe 2-2: Emauel Pauwels 1-0, Jens Daneels 2-0, Niels van der Stelt 2-1, Arnold Loomeijer 2-2. Bruse Boys-Terneuzense Boys 1-1: Evert-Jan van Opdorp 0-1, Jan-Peter Dek ker 1-1. Kapelle-Dinteloord 0-2:. Pleter van Est 0-1, Nicky de Frel 0-2. 1^ VC Vlissingen verslaat Goes met 2-1. De Bevelandse ploeg staat bijna het hele duel met tien man na een rode kaart voor Johan de Goederen in de zevende minuut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58