Sport Duizendste zege Feyenoord laat nog op zich wachten Davids overweegt na dit seizoen te stoppen Het is een wonder dat er niet meer zware blessures ontstaan Rotterdamse defensie rammelt op kunstgras weer aan alle kanten. Na Bakkal eist weer andere jongere speler hoofdrol voor zich op. 22 I Maandag 25 februari 2008 PZC EREDIVfSI 1Huntelaar (Ajax, foto) 24 2. N'Kufo (FC Twente) 19 3. Berg (FC Groningen) 15 Afellay laat door Henk van Schuppen ALMELO - Feyenoord heeft ook za terdagavond in Almelo geen vriendschap gesloten met het feno meen kunstgras. De Rotterdam mers konden niet winnen van Her acles (3-3) en moeten dus nog even wachten voordat de duizend ste competitiezege uit de clubhisto rie kan worden bijgeschreven. De vorm bij de ploeg van Bert van Marwijk is al weken zoek en werd ook in het Polman Stadion niet ge vonden. De Rotterdammers wil den op het tapijt van Heracles de duizendste competitiezege uit de geschiedenis van de club binnen halen maar mochten achteraf blij zijn dat er geen nieuwe nederlaag in de analen moest worden bijge schreven. Het werd in een knots gek duel 3-3. Voor het publiek een spektakelstuk van jewelste, voor de kritische toeschouwers een fou- tenfestival waarin vooral Feye noord de hoofdrol voor zich opeis te. De Rotterdamse defensie rammel de aan alle kanten. Kevin Hofland, Andre Bahia, Leroy Fer en Sergin- ho Greene haalden een onvoldoen de door dekkingsfouten, gebrek aan concentratie, geen passie in de duels en onrustig uitverdedigen. De malaise tekende zich al na 49 seconden af toen de kleinste man van het veld, Heracles-spits Ever- Nicky Hofs is dolblij nadat hij Feyenoord in Almelo op een 3-2-voorsprong heeft gezet. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP/United Photos ton Ramos da Silva, uit een vrije trap van Kai Michalke mocht raak koppen. De slapende Feyenoord- verdediging had kennelijk nog niet door dat de wedstrijd al was be gonnen. Twintig minuten later, kort nadat Bahia zijn ploeg op gelijke hoogte had gezet, diende zich de volgende dijenkletser in de Feyenoord-ver- dediging aan. Fer gaf een onmoge lijke terugspeelbal richting zijn doelman Henk Timmer, die een hoekschop niet kon voorkomen. Gonzalo Garcia-Garcia nam de cor ner en Srdjan Lakic kreeg alle vrij heid om Heracles opnieuw op voorsprong te zetten. De falende defensie bracht trainer Bert van Marwijk tot wanhoop. Druk geba rend en schreeuwend vanaf de zij lijn probeerde hij zijn ploeg te be reiken. Het leek vergeefse moeite. Feyenoord had de mazzel dat ook Heracles achterin steken liet val len. Zo kon Denny Landzaat, na een ac tie van Jonathan de Guzman, onge hinderd nog voor rust gelijkma ken: 2-2. Het publiek in het Polman Sta dion vond het allemaal prachtig en zag ook in de tweede helft een wedstrijd waarin van alles gebeur de. Een messcherpe counter van Feyenoord (doelpunt Hofs), een benutte strafschop van Lakic, veel kansen over en weer en ook nog eens acht gele kaarten als bewijs van een scherpe wedstrijd. Het leverde Feyenoord niet meer op dan een punt en dat is een te leurstellend resultaat voor de Rot terdammers, die geen revanche konden nemen voor de 4-1-neder- laag van vorig seizoen op het Al melose kunstgras. In de strijd om een play-offticket voor Champions Leaguevoetbal is er nog veel werk te doen voor Bert van Marwijk: „Het ging ietsje be ter, we hadden vandaag een stap kunnen zetten maar we geven veel te makkelijk goals weg. Professio neel voetbal betekent soms ook dat je de bal het stadion moet uit schieten. Dat verzuimden we." door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Hij raasde anderhalf uur lang over het veld en toen de schade kon worden opgemaakt, mocht Ibrahim Afellay zichzelf gis termiddag een stevige schouder klop geven. Drie gele kaarten had hij De Graafschap bezorgd, en een rode. Bij die laatste kaart hoorde bovendien de strafschop waaruit Timmy Simons een erg moeizame wedstrijd voor PSV besliste. Daarnaast zorgde Afellay op een cruciaal moment voor een feilloze voorzet waar Danko Lazovic maar tegenaan hoefde te lopen. Het waren de gedurfde acties van Afellay die De Graafschap tot over gave dwongen. De cijfers waarmee dat gebeurde (4-1) deden geen recht aan het spelbeeld. Omdat te veel spelers hun normale niveau niet haalden (Salcido, Farfan en Dzsudzsak met name), moest PSV andermaal een beroep doen op de uitstekende mentaliteit die dit elf tal bezit. Net als afgelopen week tegen Hel- singborg was de inbreng van de jonkies weer doorslaggevend. Naast uitblinker Afellay scoorde ook Dirk Marcellis een dikke vol doende. Spelend zoals gisteren lijkt Afellay te hebben afgerekend met zijn jeugdzondes. Te vaak was hij een voetballer bij wie het rendement achterbleef bij de attractiviteit. Maar sinds het vertrek van Ken neth Perez naar Ajax neemt Afel lay een steeds grotere verantwoor delijkheid voor het resultaat. Is hij nog doelgerichter geworden. Gisteren had hij al na veertig se conden de eerste aanslag op zijn enkels te pakken. Frankel kreeg geel. Buijs onderging kort daarop eenzelfde lot, net als Jansen in de tweede helft. Direct nadat Schone de wedstrijd met een mooi schot had openge broken, brak Afellay door over links. Zijn voorzet met het zwakke linkerbeen was perfect, Lazovic kon zonder inspanning de 1-1 bin- nenkoppen. Hoewel PSV na rust een bliksem- start kende (Bakkal kopte raak uit een hoekschop van Dzsudzsak), kwam de ploeg nooit echt los. Bak kal had voor zijn treffer al twee open kansen laten liggen en het spel oogde eerder gehaast dan ver zorgd. De Graafschap had daarvan moe ten profiteren. Gomes redde net op een schot van Robbemond, Tar- vajarvi raakte de paal en zag een kopbal net voorlangs zeilen. Afellay - die inmiddels op rechts was geposteerd - forceerde kort voor het einde van de wedstrijd de beslissing met een rush. Hij werd buiten het strafschopgebied neergehaald door Hese, maar scheidsrechter Van Sichem gaf zon der aarzelen rood en een straf schop. Nadat Lazovic ook nog eens 4-1 had gemaakt, bleek PSV alweer goede zaken te hebben gedaan. Van alle concurrenten boekte al leen Ajax een overwinning. Het gat met de Amsterdammers is nu negen punten, tegen zeven een jaar eerder. Destijds begon eind fe bruari een zwarte periode van ne gen opeenvolgende wedstrijden, waarin maar één overwinning werd geboekt. Nu is de kalender niet minder zwaar, met de aankomende wed strijden tegen FC Utrecht, Ajax, Roda JC, FC Groningen en twee keer Tottenham Hotspur in het Uefa Cuptoernooi. Maar het is zoals trainer Sef Ver- goossen gisteren verwoordde: „On danks moeilijke fases in de wed strijd stond de ploeg er toch weer. Weliswaar op basis van hard wer ken, maar we hebben de punten wel over de streep kunnen trek ken. We hebben met dit duel een lange reeks wedstrijden heel goed afgesloten en daar zijn we erg blij mee." 1*5 Met gedurfde acties dwingt Ibra- him Afellay tegenstander De Graafschap tot overgave. De uit blinker zorgt ervoor dat koplo per PSV met 4-1 wint. BREDA - Ajax-speler Edgar Davids overweegt na dit seizoen te stop pen met voetbal. Dat zei de 34-jari- ge middenvelder na het duel met NAC. „Aan alles komt een einde", zo verwoordde Davids zijn twijfels over het voortzetten van zijn loop baan voor de camera van RTL. Het contract van de Amsterdammer loopt aan het einde van dit sei zoen af Davids onderhoudt geen goede re latie met Marco van Basten, de nieuwe trainer van Ajax. De wrij ving ontstond toen de agressieve middenvelder onder het bewind van Van Basten niet meer werd op geroepen voor het Nederlands elf tal. Aanvankelijk was Davids nog aanvoerder. Ook beginnen voor Davids de ja ren te tellen. De veteraan die dit seizoen een half jaar nodig had om te herstellen van een been breuk, speelde vanwege de ham stringblessure van Rasmus Lind- gren gistermiddag wel mee bij Ajax. Vorige week zat Davids ten koste van de 23-jarige Zweed op de bank. BEENBREUK EDUARDO door Gérard de Nooijer k kan me goed voorstellen dat die Engelse tv-zender Sky Sports de beelden van het inci dent met Martin Taylor zaterdag niet wilde herhalen. De overtreding op Arsenal-speler Eduardo da Silva was te eng om nog een keer te laten zien. Die verdediger kwam met gestrekt been in en ik hoef zoiets niet nog een keer te zien. Ik ga er nog steeds vanuit dat die jongen van Bir mingham City het niet bewust heeft gedaan. Je gaat niet het veld in om iemand bewust te bles seren. Het is vaak dommigheid van een speler. Ik moet wel zeggen dat ik steeds vaker van die overtredingen op het voetbalveld zie. Ik zie aan slagen op de achillespezen en soms zelf op knie hoogte. Ja, en niet alleen op het hoogste niveau hoor, ook op de amateurvelden moet je soms flink omhoogspringen om de tackles te ontwij ken. Het is een wonder dat er niet meer zware blessu res ontstaan. Vaak weet de speler de tackle te ontwijken en gaat de dader vrijuit. En mensen vinden dat dan ook nog terecht. 'Hij heeft 'm toch niet geraakt', roepen ze dan. Nou, dat vind ik van die domme praat. Wat mij betreft zouden de scheidsrechters meer preventief mogen fluiten. Zodra de intentie er is om iemand neer te halen, zouden ze van mij al een kaart mogen trekken. Ik vind ook dat er niet zwaar genoeg wordt gestraft. Als je een bal weg schiet of een keer aan shirtje trekt, krijg je geel, maar je krijgt ook geel voor een flinke overtre ding. Dat klopt dus niet, zoals het ook niet klopt dat Edgard Davids na een flinke aanslag en een rode kaart in de wedstrijd tegen PSV maar voor twee wedstrijden wordt geschorst. Dan zijn de verhoudingen zoek. Wat dat betreft heeft Arsène Wenger wel een punt. Hij riep zaterdag dat die Taylor niet meer op een veld thuishoort. Dat gaat misschien iets te ver, maar ik kan me er wel in vinden dat hij niet meer mag voetballen zolang Eduardo gebles seerd is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54