Ajax houdt het hoofd erbij Amsterdammers winnen weer eens een uitwedstrijd. Derde zege Sauerbreij in de wereldbeker Nederland krijgt extra kaarten voor het EK Stuur uw sportvideo's n ar de PZC door Dick Sintenie BREDA - Voor het eerst sinds 8 de cember (bij Willem II) won Ajax weer eens een uitwedstrijd. NAC werd gisteren in Breda met 2-3 ver slagen. Vier van de vijf treffers wa ren kopdoelpunten. Rob Penders, verdediger van NAC, vond dat niet zo vreemd. „Beide ploegen hebben een paar aardige koppers. En in een redelijk gelijk- opgaande wedstrijd is het mis schien wel logisch dat de doelpun ten uit standaardsituaties vallen." Ajax scoorde het winnende doel punt uit een corner (John Heitin ga), de twee goals van NAC waren kopdoelpunten (van Matthew Amoah en Penders) uit een vrije trap van Csaba Fehér. „We wisten dat Ajax moeite heeft met het ver dedigen van corners en vrije trap pen", zei NAC'er Patrick Zwaans- wijk. „Dat is deze week nog eens gebleken uit de beelden die we hebben teruggekeken van verschil lende wedstrijden." NAC was gisteren zelf overigens als eerste de dupe van een misver stand in de laatste linie. Klaas-Jan Huntelaar kon na twintig minuten van dichtbij inkoppen na een voor zet van Edgar Davids. Zwaanswijk: „Ik dacht dat Jelle ten Rouwelaar 'm wel zou onderscheppen. De bal was in zijn vijfmetergebied. Maar Jelle rekende niet op een voorzet, vertelde hij later. Daar kan ik wel inkomen: je verwacht niet dat Da vids een voorzet geeft met zijn rechterbeen." NAC zette de zaken kort na rust recht uit twee vrije trappen van Fe hér, gemakkelijk gegeven door arbi ter Luinge. „Een kwestie van slecht dekken", vond keeper Maar ten Stekelenburg. „Ik zet de verde digers neer en dan staat het goed. Maar als de spitsen gaan lopen kan ik er niet meer zoveel aan doen." Thomas Vermaelen beves tigde die lezing. „De afspraak is dat wij met onze man meelopen en de keeper beslist wanneer hij eruit komt en wanneer niet." Met Amoah hep in de vijftigste mi nuut helemaal niemand mee. Hij tikte vlak voor de neus van Steke- UJ Ajax bezorgt NAC Breda de eer- ste nederlaag na een serie van ze ven overwinningen. De Amster damse ploeg maakt het verschil in de slotfase. lenburg de gelijkmaker tegen het net. Vermaelen was de directe te genstander van Penders, maker van de 2-1. „Een ingestudeerde vrije trap", zei Penders. „Rogier Molhoek zette een blok tegen Ver maelen. Ik loop dan heel dicht langs Molhoek en die zet een stap je opzij als Vermaelen passeert. Ik stond helemaal vrij." Vermaelen: „Dat is het risico van kort dekken. Ik kan ook iets meer afstand ne men van Penders, om zo'n blok te ontlopen, maar dan ben ik waar schijnlijk te laat." Ajax hanteert mandekking en geen zonedekking. Stekelenburg: „Zonedekking vind ik niks. De laatste keer dat we dat deden was onder Ronald Koeman. Dan sta je met z'n allen in het vijfmeterge bied en dan kun je als keeper nooit uitkomen. En je hebt geen tijd meer om te reageren als de bal wordt aangeraakt. Ons probleem is dat we ons te ver laten terugdrin gen. Bij een vrije trap op de mid denlijn gaan wij al in ons eigen strafschopgebied staan." Emanuelson bracht Ajax weer op gelijke hoogte, het enige niet-kop- doelpunt van de wedstrijd. Heitin ga besliste het duel acht minuten voor tijd uit een corner van Bruno Silva. „Een prima goal", vond Ste kelenburg, „maar de bal gaat erin, omdat NAC niemand bij de twee de paal heeft staan." Heitinga scoorde in de laatste vijf duels (inclusief de interland Kroa- tië-Nederland) al vijf maal. De ver dediger: „Penders scoort voor NAC, ik voor Ajax. De onderlinge strijd tussen de centrale verdedi gers eindigde vandaag dus in 1-1." pagina 22: Davids stopt mogelijk. Nicolien Sauerbreij GUJO-GIFU - Snowboardster Nico lien Sauerbreij heeft gisteren in het Japanse ski-oord Gujo-Gifu haar derde wereldbekerzege van dit seizoen behaald. De Nederland se was de snelste op de parallel reu zenslalom. Eerder won ze ook al in Bad Gastein en La Molina. Met nog drie wereldbekerwedstrij den op de agenda is de Amster damse de grote favoriete voor de eindoverwinning. In het algemeen klassement heeft ze 980 punten voorsprong op de nummer twee Heidi Neururer. ZEIST - De KNVB heeft extra toe gangskaarten gekregen voor de groepswedstrijden van het Neder lands elftal op het Europees kam pioenschap voetbal. Voor de wedstrijden tegen Italië (9 juni) en Frankrijk (13 juni) kreeg de KNVB driehonderd extra kaar ten, voor de confrontatie met Roe menië (17 juni) zelfs negenhon derd. Omdat een vooraf ingestelde veiligheidsmarge is vervallen, kwa men extra kaarten vrij. De helft van deze tickets wijst de KNVB toe aan de Supportersclub Oranje. De nieuwe sportfilmpjes gezien op www.pzc.nl? Op de site zijn gis teren beelden geplaatst van de voetbalwedstrijd Vlissingen-Goes (2-1) en een doelpunt dat Erik Moens filmde bij C3 van FC Dau- wendaele tegen Cl van Vlissingen. Dat maakt het voor ons weer moei lijker om te beoordelen waar eind deze week het Tom Tom navigatie systeem naartoe gaat voor het mooiste sportmoment van de maand. Wilt u daar ook naar meedingen? Zet dan uw sportvideo op onze si te. En ook uw sportfoto's zien we graag. Onder de knoppen video's en foto's vindt u de instructie hoe u uw beelden op onze site zet. El ke maand is er een Tom Tom te verdienen en deze zomer een No tebook voor het mooiste sportmo ment van het seizoen. Vreugde bij de Ajax-spelers John Heitinga (links), Siem de Jong (midden) en Edgar Davids (rechts) nadat het 2-3 is geworden tegen NAC. foto Marcel Antonisse Maandag 25 februari 2008 Tip? sport@pzc.nl Nederlandse schaatsers grijpen naast worldcup Fransman Llodra wint toernooi in Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53