duur te staan Terneuzense Boys pareert aanval mede dankzij treffer na 31 tellen Zaamslag is kansloos in Oostkapelle Veerkracht van Savok beloond met een zege Zaterdag-tweedeklasser geeft zege op Zwaluwe alsnog uit handen: 2-2. Team van Geelhoed houdt Bruse Boys op zes punten afstand. Arnemuiden zakt naar rechterrijtje na verlies tegen Nieuwdorp. Volleybalsters van Morres/Hulst kansloos in duel met Spivo: 0-4. Royal/De Parel veel te sterk voor De Stene Brug ZPZC Maandag 25 februari 2008 29 door Peter van Kouteren AXEL - Twee momenten van on achtzaamheid kostten AZW zater dag twee dure punten. De Axel aars verspeelden in de slotfase van het duel met Zwaluwe door twee tegentreffers in een tijdsbestek van zeven minuten een comfortabele 2-o-voorsprong. Het uiteindelijke gelijkspel (2-2) was extra zuur, om dat concurrenten onderin drie punten pakten. Dinteloord en WC'68 namen door overwinningen afstand van de onderste regionen en vergroot ten de marge op AZW met nog zes wedstrijden voor de boeg tot respectievelijk zes en negen pun ten. Die uitslagen hadden hun weerslag op de stemming in het Axelse kamp. Waar in de rust met een 2-o-voorsprong euforie de bo venhand voerde, was het na af loop in de kleed- en bestuurska mer muisstil. Voorzitter Jan Alle- wijn weigerde de handdoek in de ring te werpen. „In de rust zat ik tegenover een man van Zwaluwe, die zich erbij neerlegde dat de ploeg volgend seizoen dan maar in de derde klasse moest spelen. Dat wil ik niet. We hebben niet voor niets Jens Daneels voor de aanval en Antoine Thoen als assistent-trai ner in de winterstop gehaald. We willen in de tweede klasse blij ven." AZW speelt in het restant van de competitie nog twee keer op eigen veld en ontvangt daarin Dinte loord en WC'68. De Axelaars wonnen tot zaterdag echter nog maar twee keer (beide keren van Oostkapelle) en zijn in de tweede AZVV-Zwaluwe klasse de kampioen van de gelijke spelen. Dat is vooral te wijten aan het feit dat de ploeg moeite heeft om een wedstrijd op slot te gooien. Zwaluwe drong zaterdag na rust wel aan, maar kwam tot geen enke le uitgespeelde kans. Beide treffers ontstonden uit spelhervattingen. De 2-1 na een kopbal van dichtbij uit een vrije trap. De gelijkmaker viel nadat een Brabander de bal uit een inworp nog net met de punt van de schoen had kunnen beroeren. Eddy van der Hooft: „Toen ik in de kantine kwam, werd meteen ge zegd dat ik verkeerde wissels had toegepast, maar beide jongens vroegen erom. Als je het niet doet en er vallen doelpunten, dan is het ook niet goed. Ik overleg alles met Antoine Thoen, aan wie ik een heel goede assistent heb. We heb- 'Als je het niet doet en er vallen doelpunten, dan is het ook niet goed' ben in de rust gezegd dat het van daag alleen maar om het resultaat ging. Ik verwijt ze niet dat ze te veel dadendrang hebben, want dat vind ik eigenlijk wel goed. Ik noem het eerder jeugdige onbezon nenheid." AZW leek halverwege de eerste helft op rozen te zitten. Emanuel Pauwels (vrije trap van dertig me ter) en Jens Daneels (2-0 in de re bound na een actie van Gert-Jan Kolijn) zorgden tegen een povere ploeg voor een ogenschijnlijk rui me marge. Maar net als tegen Kapelle, Nieuw- dorp en WC'68 bleek het onvol doende om te winnen. AZW-Zwaluwe 2-2 (2-0). 3. Emanuel Pauwels 1 -Ó, 21Jens Daneels 2-0, 80. Niels van der Stelt 2-1, 86. Arnold Loomeijer 2-2. y Scheidsrechter: G.J.P. Wisse (Koudekerke). y Rode kaart (twee keer geel): 88. Rick van der Stelt (Zwaluwe). y Gele kaart: Joey Geerlings (Zwaluwe), Gert-Jan Kolijn (AZW). Aantal toeschouwers: 200. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Met de uiteindelijke ï-i-eindstand kon zowel Bruse Boys als Terneuzense Boys leven. Maar beide ploegen voelden zich door het verlies van Zaamslag bij Oostkapelle (3-1) toch nog een beetje winnaar. „Toch moeten wij gewoon naar onszelf blijven kij ken", vond trainer Leendert Geel hoed na afloop. Zonder de geblesseerden Kees Dui- temeijer en Tim Faassen ging Ter neuzense Boys in Bruinisse na de nederlaag tegen WC'68 op zoek naar eerherstel. „Iedereen is er klaar voor. Wij hebben zin in deze wedstrijd", sprak Geelhoed vooraf Van de woorden van de trainer bleek niets gelogen, want precies 31 tellen na het eerste fluitsignaal stond zijn ploeg al op een t-o-voor- sprong. Bruse Boys trapte af, verspeelde de bal en uit een voorzet van Marco Faassen kopte Evert-Jan van Op- dorp de bal tegendraads achter keeper Rick Postema. Een droom- start voor de koploper. „Dat mo ment heeft ons de hele wedstrijd achtervolgd", meende Bruse Boys-trainer Gerjo Prins. Na de vroege goal was Bruse Boys tien minuten de bovenliggende partij, maar daarna raakte de wed strijd in balans. „Deze wedstrijd kon twee kanten op" vond ook Terneuzense Boys-uitblinker Ali Eryürük. Geelhoed: „Maar vergeet David (de Haan) niet. Hij had ach terin bij ons bijna alles. Ali blonk ook uit, maar valt meer op door de vervolgsituaties." Zowel Bruse Boys als Terneuzense Boys kreeg voor rust wat kansen en in de extra tijd scoorde de thuis ploeg de gelijkmaker. Met een dia gonale en harde schuiver passeer de Jan-Peter Dekker doelman Ro nald Gort. Na rust was Terneuzense Boys via m Terneuzense Boys kan tevreden zijn met een 1-1-gelijkspel op het veld van Bruse Boys. Het ver schil met de Schouwse ploeg blijft daardoor zes punten. Ben Ongenae, invaller Gokhan Ersahin en Peter Doens nog ge vaarlijk en liet Bruse Boys via Dek ker en Marco Ketting ook kansen onbenut. De grootste Bruse kans leek in de 84e minuut in de maak, toen de doorgebroken Ben Schot werd neergehaald door Ayhan Atmaca. Scheidsrechter Harskamp weiger de voor een overtreding te fluiten en bespaarde Atmaca zo een vroe ge aftocht. „Hij schopte hem gewoon neer", gaf Geelhoed toe. „Ik vond dat de scheidsrechter toch te veel toe liet. Emiel Dorst mocht alles doen van daag! Ik heb vandaag geen voetbal gezien, alleen maar vechtvoetbal." In de tweede klasse E heeft Ter neuzense Boys nu een voorsprong van vier punten op Zaamslag en een marge van zes punten ten op zichte van Bruse Boys. Bruse Boys - Terneuzense Boys 1-1 (1-1). 1. Evert-Jan van Opdorp 0-1, 45+2. Jan-Peter Dekker 1-1. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Marco Ketting (Bruse Boys), Marco Faassen (Ter neuzense Boys). Aantal toeschouwers: 150. door Marco Puik GOES - Zaamslag leed zaterdag een dure nederlaag op het veld van Oostkapelle. De Zeeuws-Vlaamse club, die zich graag in de strijd om de titel wil mengen, verloor met 3-1. Voor Arnemuiden is de nacom- petitie voorlopig ver weg. De ploeg van trainer Henk Ottens ver loor met 1-2 van Nieuwdorp en zakte naar de achtste plaats. Kapelle bleef door een 2-0-neder- laag tegen Dinteloord hekkenslui ter, terwijl middenmoter Seroos- kerke met dezelfde cijfers onderuit ging op het veld van WC'68. Oostkapelle-Zaamslag 3-1: Oost kapelle was duidelijk te sterk voor Zaamslag, dat dure punten liet lig gen. Na zeven minuten tekende Ar jen Pattenier voor 1-0. Halverwege de eerste helft bracht Maarten van Maldegem de thuisclub op een 2-o-voorsprong. Alfaro Pentury deed vervolgens iets terug voor Zaamslag, maar kort voor rust breidde Richard Louws de score weer uit naar een marge van twee treffers: 3-1. Na de pauze verzuimde Oostkapel le verder uit te lopen. Eén keer stond het houtwerk een Zeeuws-Vlaamse treffer in de weg, maar verder wist Zaamslag weinig kansen af te dwingen. De bezoe kers mochten van geluk spreken dat de schade beperkt bleef tot drie tegentreffers. Arnemuiden-Nieuwdorp 1-2: In de openingsminuut was Marinus Baas dicht bij de 1-0 maar zijn in zet ging naast. Na twintig minu ten bracht Teun Rentmeester de bezoekers met een kopbal op voor sprong. Kort voor rust kwam Arne muiden langszij toen een vrije trap van Marinus Baas van rich ting werd veranderd. De driehon derd toeschouwers moesten tot de 72e minuut wachten voordat de be slissing viel. Een inzet van Nieuw- dorp-speler Turan Dogan werd in eerste instantie nog gekeerd door keeper Roy den Dunnen, maar in de rebound werkte Patrick Siere- veld de bal ongelukkig in zijn ei gen doel: 1-2. Kapeile-Dinteloord 0-2 (0-1). Pieter van Est 0-1, Nicky de Frel 0-2. WC'68-Serooskerke 2-0 (1-0). Patrick Franken 1-0, Bart Smit 2-0. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Savok trokken in de promotieklasse de goede lijn door. De formatie van Freddy Chaves haalde tegen koplo per De Burgst 2 een 2-0-achter- stand op en won uiteindelijk in een vijfsetter. Morres/Hulst ver loor thuis met 4-0 van Spivo. Forza Schouwen Duiveland nam in de promotieklasse A door een 4-0-zege (25-12, 25-19, 25-12, 25-10) op Bernisse de leiding. De man nen van Forza verloren met 2-3 (23-25, 12-25, 26-24, 25-20, 18-20) van Breda Beach. WS'92 legde het met 4-0 (25-23, 25-22, 25-11, 25-17) af tegen Jola/Olympus. Savok-De Burgst 2 3-2 (14-25, 22-25, 25-12, 25-22, 15-10): Een knappe zege van Savok, dat veer kracht toonde en een 2-0-achter- stand hard werkend in winst wist om te zetten. De Sasse formatie had aanvankelijk geen antwoord op het spel van de koploper. Trainer Freddy Chaves bracht in de tweede set met Lieke Vergeer meer lengte in de gelederen, waar mee voor veel dreiging aan het net werd gezorgd. Dat resulteerde in de tweede set nog net niet in winst. Daarna wer den met gevarieerd volleybal gaten in de Brabantse afweer gevonden. Savok liet de titelkandidaat vooral in de derde set alle hoeken van de zaal zien. Na die opsteker stond er geen maat meer op het spel van de Zeeuws-Vlamingen, die alles uit de kast haalden en ook in de reste rende twee sets aan de positieve kant van de score bleven. Morres/Hulst-Spivo 0-4 (18-25, 20-25,19-25, 21-25): Op papier een topper, maar de Hulster formatie kon het de koploper niet echt las tig maken. Vooraf was het verschil tussen beide teams vijf punten. Dat werd in de rechtstreekse con frontatie verdubbeld. De Zeeuws-Vlamingen zijn onmis kenbaar gegroeid gedurende het seizoen, maar troffen in Spivo een tegenstander die in alle opzichten net iets meer in de mars had. Ge steund door een behoorlijk aantal supporters boekten de Zuid-Hol landers een verdiende zege. Spivo, dat in de halve finale voor de dis trictsbeker opnieuw naar Hulst komt, bestookte de thuisploeg met een lastige opslag. Met veel lengte in de gelederen namen de bezoe kers het initiatief, waarna Spivo aan het net slagvaardiger was. SAS VAN GENT - De driebanders van Royal/De Parel, leiders in pou le vier in de derde divisie drieban den, bevestigden hun status met een ruime 8-o-zege op De Stene Brug uit Goes. De Geslootene Boom verloor thuis met 1-7 van DGV en blijft hekkensluiter. Royal/De Parel bleef ook in de streekderby met De Stene Brug ste vig in het zadel. Mathieu Vlerick was superieur aan Piet Koek. Even als Tonny Dobbelaere aan Arjo Hollestelle, hoewel de Belg niet eens in goeden doen was. Dat gold ook voor Eddie van Goethem maar ook hij kwam niet in gevaar. Alleen Jens van Dam had moeite met zijn tegenstander Wim de Kok. Van Dam won met één punt verschil. Voor De Geslootene Boom viel er geen eer te behalen tegen DGV (1-7). Ben de Waal redde de eer met een puntje tegen Jos van Peer. Een speelster van Savok smasht in het thuisduel met het tweede team van De Burgst. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51