van HW 24 Twee doelpunten en een assist voor De Jaeger Terneuzen is na de winterstop weer compleet de weg kwijt Ook Jaimy de Visser doet stap terug na conflict met trainer. Middenvelder leidt nummer twee Breskens verdiend langs Axel: 1-3. RCS verliest koppositie na verlies in Dongen Regelmatige zege voor Terneuzense Boys B1 Zondag-tweedeklasser gaat ook op het veld van SC 't Zand onderuit. Tweede team van Hoek pakt de draad weer op Weer ruime nederlaag B-junioren Terneuzen Terneuzense Boys 2 grijpt laatste strohalm D-junioren Terneuzen verliezen van EBOH ZPZC Maandag 25 februari 2008 27 door Jack Begijn HULST - Het zijn niet de sportieve resultaten, maar het randgebeuren dat bij HW'24 momenteel de meeste aandacht opeist. Na afloop van de thuiswedstrijd tegen IFC (1-1, doelpunten van Michal Szcza- winski voor HW'24 en Remco de Jong voor IFC) wilde trainer Mi chel Leonhart geen commentaar geven. Ook zijn aanvoerder, Robin Mac- Taggart, was de mond gesnoerd. Kieran O'Shea was de enige die zijn mening mocht geven over de wedstrijd. „Opdracht van het be stuur", was het enige dat Leonhart wilde zeggen. Voorzitter Gerard van de Voorde nuanceerde: „De trainer mag wel zijn commentaar geven. Alleen hebben we intern afgesproken dat we rust binnen de club willen en dat we commentaren naar de pers willen kanaliseren." Spreekverbod dus? „Nee, maar ze moeten vooraf wel toestemming krijgen om te praten." Aanleiding tot het spreekverbod, dat vrijdag na de training in een drie kwartier lange monoloog van Leonhart aan de spelers werd opge legd, is het conflict tussen de oe- fenmeester en Jaimy de Visser en de negatieve publiciteit rond me ningsverschillen met andere spe lers in de periode ervoor. De Visser was het vorige week niet eens met zijn wissel in de wedstrijd tegen Madese Boys. Afge lopen dinsdag moest hij eerst met het tweede meetrainen en zich ver volgens melden bij de eerste ploeg die vriendschappelijk tegen Jong Ambon speelde. „Ik meldde me te laat bij de bank, vond de trainer, en moest me daar om gaan douchen", zei De Visser gisteren. „Maar daar klopt niets Het rommelt behoorlijk bij HW'24. In navolging van Jeroen Claessens wil nu ook Jaimy de Visser niet meer onder trainer Michel Leonhart spelen. door Rinus Verberkmoes AXEL - Breskens maakte gisteren in Axel duidelijk dat het via de na- competitie terug wil keren naar de derde klasse. De formatie van trai ner Robbie de Muijnck won met 3-1. „Verdiend", meende Johnny de Jaeger van Breskens. „Al was het allemaal niet even hoogstaand en vaak wat rommelig." De Jaeger was bij alle doelpunten van Breskens betrokken. De eerste, op aangeven van Elmar Lauret, nam hij zelf voor zijn rekening. Dat was de gelijkmaker. Breskens had zich na ruim een mi nuut al laten verrassen. Jordy Bollé- man wist Ivo Verstraeten te berei ken die de doelman van Breskens passeerde en zijn ploeg zo een op steker bezorgde. De bezoekers wer den er ogenschijnlijk niet warm of van. Ik werd gewoon teruggepakt voor mijn gedrag tegen Madese Boys." De speler uitte dinsdag zijn woede met een reeks verwensingen aan het adres van de trainer. Die kon, volgens De Visser, beter direct op krassen bij HW'24 'omdat hij de boel in Hulst aan het kapotmaken is.' Afgelopen vrijdag gaf hij, in na volging van Jeroen Claessens, te kennen dat hij niet meer voor het eerste elftal wil uitkomen. Giste ren speelde De Visser met het vier de elftal. Eerder lag ook aanvaller Jari Vyae- ne in conflict met de technische staf Voorzitter Gerard van de Voorde ontkent dat de positie van Leon hart ter discussie staat. „De trainer treft in deze zaak geen blaam. Hij heeft het recht om te wisselen naar eigen goeddunken. Het ge drag van Jaimy de Visser past niet bij een club als HW'24. Sommige spelers denken dat ze God zijn. Jaimy heeft met zijn daad het teambelang geschaad." De Visser zegt dat ook hem een spreekverbod is opgelegd, maar dat hij de sympathie geniet van zijn medespelers. „Ik heb heel veel sms'jes gehad. De groep staat ach ter me. We zijn vrienden en dat blijven we. Ik wil de jongens niet in de steek laten en op termijn knok ik me misschien wel terug." HVV'24-IFC HW'24-IFC 1-1 (1-0). 30. Mi chal Szczawinski 1-0, 53. Rem co de Jong 1 -1Scheidsrech ter: R. Willox (Berlicum). Gele kaart: Michal Szczawinski (HW'24), Gelli Koy-Kulonga en Michel Mellema (IFC). Aantal toeschouwers: 250. »- HW'24 kwam na een half uur met tien man te staan na een rode kaart (twee keer geel) voor Randy Vergauwen. Evert van den Berg stond gis teren voor het eerst in de basis na een beenbreuk, opgelopen in augustus tijdens de beker wedstrijd in Zaamslag. koud van en trokken het initiatief naar zich toe. De Jaeger: „Ik denk dat we de eerste helft veel beter waren. We speelden ook niet ver keerd, kregen kansen, maar ver zuimden afstand te nemen." Het grootste obstakel voor de Bres- siaanders was doelman Michael van Langevelde. Hij behoedde de thuisclub met enkele knappe red dingen voor rust al voor een ach- 'Axel kwam beter in de wedstrijd, maar een echte vuist konden ze niet maken' terstand. Kort na het begin van de tweede helft moest hij echter wel capituleren op een schot van Erik de Rechter, met De Jaeger als aan gever. Na de 2-1 zakte Breskens overigens wel wat weg, moest De Jaeger toe geven. „Daardoor kon Axel beter in de wedstrijd komen, maar een GOES - RCS is de leiding kwijt in de tweede klasse van het zondag voetbal. De ploeg verloor gisteren met 3-0 bij concurrent Dongen, dat het stokje van de Souburgers overnam. De nederlaag van RCS was geflatteerd. Net voor rust en tien minuten voor tijd liep het moeilijk scorende RCS tegen twee counters aan. Een fraaie vrije trap vanaf de rand van het strafschopge bied betekende 3-0. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzense Boys handhaafden zich zaterdag op de tweede plaats door een regelmatige overwinning op Wieldrecht Bi: 2-0. Al na am per één minuut spelen opende Bas Hubregsen de score. Een kwar tier voor tijd besliste Terneuzense Boys de wedstrijd definitief in zijn voordeel. Uit een voorzet van Bas Hubregsen scoorde Dennis van Ee de beslissende treffer: 2-0. door Eddy van der Hooft TILBURG - Net als vorig jaar is Ter- neuzen ook dit seizoen na de win terstop weer bezig aan een vrije val op de ranglijst. Nadat eerder RKDVC, Dongen en EBOH te sterk waren, kon de Zeeuws- Vlaamse zondag-tweedeklasser gis teren opnieuw geen vuist maken. De uitwedstrijd tegen SC 't Zand ging met 2-1 verloren. Op die eindstand viel weinig af te dingen, omdat SC 't Zand de bete re ploeg was. „Zij hebben zes, ze ven kansen gehad, wij hooguit één", vatte technisch manager Fons Baart de wedstrijd na afloop samen. Alleen omdat de thuisclub een gebrek aan scorend vermogen echte vuist hebben ze toch niet kunnen maken", meende hij. Behoudens dan die ene kans voor Meivin Rijckaert. De verdediger kopte in de 62e minuut bijna raak, maar op de lijn bracht de sterk spe lende verdediger Merijn van der Plas redding voor Breskens. Axel moest vervolgens risico's ne men en liep tegen een counter aan met Johnny den Besten als aange ver. De Jaeger maakte het karwei af en bekroonde een prima wed strijd daarmee met zijn tweede treffer van de middag. Door de overwinning bleef Breskens in het spoor van koploper Aardenburg, dat vijf punten meer heeft. Axel zakte door de nederlaag naar de vijfde plaats. Het werd gepasseerd door Patrijzen en Hulsterloo. Axel-Breskens 1-3 (1-1). 2. Ivo Verstra eten 1-0,19. Johnny de Jaeger 1-1, 49. Erik de Rechter 1-2, 77. Johnny de Jaeger 1-3. Scheidsrechter: G. Seeman (Putte). Gele kaart: Jordy Seghers (Axel). Aantal toeschouwers: 200. HEERJANSDAM - Na de 4-2-neder- laag van vorige week tegen ASWH 2 pakten de reserves van Hoek za terdag de overwinningsdraad weer op. De uitwedstrijd tegen het laag geklasseerde Heerjansdam 2 werd met 1-2 gewonnen. Na een half uur opende Peter Hamelink de sco re, maar op slag van rust kwam Heerjansdam toch nog langszij. In de 54e minuut besliste topscorer Peter Hamelink het duel. ZEVENBERGEN - De B-junioren van Terneuzen lijken de weg kwijt. Na de 7-0-nederlaag van vorige week tegen Papendrecht, werd het zater dag tegen Virtus Bi liefst 8-0. Er was lang sprake van een gelijkop- gaand duel, maar nadat Virtus in de slotfase van de eerste helft op 2-0 was gekomen liet Terneuzen zich gewillig naar de slachtbank lei den. In de tweede helft scoorde de thuisclub nog eens zes keer: 8-0. aan de dag legde, mocht Terneu zen tot diep in de tweede helft hoop koesteren op een gelijkspel. Vier minuten voor tijd kregen de Zeeuws-Vlamingen echter alsnog de genadeklap. Nadat SC 't Zand in de openingsfa se al eens de paal had geraakt, was het Max Beijer die de nummer vier van de ranglijst in de veertien de minuut op voorsprong bracht met een diagonaal schot. Daarna mocht Terneuzen zich lange tijd de gelijke van 't Zand noemen en kort voor rust resulteerde dat ook in de gelijkmaker van Jonathan Constancia die, vrijgespeeld door Sinan Coban, de bal in een leeg 1^ Nadat eerder RKDVC, Dongen en EBOH al te sterk zijn voor Terneu zen, verliezen de Zeeuws-Vlamin gen ook van SC 't Zand. Het duel in Tilburg eindigt in 2-1. TERNEUZEN - In de strijd om lijfsbe houd deden de reserves van Ter neuzense Boys zaterdag voortreffe lijke zaken. De hekkensluiter won het thuisduel met Kozakken Boys 2 met 2-1. De bezoekers kwamen na 34 minuten nog wel op voor sprong, maar twee minuten daar na kopte Tim Louwiesse de 1-1 bin nen. De spits werd in de tweede helft ook matchwinnaar. Twee mi nuten voor tijd zorgde hij voor 2-1. TERNEUZEN - De D-pupillen van Terneuzen deden zichzelf zaterdag tekort in de thuiswedstrijd tegen EBOH Di: 1-2. Terneuzen had qua voetbal wel een overwicht, maar werd door de bezoekers afgetroefd op inzet. Na de 0-1 maakte Rail- lison Cristina op slag van rust ge lijk. Terneuzen liet in de tweede helft een groot aantal kansen onbe nut en kreeg daar de rekening voor gepresenteerd: 1-2. doel kon werken. Na de rust moest Terneuzen echter steeds ver der terug. De voor Robin Dekker ingevallen Maik de Wolf (eerder was Jeffrey Buijze al vervangen door Bobby Adriaens) was welis waar nog dicht bij een doelpunt, maar voor het overige was het 't Zand dat domineerde. Nadat paal en lat Terneuzen op de been hadden gehouden, forceerde Thomas Delfina in de 86e minuut de beslissing. Hij was na een voor zet van rechts net even eerder bij de bal dan doelman Dennis Won- dergem en scoorde met de punt van zijn schoen: 2-1. SC 't Zand-Terneuzen 2-1 (1-1). 14. Max Beijer 1-0, 41. Jonathan Constancia 1-1, 86. Thomas Delfina 2-1. Scheidsrech ter: J.E. Manuhutu (Vught). Gele kaart: Maik de Wolf en Jonathan Constancia (beiden Terneuzen). Aantal toeschou wers: 150. Breskens-speler Johnny de Jaeger wordt ten val gebracht door Axelaar Mei vin Rijckaert (onder) maar krijgt geen strafschop. foto Peter Nicobi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49