'Ruimte voor detailhandel moet blijven' Muzikale gift in Aardenburg Pauselijk in 't zonnetje Thialf bezielt jarige ijs- en skeelerclub Uitgebreid en fris opgeknapt dorpshuis Terhole heropend Coensdike krijgt geld voor een orgel tijdens concert Muzieksociëteit. PvdA Terneuzen: één groot ononderbroken winkelgebied gewenst. li, w&g mMiPIP NIEUW Personal Trainer thuis of op werk 1/2 uur afslankcabine 2,5 uur fitness l keuze in trouwpakken! éihMÊÈÈÈÊ'<-4 mÊÊÊmW steStel ZPZC Maandag 25 februari 2008 1 3 Bewoners van Coensdike genieten tijdens het jaarlijkse concert van de Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburg- sche Fanfaren. foto Peter Nicolai door Frank Cijsel AARDENBURC - Er werd driftig mee geneuried en hier en daar tikten de bewoners vrolijk mee op de klanken van de muziek. Vrolijke gezichten bewezen dat de sfeer er goed in zat. Een enkeling had zelfs zin om lek ker met de voetjes van de vloer te gaan. „Maar dat doen we straks nog wel", zei een kwieke dame la chend. De bewoners van woon zorgcentrum Coensdike in Aarden- HEERENVEEN - Ijs- en skeelerclub Het Grote Gat was zaterdag met drie bussen schaatsliefhebbers pre sent bij de wereldbekerwedstrijd afstanden in de Heerenveense schaatstempel Thialf De ijsclub, die dit jaar haar zeven tigste verjaardag viert, wilde leden en sympathisanten bij gebrek aan natuurijs nog eens laten zien hoe mooi de schaatssport is. De busrei zigers genoten en Het Grote Gat deed veel inspiratie op. Penning meester Peter van Hee: „We wil len dit jaar nog eens een uitstapje maken naar de ijsbaan in Breda of Eindhoven. Liefhebbers zouden dan les kunnen krijgen van enkele van onze betere schaatsers en daar naast nog lekker een aantal baan tjes rijden." Een eerste uitstapje na Thialf staat dus al weer op de rol. De edities van Oostburg on Wheels - met tochten voor skeeleraars, fietsers en scootmobiel- rijders - en de tijdrit voor het Open Zeeuws Kampioenschap zijn deze zomer ook extra feeste lijk. Van de busreizigers meldden zich zaterdag veertig nieuwe leden aan. Twintig oude bekenden lieten alvast weten dat ze van de partij blijven. „Onze ledenadministratie begint dus al enige tekening te krij gen.", aldus Van Hee. burg genoten gistermiddag met volle teugen van het jaarlijkse con cert van de Koninklijke Muziekso ciëteit Aardenburgsche Fanfaren. Het concert was extra feestelijk door de overhandiging van een cheque van zevenhonderdvijftig euro voor de aanschaf van een nieuw orgel. Secretaris Marc Moens van de fan fare en vice-voorzitter Sjef van Dongen van het rooms-katholiek kerkbestuur boden het bedrag een drachtig aan. Afdelingshoofd Ja- cintha Buzeyn: „Dit is voor ons de slagroom op de taart. De taart, ve le activiteiten, hadden we al. Nu we de slagroom ook nog eens heb- door Edy de Witte KOEWACHT - Ben de Brouwer ont ving gisteren aan het eind van de eucharistieviering in de kerk van Koewacht uit handen van pater Joop Reurs de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice. De Brouwer (67) kreeg de onder scheiding voor het vele werk dat hij al veertig jaar voor de parochie verricht. Hij begon als lector, maar groeide uit tot manusje van alles. Van acoliet en lector bij begrafenis sen tot oplosser van technische problemen. Hij steekt in de winter de kachel aan voor de kerkdien sten en bij vorst sluit hij de water ben, kunnen we onze bijeenkom sten nog wat opvrolijken met or gelmuziek." Na de komst van het orgel van Groede naar de katholie ke kerk van Aardenburg kreeg Coensdike het oude orgel. „Dit is een goedmakertje voor het afdan kertje dat ze van ons kregen. Met dit geld kunnen ze in Coensdike een nieuw orgeltje aanschaffen", zei Van Dongen. De muzikanten, donateurs en an dere vrijwilligers van de fanfare za melden tijdens de kerstdagen geld in voor het instrument. De Aar- denburgse kerken vulden het be drag verder aan uit de opbrengst van verscheidene collectes. leiding af Mede door al deze klus jes ging De Brouwer ook de werk zaamheden van een koster erbij doen. Hij heeft niet alleen zorg voor de kerk en de liturgie, maar bovenal voor de mensen, prees Reurs. De cursussen die hij voor diverse functies volgde, zijn niet te tellen. Volgens Reurs is Ben de Brouwer met de kerk getrouwd. Het hoeft maar gevraagd te wor den en Ben doet het. Hij vindt het heerlijk om in het bedehuis te zijn. De Brouwer liet dan ook we ten zich voorlopig met hart en ziel in te blijven zetten voor alles wat met de kerk te maken heeft. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Supermarktbedrijven moeten zelf afwegen of het de moeite loont om een vestiging in Terneuzen te beginnen. De ge meente moet voorwaarden schep pen voor een aaneengesloten win kelgebied vanaf de Gamma aan de Kennedylaan tot aan de Haven straat in Steenen Beer en de Noordstraat tot aan de Action. PvdA'er Gijs van den Berg is niet erg onder de indruk van het con cept voor de lang verwachte detail- handelsstructuurvisie van Terneu zen. Van den Berg pleitte vorige maand voor gemeentelijke mede werking bij het zoeken naar een ge schikte locatie voor de Agrimarkt. Als prijsvechter is die supermarkt een 'prima aanvulling voor men sen met een kleine beurs'. Bij nieu we prijzenoorlogen in de super marktwereld kan de Terneuzense consument ten volle meeprofite ren, vindt Van den Berg. De PvdA-fractie is het wel eens met de afwijzing van de locatie van de voormalige Trendhopper, omdat parkeeroverlast in de aan grenzende woonwijk dreigt. „Ik had gehoopt dat het college om de TERHOLE - Het gemoderniseerde en uitgebreide dorpshuis in Terho le is zaterdag door de Hulster wet houder Toon Maas heropend. Het uit 1967 daterende dorpshuis is de ontmoetingsplaats voor bijna alle verenigingen uit het dorp. Het gebouw voldeed niet meer aan de eisen. Het stichtingsbe stuur kreeg het voor elkaar om de benodigde ton voor een fikse op knapbeurt bij elkaar te sprokkelen, tafel zou gaan zitten met de onder nemer om een nieuwe Agrimarkt op de plaats van het tot hetzelfde concern horende Agriland te vesti gen." Burgemeester en wethouders zijn niet aan die hoop tegemoet geko men. Van den Berg kreeg als ant woord dat de detailhandelsstruc- tuurvisie uitsluitsel over de moge lijkheden voor Agriland moet ge ven. Daags voordien werd in het concept van die visie echter ge waarschuwd voor overbewinke- ling. De komst van supermarkten van Agriland en Colruyt werkt sluiting van andere levensmidde lenhandelaren in de hand, terwijl Othene kan fluiten naar een eigen supermarkt. Van den Berg heeft geen bood schap aan die conclusies. „We moe ten als gemeente niet op de stoel van de ondernemer gaan zitten. Supermarktbedrijven bepalen zelf wel waar ze mogelijkheden zien. De gemeente moet proberen een aaneengesloten winkelgebied in te richten van de Gamma, via de Kop van de Noordstraat naar de Havenstraat." W* PvdA'er Gijs van den Berg vindt dat Terneuzen niet op de stoel van supermarkten moet gaan zit ten. Die bepalen volgens hem zelf wel of er kansen liggen. onder meer door een beroep te doen op het 'kleine-kernenpotje' van corporatie Woongoed. Een fik se schilderbeurt, een nieuwe vloer, een nieuwe keuken met bar én een nieuwe opslagruimte van veer tig vierkante meter geven dorpelin gen en clubs de ruimte. Wethou der Toon Maas wierp zich op als peetoom van het nieuwe dorps huis en riep Terholenaren op snel een passende naam te verzinnen. Pater Joop Reurs verleende Ben de Brouwer (r) gisteren een pauselijke on derscheiding. Na het opspelden van de medaille kreeg De Brouwer ook nog een oorkonde. foto Peter Nicolai V: Zandstraat 2 Terneuzen Tel. 06 46084545 boven ANWB 20 Euro korting op abonnement - Onze nieuwe collectie is binnen. ill&ISraHHw Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45