Carnavalsmarkt verre van uitgeblust Apothekers omzeilen CZ Vogels gestolen Markt blijft gewoon een extra carnavalsfeestje voor wagenbouwers. Z-Vlaamse farmaceuten tegen landelijke afgifte incontinentiemateriaal. Poes Trio Franse autodieven naar gevangenis Vlissinger gaat portier in Middelburg te lijf Reeks overtredingen kost bestuurder motor '12 Maandag 25 februari 2008 PZC Z de kans om zijn wagen of losse poppen te verkopen dan de ande re. Maar ondanks de brand in dé wa- genbouwersschuur in Heikant zit de stemming er behoorlijk in. „Het blijft toch een feestje voor wagenbouwers onder elkaar. Ook vóór de brand liepen verkopen op deze markt terug, omdat wagen bouwers elkaar zo goed kennen dat ze vaak van tevoren afspraken maken. De verkopen via internet hebben ook een behoorlijke vlucht genomen", betoogt Roy Bosman van de overkoepelende carnavalsbouwersvereniging De Magdalenastraat. Hoewel de bouwers van de club nog niet weten waar ze hun crea- De carnavalsmarkt aan het Stationsplein in Hulst. De stemming zat er goed in ondanks de teruglopende verkopen. door René Hoonhorst HULST - Gemengde gevoelens op de carnavalsmarkt aan het Hulster Stationsplein zaterdag. De ene aan bieder is wat optimistischer over door Claudia Sondervan BRESKENS - De Zeeuws-Vlaamse apothekers en apotheekhoudende huisartsen blijven incontinentie- materialen leveren aan hun klan ten. Ze dreigden die kwijt te raken doordat CZ Zorgverzekeringen de uitgifte van incontinentiespullen via vier landelijke bedrijven laat lo pen. De zorgverzekeraar past die werkwijze per 1 maart ook in Zeeuws-Vlaanderen toe. De leve ranciers Bosman uit Eindhoven, ZEEUWSE Poes was pas uier. Toch moest de dierenarts haar een spuitje geven. Een nierziekte. De tweejarige Isis uit Kapelle leek minder dan haar ouders onder de indruk van het overlijden van poesebeest. Wat haar betreft was het dier op een wel heel lange zwerftocht. Een half jaar later zit de kleine peuter achter in de auto te klieren. Na en- Medithuis uit IJsselstein, Van Heek Medical uit Boxmeer en Hartmann uit Nijmegen leveren aan huis, waardoor de apothekers zich gepasseerd voelen. Meedin gen naar de leveringsopdracht was de Zeeuws-Vlaamse apothekers een stap te hoog: CZ hanteert een minimale bedrijfsomzet van een miljoen euro voor kandidaten. Apotheker Jos van Dalen uit Bres- kens: ,„Wij hebben dan geen zicht meer op wat klanten aan materia len verbruiken. Vorige week nog had ik iemand die erg veel inconti nentiemateriaal nodig had en dat bleek aan de plaspillen te liggen. Door onze tussenkomst is de me dicatie aangepast. Onze controle- Tip? redactie@pzc.nl kele waarschuwingen grijpt ze op eens de deurhendel vast. Hoewel het kinderslot staat ingeschakeld schrikt moeder zich te pletter. „Niet doen! Anders val je uit de au to en ben je dood!"flapt ze er van de schrik uit. Dochterlief kijkt even beteuterd, dan lichten haar oogjes op. Ja mama, dan word ik een poesje." rende rol gaat verloren als CZ meer zaken op die manier gaat aanbesteden." De apothekers hebben zelf afspra ken gemaakt met de CZ-leveran- ciers, opdat klanten die dat willen toch bij de apotheek hun spullen kunnen halen. Van Dalen: „Wij be zorgen ook aan huis." CZ-woord- voerder Dirk-Jan Westerwoudt be strijdt dat CZ de verandering al leen doorvoert om geld te bespa ren. „Het gaat ons ook om verbete ring van kwaliteit en gebruiksge mak voor onze verzekerden. In de rest van Zeeland gaat het al jaren zo. De Zeeuws-Vlaamse apothe kers zijn gewoon bang een deel van hun omzet kwijt te raken." ZANDSTRAAT - Vijf waterslagers zijn afgelopen weekeinde ont vreemd uit een volière in de ach tertuin van een woning in Zand straat. De ongeveer tien centimeter lan ge, gele vogeltjes moeten tussen za terdagmorgen negen uur en zon dagmorgen negen uur uit hun hok in de buurtschap bij Sas van Gent zijn gehaald. De waarde van de wa terslagers was de politie zondag middag niet bekend. ties voor volgend jaar moeten bou wen, weet Bosman zeker dat er een oplossing komt. „De gemeen te Hulst doet alle mogelijke moeite om ons te helpen en we krijgen steunbetuigingen uit het hele land. Hulst blijft: carnaval vieren en de wagenbouwers blijven ge woon bouwen." Oswald de Bleij- ser van De Statie onderschrijft dat. QpjschlsDeurivaordsrsKanloot j Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 20-02-2008 blijkt, dat t.v.v. Helene Combee, wonende te Middelburg, is gedagvaard EVERT GERARDUS AGNES LEERAERT, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 28-05-2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan E.G.A. Leeraert, een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes TERNEUZEN - De Marechaussee hield zaterdagmiddag drie jeugdige Franse autodieven (16, 17 en 19 jaar) aan op de Terneuzense Bui tenhaven. De jonge mannen reden in een in België als gestolen gere gistreerd voertuig. Ze werden over gebracht naar gevangenis Toren- tijd in Middelburg, waar één van de ouders hen 's avonds mocht op halen. In de Kievitstraat in Hengstdijk is in de nacht van vrijdag op zater dag een auto gestolen. De zwarte Mazda, kenteken YD-44-YK, stond geparkeerd op het parkeer terrein ter hoogte van het dorps centrum. De Statie was één van de zwaar ge dupeerde bouwersverenigingen, maar heeft desondanks al weer een nieuwe wagen voor volgend jaar op de kop getikt. „We hoeven hier dus eigenlijk niet eens op te draven. Maar omdat wij goede con tacten met de brouwers van De Halve Maan hebben en op hun ter rein een markt mochten houden, zijn we er. Bovendien is het altijd leuk om medebouwers tegen te ko men." De brand in de schuur aan de Hei- kantse Magdalenastraat zal me de-oorzaak zijn dat er zaterdag slechts enkele wagens staan te pronken op het Hulster Stations plein. Een bezwaar is dat niet, want in de feesttent hangen veel foto's van wagens en poppen uit West-Brabant. Via websites en tele foonnummers van contactperso nen is de benodigde informatie snel voorhanden. De Meelzakken uit Clinge zijn toch blij dat ze hun praalwagen naar de Statie hebben gereden. „Echt zien, is toch altijd beter. We hebben serieuze belang stelling van Vogelpieken en Kloori- anen (carnavalsvierders uit Vogel waarde en Kloosterzande, red) ge had. Ik denk dat we binnenkort wel zaken kunnen doen", zegt een man in Meelzakkenoutfit. Vertegenwoordigers van de Mut sen uit Walsoorden en de Polder jongens uit Hengstdijk zijn min der optimistisch. „Je gaat hierheen om toch te laten zien wat je hebt. Zo'n auto als we nu te koop heb ben, moet echter maar net passen in het thema van een andere groep", weten Polderjongens Bran- ko Jutte en Rudi de Waal. 'Muts' Nicky Dobbelaar is wat laconieker. „Desnoods gaat het spul de contai ner in. Laat trouwens nog even we ten dat wij een bouwlocatie in de buurt van Walsoorden zoeken." MIDDELBURG - De politie hield in de nacht van zaterdag op zondag op de Markt in Middelburg twee Vlissingers aan. Een van hen (19) was wegens wangedrag uit een ho recabedrijf gezet. Hij ging daarna de portier te lijf. Toen om half vijf de politie arri veerde weigerde hij zijn adres te ge ven. Hij werd aangehouden onder hevig verzet. Zijn maat (21) werd opgepakt wegens het belemmeren van de politie. Na verhoor konden de twee naar huis. - TERNEUZEN - Een 49-jarige Vlaam se motorrijder raakte gistermor gen zijn voertuig kwijt na onver antwoord rijgedrag op de Willem de Zwijgerlaan en de Guido Gezel- lestraat in Terneuzen. De mororrijder haalde drie auto's rechts in, reed 114 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en sorteerde links voor om vervol gens toch rechtdoor te rijden. Hij moest mee naar het politiebu reau voor verhoor. Daar bleek dat hij twee uur eerder al een pro ces-verbaal had gekregen voor rij den door rood. De man mocht na verhoor vertrekken, maar moest zijn motor laten staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44