Verbijstering na bei Llodra niej Gazza j VIER VRAGEN OVER Kroatische Braziliaan lijkt deelname aan EK te kunnen vergeten. Fransman verslaat in finale van Ahoy de Zweed Söderling. 30 Maandag 25 februari 2008 PZC Voor sommige voetbal lers blijf je altijd een zwak houden. Hoe re calcitrant het gedrag ook is, de beelden uit het verleden dringen de automatische weerstand vanzelf naar de achtergrond. Paul Gascoigne past prima in die categorie. De Engelsman is de weg al ja ren kwijt, maar zijn acties, doelpunten en legendarische tranen roepen altijd weer war me gevoelens op. De afgelopen jaren was het betrekkelijk stil rond hem maar afgelopen week trad Gazza ongewild weer eens in de spotlights. Op een pijnlij ke manier, want hij werd door de politie opgepikt in een hotel en gedwongen in te checken in een psychiatrische inrichting. Dat gebeurde op basis van de 'Mental Health Act', een Engelse wet die zegt dat labiele mensen ook tegen hun wil medische behande ling moeten krijgen. De beslissing werd genomen na een anoniem telefoontje aan de politie. Gascoigne bleek zich als hotelgast al ge ruime tijd vreemd te gedra gen. Hij was onophoudelijk dronken, gokte erop los, liep rond met speelgoedpape gaaien, waar hij ook tegen praatte. Hij liet de beesten de andere gasten keer op keer met 'Fuck off begroeten. De vrouwelij ke medewerkers van het on derkomen mochten hem al niet meer bedienen, omdat Gascoigne verschillende ke ren zijn naakte lichaam aan hen had getoond. Hij bestel de ook geregeld een rauwe le ver, om die pas een dag later op te eten. Volgens Gazza was het goed voor zijn bloedsom loop. De voetballende entertainer is in een oud patroon verval len. Zijn psychische proble men openbaarden zich al eer der en vorig jaar werd hij nog geopereerd aan een maag zweer. Hij zou nu op het punt zijn aanbeland dat zelf moord voor hem de enige uit weg leek. Dat gegeven doet de Engelse voetbalfan pijn. Want Gazza, dat is de man die Engeland keer op keer in vervoering bracht. Zoals op het WK van 1990, waar hij in de halve fina le tegen Duitsland na een ge le kaart de tranen overz ijn wangen rolden. Hij wist met een dat hij een eventuele fina le door een schorsing zou mis sen. En hij excelleerde op het EK in eigen land in 1996. Het bleek het laatste grote toer nooi van de excentrieke mid denvelder, wiens leven in de jaren die volgden steeds dra matischer vormen aannam. De drank werd zijn beste vriend en Gascoigne kwam louter nog negatiefin het nieuws. In Groot-Brittannië wordt Gascoigne al vergele ken met George Best, de le gendarische aanvaller van Manchester United die zich der dood indronk. Het is te hopen dat Gascoigne wél een oplossing vindt voor zijn pro blemen. Anders is de kans groot dat hij binnenkort een balletje kan trappen met Best. Barry van der Hooft In de afgelopen twee seizoenen boekte SSV'65 precies één zege. Aanvaller en club man Christiaan Boon twijfelt of hij ook vol gend seizoen nog bij de Goese club voetbalt. Naam: Christiaan Boon Leeftijd: 25 Woonplaats: Goes Club: SSV'65 door Barry van der Hooft Jullie verliezen met 4-1 van Heerjansdam en hadden opnieuw weinig in te brengen. „We komen nauwelijks aan voetballen toe en dat heeft vooral met een gebrek aan kwaliteit te maken. De sfeer is nog goed en we knokken er met z'n allen voor. Soms levert dat een puntje op, zoals vorige week te gen Achilles Veen. Maar we hebben het toch vooral allemaal druk met onszelf." Je had veel weg van iemand op een onbewoond eiland, die af en toe eens een vliegtuig over ziet komen. „Klopt. Er komen niet veel bespeelbare ballen voorin. Dat is frustrerend, zeker als je het vergelijkt met een paar jaar geleden. Toen speelden we met jongens als Paul Bom, Björn Langeveld en Marcel Kole en werd ik een paar keer per wedstrijd voor het doel gezet. Niets ten nadele van de ploeg die we nu hebben, maar dat gebeurt gewoon niet meer." Voor de tweede keer op rij dreig jij nu te degraderen met SSV'65. „Ik kan niet ontkennen dat we in zwaar weer zitten. Het is een cliché, maar we spelen nog zes finales. De ploegen net boven ons komen we ook nog tegen. En dan zien we wel waar we daarna staan." Speel jij volgend seizoen nog steeds voor deze club „Dat weet ik nog niet. Het is heel moeilijk, omdat niemand hier me kan garanderen dat er volgend seizoen een goede ploeg staat. Ik heb in ieder geval geen zin om weer een heel jaar onderin te voetballen. Dit is mijn zevende seizoen bij SSV'65, het is mijn club geworden. Maar ik wil ook wel weer eens in een ploeg spelen die wint. Daarom moet ik nog eens goed nadenken of ik bij SSV'65 blijf" Arsenal-speler Eduardo da Silva schreeuwt het uit van de pijn na de aanslag van Martin Taylor. 4 door Barry van der Hooft DEN HAAG/BIRMINGHAM - Het ge zicht van Cesc Fabregas trok wit weg, Alexandr Hleb sloeg de han den voor zijn ogen en Bacary Sag- na keek verdoofd voor zich uit. De spelers van Arsenal reageerden za terdagmiddag vol verbijstering op de dubbele beenbreuk van hun ploeggenoot Eduardo da Silva (24). Deelname aan het EK lijkt nu uitgesloten voor de Kroatische Braziliaan. Het linkerbeen van Eduardo brak door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Met Michael Llodra heeft de 35ste editie van het ABN Amro-wereldtennistoernooi een in vele opzichten verrassende win naar gekregen. De Franse nummer 58 van de wereldranglijst was in de finale in drie sets (6-7, 6-3, 7-6) te sterk voor Robin Söderling, die op de ranking één plaats lager staat. Llodra was niet de verwachte win naar van het toernooi, dat op voor hand vooral pronkte met namen als Rafael Nadal, Lleyton Hewitt en Andy Murray. in het duel met Birmingham City (2-2) na amper drie minuten spe len. Verdediger Martin Taylor kwam met gestrekt been in en kon meteen met rood vertrekken. Eduardo werd na een behandeling van ruim zeven minuten op een brancard van het veld gedragen. Nadat het bloed van het veld was verwijderd werd het duel hervat. De aanvaller werd zaterdagavond al geopereerd in het Selly Oak zie kenhuis in Birmingham. Gisteren werd hij naar Londen overge bracht. Arsenal verloor niet alleen zijn spits, maar ook twee dure punten. De Londense ploeg kwam met 1-2 voor maar slaagde er tegen tien man maar niet in de bevrijdende derde treffer te maken. Dat kwam de ploeg duur te staan, omdat linksback Gaël Clichy opzichtig blunderde. Hij zag Stuart Parnaby over het hoofd en legde die ten koste van een strafschop neer. In de vijfde minuut van de blessure tijd mocht James McFadden daar door de 2-2 binnenschieten. Enige lichtpuntjes waren de twee goals 4 van Theo Walcott. Daarmee scoor- i de voor het eerst sinds januari 2007 weer eens een Engelsman voor Arsenal in competitiever- I band. Arsène Wenger was na afloop van het duel teleurgesteld over het re sultaat en furieus over de smerige 1 De Fransman Michael Llodra krijgt de felicitaties van Richard Krajicek na zijn overwinning in de finale. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42