Wemeldinge is terug op aarde Doelmannen blinken uit in derde klasse Jongerius d™en SPS ontfutselt Smerdiek met tien man drie punten Wegman verzaakt in thuisduel TTCM WS'92 buigt na twee goede sets het hoofd Krabbendijke pas in slotfase onderuit tegen koploper Duiveland. Van den Dries maakt met twee goals rentree bij Wolfaartsdijk. Overwinningen voor Kruiningen en Waarde in vierde klasse B. Coach Boon mist strijdlust bij jonge tafeltennisser. B PZC Maandag 25 februari 2008 29 door Klaas Verspoor GOES - De zestiende speelronde in de derde klasse A was de ronde van de keepers, want acht van de twaalf sluitposten hielden hun doel schoon. Krabbendijke ging op de valreep onderuit bij koploper Duiveland (2-1). Het duel Hein- kenszand-Rillandia eindigde, even als Apollo'69-Noad'67 en Veere- WHS, doelpuntloos. Duiveland-Krabbendijke 2-1: Uit een voorzet van Ronald Zwager kopte Dennie le Comte de 1-0 bin nen. Krabbendijke liet daarna een grote kans op 1-1 liggen en ook Dui veland verzuimde om meer goals te maken. Tien minuten voor het einde van het duel moest Krabben- dijke-doelman Robin van Koe- veringe met rood, nadat hij hands maakte buiten zijn strafschopge bied, van het veld. Met tien man kwamen de gasten door een goal van Ronald Zuidweg aan de 1-1 en hield Duiveland-doelman Hans Ca- pelle daarna het hard werkende Krabbendijke zelfs van een 1-2-voorsprong af In blessuretijd bezorgde een kopbal van Leen IJze- lenberg, uit een vrije trap van Ro nald Zwager, alsnog de zege. Heinkenszand-Rillandia 0-0: Het was de wedstrijd van de doel mannen. Bij Heinkenszand kon Wilco Heij zich onderscheiden en bij Rillandia verkeerde Erwin van de Vreede in een blakende vorm. Voor rust kregen beide teams kan sen om te scoren. Na rust ging de wedstrijd gelijk op, maar waren de betere kansen voor de bezoekers. Dauwendaele-Colijnsplaatse Boys 4-0: Na een doelpuntloze eer ste helft kwam Dauwendaele na rust op stoom. Jorrit Schuurman werd de grote man bij de ploeg van trainer Gérard de Nooijer, want hij scoorde drie keer. Na twee goals was het de beurt aan Chris Kiala om voor de derde Dau- wendaele-treffer te tekenen. Apollo'69-Noad'67 0-0: Bij Apol- to'69 stond Peter Bleuming als doelman onder de lat en vervulde die taak uitstekend. Omdat Kees Lozekoot bij Noad'67 niet onder wenste te doen voor zijn collega werd er in het spannende duel niet gescoord. Scheidsrechter Hofman gaf wel acht gele kaarten, waarvan twee voor Noad-speler John van Splunter. Veere-WHS 0-0: Veere voetbalde niet goed en mocht van geluk spre ken dat WHS in de eerste twintig minuten van het duel, toen de be zoekers een aantal behoorlijke kan sen kregen, niet op 0-1 kwamen. Daarna kwam de thuisploeg wel wat beter in het ritme, maar kan sen voor Wilco de Keuning en Sil- vion Uranie leverden geen goals op. Na rust waren Gerben Bakker en Giacomo Wattel nog gevaarlijk, maar WHS-doelman Anton Elen- baas hield zijn ploeg met een aan tal goede reddingen overeind. De Meeuwen-VCK 0-1 (0-0). Merijn Dek 0-1. Derde klasse B. Tholense Boys-Kogelvangers 0-0: Tholense Boys kreeg legio kansen, maar ver zuimde om er ook maar één om te zetten in een doelpunt. door Marco Puik GOES - Wemeldinge staat na twee ruime zeges weer met beide benen op de grond. De Bevelandse ploeg ging in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal met 4-1 onderuit bij Spui. Spui-Wemeldinge 4-1: Nadat Ro bin van der Linde een dot van een kans voor Wemeldinge had ge mist, kwam Spui na een kwartier op voorsprong via Arjan den Dik ken. Kort daarna zorgde Remco Ha melink voor 2-0 en in de 38e mi nuut tekende Danny van Overloop voor 3-0. Vervolgens moest Spui met tien spelers verder na een tweede gele kaart voor Erik Loof Na de pauze bracht Remco Hame link zijn club op 4-0. Een kwartier voor tijd redde Wilco Zuijddijk vanuit een strafschop de eer. Bevelanders-Nieuwland 3-2: Al na twee minuten reageerde Leo Ko- le alert door een bal die via de lat terugsprong in het veld binnen te koppen: 1-0. Na een kwartier zorg de John Riemens op aangeven van Kole voor 2-0 en diezelfde Rie mens nam ook de 3-0 voor zijn re kening. In de tweede helft kwam Nieuwland terug tot 3-2 door tref fers van Dennis van Belzen en Ri chard Jacobs (uit een omstreden strafschop). Wolfaartsdijk-Borssele 5-1: Erik de Kok bracht de thuisclub op voorsprong. Kort voor rust kwam Borssele langszij via Daniel Beyer- lein. In de tweede helft was Wolf aartsdijk oppermachtig. Wilfred van den Dries, die na lang blessure leed voor het eerst in de basis stond, nam de tweede en vierde treffer voor zijn rekening. Daar tus sendoor maakte Arnold van Ge- merden de 3-1 en Leon Tavenier OOSTKAPELLE - Niels Koole uit Zoutelande heeft zaterdag in Oostkapelle de Massaloop gewonnen. Hij liep de wedstrijd over 14 kilometer in 47.04. Bij de vrouwen was Marlies Jongerius (foto, Burgh-Haamstede) de snelste in 51.56. Annet van der Linde (Nisse) was derde met 57.19. foto Marijke Folkertsma legde uit een strafschop de eind stand vast. SVD-De Noormannen 0-4: In het eerste half uur deed SVD weinig onder voor de bezoekers. In de 30e minuut kopte Adrie van Belzen de gasten wel op voorsprong. In de laatste tien minuten van het duel sloeg Noormannen nog driemaal toe. Christian Roelse zorgde voor 0-2 en 0-3 en het slotakkoord kwam op naam van Niek Minder- houd. 's-Heer Arendskerke-Hoedekens- kerke 1-0: In een weinig verheffen de wedstrijd bleek Arendskerke de gelukkigste ploeg. Vijf minuten voor tijd reageerde Michiel Bouw man goed op een doorgeschoten bal en hij maakte het karwei alleen voor de keeper keurig af: 1-0. Cadzand-MZVC 0-2 (0-1). Sander de Vries 0-1, Ronald Bakker 0-2. DFS-Mevo 2-1 (1-0). Jeroen Grefkens 1 -0, Jarno Vermeulen e.d. 1 -1Martijn Boot 2-1. door Klaas Verspoor GOES - In de Thoolse derby tussen Smerdiek en SPS stapten de bezoe kers uit Poortvliet als winnaar van het veld. Een knappe prestatie, want met tien man werd een 1-0-achterstand weggewerkt. Waar de had ook reden tot juichen. De ploeg van trainer Joost van de Griek won bij Stavenisse voor het eerst sinds 1 december. Kruiningen-Vrederust 2-1: Na een overtreding op Claudi Kunu- anina kreeg de thuisploeg een strafschop die door Jimmy Fens werd verzilverd. Kruiningen ver zuimde daarna om verder afstand te nemen en liep mede daardoor in de 70e minuut tegen de 1-1 van Floris van Chaam op. Na een voor zet van links kon Jacco van Beek daarna alsnog de winnende treffer maken voor Kruiningen. Stavenisse-Waarde 0-1: Het was een wedstrijd met kansen over en weer, waarbij de gelukkigste ploeg de overwinning pakte. De enige goal van de wedstrijd viel een kwartier voor tijd. Na een misver stand tussen Stavenisse-speler Kees van Putte en doelman Mark Hogendoorn kon Frank Lobbezoo profiteren. Smerdiek-SPS 1-2: Smerdiek kwam via Erik van Haaften in de eerste helft aan de leiding en leek op weg op goede zaken te doen in de tweede periode. Na een uur kwam SPS met tien man te staan, omdat Dennis Boer tegen zijn tweede gele kaart opliep. In de on- dertalsituatie spraken de bezoe kers extra krachten aan. Met een onvervalste punter zorgde Sjaak Quist in de 76e minuut voor de 1-1. Vlak voor tijd miste Van Haaf ten Smerdieks grootste kans op de zege. In blessuretijd eiste juist SPS de drie punten voor zich op. Na een corner zorgde Hilbert van Ak keren voor de 1-2. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor Peter Boon, de coach van de tafeltennissers van TTC Middelburg, begint dit sei zoen elke wedstrijd 'in principe' met een 3-3-stand. „Ik ga er name lijk vanuit dat Jos Verhulst drie partijen wint en dat Wouter van der Mark er drie verliest", legde hij zaterdag uit. „De wedstrijden van Wesley Wegman en het dubbel spel zijn dus cruciaal." In de eerste twee competitieduels met Vriendenschaar (8-2) en Scyl- la 2 (5-5) speelde Wegman niet eens zo goed, maar pakte hij voor zijn team nog wel genoeg punten. Zaterdag, tijdens de 6-4-thuisne- derlaag tegen Zwolle, deed de Mid delburger dat niet. Juist aan de ma nier waarop hij steeds zijn hoofd boog voor zijn opponenten, erger de Boon zich. „Verliezen mag, als je maar strijdend tenonder gaat. Maar die vechtlust heb ik vandaag niet gezien." Vooral in het slotduel, waarin hij de kans had een gelijkspel uit het vuur te slepen, miste Wegman het doorzettingsvermogen. Hij verloor vrij kansloos met 3-0 van Matthias Sijtstra, de nummer drie van Zwol le. „Wesley traint heel veel, maar het is niet dat je dan in wedstrij den geen fout meer maakt", zei Verhulst. „Je zult voor elke punt hard moeten werken." Extra pijnlijk was het verlies in het dubbelspel. Verhulst en Wegman kwamen in de vijfde game welis waar met 5-2 voor, maar daarna won Zwolle nog met 7-11. Verrassend was daarentegen de ene winstpartij van Van der Mark. Zijn overwinning op Sijtstra (3-2) Peter Boon (links) coacht Wouter van der Mark. Rechtsachter zit teamge noot Wesley Wegman. foto Lex de Meester betekende zijn eerste punt in de eerste divisie. „Hij speelt elke week beter", stelde Verhulst. „Wouter pakt de dingen heel snel op." Ook zijn coach toonde zich en thousiast over de vervanger van Jan Henk Bomhof „Hij is een intel ligente speler met een voorbeeldi ge inzet. Hij moet alleen nog een beter voetenwerk krijgen en vaster worden in zijn patronen. Maar dat komt wel. Ik ben nu blij met elke punt die hij pakt." TTCM staat na drie speelrondes derde, kort achter koploper Kluis. „Maar de stand vertekent", waar schuwde Boon. „Pas na vijf wed strijden hebben we een reëel beeld van waar we staan. Het wordt nog spannend dit jaar, maar ik wil niet dat wij daar het slachtoffer van worden." GOES - De volleyballers van WS'92 zijn er niet in geslaagd om het sterke Jola/Olympus punten af handig te maken. De Vlissingers kregen klop met 4-0. De mannen van Mytilus waren vrij. Jola/Olympus-WS'92 4-0 (25-23 25-22 25-11 25-17: WS'92 begon goed en kwam vanuit een prima servicepass tot scoren. De thuis ploeg, tweede op de rangschik king, ontworstelde zich nauwelijks aan de Vlissingse druk en moest toestaan dat de Zeeuwen lang kon den bijbenen. Eén moment van onachtzaamheid brak WS'92 in de slotfase van de eerste set op. Ook in de tweede set bood de Wal- cherse formatie goed partij, maar een te hoge foutenlast en gebrekki ge servicedruk leidde tot verlies. Zonder tot grote hoogte te groeien wikkelde de thuisploeg daarna de gelijk spelend af naar een ruime overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41