Goes oogst lof, maar Vlissingen wint Walcheren blijft laatste na remise Vroege rode kaart De Goederen is cruciaal in derby. Volharding laat verschil flink oplopen BC Vlissingen is EBBC twee keer de baas Mannen De Canze pas na rust op stoom Vrouwen De Canze komen te laat op gang Duizendste inschrijving voor Kustmarathon Nguyen naast podium bij librekampioenschap 's-Gravenpolder 2 sluit af met knappe zege Vijfde plaats Schrier in Bruggenloop Maandag 25 februari 2008 PZC door Jan Dagevos VLISSINGEN - De complimenten wa ren voor Goes, maar de punten gin gen naar VC Vlissingen. De derby in de derde klasse van het zondag voetbal eindigde in een 2-1-zege voor de thuisclub. „Maar wij zijn de morele winnaar", riepen de be stuursleden van Goes in koor. Daar was niets mee miszegd, al kocht de Bevelandse formatie daar natuurlijk niets voor. Goes haakte door de tweede nederlaag van het seizoen voorlopig af in de titelrace. Het gat met koploper Vlissingen liep door het verlies op tot negen punten. „Zeg nooit nooit", zei Goes-keeper Sven Wolkenhauer, „maar de titel wordt een lastig ver haal." Het was waarschijnlijk allemaal an ders gelopen als Goes zaterdaga vond niet al in een vroegtijdig sta dium onthoofd was. Middenvelder Johan de Goederen kreeg al in de zevende minuut zijn tweede gele kaart van arbiter Van Rooyen. Na dat hij zich in de derde minuut aan spelbederf (bal wegtrappen) schuldig had gemaakt, torpedeerde hij in de zevende minuut Ray mond Wolff De eerste actie had nog iets onschuldigs, maar de twee de actie was bruusk en onhandig. Met tien tegen elf leek het voor Goes onbegonnen werk, maar niets was minder waar. De Beve landse formatie hield er een prima spelopvatting op na, was agressief in de duels en had een strakke or ganisatie. Onder aanvoering van Geert Bosschaart en de handige Rosanna Acton werd Vlissingen in de eerste helft de les gelezen. Vlissingen kon er bitter weinig te genover stellen. De ploeg miste overtuiging en toonde veel te wei nig lef. De thuisclub durfde van achteruit niemand door te schui lt VC Vlissingen verslaat Goes met 2-1. De Bevelandse ploeg staat bijna het hele duel met tien man na een rode kaart voor Johan de Goederen in de zevende minuut. ven. Zo kon het gebeuren dat Pad den van de Water en Gert-Jan Tie- rie, de twee snelle spitsen van Goes, zich omringd wisten door vijf Vlissingers. Niettemin bezorg de het Goes-duo de tegenstander handenvol werk. Toch kwam Vlis singen aan de leiding. Op slag van rust pikte Randy de Dreu de bal na een afgeslagen corner op en kogel de de bal snoeihard tegen de tou wen: 0-1. Na rust leek Vlissingen snel orde op zaken te stellen, toen het in de 48e minuut profiteerde van een verdedigingsfout bij Goes. Abubakar Kourouman profiteerde en schoot van dichtbij raak: 2-0. Maar ook nu liet Goes zich niet uit het veld slaan. Via prima combina tiespel werd Vlissingen wederom de duimschroeven aangedraaid. De geest kwam helemaal in de fles, toen Jordy den Toonder uit een strafschop (na een handsbal in het strafschopgebied) voor 2-1 zorgde. Het enthousiasme hierna was aan doenlijk, maar de gelijkmaker kwam er niet. Goes beklaagde zich naderhand over de leiding. Daar viel iets voor te zeggen. De rode kaart van De Goederen was te recht, maar daarna toonde arbiter Van Rooyen zich lang niet altijd even consequent. Zodra een speler van Vlissingen de bal wegtrapte, werd die vermanend toegespro ken, maar zodra een speler van Goes zich beklaagde over de lei ding werd meteen een gele kaart getrokken. „We hadden wel iets meer verdiend", vond doelman Wolkenhauer. VC Vlissingen-Goes 2-1 - 44. Randy de Dreu 1-0, 48. Abubakar Kourouman 2-0, 50. Jordy den Toonder (strafschop) 2-1Scheidsrechter: A. van Rooyen (Papendrecht). Gele kaart: Jordy den Toonder, Pad den van de Water, Ramon Rijk, Shannon Braafhart (allen Goes), Davy van Geersdaele (Vlissingen). 7. Rode kaart (twee keer geel): Johan de Goe deren (Goes). Aantal toeschou wers: 200. VLISSINGEN - Hekkensluiter Wal cheren is er gisteren niet in ge slaagd om dichterbij Clinge, num mer elf in de derde klasse A, te ko men. Het onderlinge duel eindig de in 1-1. Op eigen veld keken de Vlissingers lang tegen een 0-1-achterstand aan. Pas in de slotfase kwamen ze nog langszij. Mede dankzij Zeelandia Middel burg, dat Zierikzee met 3-1 ver sloeg, liep koploper VC Vlissingen weer drie punten uit op de Schouwse achtervolger. Middenmoter Steen won met 1-0 van BSC. Het enige doelpunt werd in de eerste helft gemaakt door Niels de Clercq. Zeelandia Middelburg-Zierikzee 3-1 (2-1). Jerfey Booy 1-0, Mathijs Hage 1-1 (strafschop), Jeffrey van de Velde 2-1, Freerk Koelma 3-1 (strafschop). Steen-BSC 1-0 (1-0). Niels de Clercq 1-0. Walcheren-Clinge 1-1 (0-1). Bert Buys 0-1, Sjoerd Reijnhoudt 1-1. TILBURG - De basketballers van het Goese Volharding begonnen goed aan het uitduel met Pendragon 2, maar verloren uiteindelijk ruim: 90-61. Na het eerste kwart leidde de Goese overgangsklasser met 17-19. Via 43-29 liep het verschil op naar bijna dertig punten. Scores Volharding: Ralph Ranshuijsen 24, Björn Quaasteniet 9, Frank Vermeulen 9, Bouwe Gutteling 8, Rim Ranshuijsen 5, Patrick kompier 4 en Louis Pikard 2. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hebben zich stevig op de tweede plaats genesteld van de hoofdklasse. De ploeg van trai ner Victor Vermue versloeg giste ren EBBC, de ploeg waarmee de Vlissingers op de gedeelde tweede plaats stonden. Het werd 74-51. De vrouwen hadden het een stuk moeilijker in hun duel met EBBC. Het werd 52-50. GOES - In de eerste twee periodes waren de waterpoloërs van De Ganze nog niet scherp tegen De Warande 4. Ze leidden halver wege slechts met 3-1. Daarna kwam de Goese ploeg op stoom en werd de wedstrijd met 11-3 ge wonnen. Scores De Ganze: Cheyenne van Berkel en Maarten Buijs 3, Frenske IJzermans 2, Jos Schrijver, Stijn Sandee en Jaap Boven- dorp 1. GOES - De waterpolosters van De Ganze keken zaterdagavond in de wedstrijd tegen Gorgo (Heeswijk- Dinther) al vroeg tegen een 0-4-achterstand aan. Pas na de 0-5 zetten de Goese vrouwen hun achtervolging in. Maar die kwam te laat. Het duel eindigde in 3-6. Scores De Ganze: Tanmara Flore 2 en Iris Dingemanse 1. GOES - De zesde editie van de Zeeuwse Kustmarathon heeft zijn duizendste deelnemer binnen. Gis teren zorgde de inschrijving van de vijftigjarige Belgische Yolande Dujardin uit Kuringen voor de mijlpaal. Daarmee is de wedstrijd over ruim 42 kilometer bijna volgeboekt. Er mogen 1100 atleten starten. De Kustmarathon wordt dit jaar op 4 oktober gelopen. OOST-SOUBURG - Het regionaal kampioenschap libre eerste klasse kreeg Peter van Dongen van De Ram uit Roosendaal als winnaar. Tweede werd Ad Coppens van De Kastanje en derde Piet Kuypers van De Hoef Phuc Nguyen, biljarter van het Goese CaramBowl, verspeelde in de laatste ronde een podium plaats. GOES - Het tweede damteam van PWG 's-Gravenpolder sloot de competitie af met een mooie 13-7-overwinning op Huissen 3 en een derde plaats in de tweede klas se E. Ondanks de nederlaag werd het Gelderse team kampioen. Pau- lan van Nes, Mark van der Hage, René Dusebout en Rianka Rent meester en Hans van Akkeren zorgden voor de zege van PWG. pagina 32: eerste team promoveert GOES - Michel Schrier is gisteren vijfde geworden in de Bruggen loop in Rotterdam. De Vlissinger had voor de 15 kilometer over ze ven bruggen 49 minuten en 58 se conden nodig. Edwin de la Ruelle uit Koewacht werd tweede bij de mannen veertig in 51.31. Sebasti- aan Heijkoop noteerde 59.47, John Guequièrre (derde in 55+) 1.04.48 en JaapJan Ritsema 1.05.17. Goes-keeper Sven Wolkenhauer heerst in de lucht en troeft Vlissingen-speler Peter de Jong af. Michael Cabenda (links) en Jordy den Toonder ondersteunen de doelman. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40