te ontdekken Nieuwdorp duwt buurman naar beneden Veerkrachtig Patrijzen zet zegereeks voort tegen Koewacht RCS staat koppositie af aan Dongen Degradatie weer stap dichterbij na nederlaag tegen Heerjansdam. Tweedeklasser wint S duel in Arnemuiden met 2-1. Voetbalsters Smerdiek onderuit op eigen veld Vlammend schot Verton velt Vosmeer Nederlagen voor Luctor en Kwadendamme, Robur speelt gelijk. Nipte nederlaag futsallers Morres Hansweertse Boys geeft voorsprong weg 's Lands Welvaren houdt koploper in zicht Jong Ambon loopt weg van enige concurrent BPZC Maandag 25 februari 2008 27 door Barry van der Hooft GOES - Het moment is typerend voor het gebrek aan cohesie en wilskracht bij SSV'65. De Goese ploeg mag in het thuisduel met Heerjansdam na een klein halfuur bij een o-o-stand een vrije trap ne men op een prima plek. De kop- sterke Danny Magito besluit echter achterin te blijven. We gaan toch niet scoren, lijkt de verdediger er mee aan te willen geven. SSV'65 slaagt daar deze middag uit eindelijk toch nog één keer in, maar verliest desondanks met 1-4 van de koploper. Het is de tiende nederlaag van deze jaargang en de 31e in de laatste twee seizoenen. Het zal ook niet de laatste zijn, want veel perspectief valt er niet te ontdekken op en rond veld 4 van sportpark Het Schenge. Na de degradatie uit de hoofdklasse staat de ploeg opnieuw onderaan. Daarbij komt dat de voortekenen voor het komend seizoen weer niet al te best zijn. Het bestuur lijkt al op een nieuwe degradatie te rekenen, getuige het vastleggen van Jos van Belzen als trainer. Hij mag, als hij erin slaagt het diplo ma TC2 te behalen, namelijk hoog- K uit een tweedeklasser trainen. De club heeft met Lucas Besters (Kloe- tinge 2) inmiddels één nieuwe spe ler vastgelegd, maar er zullen er nog veel meer moeten volgen. In kwalitatief opzicht moet daar wei nig van verwacht worden, want het is een publiek geheim dat de fi nanciële middelen ontbreken om komende zomer met een sterke se- Zaterdag-eersteklasser SSV'65 verliest voor de tiende keer dit seizoen. Heerjansdam is met 4-1 te sterk voor de Goese nummer laatst. door Marco Puik GOES - De nacompetitie is voor lopig ver weg voor Arnemuiden. In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal verloor de ploeg I van trainer Henk Ottens met 1-2 van Nieuwdorp en zakte daardoor r af naar de achtste plaats op de 1 ranglijst. Nieuwdorp staat na de derde zege op rij op de vierde plaats. De topper tussen Bruse Boys en Terneuzense Boys bleef onbeslist: 1-1. De 0-1 (Evert-Jan van Opdorp) viel al na 31 seconden. Zaamslag ging met 3-1 onderuit bij Oostka- pelle. Arnemuiden-Nieuwdorp 1-2: In de openingsminuut was Arne- muiden-aanvaller Marinus Baas dicht bij 1-0, maar zijn inzet ging naast. Na twintig minuten bracht Teun Rentmeester met een kopbal de bezoekers op voorsprong. Kort voor rust kwam Arnemuiden langszij toen een vrije trap van Baas van richting werd veranderd en in het doel belandde. De driehonderd toeschouwers moesten wachten tot de 72e lectie aan de start te verschijnen. Het is één van de redenen waar om Magito zijn vertrek al heeft aangekondigd. „En ik blijf ook niet heen en weer rijden vanuit Breda als ik alles zelf moet betalen", zegt de 44-jarige doelman Christol van Campenhout. „Binnenkort heb ik nog een gesprek. Dan zal ik wel ho ren hoe de zaken ervoor staan. Ik weet wel dat ik nog een jaar wil voetballen." Andere spelers van buiten de pro vincie, zoals de Zuid-Hollanders Mo Bensadik en Luc van Loon, zul len ook niet voor een appel en een ei naar Goes blijven komen. Veel nieuw sponsorgeld zal er de komende maanden ook niet bin nenstromen. Adrie Kleppe, de man met die portefeuille, is door het bestuur en de technische staf op een zijspoor gezet. Kleppe zien ze niet meer bij de club die toch al niet uitblinkt in toeschouwersaan tallen. Voor het duel met Heerjans dam is het onverwacht wel iets drukker dan normaal. Dat komt echter vooral door de goedgevulde supportersbus die vanuit Zuid- Holland is gekomen. De fans van de groen-zwarten zien hoe hun ploeg na rust eenvou dig afstand neemt van SSV'65. Via twee treffers van Ivan Divkovic staat het na 66 minuten 0-2. Luc van Loon zorgt voor een opleving (1-2), maar in de slotfase geeft de kwaliteit de doorslag. Kenny Papa en Meivin Boer maken er 1-4 van. „We missen acht spelers, dan mag je eigenlijk geen goed voetbal van ons verwachten", zegt Aad Andriessen. „Maar ik denk dat we ons met een beetje geluk nog kun nen handhaven." SSV'65-Heerjansdam 1-4 (0-0). 53. Ivan Divkovic 0-1, 66. Ivan Divkovic 0-2 (straf schop), 82. Luc van Loon 1-2, 89. Kenny Papa 1-3, 90. Meivin Boer 1-4. Scheids rechter: H.A. Blom (Leerdam). Gele kaart: Danny Magito (SSV'65). Aantal toeschou wers: 140. SINT-MAARTENSDIJK - De voetbal sters van eersteklasser Smerdiek moesten zaterdag op eigen veld hun meerdere erkennen in Mui den. Bij rust stond het al 0-2 en daar bleef het ook bij. Trainer Wim Scherpenisse was kort maar krachtig in zijn com mentaar. „Het was een dikverdien de overwinning voor Muiden te gen een dramatisch slecht Smer diek." OUD-VOSSEMEER - Lewedorpse Boys heeft gisteren bij Vosmeer één van de Zeeuwse onderonsjes in de vijfde klasse B met 0-1 ge wonnen. In de 50e minuut viel de enige treffer. Jan Verton schoot de bal onhoudbaar in de bovenhoek. Kort hierna kreeg de tien minuten eerder ingevallen Mbajo Bobo zijn tweede gele kaart en stond Lebo met tien man. door Jos van Belzen GOES - Zondag-vierdeklasser Patrij zen is gisteren door een 3-2-over- winning op Koewacht geklommen naar de derde plaats. Het elftal uit 's-Heerenhoek kwam terug van een 0-2-achterstand. Patrijzen-Koewacht 3-2: In de eer ste minuut al raakte Edwin Capel- lo de paal en toucheerde Rick de Punder de lat. Toch kwamen de bezoekers via treffers van Robin Mariman en Johnny Lensen na 35 BREDA - De futsallers van ZVH Morres raakten in hoofdklasse ver der in het nauw in de uitwedstrijd tegen Mouloudia Breda. In Breda verloor de Zeeuws-Vlaam- se ploeg het zespuntenduel met de nummer tien van de ranglijst met 4-3. De ploeg kwam van 3-1 terug tot 3-3, maar een vierde tegendoel punt bleek fataal. ZVH Morres kreeg nog kansen, maar in de ge lijkmaker resulteerden die niet. HANSWEERT - In een open wed strijd waren Hansweertse Boys en Renesse aan elkaar gewaagd. Het duel in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal eindigde dan ook in 1-1. Met een fraaie kopbal open de Kevin Trotman na een kwartier de score. Lang bleef deze stand ge handhaafd, maar een eigen doel punt van de Boys leverde in de 77e minuut de gelijkmaker op. minuten op 0-2. De Punder maak te nog voor rust 1-2, waarna Capel- lo in de 57e minuut voor de gelijk maker zorgde (2-2). Patrijzen pak te uiteindelijk de vierde overwin ning op rij door een tweede treffer van De Punder. Hontenisse-Kwadendamme 2-1: Via Leon Bek kwam Kwadendam me na een halfuur voor. Vijf minu ten later maakte Tom Rijk gelijk. Halverwege de tweede helft bracht verdediger Sam de Theije na een solo Hontenisse de winst. Aardenburg-Luctor'88 3-2: John ny Nieuwdorp opende na een half uur de score voor Luctor'88. Kort voor rust maakte Niek van Sprun- bound werkte Patrick Siereveld de bal ongelukkig in zijn eigen doel: 1-2. Kapelle-Dinteloord 0-2: In de eer ste helft claimde de thuisclub een strafschop toen Kevin Joosse naar de vlakte ging, maar de scheids rechter liet gewoon doorspelen. Tim Jacobusse was vervolgens dicht bij de 1-0, maar van dichtbij kon hij zijn schoen net niet tegen de bal zetten. Op slag van rust kwam Dinteloord op voorsprong toen Pieter van Est profiteerde van een verdedigingsfout. Na de pauze moest de thuisclub risico nemen om een gelijkspel te forceren, maar een kwartier voor tijd sloegen de bezoekers toe uit een counter. Nicky de Frel be zegelde het lot van de thuisclub: 0-2. Oostkapelle-Zaamsiag 3-1 (3-1). Arjen Pattenier 1-0, Maarten van Maldegem 2-0, Alfaro Pentury 2-1, Richard Louws 3-1. WC'68-Serooskerke 2-0 (1-0). Patrick Franken 1-0, Bart Smit 2-0. AZW-Zwaluwe 2-2 (2-0). Emanuel Pauwels 1-0, jens Daneels 2-0, Niels van der Stelt 2-1, Arnold Loomeijer 2-2. Bruse Boys-Terneuzense Boys 1-1 (1-1). Evert-Jan van Opdorp 0-1, Jan-Peter Dekker 1-1. KWADENDAMME - De driebanders van 's Lands Welvaren boekten in het thuisduel in poule vier van de derde divisie een ruime overwin ning op een flink verzwakt Dog gen Timmerbedrijf uit Hoeven: 6-2. Met de overwinning bleef ook de strijd om de tweede plaats open. Trotse leider blijft Royal/De Parel, maar de Bevelanders lieten het gat in elk geval niet groter worden. VLISSINGEN - Dankzij een 5-0-zege op NSV is Jong Ambon opnieuw verder uitgelopen op SC Gastel, de enig overgebleven concurrent in de titelstrijd die bij HSC'28 niet verder kwam dan een doelpunt loos gelijkspel. Zeeland Sport klom dankzij een 1-0-overwinning bij Val Aan van de elfde naar de tiende plaats op de ranglijst in de vierde klasse B. del gelijk. Na een kwartier in de tweede helft bracht Serge de Blaey zijn ploeg weer op voorsprong: 1-2. Een sensatie hing in de lucht, maar na de gelijkmaker van John Paridaen in de 84e minuut (2-2), bezorgde Van Sprundel zijn ploeg in de achtste minuut van de blessu retijd de winst. Robur-Biervliet 1-1: Halverwege de eerste helft zette Roy Haerkens de Goese thuisploeg op voor sprong. Kort voor rust kwam Bier vliet langszij via Tim Bogaart: 1-1. In de 67e minuut kwamen de Zeeuws-Vlamingen met tien man te staan, maar Robur profiteerde daar niet van. GOES - RCS is de leiding kwijt in de tweede klasse van het zondag voetbal. De ploeg uit Oost-Sou burg verloor gistermiddag met 3-0 bij concurrent Dongen, dat het stokje van het Walcherse elftal overnam. De nederlaag van de mannen van trainer Romeo van Aerde was ge flatteerd. De ploeg domineerde in een groot deel van de wedstrijd, maar benutte de kansen niet. Net als vorig seizoen is RCS' pou- legenoot Terneuzen ook dit sei zoen na de winterstop weer bezig aan een vrije val op de ranglijst. Nadat eerder al RKDVC, Dongen en EBOH te sterk waren, konden de Zeeuws-Vlaamse voetballers ook gisteren in de uitwedstrijd te gen SC 't Zand geen vuist maken: 1-2. De thuisclub kwam in de veertien de minuut voor. Jonathan Con- stancia maakte kort voor rust ge lijk. Diep in de tweede helft maak te Thomas Delfina de winnende voor de Brabanders. HW'24 speelde in het thuisduel met IFC gelijk. Het werd 1-1. Mi- chal Szczawinski maakte de Hul ster treffer. minuut voordat de beslissing in de Turan Dogan werd in eerste in- zogenoemde Sloedamderby viel. stantie nog gekeerd door keeper Een inzet van Nieuwdorp-speler Roy den Dunnen, maar in de re- Teun Rentmeester loopt juichend weg na de 1-0 van Nieuwdorp. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39