show op modelbouwbeurs niet dat kind blowt' Dertigduizend euro voor Vrijwilligersdag Zeeuwen naar Stille Omgang Middelburg heefit weer coffeeshop Artsenprakijk Riethoven keuze in trouwpakken! STEÜTEL Katholieken uit de Bevelanden reizen per bus af naar Amsterdam. Grcrotse BPZC Maandag 25 februari 2008 1 3 Chelatie hart- en bloedvaten ziekten Wijdverbreide Amerikaanse therapie bij etalagebenen, borstpijnen, vermoeidheid en algemene verouderingsproblemen. Verwijdert o.a. kalk en zware metalen uit het lichaam en bloedvaten. Tevens algemeen lichaams-, bloed- en urine- onderzoek; medische- en voedingsadviezen. Deelvergoeding zorgverzekeraars. Wijngaardstraat 37 Goes T (0113) 223 999 www.biomedischcentrum.com Een jeugdige bezoeker vergaapt zich aan de treintjes. veel troep bij. Eigenlijk zijn soft drugs harddrugs geworden. Blo wen is een maatschappelijk pro bleem. En daar moeten we samen iets aan doen. Want er moet iets gebeuren. Iedereen hier in de wijk heeft er last van." Of gebruik van softdrugs proble matisch wordt, hangt volgens Nguyen af van een aantal andere factoren: gaat het kind naar school? Zijn er thuis problemen? Heeft het kind last van psychische stoornissen? Indigo probeert jongeren voor te lichten over drugsgebruik. „Zodat als ze de keuze maken om te ge bruiken, ze die ook bewust ma ken. Dat ze zich niet laten meesle pen door vriendjes en vriendinne tjes. Pubers zijn gevoelig voor groepsdruk." En regelmatig gaat het drugsgebruik verder dan alleen blowen. „Jongeren gebruiken aller lei middelen." Rozemond heeft het gevoel dat ze er tot nu toe alleen voor heeft gestaan. „Ik ben vanaf vorig jaar bezig om zo'n groep op te zetten, maar het is tot nu toe alleen maar praten. Er is nu lang genoeg ge zegd dat jongeren hun gang moeten kunnen gaan. Het is con stant goedgepraat. We zijn er nu nog niet, maar ik heb een lange adem." Het probleem wordt wel door al lerlei instanties onderkend, zegt Nguyen. „Maar er wordt nog niet echt actie ondernomen", consta teert ook hij. „We zijn in Neder land veel te nonchalant geworden met softdrugs", vindt Addie Roze mond. „Ze kunnen wel alles rege len tegen alcoholgebruik en roken. Maar dat de jeugd naar de donder gaat, dat kan ze blijkbaar niets schelen." Wl Steeds meer jongeren in de Stro- menwijk in Middelburg gebrui ken softdrugs. Addie Rozemond wil een praatgroep opzetten voor ouders van deze jongeren. Onze nieuwe collectie is binnen. ytSsfrL, Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl door Lilian Dominicus GOES - De gemeente Goes geeft dertigduizend euro subsidie voor de Vrijwilligersdag 2008. Die is dit jaar in augustus, waarschijnlijk in Sportpunt Zeeland in Goes. Waar vorig jaar de zorgvrijwilli- gers in het zonnetje werden gezet met een groots evenement in thea ter De Mythe in Goes, komen de ze keer de vrijwilligers uit de sport- en culturele wereld aan de beurt. De verwachting is dat er zo'n ze ven- a achthonderd mensen van zo'n zeventig sportverenigingen en 45 culturele clubs op de Vrijwil ligersdag zullen afkomen. Piet Hannewijk van de Sportraad zegt nog niet te kunnen vertellen hoe het programma er precies uit gaat zien. „We zijn er nog niet he lemaal uit. Er is wel een idee, maar we weten nog niet of dat finan cieel en organisatorisch haalbaar is. Volgende week praten we met een bureau dat de plannen uit werkt. Daar wachten we op." HEINKENSZAND - De katholieke ker ken uit de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland zijn van plan om in de nacht van 8 op 9 maart deel te nemen aan de Stille Omgang. Dat is een jaarlijkse stille tocht door het historisch centrum van Amsterdam. De Stille Omgang, wordt sinds eind 19e eeuw elk jaar gelopen en gedenkt een middel eeuws wonder. Enkele duizenden, hoofdzakelijk katholieke, mensen doen mee aan de tocht. Het idee om vanuit Zeeland aan de Stille Omgang mee te doen komt van de katholieke jongeren groepen uit Goes en Heinkens- zand. Zij hebben een touringcar ge regeld, die zaterdagavond 8 maart vanuit Heinkenszand vertrekt naar Amsterdam. Wie mee wil, kan zich tot 1 maart aanmelden bij het Pastoraal Centrum in Goes. MIDDELBURG - Met de heropening van coffeeshop Sixty Two heeft Middelburg sinds zaterdag weer een horecazaak waar soft-drugs verkocht mogen worden. Of daar ooit weer een tweede coffeeshop bij komt, is zeer de vraag. Op het stadhuis hebben zich elf gegadig den gemeld. Die popelen om de plaats in te nemen van de gesloten coffeeshop Roxy. Maar de gemeen te staat niet te springen om uit de gegadigden een keuze te maken. Eerder wordt de verkoop van hasj en wiet verder aan banden gelegd. Het beleid was erop gericht het aantal coffeeshops terug te drin gen van vier naar twee. Burge meester Koos Schouwenaar speelt nu met de gedachte nog maar één, of uiteindelijk helemaal geen cof feeshops meer te gedogen. In elk geval overweegt hij nog strengere regels. „Ons beleid is veertien jaar'- geleden vastgesteld. Inmiddels zijn softdrugs niet meer zo soft als des tijds. We overwegen nu coffee shops te weren in de buurt van scholen of woningen." Middelburg beleefde tot zaterdag een coffeeshoploze periode van tweeënhalve maand. Te kort om conclusies te trekken, erkent Schouwenaar. „Maar voor zover wij hebben kunnen waarnemen, was er geen opleving van de straat handel." Geen schaalmodel, wel een publiekstrekker: een brandweerauto uit 1927. De walnootbootjes van modelbouwer Jack Ruiten. Jessica (links) en Pascal Boonman zijn dol op Lego. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35