Zeeland IE 'Gemeente Borsele moet anders begroten' Het is vooral '105 jaar, 't is wonderbaarlijk' 'Ouders weten vaak Viertal vernielt ruiten centrum Middelburg Binnenbrand aan de Oostsingel in Goes Vlissinger gaat portier in Middelburg te lijf Automobiliste uit Goes valt rijdend in slaap Borsele houdt structureel geld over op de jaarrekening. Voor het eerst een hele hal in het teken van Lego. De oudste inwoonster van Tholen is weer een jaartje ouder. Buurtproject om ouders te waarschuwen voor gevaren van softdrugs. 1 2 I Maandag 25 februari 2008 PZC TeurwflOftfereKantoorZeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 20-02-2008 blijkt, dat t.v.v. Helene Combee, wonende te Middelburg, is gedagvaard EVERT GERARDUS AGNES LEERAERT, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 28-05-2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan E.G.A. Leeraert, een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes MIDDELBURG - Drie mannen en een vrouw worden ervan verdacht meerdere ruiten te hebben ver nield in de Langeviele in Middel burg. De politie vatte ze in de nacht van vrijdag op zaterdag rond drie uur op de Langevielebuiten- brug in de kraag. De vier, variërend in de leeftijd van twintig tot dertig jaar, zijn af komstig uit Vlissingen, Tilburg en Middelburg. De schade bedraagt honderden euro's. Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Goes - Bergen op Zoom - Tilburg Timmermans Verduit gerechtsdeur waarders/incasso op 19 februari 2008 heeft gerechtsdeurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van Willemina Magrieta Slabbekoorn, wonende te Goes, te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan de Van Hertumweg 21 ten kantore van advocaat en procureur mr. H. van Es, bij exploot aan PHILIPPUS KLOOSTER MAN, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van de beschikking d.d. 9 januari 2008 gegeven door de Rechtbank te Middelburg, waarin onder meer de echtscheiding in het tus sen partijen gesloten huwelijk is uitge sproken. In dit exploot is aan PHILIPPUS KLOOSTERMAN tevens bevel gedaan om aan de inhoud van gemelde beschik king te voldoen. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en vonnis wenden tot: Timmermans Verduit gerechtsdeur waarders/incasso Vlasmarkt 6 4461 CW GOES Tel. 0113-246333 GOES - In een bijgebouw van een woning aan de Oostsingel in Goes heeft gistermiddag rond half vier een brand gewoed. Die ontstond in een ruimte op de begane grond, waar onder meer een wasmachine en een strijktafel stonden. De smeulende brand veroorzaakte veel rook en ontwikkelde zich tot een flink binnenbrandje. De bewo ners van het huis ontdekten de brand zelf. De brandweer kon vijf minuten na aankomst het sein brand meester geven. Hoe het vuur precies is ontstaan, is nog on duidelijk. MIDDELBURG - De politie hield za terdagnacht op de Markt in Mid delburg twee Vlissingers aan. Een van hen (19) was wegens wange drag uit een horecabedrijf gezet. Hij ging daarna de portier te lijf Toen om half vijf de politie arri veerde, weigerde hij zijn adres op te geven. De politie hield hem na hevig verzet aan. Zijn maat (21) werd opgepakt wegens het belem meren van de politie. Na verhoor konden de twee naar huis. Grote Kade 60/42 Segeersstraat 66/68 GOES MIDDELBURG KLOETINGE - Een 42-jarige automo biliste uit de gemeente Goes is in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.00 uur in de Martinus Nij- hofflaan in Kloetinge met haar au to van de weg geraakt. De bestuur ster was achter het stuur in slaap gevallen. In plaats van linksaf te slaan, reed zij rechtdoor. Ze raakte een lantaarnpaal, een straatnaam bord, een boompje en een hek. De vrouw en haar inzittende bleven ongedeerd. HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele moet haar manier van begro ten herzien. Dat is het advies van de rekenkamercommissie van de gemeente Borsele. Die heeft onder zocht waarom Borsele structureel geld overhoudt op haar jaarreke ning. De commissie vergeleek de begro tingen van de jaren 2003 tot en met 2006 met de uiteindelijke jaar rekeningen. In deze begrotingsja ren sloot de gemeente steeds af met relatief grote overschotten, constateert de commissie. De ma nier van begroten moet dan ook anders, stelt de commissie. Zo zou den afdelingshoofden meer betrok ken moeten worden bij de tot standkoming van de begroting. Ook moet er beter gecontroleerd worden of de budgetten voor elke afdeling realistisch zijn. Nu zijn op de begroting de lasten vaak te hoog en de baten te laag ingeschat. Een voorbeeld: in 2004, 2005 en 2006 raamt Borsele de opbreng sten uit bouw- en woningtoezicht steeds op zes ton. In werkelijkheid lagen die hoger, in 2006 zelfs op 1.500.000 euro. Het college van B en W zegt de huidige manier van begroten te heroverwegen. door David Duijnmayer GOES - Het begin is stormachtig za terdagochtend in de Zeelandhal len. De eerste uurtjes na opening is het dringen voor de kassa's, zo graag willen de bezoekers van de grootste modelbouwbeurs van Ne derland naar binnen. „De Zeeland hallen zijn niet helemaal berekend op zo veel bezoekers", constateert organisator Jan van 't Veen. „Vori ge jaren trokken we zo'n vierdui zend bezoekers per dag. Dit jaar hebben we voor het eerst alle hal len in gebruik, in totaal veertien duizend vierkante meter. En we hebben veel reclame gemaakt. We hopen over het hele weekend tien duizend mensen te trekken." De drukte verbaast Arno Kok, die voor de beurs helemaal uit Uit geest is gekomen, weinig. „Dat krijg je met die hobbyfanaten. Als het om tien uur begint, staan ze 'Ik heb liever dat ze dit doen dan voor de tv of achter de computer zitten' om kwart voor tien al met zijn allen te dringen." Kok is met zijn gepensioneerde vader op de beurs. „Mijn vader is treintjesgek. Nu hij met pensioen is, heeft hij daar na tuurlijk lekker de tijd voor. Maar hij was er al mee bezig voordat ik geboren was hoor." Treintjes zijn er volop in de Zee landhallen, maar er is heel wat meer te bewonderen. De tot in de tail nagebouwde kerk van Oud-Beijerland bijvoorbeeld, of de historische schepen van de Lim burgse modelbouwer Jack Ruiten. Naast zijn grote houten driemas ters trekken drie simpele, minuscu le bootjes ook veel aandacht: ze zijn gemaakt van walnoten. Van walnootbootjes tot een papie ren Vrijheidsbeeld en van de Rot terdamse Erasmusbrug tot een piepkleine, maar volledig functio nerende autowasserette. Je kunt het zo gek niet bedenken of het is ergens in de drie hallen in minia tuurversie te zien. Het enige na deel is dat het daar ook meestal bij blijft: 'Kijken doe je met je ogen', valt bij menig kraampje te lezen. „Ja, het meeste is show, echt om naar te kijken", zegt Van 't Veen. „Er is ook wel van alles te koop, maar het gaat toch om de show." Iets meer interactie is te vinden in de hal die gewijd is aan het speel goed Lego. De bouwsteentjes blij ken nog steeds zeer populair, ook bij de met computer en tv op groeiende jeugd. Jelle (12) uit Melis- kerke wordt door zijn moeder en broertje meteen aangewezen als echte Legofanaat. Ze zijn speciaal daarvoor naar de Zeelandhallen ge komen. „Je kunt er van alles mee bouwen. Het houdt eigenlijk nooit op", legt Jelle zijn passie uit. Zelf maakt hij het liefst Star Wars sche pen na van Lego. Even verderop kunnen kinderen zich aan een lange tafel uitleven bij de Legobouwwedstrijd. Vader Carlo Boonman uit Heinkenszand kijkt geduldig toe hoe zijn kinde ren Pascal en Jessica zich met de berg stenen vermaken. „Dit is ten minste nog echt spelen. Je kunt met Lego zo leuk en creatief bezig zijn. Ik heb liever dat ze dit doen dan voor de tv of achter de compu ter zitten. Pascal wordt binnenkort zes, die wil alleen maar Lego voor zijn verjaardag." Lego Lego is bedacht door de Deen se meubelmaker Ole Kirk Christiansen. In 1932 begon hij met het maken van houten speelgoed. Het woord Lego komt van het Deense 'leg godt', dat 'speel goed' betekent. Het kunststof steentje zoals wij dat nu kennen, is gepaten teerd in 1958. Met slechts zes Legosteentjes (van acht 'nopjes') zijn 915.103.765 combinaties mo gelijk. In 2000 werd Lego verkozen tot speelgoed van de eeuw. door Mare Molenaars THOLEN - Mina Beeke-Van der Werf mag dan 105 jaar oud zijn, haar verjaardag regisseert ze nog al tijd zelf. En hoewel het kringetje om haar heen steeds een beetje kleiner wordt (het afgelopen jaar verloor ze haar 82-jarige dochter en een jongere zus) trakteert Tho- lens oudste haar familie en vrien den steevast op een koffietafel in De Hoeksteen in Scherpenisse, haar geboortedorp. Tradities zijn er tenslotte om in ere te houden, ook als je de honderd ruim bent gepasseerd. Nog zo'n goede ge woonte is het feestmenu in zorg centrum Ten Anker waar ze sinds zes jaar woont: in roomboter ge bakken paling, haar lievelingskost je. Mina Beeke poseert zaterdagmor Mina Beeke-Van der Werf is 105 jaar. gen goedgeluimd voor de fotograaf in haar kamer in Ten Anker, die uitzicht biedt op de parkeerplaats. „Daar is dus altijd wat te doen", zegt ze kwiek. Ze heeft wel even tijd voor een praatje. Burgemees ter Nuis is woensdag al op bezoek geweest, en zaterdagmiddag viert foto Chris van Klinken ze haar verjaardag in het kerkelijk verenigingsgebouw in Scherpenis se, waar ook haar 74-jarige zoon Adrie woont. De zondag is om uit te rusten. Mina Beeke plukt de dag en telt haar zegeningen: „105 jaar. Ik kan het nauwelijks bevatten. Het is wonderbaarlijk." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is tijd om in te grijpen, vindt Addie Rozemond. De bewoonster van de Stromen- wijk in Middelburg wil ouders van kinderen die (soft)drugs gebrui ken ondersteunen. Want dat het gebruik van softdrugs toeneemt in de wijk, dat kan ze met eigen ogen zien. Jongeren roken in het park, op straat en zelfs in het trappen huis van haar flat. „En er wordt ook gedeald", vertelt ze. Dat er gedeald en geblowd wordt in de wijk bevestigen Mike Nguyen en Maaike Simons. Nguyen werkt als preventiemede werker bij Indigo, onderdeel van Emergis. Simons is jongerenwerk ster van de Stichting Welzijn in Middelburg. „Ik loop heel vaak 's avonds op straat", zegt Simons. „En daar zie ik dat jongeren blo wen. En ook dat er gedeald wordt. Dat zou trouwens ook een gevolg kunnen zijn van het feit dat de cof feeshops in Middelburg een tijdje dicht waren." Simons en Nguyen willen Roze mond helpen om een praatgroep op te zetten voor familieleden van drugsgebruikers, vooral voor ouders. „Een hoop ouders hebben niet eens in de gaten dat hun kin deren drugs gebruiken", stelt Roze mond. De Middelburgse kan het weten. Haar zoon gebruikte softdrugs en werd - volgens haar als gevolg van het vele blowen - op den duur schizofreen. Hij is inmiddels over leden. „Ouders merken wel iets aan hun kinderen als ze blowen, maar ze weten niet wat er precies aan de hand is." De softdrugs van nu zijn niet meer de softdrugs van vroeger, weet Rozemond. „Vroeger rookten mensen een wietje, nu zit er zo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34