wint van verse concurrent bij modelbouwbeurs Middelburg heeft weer coffeeshop '105 jaar, het is niet te bevatten, wonderbaarlijk' Zeeuwen doen mee aan de Stille Omgang Burgemeester wil het bij voorkeur bij één zaak houden. keuze in trouwpakken! STEÜTEL S PZC Maandag 25 februari 2008 13 middelburg - Met de heropening van coffeeshop Sixty Two heeft Middelburg sinds zaterdag weer een horecazaak waar soft-drugs verkocht mogen worden. Of daar ooit weer een tweede coffeeshop bij komt, is zeer de vraag. Op het stadhuis hebben zich maar liefst elf gegadigden gemeld. Die pope len om de plaats in te nemen van de voorgoed, wegens vier misstap pen gesloten coffeeshop Roxy. Maar de gemeente staat niet te springen om uit de gegadigden een keuze te maken. Eerder wordt de verkoop van hasj en wiet verder aan banden gelegd. Het beleid was erop gericht het aantal coffeeshops terug te drin gen van vier naar twee. Burge meester Koos Schouwenaar speelt nu met de gedachte nog maar één, of uiteindelijk helemaal geen cof feeshop meer te gedogen. In elk ge val overweegt hij nog strengere re gels. „Ons beleid is veertien jaar ge leden vastgesteld. Inmiddels zijn softdrugs niet meer zo soft als des tijds. We overwegen nu coffee shops te weren in de buurt van scholen of woningen." Na de definitieve sluiting van Roxy (waartegen overigens nog een slepende rechtszaak loopt) en de tijdelijke sluiting van Sixty Two beleefde Middelburg tot zaterdag een coffeeshoploze periode van tweeënhalve maand. Te kort om conclusies te trekken, erkent Schouwenaar. Maar hij stelt wel vast dat 'de stelligheid waarmee heel kwalijke gevolgen werden voorspeld niet is bewaarheid'. Inte gendeel. „Voor zover wij hebben kunnen waarnemen, waren er geen bijzondere incidenten, en was er geen opleving van de straat handel of verstoring van de orde." Bij Sixty Two was het zaterdag, na zes maanden sluiting, weer gezel lig druk. De tent moest dicht om dat een minderjarige klant was be diend. Per ongeluk, zegt eigenaar Michiel de Kinkelder. heinkenszand - De katholieke ker ken uit de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland zijn van plan om in de nacht van 8 op 9 maart deel te nemen aan de Stille Omgang. Dat is een jaarlijkse stille tocht door het historisch centrum van Amsterdam. De Stille Omgang wordt sinds eind negentiende eeuw jaarlijks gelopen en gedenkt een middeleeuws wonder. Enkele duizenden, hoofdzakelijk katholie ke, mensen doen mee aan de tocht. Het idee om vanuit Zeeland aan de Stille Omgang mee te doen komt van de katholieke jongeren groepen uit Goes en Heinkens- zand. Zij hebben een touringcar ge regeld, die zaterdagavond 8 maart vanuit Heinkenszand vertrekt naar Amsterdam. Wie mee wil, kan zich tot 1 maart aanmelden bij het Pastoraal Centrum in Goes. Bij de strao in Noordwelle staat traditie centraal. Een van de onderdelen is de wedstrijd waarbij de ruiters strijden om de bokaal voor het mooist versierde paard in combinatie met de meest verzorgde ruiter. foto Dirk-Jan Gjeltema bootjes tot een papieren Vrijheids beeld, en van de Rotterdamse Eras- musbrug tot een piepkleine, maar volledig functionerende autowasse rette. Je kunt het zo gek niet be denken of het is ergens in de drie hallen in miniatuurversie te zien. Eén hal is gewijd aan het speel goed Lego. De bouwsteentjes blij ken nog steeds zeer populair. „Je kunt er van alles mee bouwen. Het houdt eigenlijk nooit op", zegt de twaalfjarige Jelle uit Melis- kerke. „Dit is tenminste nog echt spelen", stelt Carlo Boonman uit Heinkenszand. tholen - Mina Beeke-Van der Werf mag dan 105 jaar oud zijn, haar verjaardag regisseert ze nog al tijd zelf. En hoewel het kringetje om haar heen steeds een beetje kleiner wordt (het afgelopen jaar verloor ze haar 82-jarige dochter en een jongere zus) trakteert Tho- lens oudste haar familie en vrien den steevast op een koffietafel in De Hoeksteen in Scherpenisse, haar geboortedorp. Tradities zijn er tenslotte om in ere te houden, ook als je de honderd ruim bent gepasseerd. Nog zo'n goede ge woonte is het feestmenu in zorg centrum Ten Anker waar ze sinds zes jaar woont: in roomboter ge bakken paling, haar lievelingskost je. Mina Beeke poseert zaterdag morgen goedgeluimd voor de foto graaf in haar kamer in Ten Anker, die uitzicht biedt op de parkeer plaats. Ze heeft wel even tijd voor een praatje. Burgemeester Nuis is woensdag al op bezoek geweest. Ze plukt de dag en telt haar zege ningen: „105 jaar. Ik kan het nau welijks bevatten. Het is wonder baarlijk." Onze nieuwe collectie is binnen. y<z-4i>u Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl Dromen bij grote tafels vol treintjes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25