eeland Papieren roos Dringen 'Neem plannen cultuurhuis mee tijdens discussie over wensenlijst' Katten krijgen steeds jonger nakomelingen Lezing over omgaan met dementie Raad twijfelt aan toezeggen van krediet voor nader onderzoek. Vlissinger gaat portier te lijf in Middelburg Automobiliste uit Goes valt rijdend in slaap Politie betrapt man op vernielen politieauto Jury van de strao bewaakt traditie bij ruiter en het paard. Hobbyfanaten uit heel Nederland weten j beurs in Goes te vinden, i Zi§ 8 1 2 Maandag 25 februari 2008 PZC middelburg - In 't Gasthuis in Middelburg is zaterdag 1 maart een Alzheimercafébijeenkomst. Gast spreker is psycholoog Resi Botte- ram. De bijeenkomst aan het Noordpoortplein 2 duurt van 14.30 tot 17.00 uur. door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Misschien moeten we dit plan maar even een poosje in de kast zetten", zegt Jacqueline van Burg van Leefbaar Schou- wen-Duiveland en ze doelt daar mee op het plan voor een nieuw cultuurhuis. Afgelopen week werd duidelijk dat een nieuw cultuurhuis voorlopig wordt geraamd op twaalf miljoen euro. Om onder meer de financie ring verder te onderzoeken, is de raad gevraagd in de eerstvolgende vergadering 300.000 euro beschik baar te stellen en dat gaat veel frac ties wat te ver. „Op zich lijkt het mij heel logisch om die beslissing even op te schorten", zegt Brigitte Troost van de PvdA. „Dit is ty- door Melita Lanting ZIERIKZEE - De temperatuur stijgt, de dagen worden langer en dus zijn de katers en poezen weer mas saal op pad. Nog even, en de druk te breekt weer aan voor het die renasiel in Zierikzee. „Het wordt elk jaar vroeger", verzucht Jolanda Meerman van het asiel. „En het zal in de toekomst best nog wel ge beuren dat we al in januari de eer ste kittens binnen krijgen." Het dierenasiel in Zierikzee krijgt jaarlijks vierhonderd katten bin nen. Ongeveer de helft is kitten, de andere helft is al groot. Meerman signaleert dat daar heel veel 'ongelukjes' bij zitten. Katten zijn tegenwoordig al met vijf of zes maanden geslachtsrijp en dat heeft de baas niet altijd in de ga ten. Het gevolg is een hok vol pie pende jongen. „En het probleem daarbij is dat deze puber-moeders, want zo noem ik ze, vaak hele S middelburg - De politie heeft za terdagnacht op de Markt in Mid delburg twee Vlissingers aangehou den. Een van hen (19) was wegens wangedrag uit een horecabedrijf gezet. Hij ging daarna de portier te lijf Toen om half vijf de politie ar riveerde, weigerde hij zijn adres op te geven. Agenten hielden hem on der hevig verzet aan. Zijn maat (21) werd opgepakt wegens het be lemmeren van de politie. Na ver hoor konden de twee naar huis. kloetinge - Een 42-jarige automo biliste uit de gemeente Goes is za terdagnacht rond 02.00 uur in de Martinus Nijhofïlaan in Kloetinge met haar auto van de weg geraakt. Ze was achter het stuur in slaap ge vallen. Ze raakte een lantaarnpaal, een straatnaambord, een boompje en een hek. De vrouw en haar in zittende bleven ongedeerd. pisch iets wat op het lijstje zou moeten staan waar we straks over gaan praten." De raadsleden hebben vorig jaar met elkaar afgesproken om halver wege dit jaar eens alle wensen en plannen op een rijtje te zetten en daar vervolgens prioriteiten in te stellen. Er zijn veel (dure) plannen in de maak zoals de verbouw van het gemeentelijk museum, de her inrichting van de haven Zierikzee en een facelift voor de binnenstad van de monumentenstad. Een plan voor een cultuurhuis hoort daar ook bij, zegt Brigitte Troost evenals Joost van Felius van Alert!. „We hebben al te veel ballen in de lucht en er moeten geen nieuwe De raadsfracties overwegen om de discussie over een nieuw cul tuurhuis even uit te stellen. In juni praat de raad over alle wen sen en daar hoort dit plan bij. maal niet snappen wat hen over komt. Je moet ze met alles helpen. Met de bevalling, met het aanleg gen van de kittens, met het was sen. Als ze wat ouder zijn, snap pen ze dat vaak wat beter." Een deel van deze ongewenste kit tens komt terecht in het asiel. Een ander deel wordt gedumpt in de natuur. „Het valt ons echt op dat veel van die kleine katjes die in de natuur worden gevonden wel ge wend zijn aan mensen. Die zijn dus in een gezin geboren en weten wat mensen zijn. Die katjes wor den dan ergens in de polder ge dumpt. Daar staan ze dan, klein en hoogst verbaasd langs de kant van de weg om zich heen te kij ken. Die kittens zijn regelrecht roofvogelvoer." Meerman pleit er voor om de katten tijdig te 'hel pen' of - als er dan toch per onge luk jonkies zijn - ze naar het asiel te brengen of eventueel in te laten ouddorp - Politieagenten in bur ger hebben een Rotterdammer be trapt op het moment dat hij een spiegel van een politiewagen ver nielde. De man deed dat bij het ge meenschapscentrum in Ouddorp. De man in aangehouden. ballen bij komen." Van Felius bena drukt overigens dat zijn fractie nog steeds een warm voorstander is van een cultuurhuis. „Maar we hadden wel een wat bescheidener voorziening op het oog." CDA-fractievoorzitter Bea Flach vindt het nog te vroeg voor een reactie en wil eerst overleg met haar fractie. „Maar ik ben wel blij dat er nu eindelijk een stuk ligt waar we over kunnen praten." In dezelfde bewoordingen laat WD-fractievoorzitter Wim Jume- let zich uit. Hij vindt overigens ook dat dit voorstel meegenomen moet worden bij de discussie over het wensen- en plannenlijstje. Het feit dat de meeste fracties de discussie voor zich uit willen schui ven betekent nog niet dat de bouw van een nieuw cultuurhuis in ge vaar komt. Daarvoor is het nog te vroeg. De fracties hebben hierover nog geen standpunt bepaald. slapen maar niet in de polder te dumpen. Dat het dierenasiel jaar lijks zoveel katten binnen krijgt, heeft voor een deel ook te maken met het toerisme. Mensen nemen door Melita Lanting NOORDWELLE - Zaterdagochtend 10.00 uur. In het meestal rustige Noordwelle is het druk. Overal staan paarden. De eigenaren lopen er omheen met borstel, zadel of kleed en slingers om te versieren want het is strao. De strao is een traditioneel Schouws feest waarbij de benen van de paarden gewassen worden in de Noordzee. Maar de strao is meer, want het gaat niet alleen om het benen wassen. De ruiters strij den ook om de bokaal voor het mooist versierde paard in combina tie met de meest verzorgde ruiter en 's middags is het ringrijden. Monique Geluk, Celesta Loeve en Marianne de Jonge zijn om 10.00 uur begonnen aan hun taak voor deze dag: het jureren van ruiter en paard. „We letten op de versierin gen van het paard. Traditioneel zijn de slingers groen met daarin roosjes van crêpepapier", zegt Mo nique Geluk. „En de ruiters moe ten eigenlijk in traditionele kle ding zijn en dat is een witte broek, hoge zwarte schoenen, een zwarte jas en voor de mannen een zwarte hoed." Lang niet alle deelnemers zijn op dit tijdstip (anderhalf uur voor de start) al klaar met het aanbrengen van de versieringen, maar daar pro beert Geluk doorheen te kijken. „Wat voor kleding draagt u straks? Originele kleding? Oké, bedankt." Ze kent de punten toe. „Vier voor de kleding, vier voor de versierin gen en vier voor de algemene in druk." De punten worden gegeven aan de hand van vaste criteria om zo objectief mogelijk te zijn. Om alle deelnemers te kunnen bekijken lo pen de juryleden heel wat rondjes door het dorp, want niet iedereen arriveert even vroeg. Een kwartier voor de start mist nog een groep van ongeveer dertig paarden. „Kijk, deze springt er echt uit", zegt Geluk. Ze wijst naar Tessa Heye. Haar paard is prachtig ver hun kat mee op vakantie en dan ontsnapt er wel eens wat. Als de dieren worden gevonden, is de ei genaar vaak al weer naar huis en gaan de katten naar het asiel. sierd met veel groene slingers zo wel bij de kop en de hals als ook op het achterlijf Op de slingers zit ten allemaal kleine roosjes van ver schillende gele en oranje tinten crêpepapier. Ze zijn zo mooi ge maakt dat het net echte afrikaan- tjes lijken. Tessa heeft er duidelijk uren en uren werk in zitten en dat wordt gewaardeerd. Anderen maken zich er wat gejB makkelijk van af Een groot aanta^ deelnemers maakt gebruik varrS kunststof groen en kunststof bloe- 3 men of wollen pompoenen. Ook j mooi, maar niet volgens de tradi-1 tie. Een minderheid van de deelne- mers heeft het paard helemaal niet j versierd of rijdt niet in originele kleding. Soms door tijdgebrek off omdat ze er niet zoveel om geven 1 en soms omdat ze laat arriveren. Als om 11.30 uur de stoet met 150 deelnemers richting strand ver- j trekt, breekt voor de jury het mo- 1 ment van de waarheid aan: bepa- 1 len wie heeft gewonnen. De vrou- 'Traditioneel zijn de slingers groen met daarin roosjes van crêpepapier' wen zijn het snel eens over de bes te vijftien. Eigenlijk is daar geen enkele discussie over. Vervolgens worden de verschillende scores van de overgebleven combinaties vergeleken en dan begint het wik ken en wegen. Twee deelnemers eindigen samen op de eerste plaats en dat kan niet. „We hebben maar één beker." Dus gaan de juryleden met elkaar in discussie wie uiteindelijk wint. Wordt het Stephanie Fennet die er heel erg verzorgd uitziet, maar wel verse bloemen heeft gebruikt in plaats van originele crêpepapieren roosjes of wordt het Tessa Heye die wel de roosjes heeft, maar er iets minder tiptop uitziet? De jury j kiest voor de traditionele versie-1 ring en Tessa gaat naar huis metj de beker. Op plaats drie eindigtl Martien Moermond en een van de jongste deelnemers, de negenjari ge Alison Nuis, haalt met pony Meiske een gedeelde 7e plaats. i 3 door David Duijnmayer l goes - Het begin is stormachtig za terdagochtend in de Zeelandhal len. De eerste uurtjes na opening; is het dringen voor de kassa's, zo graag willen de bezoekers van de grootste modelbouwbeurs van Ne derland naar binnen. De drukte verbaast Arno Kok, die voor de beurs helemaal uit Uitgeest is geko men, weinig. „Dat krijg je met die hobbyfanaten", verklaart hij. Kok is met zijn gepensioneerde va der op de beurs. „Mijn vader is treintjesgek. Nu hij met pensioen is, heeft hij daar natuurlijk lekker de tijd voor. Maar hij was er al mee bezig voordat ik geboren was hoor." Treintjes zijn er volop in de Zee landhallen, maar er is heel wat meer te bewonderen. Van walnoot- Uit een exploot van kandidaat-deurwaar- der M. Weertman d.d. 20-02-2008 blijkt, dat t.v.v. Helene Combee, wonende te Middelburg, is gedagvaard EVERT GERARDUS AGNES LEERAERT, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 28-05-2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan E.G.A. Leeraert, een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Jolanda Meerman met twee jonge katten. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24