show op modelbouwbeurs ^'^cn De toekomst heroverwogen omzeilen CZ Groep Hulp voor minima bij kwijtschelding lasten Z-Vlaamse farmaceuten tegen landelijke afgifte incontinentiemateriaal. keuze in trouwpakken! STEUTEL Middelburgse raad discussieert weer over de kwaliteitsatlas. W PZC Maandag 25 februari 2008 13 BRESKENS - De Zeeuws-Vlaamse apothekers en apotheekhoudende huisartsen blijven incontinentie- materialen leveren aan hun klan ten. Ze dreigden die kwijt te raken doordat CZ Zorgverzekeringen de uitgifte van incontinentiespullen via vier landelijke bedrijven laat lo pen. De zorgverzekeraar past die werk wijze per maart ook in Zeeuws-Vlaanderen toe. De leve ranciers Bosman uit Eindhoven, Medithuis uit IJsselstein, Van Heek Medical uit Boxmeer en Hartmann uit Nijmegen leveren aan huis, waardoor de apothekers zich gepasseerd voelen. Meedin gen naar de leveringsopdracht was de Zeeuws-Vlaamse apothekers een stap te hoog: CZ hanteert een minimale bedrijfsomzet van een miljoen euro voor kandidaten. Apotheker Jos van Dalen uit Bres- kens: ,„Wij hebben dan geen zicht meer op wat klanten aan materia len verbruiken. Vorige week nog had ik iemand die erg veel inconti nentiemateriaal nodig had en dat bleek aan de plaspillen te liggen. Door onze tussenkomst is de me dicatie aangepast. Onze controle rende rol gaat verloren als CZ meer zaken op die manier gaat aanbesteden." De apothekers heb ben zelf afspraken gemaakt met de CZ-leveranciers, opdat klanten die dat willen toch bij de apotheek hun spullen kunnen halen. Van Dalen: „Wij bezorgen ook aan huis." CZ-woordvoerder Dirk-Jan Westerwoudt bestrijdt dat CZ de verandering alleen doorvoert om geld te besparen. „In de rest van Zeeland gaat het al jaren zo. De Zeeuws-Vlaamse apothekers zijn gewoon bang een deel van hun omzet kwijt te raken." Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De eerste voorzet voor de discussie over de toekomst van Middelburg is gegeven. Niet langer streeft de gemeente naar de groei tot 56.000 inwoners in 2030, schreef wethouder Albert de Vries (PvdA) zaterdag in een open brief in de PZC. Opmerkelijk, want tot voor kort hield De Vries juist vast aan die ambitie. Het grotere inwonertal was één van de kernpunten van de Kwali teitsatlas, de toekomstvisie voor de stad die tien jaar geleden ver scheen. En het was niet het enige onderdeel dat ambitie uitstraalde: het Veerse Meer zou worden uitge breid tot aan de stadsgrenzen; het Stationsgebied zou een bruisend stadshart worden, met een cultuur eiland -mét theater - in het gebied rond de bibliotheek; een light-rail verbinding moest de doorstro ming van het verkeer op Walche ren verbeteren. Met nog ruim twintig jaar te gaan, vindt de gemeenteraad het tijd worden om de plannen van toen opnieuw tegen het licht te hou den. Vanavond is de eerste discus sie. Moeten er nog wel zoveel hui zen worden gebouwd? In welk tempo moet dat dan? En voor wie worden die huizen eigenlijk ge bouwd? 'Moet er nog wel zoveel worden gebouwd? En in welk tempo moet dan dan?' Wie de Kwaliteitsatlas nu nog eens leest, merkt dat er ook al veel gerealiseerd is: de bouw van wo ningen en bedrijven op de Mortie- re is in volle gang. Er is een nieuw stadskantoor, een nieuw zwembad en de Magistraatwijk is opgeknapt. Veel andere ambities zijn niet waargemaakt. Zo is inmiddels afge zien van het idee om het Veerse Meer tot aan Middelburg door te trekken, hoewel er nog wel plan nen zijn om meer water toe te la ten bij Arnemuiden. En de light-railverbinding zal wel altijd toekomstmuziek blijven. Veel plannen zijn door praktische bezwaren, geldgebrek of politiek gedoe anders uitgepakt. De kanaal oever bij Arnestein is nog geen 'ei landenrijk met drijf-in woningen'; het tweede aquaduct bij de Stro- menweg is op de (zeer) lange baan geschoven; een jachthaven in het Stationsgebied komt er niet; de Mortiere is een 'gewone' woon wijk geworden, in plaats van een wijk waar mensen 'wild' konden wonen en de samenwerking met de buren in Vlissingen kan ook nog steeds een stuk beter. De kwaliteitsatlas is nog steeds te le- zen op www.middelburg.nl VLISSINGEN - Mensen met een inko men rond bijstandsniveau kunnen deze weken in Vlissingen weer hulp krijgen bij het invullen van het kwijtscheldingsformulier voor gemeentelijke belastingen en wa terschapslasten. Vrijwilligers staan daarvoor op vijf dagen gereed. Ze zijn deze week op dinsdag en donderdag te vin den in Bibliotheek 't Spui (11 tot 16 uur). Volgende week houden ze op maandag, woensdag en vrijdag zitting in het In- en Uitloophuis aan de Vincent van Goghlaan 241a (10 tot 16 uur). De hulp is met name bedoeld voor bijstandsgerechtigden en mensen met een ww- of wao uit kering rond het sociaal minimum. Verder voor ouderen met alleen een aow-uitkering of met een' klein aanvullend pensioen. De or ganisatie is in handen van de Stich ting In- en Uitloophuis Vlissingen, Bibliotheek 't Spui en het Platform voor Uitkeringsgerechtigden e Ouderen (Pugo). Een jonge bezoeker van de modelbouwbeurs in de Zeelandhallen bewondert een miniatuurtrein. Je kunt het zo gek niet bedenken of het is ergens in de drie hallen in miniatuurversie te zien. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13