Zeeland PZC Stadsraad mist inspraak over school Stoomtrein zoekt nieuwe vrijwilligers 29 PSR: College ziet ze vliegen WALCHEREN 40 36 'Keuze nieuwe locatie De Golfslag is erdoor gedrukt.' Nog eventjes. De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Helm Kunstenaar Loek Grootjans legt werk vast in boek Zaterdag 23 februari 2008 'Getij in Grevelingen oplossing voor ontpolderprobleem' Tip? redwalch@pzc.nl door Dewi Gigengack DOMBURG - De stadsraad van Dom burg vindt dat bewoners te weinig inspraak hebben gehad over de ver plaatsing van basisschool De Golf slag aan de Kesteloostraat. Ze vraagt Domburgers daarom hun mening te laten horen op een in loopavond van de gemeente Veere op 6 maart over de nieuwe locatie van de school. Volgens de stadsraad zijn veel men sen het niet eens met de nieuwe locatie aan de Roosjesweg. Zij wil len liever nieuwbouw op de huidi ge plek. „De locatiekeuze is erdoor gedrukt", zegt voorzitter van de stadsraad Gepko Prenger. „Met mi nimale inspraak van bewoners. An derhalfjaar geleden zijn ze geïnfor meerd met een brief, maar die kwam in de vakantieperiode, dus er was niemand." De stadsraad is tegen verplaatsing van de school, want deze functio neert als buffer tussen centrum en woongebied. „Woningbouw op die plek is vragen om moeilijkhe den. Mensen zullen klagen over ge luidsoverlast van het uitgaansge bied." Bovendien komt de school op de plaats van een voetbalveld, dat daarmee verdwijnt. Ook dit vindt de stadsraad onwenselijk. Tijdens een raadsvergadering in maart vorig jaar heeft de stadsraad de bezwaren opgesomd. Ondanks dit protest heeft de gemeenteraad met de plannen voor verplaatsing van het schooltje ingestemd. „De De Domburgse stadsraad doet een oproep aan bewoners om hun mening te geven op een in loopavond van de gemeente Veere op 6 maart. nadelen wogen niet op tegen de voordelen", zegt gemeentewoord voerster Lieneke van den Heuvel. Het gebouw is zó verouderd dat nieuwbouw nodig is. De nieuwe locatie is volgens wethouder Wim van Tatenhove beter djji de huidi ge. Hij verwacht minfrer vandalis me en vervuiling op het school plein, omdat de school niet meer tegen het uitgaanscentrum aan zal liggen. Ook is er genoeg ruimte om de peuterspeelzaal en kinder opvang in het gebouw te vestigen. Bijkomend voordeel is volgens de wethouder dat de school maar één keer hoeft te verhuizen. Bij nieuw VLISSINGEN - Het is nog even wachten in Vlissin- gen. Wachten op het water dat de fontein op het Spuiplein leven moet inblazen. Wachten op een ondernemer die het glazen horecapaviljoen op de kop van de Lange Zelke wil exploiteren, wach ten op nieuwe winkels die de nog leegstaande ruimten in De Fonteyne gaan vullen en wachten op de officiële opening van het zogenoemde Cen- trumplan Fonteyne. „Nog eventjes", laat een woordvoerder van de gemeente weten. De ope ning wordt in het voorjaar verwacht. Waarschijn lijk ergens in mei. foto Lex de Meester Op vnww.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! door Paulus Houthuijs GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) houdt volgende week za terdag een wervingsdag in Goes. De SGB verwacht anders komen de zomer met een tekort aan vrij willigers te kampen. Ze zoekt on der anderen nieuwe conducteurs, lokettisten en medewerkers voor de afdeling vastgoed en voor de mi- nitrein in Hoedekenskerke. Bij de conducteurs en lokettisten is de SGB op zoek naar mensen die op termijn door kunnen groeien naar de functie van hoofd conducteur. Vooral goede sociale vaardigheden en een verantwoor delijkheidsgevoel zijn een vereiste. De afdeling vastgoed heeft behoef bouw op de huidige plek moet im mers tijdelijke huisvesting worden gezocht. Dit kost veel extra geld. De wethouder noemt ook een op lossing voor het verdwijnen van het trapveld. Het nieuwe school plein is na schooltijd open en de speeltoestellen blijven staan. De voetbaldoelen worden verplaatst naar het grasveld bij de Rabobank. De stadsraad van Domburg hoopt dat op de informatieavond van 6 maart massaal wordt gereageerd op de plannen. Prenger: „Als blijkt dat de meerderheid van de Dom burgers het eens is met de verplaat sing, leggen wij ons daarbij neer." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Hoe heeft: het stadsbe stuur van Vlissingen dat nou kun nen doen, dat kleine stukje Natio naal Landschap aan de Ritthemse Landbouwweg aanwijzen als nieu we locatie voor een vliegveld? Nou ja, vliegveld... Op het land- bouwperceel mag modelvliegclub Delta haar vleugels uitslaan. Die zit nu aan het eind van de Duits landweg. Maar de Landbouwweg is toch Nationaal Landschap, vraagt de Partij Souburg Ritthem zich hardop af. En: wordt dat ge bied, tussen de Nieuwlandseweg en de Koedijk, straks niet toevallig natuurcompensatie door komst van de Westerschelde Container Terminal? Tegenstrijdig beleid, stelt de partij. Zeker omdat er nu kerkuilen en torenvalken nestelen. Buizerds vliegen er rond. De partij stelt dat Weizinge een stiltegebied is. Ze vraagt het college in een brief of die alle alternatieven bin nen de gemeente heeft bekeken. „Kunt u ons uitleggen waarom u een principebesluit neemt en niet wacht tot alle informatie op uw bureau ligt? Recent is een heel col lege gevallen, omdat men zo'n be sluit niet wilde nemen, omdat ze alle details te belangrijk vond." te aan handige mensen die kun nen timmeren, metselen, schilde ren of lassen. Voor de minitrein zoekt de Stoomtrein Goes-Borsele conducteurs en machinisten vanaf 12 jaar. Daarnaast zijn er in Hoede kenskerke ook mensen nodig bij de afdeling onderhoud en bij de horeca-afdeling. Alle vrijwilligers moeten minimaal tien dagen per jaar beschikbaar zijn voor werk, er varing is niet verplicht. De wer vingsdag begint om 10.00 uur. Van af dan is er elk uur een informatier onde tot aan 16.00 uur. Belangstel lenden zijn welkom op het kan toor van de SGB aan de Albert Plesmanweg op industrieterrein De Poel I in Goes. zeEuwsfaiMEE Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar is een beetje macho. En dan moet je natuur lijk motorrijden. Maar eerst dien den er de nodige rijlessen te wor den gevolgd, wantje kunt dan wel denken dat je heel de wereld aankunt, regels zijn regels. Hij had zich natuurlijk een 'kekke' valhelm aangeschaft, via inter net, want zo doe je dat vandaag de dag. Vlak voor z'n eerste rijles belde hij naar huis om z'n vrouw te vragen of de bestelde helm al was bezorgd. Dat was het geval. Hij meldde haar dat hij dan eerst even naar huis kwam om z'n aankoop op te halen, waarop ze hem toevoegde: „Je gaat dat prachtige ding toch niet opzet ten? Stel je voor dat je valt!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83