IE— Hert doodgehongerd in duinen Renesse .,•7 V >- iftï» T-* #r'E:: mm I - mi M MïïMmm i Gedupeerde durft niet te getuigen in de rechtszaal Reageer op de vier stellingen van Louise Fresco Spectrum Extreem zware eisen doen windenergie op zee de das om. Navo probeert etnische onlusten te voorkomen Provincie wil geen algemene ontheffing voor genadeschot. Poederbrief zorgt voor opwinding bij Pabo 'Zeeland moet voor groen durven kiezen' Van Basten volgt Koster op bij Ajax ■n 21% Word ook abonnee! 12° HET WEER: Bewolkt Zaterdag 23 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 46 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Rijk zet rem op molens DEN HAAG - De bouw van windmo lenparken op zee dreigt forse ver traging op te lopen. Investeerders staan in de rij om op de Noordzee schone stroom te produceren, maar zij krijgen extreem zware ei sen opgelegd die bovendien voort durend veranderen. Dat zeggen windenergiebedrijven. Volgens hen werkt vooral het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat tegen. De eisen zijn inmiddels zo streng, dat het makkelijker is toe stemming te krijgen voor de bouw van een olieplatform. Volgens de Nederlandse Wind Energie Associ atie (NWEA) loopt de doelstelling voor windenergie op zee gevaar. De vereniging zegt dat er al voor miljoenen aan onderzoekskosten in het water zijn gegooid. Het kabinet wil dat voor 2012 het licht op groen staat voor de bouw van nieuwe parken die samen 450 megawatt opwekken. Voor 2020 moet zesduizend megawatt wind energie op zee worden opgewekt, de helft van alle duurzame energie in Nederland. Op dit moment zijn er slechts twee parken, een vlak voor de kust van Egmond en een verder in zee, bij IJmuiden. De branchevereniging vermoedt dat onbekendheid met windturbi- De doelstelling voor windenergie op zee loopt gevaar. Dat zegt de Nederlandse Wind Energie Asso ciatie. De overheid stelt te zware eisen aan windmolenparken. door Melita Lanting RENESSE - Afgelopen week is een dood damhert gevonden in de dui nen bij het Watergat bij Renesse. De bok had een stuk schrikdraad in z'n gewei, rond zijn bek, en was diep ingesneden in de hals. Het dier heeft er zeker drie maanden mee rondgelopen en is uiteindelijk doodgehongerd. „Hij liep eerst bij slot Moermond, daarna bij het Biesterveld (bij Haamstede, red.) en Watergat", zegt B. Goudzwaard van Staatsbos beheer. Het dier een genadeschot geven is niet toegestaan omdat de provincie Zeeland verbiedt dieren af te schieten in natuurgebieden. „In gebieden die vallen onder de natuurbeschermingswet mag je niets doen maar zodra er iets is met een beest proberen we wel in te grijpen", zegt K. de Lange, dis trictshoofd van Staatsbosbeheer. Er is van alles geprobeerd om het dier te helpen. „We hebben er heel vaak achteraan gezeten maar het beest liet zich niet vangen", zegt Goudzwaard. Vangen of opjagen tot buiten het natuurgebied is de enige oplossing omdat de provin cie ook in dit soort gevallen af schieten niet toestaat. Alleen bij hoge uitzondering wil de provin cie - na overleg of het oordeel van een deskundige zoals een dieren arts - toestemming geven voor een genadeschot. Gedeputeerde F. Hamelink voelt er niets voor dit beleid te verande ren en voor deze vorm van dieren leed een algemene ontheffing te geven. „Je kunt voor incidenten geen algemene regel maken", zegt hij. „Ik wil dit ook niet opblazen. Mijn info is dat dit zelden voor komt." Er loopt nu in het gebied nog een hert rond met een bunge lende voorpoot. J «C SÉl /-W - 'T SM, 7 V-N^is f'-'ft Het damhert liep maanden rond met draad rond zijn kop. nes op zee de oorzaak is van de zware eisen. „Maar het is nu vijf voor twaalf', aldus Ton Hirdes, di recteur van de NWEA. „Het moet nü gebeuren, maar er heerst koud watervrees bij de overheid." Eind vorig jaar zette Verkeer en Waterstaat een streep door drie parken die Weom wilde bouwen, een dochter van Nuon. Aan alle ei sen van de verplichte Milieu Effect Rapportage was al voldaan. Ver keer en Waterstaat meldt dat de normale procedure wordt gevolgd pagina 7: rijk hindert bouw turbines JARINIJE - Servische studenten protesteren in Jari- studenten proberen naar het noordelijk gelegen Servische inwoners van Mitrovica pogen op te nije bij een controlepost van de Navo-vredes- Mitrovica te reizen. In deze etnisch verdeeld stad rukken naar het door Albanezen bewoonde deel macht voor Kosovo, de KFOR. Daar werden ze gis- protesteren Kosovaarse Serviërs tegen de onaf- van de stad. foto Georgi Licovski/EPA teren tegengehouden. Grote groepen Servische hankelijkheidsverklaring van Kosovo. Duizenden pagina 11 :Russen dreigen met ingrijpen in Kosovo WALSOORDEN - Een 'poederbrief heeft gisteren voor commotie ge zorgd bij erotisch postorderbedrijf Pabo in Walsoorden. De brief werd rond het middaguur aange troffen tussen poststukken. De brandweer heeft de brief meegeno men voor onderzoek. Komende donderdag wordt uit sluitsel gegeven over de samenstel ling van het poeder. pagina 35: ophef bij Pabo MIDDELBURG - De rijksadviseur voor het landschap Dirk Sijmonds vindt dat Zeeland moet kiezen voor een groene toekomst. Dat zei hij gisteren in Middelburg tijdens de eerste Thijs Kramerlezing. Die is ingesteld ter herinnering aan de in 2006 verongelukte natuurbe schermer en gedeputeerde, pagina 2/3: kiezen voor natuur én in dustrie werkt niet AMSTERDAM - Marco van Basten keert terug naar Ajax. De stervoet baller van weleer treedt na het EK in Oostenrijk en Zwitserland als trainer in dienst van zijn grote lief de. De bondscoach van Oranje volgt Zierikzeëenaar Adrie Koster op, die dit seizoen afmaakt als inte rim-trainer. pagina 47: Van Basten krijgt zijn zin Een genadeschot is ook natuur bescherming reageer op www.pzc.nl Vertrouwen in Europa is weg eens MÊÊMmam 79% aantal reacties: 377 |EN 7 2 Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 12; Redactie Reac tie: 13; Buitengebied: 19 t/m 21; Beurs: 23; Economie: 25; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 40; Agenda: 41; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Me dia, met daarin Televisie: 60 t/m 63. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1