Zeeland N6i wordt niet voor 2010 aangepakt Decatoneel wil af van stoffig imago blijspel Lezing over duurzame wereld Ondernemers willen zes in plaats van vijf rotondes bij rijksweg. Eigentijds toneel waarin ook politiek een rol speelt. Inbrekers hebben het op auto's gemunt Expositie jonge Belgen in stadhuis Terneuzen Koor Koewacht viert jubileum met koffie PZC Zaterdag 23 februari 2008 I 3 3 BIERVLIET - Het duurt nog min stens twee jaar voor rijksweg N61 tussen Hoek en Schoondijke wordt aangepakt. Rijkswaterstaat verwacht weliswaar het ontwerp tracébesluit (OTB) deze zomer rond te hebben, maar het kost daarna nog zeker een kleine ander half jaar voor het definitieve be sluit er ligt én de aanbesteding ge gund kan worden. Dat meldde directeur Wies Vonck van Rijkswaterstaat na afloop van een bijeenkomst van vertegen woordigers van het Zeeuws-Vlaam se midden- en kleinbedrijf met po litici en ambtenaren. De ondernemersverenigingen van Biervliet, Philippine, Hoek, IJzen- dijke en Schoondijke hebben een rapport laten opstellen over de eco nomische toekomst van de regio na de aanpassingen aan de rijks weg. De middenstanders vroegen daarbij speciale aandacht voor de te verwachten effecten voor de vijf dorpen. Woordvoerder Jack van Harn wil de nu nog niet kwijt welke aanbe velingen in het rapport te vinden zijn, omdat het volgende week donderdag aan de achterban - on dernemers, dorpsraden en politici - wordt gepresenteerd. Vóór die bijeenkomst wilden de midden standers hun ideeën graag onder de aandacht brengen van enkele politici. CDA'er Van Harn was er in ge slaagd enkele prominente partijge- PJ5 Het ontwerp tracébesluit van de N61 mag dan bijna klaar zijn, het duurt nog zeker twee jaar voor dat de werkzaamheden aan de rijksweg ook echt beginnen. noten naar zijn hotel in Biervliet te lokken. Gedeputeerde Toine Poppelaars en de Tweede Kamerle den Ad Koppejan en Ger Koop- mans beloofden dat ze er alles aan doen om de lang verbeide aanpas singen zo snel mogelijk te realise ren. Maar, waarschuwden ze, de ondernemers in de regio moeten zich ook realiseren dat nieuwe wensen over aantal en verplaat sing van rotondes extra tijd kos ten. De ondernemers willen graag zes in plaats van vijf rotondes tussen Hoek en Schoondijke. En ze wil len één van die verkeerspleintjes een stukje verplaatsen. Maar, zo spiegelde Rijkswaterstaatdirecteur Vonck de aanwezigen voor, aanpas singen van het tracé komen op nieuw ter inzage en kunnen dus tot nieuwe vertraging leiden. On derzoeken naar de luchtkwaliteit en de effecten op de wijde omge ving kostten tenslotte ook al drie, vier jaar. Koopmans en Koppejan benadruk ten dat de ondernemers voor even tuele gewenste veranderingen van het tracé eerst steun moeten zoe ken bij de gemeenten Sluis en Ter- neuzen alvorens bij het parlement aan te kloppen. door Marjon Sarneel TERNEUZEN - Decatoneel is een nieuwe naam in Zeeuws-Vlaande- ren. Johan Dobbelaar, bekend van zijn kluchten die toneelgroep Zaamslag Noord op de planken bracht, was toe aan een nieuwe uit daging. Het is zijn wens om het blijspel te vernieuwen. Dat doet hij onder meer door het naar de moderne tijd te verplaatsen. Met ideeën in het achterhoofd verza melde hij gelijkgestemden om zich heen en kwam uit op tien perso nen: deca is Grieks voor tien. Eigentijds toneel waarin ook poli tiek een rol speelt, betekent niet dat toeschouwers de krant moeten hebben bijgehouden om het stuk te kunnen begrijpen. Het gaat om drie parlementsleden die aan de vrouw geholpen moeten worden. Paul Mensinck is één van hen. Hij ontvangt twee collega's thuis, ter wijl bij de buren een damescomité vergadert. Voeg daar nog een jour- 'lk heb geleerd dat het goed is om het commentaar even te laten bezinken' naliste en de dorpsdokter met zijn vrouw bij en het spel kan begin nen. Er is hard gewerkt om het stuk zo verrassend mogelijk te ma ken en een hoge grapdichtheid mee te geven. Het blijspel Eer en geweten is ont staan door een groepsproces. Alle leden werden uitgenodigd om ideeën in de e-mailhoed te gooien. Vervolgens ontstond binnen de groep een schrijverscollectief met Johan Dobbelaar, Rob Roctus, Ina Geelhoedt en Cor van den Berg. Nieuwgeschreven scènes werden rondgestuurd en met feedback van de groep opnieuw bekeken. „Ik heb geleerd dat het goed is om het commentaar even te laten bezin ken", vertelt Dobbelaar. Deze ma nier van werken was voor hem een grote uitdaging. Dat hij een tra ditioneel blijspel kon schrijven, had hij afdoende bewezen. Hoe wel de werkwijze door de vele in spraak wat omslachtiger is, ziet hij een groot winstpunt: „De betrok kenheid van de club was vanaf het begin heel groot. En voor een nieu we toneelclub is dat een plus punt." Verder werd hij door zijn medespelers aangemoedigd om uit zijn eigen denkraam te stappen en open te staan voor nieuwe ziens wijzen. Decatoneel begint met zeven debu tanten. Bart Antheunis, een van de spelers, is afkomstig uit Zelzate en hij ontpopte zich tot verdienste lijk regisseur. a Eer en geweten, blijspel van en door Decatoneel, te zien op 8/3 om 20.00 u. Hof ter Nesse Ossenisse en op 22/3 20.00 u Meulengat Sluiskil met party na. Kaarten via decatoneel@gmail.com of buiten kan tooruren 06-48960300. Het blijspel Eer en geweten is volgens Decatoneel verrassend en heeft een hoge grapdichtheid. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen houdt donder dag 6 maart samen met het Huma nistisch Verbond een lezing over de visie van het Hivos in haar vesti ging in Terneuzen. Het Hivos wil een bijdrage leveren aan een vrije en duurzame wereld. Chantal Ver donk van het Hivos gaat in op de positie van de vrouw in deze visie. De lezing begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 2,50 euro. TERNEUZEN - In de Stijn Streuvel- straat in Terneuzen is donderdag tussen acht uur 's avonds en kwart over vier 's nachts ingebroken in twee auto's. Uit één wagen werd een autoradio met een waarde van enkele hon derden euro's gestolen. In de ande re auto werd weliswaar ingebro ken, maar niets meegenomen. De inbrekers vernielden bij beide au to's een ruit om toegang tot de wa gens te krijgen. Het totale schade bedrag aan beide auto's is nog on bekend. TERNEUZEN - In het stadhuis in Ter neuzen presenteren zes jonge kun stenaars die hun opleiding in Bel gië genoten van 25 februari tot en met 29 maart eindexamenwerk on der de titel Acte de Présence. Miljan Vukicevic laat tekeningen en schilderijen zien van architecto nische landschappen. Risa Tsuda laat sculpturen zien, Christine Rog geman portretten en Karen de Poo- ter werk met textiel. Jill Frijters werkt met organische materialen en Joke Huige uit Kapelle expo seert vlechtwerk met koper. KOEWACHT - Het Seniorenkoor Koewacht viert zijn dertigjarig be staan op zondag 9 maart met een koffieconcert in gemeenschapscen trum De Vlaschaard in Koewacht. Het Seniorenkoor geeft onder lei ding van Piet Apers een muzikale indruk van zijn repertoire in de voorbije drie decennia. Het concert wordt mogelijk ge maakt door de Stichting Cultureel en Ontspanning De Vlaschaard. De eerste tonen klinken rond half twee. Vanaf half vijf is er gelegen heid om na te praten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117