ik hou van zelf bouwen Haase moet maniertjes nog achterwege laten Koeman licht voor rechter verbanning Albelda toe 1 Livingstone bouwt maar u van houdt uropese penbare aanbesteding I' Jonge tennisser irriteert zijn tegenstanders met zijn emoties op de baan. Francisco Elson begint op bank bij nieuwe club Streep door WK indoor voor Zweedse Klüft Venhuizen mist WK door zenuwaandoening Berteling directeur van tafeltennisbond is» a bO Zaterdag 23 februari 2008 PZC Al onze klanten zijn verschillend. Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 jaar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal. Afspraak is afspraak. En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek. Meer weten? Stuur een e-mail naar info@livingstone.org. Boor orss geselecteerde dealer in uw regio: Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapelle Aannemingsbedrijf L. Buteijn, Krabbendijke Bouwbedrijf imotec B.V., Terneuzen Aannemersbedrijf Houterman, 's-Gravenpolder Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis Bouwbedrijf Gebr. Risseeuw B.V., Axel SMBMflfRHiM •West, Redactie 25 JAAR VILLABOUW door Fardau Wagenaar ROTTERDAM - Zijn mond wagen wijd open, een oerkreet en twee armen in de lucht om het publiek op te jutten. Showman Robin Haase doet er alles aan om de ten- nispartij tegen Michael Llodra te winnen, maar na twee spannende sets is zijn Rotterdamse droom voorbij. De ervaren Llodra wint met 7-6 7-6 en gaat in plaats van de Nederlander naar de halve fina les van het ABN Amro-toernooi in Rotterdam. Toch kan Haase (20) met een goed gevoel terugkijken op zijn week in Ahoy'. Het Nederlandse publiek heeft hem voor het eerst echt zien staan. Na het afscheid van Rae- mon Sluiter, krijgt Haase de volle aandacht en dat doet hem goed. De tennisser wordt bewonderd om zijn risicovolle spel, zijn sterke service en zijn vechtlust. Maar er is ook nog iets te verbeteren: hij moet zijn maniertjes in toom we ten te houden. Emotie is leuk, maar te veel show kan hinderlijk zijn. Vooral voor de speler zelf, constateert los Koemans. Hij is Haases vertrouwenspersoon en voormalig trainer. „Robin is nooit een stille jongen geweest, maar af en toe mag het wel wat minder." Koemans refereert aan de partij te gen Andy Murray, eerder deze week. Haase zag midden op de baan een papiertje dwarrelen, ren de er naar toe en sloeg het ding met zijn racket hard uit de lucht. „Dat is toch apart?", vindt Koe mans. „Het is niet nieuw, hij deed vroeger als kind al gekke dingen, maar toen kon hij dat maken. Hij was een van de beste junioren en dan vinden mensen het leuk als je raar doet. Maar nu kan het zijn concentratie juist onderbreken. Pas als hij een gearriveerde speler is, kan hij zich weer wat gekte per mitteren." Murray ergerde zich openlijk aan Haase, die het publiek met veel poeha om steun vroeg. De andere tegenstanders - Berrer en Llodra - bleven er rustig onder. Koemans: „We hebben het er vaak met hem over. Zijn gedrag kan zijn oppo nent scherper maken. Dan zien ze Robin en denken getergd: van die irritante jongen wil ik niet verlie zen! Dat is natuurlijk niet de be doeling." Dat Murray achteraf pissig reageer de, verbaast Koemans niet: „Die twee liggen elkaar niet, ze zijn net zo oud en lijken op elkaar. En tja, Murray heeft wel een punt. Robin gedraagt zich als een popi jopie ter wijl hij 94e van de wereld is. Mur ray staat al in de top tien." Koemans trainde Haase van zijn zesde tot zijn achttiende en spreekt hem vaak. „Het mooie van Robin is dat hij altijd in is voor ver betering, je mag alles tegen hem zeggen, ook dit. Hij werkt eraan. Hij is slim en gooit nooit zijn kop in de wind. Ik hoor wel eens dat het met sommige tennissers lastig samenwerken is, met Robin is het altijd geweldig. Hij is superenthou siast, heeft een geweldige uitstra ling en is een goede prater." Haase vervolgt intussen zijn weg omhoog. Met alle tips en verbeter- punten in zijn hoofd. In de kwart finale tegen Llodra poogt hij wat rustiger te doen, maar af en toe spuwt de emotie als vanzelf uit zijn lichaam. Prima, vindt Koe mans. „Hij moet zeker geen robot worden. Als hij maar weet wan neer hij wat kan doen." Op zijn weg naar de wereldtop moet tennisser Robin Haase nog enkele vervelende maniertjes af leren, vindt zijn voormalig trai ner Jos Koemans. VALENCIA - Valencia-trainer Ro nald Koeman en speler David Al belda hebben elkaar gisteren voor een Spaanse rechtbank weer ont moet. Middenvelder Albelda werd in december door de Nederlandse trainer buiten de selectie gezet. De Spanjaard stapte naar de rechter omdat hij wil dat zijn contract wordt ontbonden. „We konden hierover onderling niet tot overeenstemming ko men", verklaarde Albelda zijn gang naar de rechter. Valencia wil volgens de voormalige aanvoerder van de Spaanse voetbalclub niet dat hij overstapt naar een andere ploeg. Volgens Albelda krijgt hij sinds zijn 'verbanning' niet dezelf- SEATTLE - Francisco Elson zag zijn nieuwe club Seattle Supersonics gisteren met 92-88 verliezen bij Portland Trail Blazers. De Nederlandse basketbalinter national kwam door een spe- lersruil over van San Antonio Spurs, maar moet dus nog wach ten op zijn debuut voor de Super sonics. Met San Antonio Spurs won de Rotterdammer afgelopen seizoen de Amerikaanse titel. Elson was bij de Texaanse club geen basis kracht. STOCKHOLM - Zevenkampster Caro lina Klüft heeft noodgedwongen afgezegd voor het wereldkampi oenschap indooratletiek van begin maart in Valencia. De Zweedse olympisch kam pioene heeft een scheurtje in een bovenbeenspier opgelopen en moet een aantal weken rust ne men. De 25-jarige atlete zou tijdens het WK in Valencia deelnemen aan de onderdelen 60 meter horden en het verspringen. de behandeling als de andere spe lers van Valencia. Albelda kreeg in de rechtbank steun van zijn land- en ploeggeno ten Santiago Canizares en Miguel Angulo. Ook zij werden door Koe man uit de selectie gezet. Ze ver klaarden hiervoor nooit een verkla ring te hebben gekregen. Volgens de advocaat van Albelda heeft zijn cliënt door de uitzichtloze situatie recht op ontbinding van zijn con tract. Ook legde hij een schade claim neer van zestig miljoen eu ro. Koeman liet zijn verhaal tijdens de zitting vertalen door een tolk, om zo miscommunicatie te voorko men. GRONINGEN - Karen Venhuizen doet niet mee aan het wereldkam pioenschap kunstrijden op de schaats. De negenvoudig Neder lands kampioene werd deze week opgenomen in het ziekenhuis met de verschijnselen van de ziekte van Guillain Barré, een ernstige ze nuwaandoening. Het herstel hier van kan enige maanden duren. Venhuizen (23) werd in januari op het EK in Zagreb veertiende. Dat was haar beste prestatie ooit. De WK zijn eind maart in het Zweed se Göteborg. ZOETERMEER - Frank Berteling is per 1 april benoemd tot directeur van de Nederlandse tafeltennis bond (NTTB). Berteling werkte de afgelopen vier jaar voor de Neder landse basketbalbond (NBB). Hij volgt bij de NTTB de in oktober vorig jaar opgestapte Sylvia de Jong op. Het hoofdbestuur heeft Edgar Ver- kooijen voorgedragen als nieuwe voorzitter van de NTTB. Hij moet de in november vorig jaar vertrok ken Cees Korevaar vervangen. 1 Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 6001 6330 LA Middelburg E&M8-2008 Het onderhoud aan de bermen van (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio Zuid van de Provincie Zeeland in 2008. Het werk omvat o.a. het maaien van bermen, taluds, greppels en watergangen, het afvoe ren van vrijkomend maaisel, en het beschikbaar stellen van werknemers en materieel. Aanbestedingsreglement: Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten [BA0). Het Aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2005 is over eenkomstig van toepassing. Aanbestedingsdatum: Inlichtingen: Aard van de opdracht: Donderdag 10 april 2008 16.30 uur. Woensdag 26 maart 2008 10.30 uur. Diensten. Provincie Zeeland '-le volledige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedingskalender.nl. Robin Haase verliest in de kwartfina Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 112