'Nou, dat is toch van een betutteling' aard meer CDA'er' thuishulp loopt goed landelijk wonen.n WOONPLAZA MIDDELBURG Schoolkinderen maken echte verkeersborden Belastingaangifte? Van Daalen Advies Waarschuwingen in de Goese Polder irriteren hondenbezitters. naast Hotel Arneville Trend hopper I Boxspring BPZC Zaterdag 23 februari 2008 31 Financieel Fiscaal advies TELEFOON lOt 13) 23 23 40 Op de hondenrenbaan in de Coese Polder mogen bijna alle honden los lopen. foto Dirk-Jan Cjeltema door Frank Balkenende GOES - Het gaat als een lopend vuurtje door hondenbezittend Goes: als je hond onaangelijnd is, krijg je een waarschuwing of, er ger nog, een bekeuring. Gemeente lijke toezichthouders zouden er te genwoordig extra op letten. „Zelfs hier op de Oude Zeedijk hebben mensen een waarschuwing gekre gen omdat ze hun hond los lieten lopen. Nou, als het ergens zonder problemen kan, is het daar wel." Volgens burgemeester Dick van der Zaag is de jacht op de hond al lerminst geopend. „We hebben geen speciale opdracht aan toe zichthouders gegeven. Uiteraard blijft het strafbaar als je je hond gaat zijn. Henny is een verbinder. Iemand die mensen nader tot el kaar kan brengen." Van dat laatste is PvdA'er Van Ga meren nog iets minder overtuigd. „Hij moet nog maar eens bewijzen een echte burgemeester te zijn. Ie mand die boven de partijen staat. Hier is hij wethouder van de groot ste fractie en dus heeft hij belang rijke portefeuilles en relatief veel in de melk te brokkelen. Hij trekt ook vaak zijn eigen plan. Dat zal straks toch allemaal ietsje anders moeten, denk ik." Maar verder niets dan lof „Een ge dreven politicus", vindt Van Game ren. „En bovendien een hele goe de netwerker", voegt burgemees ter Boevée eraan toe. „Dat is toch ook niet onbelangrijk voor een burgemeester." CDA'er Van Bes ten: „Hij is ook een goede onder handelaar." Als het de minister be haagt, mag Noord-Beveland het binnenkort allemaal meemaken. onaangelijnd binnen de bebouw de kom laat lopen." Ook voor de politie in Goes is het opsporen, berispen en bekeuren van baasjes van loslopende hon den geen speerpunt, laat een woordvoerder weten. Toch zijn vooral in de Goese Pol der en de wijk Goes-Oost honden eigenaren wat meer op hun hoe de, zeker sinds de gemeente zoge heten dispensers heeft laten plaat sen. Daaruit kun je hondenpoep zakjes trekken, waarmee je de uit werpselen van je viervoeter kunt opvegen. Om ze vervolgens in een speciale afvalbak te deponeren. Er zou sterker worden gelet op over treders. Op de hondenrenbaan in de Goese Polder verzamelt zich 's middags steevast een schare baas jes met hun honden, die er naar hartelust onaangelijnd kunnen ra votten. „Moet toch kunnen hier? Trouwens, ook in het park of op de Oude Zeedijk. Maar daar heb ben mensen onlangs nog een waar schuwing gehad omdat ze hun hond los lieten lopen. Nou, als het ergens zonder problemen kan, is het daar wel", zeggen Annie de Meij en Geertje Zeilstra. Ze hebben ook gehoord van een 'Een politieman die met zijn hond langskwam gooide een boete bij haar in de bus' mevrouw die haar twee Hollandse herders in het park liet draven. „Een politieman in burger die langskwam met zijn eigen hond, gooide vervolgens een boete bij haar in de bus. Nou, dat is toch van een betutteling." „Je mag niks meer", bromt Wil Beumer, eigenaar van bordercollie Laila. „Ik snap niet dat honden in de vele groenzones van de Goese Polder aan de lijn moeten. Dat zijn van die regeltjes.. Er is toch geen gevaar?" Ze onderstrepen dat je je hond on der controle moet hebben als de lijn los is. „En in drukke gebieden zoals de binnenstad, is het beter de hond aan de lijn te houden. Hij kan schrikken van iets." En natuur lijk ruimen ze de verteerde Bon- zo-brokken altijd netjes op. De Partij voor de Dieren vindt dat gemeenten binnen bebouwde kommen meer 'ommetjes' voor honden moeten aanleggen. Woordvoerder Elleke Draaisma: „Dat is goed voor hond en baas. Op een dijk aan de rand van de polder, zoals in Goes, moet je de hond vrij kunnen laten lopen. Als 'ie tenminste goed is opgevoed." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zeeuwse ouderen die een bijstandsgerechtigde als thuishulp krijgen, hoeven niet bang te zijn dat ze ongemotiveer de mensen in huis halen. Dat zegt Arnold Schelfhout namens de Zeeuwse zorginstellingen. Zeeuw se gemeenten hebben met de in stellingen afgesproken dat er per re gio vijftig mensen die nu nog een bijstandsuitkering hebben aan de slag gaan als thuishulp. Bij Zorgsaam in Zeeuws-Vlaande- ren, waar Schelfhout directeur is, heeft men al ervaring met het wer ven van thuishulpen bij de sociale dienst, vertelt Schelfhout. „Kandi daten worden eerst beoordeeld op geschiktheid. Vervolgens krijgen ze een opleiding en worden ze in gewerkt. Soms besluiten we om mensen eerst een tijdje in het zie kenhuis of in een verzorgingshuis te laten werken omdat daar toe zicht is. Op die manier kunnen we mensen laten wennen aan het soort werk en bekijken of ze het in de vingers hebben voordat we ze naar mensen thuis sturen." SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse wethouder Cees van Dis onthult donderdagmiddag 6 maart vijf he le speciale verkeersborden op de Haven in Sint-Maartensdijk. De borden zijn gemaakt door kin deren uit de smalstad om volwas sen en jonge weggebruikers te wij zen op gevaarlijke situaties op de hoek Haven-Keethil-Westpoort. Vorig jaar, tijdens de straatspeel dag die daar gehouden werd, lie ten de deelnemende kinderen zien dat ze veel inzicht hebben in gevaren die er zijn. Gevaar schuilt niet alleen in het gedrag van vol wassen weggebruikers, maar ook in dat van de kinderen zelf Henny van Kooten Henny van Kooten is al veer tien jaar actief in de Sliedrecht- se politiek. Eerst als raadslid, maar nu al tien jaar als wethou der voor de fractie van de SGP/ChristenUnie. Als wethouder had hij belang rijke portefeuilles als ruimtelij ke ordening, onderwijs, financi ën en economische zaken on der zijn hoede. De 46-jarige SGP'er is lid van de Gereformeerde Bond, maar zegt zelf van plan te zijn in Noord-Beveland alle kerken te bezoeken. Hij heeft vier kinderen: twee zoons en twee dochters. De raad heeft Van Kooten geko zen, maar de minister moet hem officieel benoemen. collection GoedSlapen"' Elke ie zondag fan de maand geopend! Gratis parkeren! www.woonplazamiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107