Sport Haase enig overgebleven hoop Richard Krajicek Kuipers en Wennemars strijden om WB-zege Alonso in mineur over nieuwe Renault Mededelingen van het waterschap 42 Vrijdag 22 februari 2008 PZC Hagenaar bereikt in Rottrdam derde ronde na zege op Berrer. Nummer één en trwee van klassement 1500 meter tegen elkaar. Knappe zege Gesink in Ronde Californië Hoofdklasse B keert zich tegen topklassen ADO Den Haag lijkt gered van faillissement Drie op een rij voor Petacchi SP ROTTERDAM - Robin Haase heeft gisteren voor de derde keer in zijn loopbaan de kwartfinales op de ATP Tour bereikt. De Hagenaar zette in de tweede ronde van het ABN Amro World Tennis Tournament de Duitser Mi chael Berrer met 5-7 6-3 6-3 opzij. Hij is daarmee de enig overgeble ven publiekstrekker van het toer nooi in Rotterdam. Toernooidirec teur Richard Krajicek moet hopen dat Haase het hele traject in Ahoy' aflegt. „Ik ben hartstikke blij dat ik in de kwartfinales sta", jubelde Haase na een enorme vreugdesprong op de baan. „Maar hier houdt het niet op. Ik hoop dat ik straks in het fi- naleweekeinde sta." Haase haalde vorig jaar in Amers foort voor het eerste de laatste acht bij een toernooi op het hoog ste niveau en deed dit in januari opnieuw in Chennai. De bedwin ger van de Schot Andy Murray in de eerste ronde speelt om een plaats in de halve eindstrijd tegen de Fransman Michael Llodra, die de als tweede geplaatste Rus Niko lai Davidenko uitschakelde. Ook beëindigde hij maandag de loop baan van Raemon Sluiter. „Ik ga wraak nemen voor Rae mon", voorspelde Haase. Neder lands beste tennisser en Llodra stonden vorig jaar voor het eerste Robin Haase viert zijn overwinning op de Duitser Berrer. foto ANP tegenover elkaar bij het toernooi in Washington. Toen won Haase van de nummer 58 van de wereld. De partij tussen Haase en Berrer ging in de eerst set tot 5-5 gelijk op. Bij een stand van 5-6 voor de Duitser leverde de Nederlander met een dubbele fout zijn service- game én de set in. In het tweede bedrijf kwam Haase op zijn opslag ook meteen onder druk te staan, Robin Haase bereikt de kwartfi nales van het tennistoernooi in Rotterdam. Hij is de enig overge bleven publiekstrekker van het toernooi. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Tijdelijke wegafsluiting Molendijk Oud-Vossemeer Vanaf maandag 25 februari is de Molendijk bij Oud- Vossemeer tijdelijk afgesloten voor het verkeer. Het gaat hier om het stuk Molendijk dat grenst aan de Zoetendijk. De wegafsluiting duurt ongeveer vijf weken. De reden van de afsluiting is het aanleggen van een nieuwe duiker onderdoor de dijk. Meer informatie over dit project kunt u lezen op www.wze.nl. Lozingsvergunning V.O.F. B. Jansen in Kruiningen Op 18 februari 2008 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater, afkomstig van de wasplaats van het loonbedrijf, op de sloot langs de Sluisweg in Kruiningen. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Het besluit ligt vanaf 25 februari tot en met 7 april 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot Soms onzichtbaar, 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij het bureau Voorlichting van de gemeente Reimers- waal. Oude Plein 1 in Kruiningen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op afspraak van 13.00 tot 16.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. HEERENVEEN - De strijd om de we reldbekereindzege op de 1500 me ter wordt vanavond tijdens een di rect duel tussen Simon Kuipers en Erben Wennemars beslist. Dat is gisteren bij de loting bepaald. Klassementsleider Kuipers verde digt een voorsprong van 25 pun ten. Die marge is allerminst gerust stellend. Indien Wennemars erin slaagt de WB-wedstrijd in Thialf op zijn naam te schrijven, wint hij alsnog de World Cup. Ook Mark Tuitert (56 punten achterstand) en de Amerikaan Davis (84 punten achterstand) maken nog kans op de trofee. Dat duo schaatst in de voorlaatste rit tegen elkaar. Op de 3000 meter voor vrouwen is Martina Sablikova al verzekerd van de eindzege. De Tsjechische schaatsster rijdt in de slotrit tegen Claudia Pechstein. Renate Groene- wold werd in de achtste rit gekop peld aan Catherine Raney uit de VS. Een rit daarvoor stuit Diane Valkenburg op de Duitse Katrin Mattscherodt. In de zesde rit schaatst Ireen Wüst tegen Maki Ta- bata, terwijl wereldkampioene all round Paulien van Deutekom in de vierde rit tegen Masako Hozu- mi rijdt. De mannen en vrouwen schaatsen vanavond ook nog de 500 meter. Sven Kramer en Bob de Jong kun nen nog om de prijzen rijden op de vijf kilometer. Kramer liet twee races lopen en moet zodoende 120 punten goed maken op de Noor Havard Bokko. De Jong heeft 122 punten achterstand. Tijdens de fi nalewedstrijden zijn bonuspunten te verdienen - de winnaar krijgt 150 punten, in plaats van de ge bruikelijke 100. Op de overige af standen staan de klassementslei ders te ver buiten bereik voor een Nederlandse eindzege. maar hij werkte drie breakpunten weg. Meteen daarna brak hij wel de service van de nummer 61 van de wereld en legde hiermee de ba sis voor de setwinst. In de beslissende set bleef Haase koelbloedig toen hij op zijn opslag onder druk kwam te staan. Hij pakte daarna weer het servicepunt van de Duitser. Bij 4-2 dreigde het toch nog mis te gaan. Berrer brak terug, maar kon daarna zijn opslag niet houden. Haase serveerde de partij daarna knap uit. „Die jon gen maakt veel fouten. ïk wilde het te snel doen, maar gelukkig kon ik het omdraaien." MADRID - Fernando Alonso acht de kans op hoge klasseringen voor Renault in de Formule 1 gering. De tweevoudig wereldkampioen liet zich gisteren in de Spaanse me dia opvallend negatief uit. „We lig gen behoorlijk achter" zei hij. Alonso ziet momenteel Ferrari, McLaren en zelfs BMW Sauber be tere resultaten neerzetten in de testritten. Renault zit in de groep daarachter en strijdt met Red Buil en Williams. Volgens Alonso is de aërodynamica het zwakke punt bij de nieuwe bolide, de R28. „Ik moet de hooggespannen verwach tingen temperen. Ook al kunnen zaken snel veranderen in de For mule 1." Alonso veroverde voor Renault de wereldtitel in 2005 en 2006. Vorig jaar kwam de Spanjaard uit voor McLaren en droeg hij prompt de wereldtitel over aan Ferrari's Kimi Raikkönen. Eind vorig jaar keerde hij terug bij het Franse fabrieks- team, waar de Nederlands bank ING hoofdsponsor is. Eind januari presenteerde Renault de bolide voor 2008. Teambaas Briatore zei daar dat Renault met Alonso weer voor de wereldtitel gaat. Het seizoen opent op 16 maart met de GP van Australië. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 -621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden SAN JOSE - De Nederlandse wiel renner Robert Gesink heeft de ko- ninginnenrit in de Amerikaanse Ronde van Californië op zijn naam geschreven. De jonge renner uit de Rabobank-ploeg excelleerde in de 152 kilometer lange derde etappe van Modesta naar San José, met vijf pittige bergen. Gesink versloeg op de meet zijn Amerikaanse medevluchter Levi Leipheimer, die de leiding nam in het algemeen klassement. Op ne gentien seconden volgde een groep met veertien renners. VEENENDAAL - In navolging van de clubs uit hoofdklasse C van het za terdagvoetbal hebben ook die uit de hoofdklasse B zich unaniem uit gesproken tegen de topklassenplan- nen van de voetbalbond KNVB. De Zeeuwse hoofdklassers Hoek en Kloetinge zijn twee van die te genstanders. De veertien clubs wil len tal van onbeantwoorde vragen opgehelderd zien, voordat alle ama teurclubs zich mogen uitspreken over het definitieve voorstel dat op 17 maart bekend wordt gemaakt. DEN HAAG - Voetbalclub ADO Den Haag lijkt gered van een faillisse ment. De club heeft met de Stichting Sta dion Ontwikkeling en een inves teerder een overeenkomst geslo ten. In het voorstel heeft de ge meente de voorwaarden die zijn verbonden aan het terugbetalen van een lening van 6,5 miljoen eu ro versoepeld. De Haagse gemeen teraad moet nog. toestemming ge ven voor het akkoord. Bovendien moet ADO met een groep crediteu ren tot een akkoord komen. CORDOBA - Alessandro Petacchi heeft zijn derde opeenvolgende ze ge geboekt in de Ruta del Sol. De Italiaanse wielrenner won de vijfde en laatste etappe van de Spaanse rittenkoers. Hij was in Cordoba de snelste in de massa sprint, voor de winnaar van de Delta Profronde Denis Flahaut en de Duitser Sebastian Siedler. De Nederlander Steven de Jongh werd vijfde. De eindzege in de Ru ta del Sol ging naar de Spanjaard Pablo Lastras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76