e moet spelers op zondag beoordelen' Rozendal weg bij VDK Gent ïrik van Buren maakt )ij IJzendijke debuut als trainer van senioren. I Ondanks de hoge klassering in de f competitie heeft de oefenmeester i de afgelopen maanden intern di verse keren door laten schemeren dat hij aan het einde van dit sei zoen zou vertrekken. De club trok daarop een nieuwe, Belgische oe fenmeester aan. Rozendal (41) zegt dat hij nog geen nieuwe club heeft. Momenteel is hij wel co-trai- ner van het mannenteam van Mik- ro Electro uit Roosendaal. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een vrouwenteam, dat op het hoogste niveau in Nederland of een ander land acteert. Roeier Lievens blijft in beeld voor Spelen Duivenliefhebbers in Belgian Masters Hoek-aanvaller Alfons drie duels geschorst Kloetinge oefent op het veld van ASWH PZC Vrijdag 22 februari 2008 45 [loor Peter van Kouteren hzENDljKE - Erik van Buren werd fïiet hoofdklasser Heerjansdam landskampioen bij de zaterdagama- reurs en vervulde een vooraan staande rol in de jeugdopleiding fan die club. Van Buren is na zijn verhuizing naar IJzendijke inmid dels anderhalf jaar jeugdcoördina- l'or van de dorpsclub en volgt vol- ■nd seizoen Henk Ottens op als rofdtrainer. |tlij heeft een ruime ervaring als oe- fènmeester van jeugdteams, maar fetaat in zijn woonplaats voor zijn (debuut als trainer bij de senioren, (prik van Buren voetbalde tien jaar Sn de hoofdmacht van Heerjans dam, speelde twee jaar bij SSS en is gepokt en gemazeld in de top |/an het amateurvoetbal. |,Ik heb als speler nooit echt het :idee gehad dat ik trainer zou wor den, maar ben erin gerold toen mijn zoon Sander ging voetbal len", vertelt hij. „Ik heb een jeugd- xainerscursus gevolgd en ben een 'aar of zes jeugdcoördinator bij Heerjansdam geweest. In 2005 zijn we hier komen wonen, omdat we We werden kampioen in jen competitie met alle ;iubs uit de Bollenstreek' rust zochten. Onze keus viel op West-Zeeuws-Vlaanderen. We heb- fben getwijfeld tussen Aardenburg fen IJzendijke. Uiteindelijk is het IJ- 'zendijke geworden, puur op ge- Ivoel." :„Ik had en heb nog steeds een kan toor in Heerjansdam, maar hoef er piet veel aanwezig te zijn. Ik werk voor een deel hier aan huis en rijd één of twee keer per week naar Heerjansdam. Mijn zoons Sander en Niels zijn direct lid geworden van IJzendijke. Sander speelt nu bij JVOZ en in het districtselftal van Zuid 1 als enige jongen van een amateurvereniging met alle maal jongens van BVO's. We staan TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse ralleybaltrainer Meino Rozendal verlaat aan het einde van het sei zoen de Belgische ereklasser VDK Gent. Hij was er drie jaar werk- tiam, bereikte in die periode twee teer de Belgische bekerfinale en indigde één keer op de derde plaats in de Belgische competitie, y^tomenteel staat VDK Gent op de FWveede plaats. Erik van Buren: „Ik heb als speler nooit echt het idee gehad dat ik trainer zou worden." met hem voor een moeilijke keus. Hij kan naar Willem II, maar is dan een hele week weg." „Toen ik in IJzendijke naar de trai ning ging kijken, raakte ik aan de praat met Frank Neve, een echt voetbaldier. Inmiddels ben ik an derhalf seizoen jeugdcoördinator. Ik moet vooral het jeugdkader aan sturen, probeer veel op het trai ningsveld aanwezig te zijn en trai ners te ondersteunen. Bestuurlijk steekt het goed in elkaar, de sfeer is goed. Dat is prettig werken. Het is een echte voetbalvereniging. In Heerjansdam ging het vooral om de prestaties van het eerste elftal. Hier telt iedereen mee." Van Buren (44) werd in 1989 met Heerjansdam landskampioen van de zaterdagclubs en schakelde FC Groningen voor de beker met 3-2 uit. „Ron van de Neut is nog steeds een maatje van me", bla dert hij door een plakboek dat hij bij zijn afscheid in Heerjansdam heeft gekregen. „We werden kam pioen in een competitie met alle clubs uit de Bollenstreek. We had den echt een goede ploeg. Ik speel de rechts of centraal achterin, maar vooral veel als rechtshalf Ik heb onder anderen Beertje Kreijer- maat en Maarten de Keijzer als trai ners gehad, maar vooral van René Vermunt heb ik veel opgestoken. Hij was als trainer eerlijk naar alle spelers binnen de groep." Bij IJzendijke volgt Erik van Buren volgend seizoen Henk Ottens op. „Ik ben hier niet opgegroeid en min of meer een buitenstaander", zegt hij. „Natuurlijk weet ik dat er vorig jaar veel gedoe geweest is over het stapgedrag van spelers. Ik kom uit een cultuur waar dat abso luut niet aan de orde was. Als sportman kun je dat naar je sup porters, bestuur en medespelers niet maken. Maar het heeft weinig zin om er op zaterdagsavond ach teraan te rennen. Volgens mij moet je spelers op zondagmiddag beoordelen." foto Wim Kooyman Vanuit de spelersgroep is positief op zijn benoeming gereageerd. „Ik doe als trainer veel met een bal, maar je moet conditioneel wel goed zijn om te kunnen voetbal len. Ik wil zeker lekker voetballen, maar zet mijn ploeg van achteruit neer. Henk speelt met vier spitsen, maar in mijn beleving kun je ook met twee spitsen aanvallend voet ballen. Het maakt natuurlijk ook uit of je in de vijfde of vierde klas se speelt. Het zou voor de vereni ging heel goed zijn dat ze promove ren. Voor Henk zou ik het boven dien heel mooi vinden dat hij af scheid kan nemen met een kam pioenschap." SKNWK in top Nederlands amateurvoetbal SKNWK heeft na zestien wedstrijden nog geen punt verspeeld en al 78 keer gescoord. In heel het Nederlands amateurvoetbal zijn slechts twee andere clubs nog zonder puntverlies en scoorden slechts drie clubs vaker. Alles gewonnen club duels winst district klasse SKNWK 16 16 Zuid 1 4B zat. Harkemase Boys 14 14 Noord 1E zat. Glanerbrug 13 13 Oost 5B zon. Meeste doelpunten club duels goals gem. district klasse Glanerbrug 13 83 6,4 Oost 5B zon. DESO 13 83 6,4 Zuid 2 6G zon. Polanen 17 81 4,8 West 2 5A zat. SKNWK 16 78 4,9 Zuid 1 4B zat. Ouderkerk 16 77 4,8 West 1 4C zat. Purmerend 14 75 5,4 West 1 4B zat. Usselstreek 14 75 5,4 Oost 6Bzon. PZC Felix Binicewicz bron Rudy Boogert AMSTERDAM - Bondscoach Susan nah Chayes heeft de selectie van de lichte vier-zonder-stuurman te ruggebracht naar zes roeiers. In de selectie van de ploeg die zich al geplaatst heeft voor de Olympi sche Spelen, is ook nog steeds plaats voor Roeland Lievens uit IJ zendijke. De roeiers zijn gisteren vertrokken naar Sevilla voor een trainingskamp van twee weken. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse duivenliefhebbers Herman Calon, André Arens en de combinaties Martens 8c dochter en Coppens/ Baert nemen deel aan de Belgian Masters, een concours dat vanaf een centraal hok vanuit Tours wordt gevlogen. Het centrale hok staat in het Belgische Nevele. Voor de eerst aankomende duif - op 20 augustus in Nevele - ligt een prijs van 25.000 euro te wachten. GOES - Hoek-aanvaller Ferry Alf ons is door de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Hij wordt gestraft voor de rode kaart die hij twee weken geleden na een op stootje tijdens het duel met GWV kreeg. Alfons heeft inmiddels één wedstrijd uitgezeten, afgelopen za terdag tegen Ajax. Hij mist ook de wedstrijden tegen Bennekom en IJsselmeervogels. GOES - Kloetinge speelt morgen om 14.30 uur in Hendrik-Ido-Am- bacht een oefenduel met ASWH. Die club heeft Henk Wisman voor de rest van het seizoen aangesteld als opvolger van de opgestapte Bill Tukker. Wisman was eerder onder meer trainer van Volendam, Fortu- na Sittard en het Armeense natio nale team. Voor volgend seizoen is de huidige Hoek-trainer Willem Leushuis al vastgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63