toch niet op straat laten lopen' Rondje Kreek dure grap Meer natuur in polders Terneuzen blundert met loonbriefjes Auto rijdt met opzet twee jongens (14) aan Groenlinks fileert plannen Scheldefront keuze in trouwpakken! STEÜTEL Kritiek in commissie: project is afgeslankt, maar kost tóch meer. West-Zws-Vlaanderen krijgt komende jaren ecologische injectie. ZPZC Vrijdag 22 februari 2008 2 7 meldingen. Zoals bij een melding over zwerfkatten bij bejaardencen trum Rozenoord in Sluis. Toen de dierenbescherming eindelijk in ac tie kwam gebruikten ze niet alleen de verkeerde vangkooi, ze wilden de beesten ook overdag vangen. Zwerfkatten vang je echter alleen 's avonds. We hebben het toen maar zelf gedaan." Ook de opvang van zwerfkatten door de dierenbescherming is on der de maat, vinden Bart en Em my. „Dat doe je niet in een kelder tje van i.6o vierkante meter. Wij ondersteunen daarom het pleidooi van De Dalie voor een centrale op vang voor verwilderde en verwaar loosde beesten van harte. Die men sen van de dierenbescherming moeten zich eigenlijk dood scha men. Ik vraag me echt af wat de dierenbescherming doet met het geld uit de goede doelen." terneuzen - De afdeling Sociale Zaken van de gemeente Terneu zen heeft geblunderd met het ver sturen van inkomstenbriefjes. In plaats van elke individuele uitke ringsgerechtigde in december een briefje te sturen, kregen sommige uitkeringsgerechtigden briefjes van andere uitkeringstrekkers en een andere groep kreeg helemaal niets. Op inkomstenbriefjes moeten mensen aangeven of ze iets heb ben (bij)verdiend. Een Terneuzense vrouw maakte de kwestie aanhangig bij de Zeeuwse Ombudsman, die de klacht terugverwees naar de Ter neuzense instantie. Die heeft de zaak nog eens nader bekeken en komt tot de slotsom dat de dienst onjuist heeft gehan deld. Uitkeringsgerechtigden die meer dere of geen loonbriefjes hebben ontvangen, hebben inmiddels een excuusbrief gekregen van de socia le dienst. Ook heeft de dienst maatregelen genomen om dit soort fouten voortaan te voorko men. Uitgaande post zal in het ver volg goed gecontroleerd worden. PHILIPPINE - De politie zoekt getui gen van een aanrijding in Philippi ne waarbij woensdag twee 14-jari- ge fietsers gewond raakten. Het uit de gemeente Terneuzen af komstige duo reed door de Seijdlitzpolder toen twee mannen die naast een langs de wegkant ge parkeerde auto stonden iets naar hen riepen. Ze reageerden er niet op. Nadat de jongens de auto (met Belgisch kenteken) waren gepas seerd reed deze hen achterop en reed tegen hun fietsen. Eén jongen liep daarbij letsel op in zijn ge zicht. Zijn fiets is meters meege sleept. Volgens de politie zaten tij dens het incident twee vrouwen op de achterbank van de auto. Emmy Versluys uit Groede met een van haar circa zestig katten. „Als het Emmy niet lukt een verwilderde kat te resocialiseren, lukt het niemand", zegt haar man Bart. foto's Wim Kooyman Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl TERNEUZEN - Met de ambitieuze plannen voor waterrecreatie en at tracties langs de Scheldeboulevard in Terneuzen wordt zo'n veertig jaar natuurontwikkeling tegen het centrum van Terneuzen aan 'gigan tisch naar de mallemiezen' gehol pen. Dat is de reactie van Groen links op het plan van de Grontmij dat in opdracht van de gemeente is gemaakt. Raadslid Peter Clijsen wijst er op dat veel mensen genieten van het 'nozenstrandje' zoals het nu is. Het enige dat volgens hem ont breekt is een infobord met uitleg over de flora en fauna, zodat de educatieve waarde van het gebied beter uit komt. Die zal volgens Clij sen voorgoed verwoest worden door de plannen. Bovendien heeft hij grote twijfels over bouwen op de zeedijk in verband met de vei ligheid. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Vrijwel alle politieke partijen in de gemeente Terneu zen hebben bedenkingen bij een duurdere en tegelijkertijd afge slankte variant van het project Rondje Kreek. Ondanks bezuinigingen bedragen de kosten voor de eerste fase van de aanleg van fiets- en wandelpa den rondom de Otheense kreek in Terneuzen bijna 2,3 miljoen euro. Er is een half miljoen euro meer nodig dan gepland, ondanks dat er twee loopbruggetjes over de Zaam- kreek zijn geschrapt en de aanpas sing van de paden bij de Berkel- straat en Amstelstraat niet door gaat. Veel leden van de commissie Omgeving ging dat boven de pet. „Er is geen rekening gehouden met een stijging van de bouwkos ten en door een menselijke fout zijn de plankosten niet meegeno men", zei wethouder Frank van Hulle. „Overigens kunnen de twee bruggetjes best gemist worden om toch een rondje te fietsen of wan delen." door René Hoonhorst OOSTBURG - De Dienst Landelijk Gebied (DLG) gaat de komende ja ren door met de aanleg van nieu we natuur in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Langs de rijksweg N58, halverwe ge Oostburg en Draaibrug, ligt al een nieuwe kreek. De grote aantal len vogels die de weg naar dat nieuwe rust- en fourageergebied hebben gevonden, tonen aan dat de kreek in een behoefte voorziet. Met de rust aan de oostkant van de nieuwe kreek zal het een groot deel van het jaar wat minder zijn, want tussen Sophiaweg en Passa- geule wordt nog een kreek uitge graven. Met dat tweede kreekdeel krijgt de ecologische hoofdstruc tuur in de regio nog meer gestalte. Tussen dat tweede kreekdeel rich- tig Linieput en van Linieput naar Sint Kruiskreek staat ook nog na tuurontwikkeling op stapel. Als dat over een aantal jaren is ge realiseerd, heeft West-Zeeuws-Vlaanderen weer een beetje een middeleeuws karak ter, hopen en verwachten natuur minnaars. De Aardenburgse Havenpolder wordt dit jaar ingericht met nieu we natuur. Ook die ontwikkeling past in de ecologische hoofdstruc tuur. Vooral de boomkikker profiteert daarvan, omdat zijn leefgebied be langrijk wordt uitgebreid. Niet al leen flora en faufia profiteren van de uitbreiding van het natuurare- aal. Ook liefhebbers van cultuur historie komen steeds meer aan hun trekken. Zo heeft de DLG de Olieschans afgelopen jaar voor een groot deel opnieuw opgetrokken. De militaire functie van de schans wordt de komende twee jaar nog zichtbaarder gemaakt. Lr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57