Pi Kiekeboe heeft nu ook bso ointratuin 25 Beiaardiers voor carillon zijn schaars ZEEUWS-VLAANDEREN 35 31 Lonink zet in brief aan raad mogelijke straffen coffeeshop uiteen. De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Wij zijn op zoek naar nieuwe medewerkers: telefoniste/receptioniste (beginnend) assistent-accountant kijk op www.aar.nl Intratuin is hét adres voor u en uw huisdier! Nederhopper Extince en het belang van een goed album. 'Toch?' Vrijdag 22 februari 2008 Mar j i WËÊtM Hamelink: fusie tot één waterschap is broodnodig Tip? redtern@pzc.nl 'Sluiting Checkpoint is zeker' door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Een sluiting van cof feeshop Checkpoint lijkt onaf wendbaar. Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen kan op basis van de Opiumwet en de Wet Da mocles bestuursrechtelijke stap pen nemen tegen Checkpoint. Ook kan hij wachten tot justitie en politie strafrechtelijk actie on dernemen tegen de Terneuzense coffeeshop, maar Lonink meldde twee weken geleden in deze krant al dat zijn geduld op raakt. Hij wacht nu op informatie van justi tie waaruit duidelijk blijkt dat de coffeeshop vorig jaar juni de ge doogregels heeft overtreden. Is dat het geval, dan is een sluiting van Checkpoint voor een periode van minstens zes maanden nagenoeg zeker. Dit blijkt uit het informatie pakket dat de burgemeester heeft verstuurd aan de gemeenteraad over de kwestie Checkpoint. Een andere optie noemt hij niet in zijn brief Het OM heeft ruim negen maan den na de inval haar onderzoek nog niet klaar. Loninks rechtsge voel knaagt, mede gevoed door druk van politiek en burgers. In de stukken aan de raad schetst Lo nink de wettelijke mogelijkheden om op te treden tegen coffeeshops die de gedoogregels overtreden. Al lereerst biedt de Opiumwet mim ici Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen stuurt aan op een slui ting van coffeeshop Checkpoint. Hij wacht alleen nog op informa tie van politie en justitie. te om zowel straf- als bestuursrech telijk op te treden. Verder geeft de Wet Damocles, die de verkoop, af levering en verstrekking van drugs reguleert, mogelijkheden om maat regelen te nemen. Lonink denkt naar dit laatste wapen te kunnen grijpen omdat er - zo schrijft hij de raad - 'naar het zich laat aan zien sprake is van overtreding van de maximum handelsvoorraad'. Bij de inval werd een voorraad van ruim vijf kilo wiet en 1600 voorge- draaide joints aangetroffen. De burgemeester doet in de stuk ken uitvoerig verslag van zijn po gingen om ook nationaal en inter nationaal het cannabisbeleid te herijken. „Er moet iets gebeuren", meent Lonink, „omdat gedogen als een tijdelijke oplossing aan de burgers is uit te leggen, maar op lange termijn leidt tot aantasting van de geloofwaardigheid van het openbare gezag." Lonink is lid van een bestuurders- groep onder aanvoering van oud premier Dries van Agt die ijvert voor een nieuw (internationaal) cannabisbeleid. Premier Balkenen de voelt er weinig voor om op dit vlak een voortrekkersrol te spelen. SLUISKIL - In Sluiskil is gisteren de buitenschoolse opvang van kinder centrum Kiekeboe officieel ge opend. Verkleed als piraat prikte Mischa Vermast, de eerste bezoe ker van de kinderopvang, een gro te met confetti gevulde ballon ka pot. De opvang is gehuisvest in het voormalige speellokaal bij de open bare basisschool de Vrije Vlucht aan de Bosjesweg. De opvang in Sluiskil is in september al van start gegaan. Met de officiële opening is echter gewacht tot de ruimte hele maal naar wens was ingericht. Bij de opvang van Kiekeboe kun nen kinderen van vier tot twaalf jaar terecht van 7.30 tot 17.30 uur. Maar verlenging met een uur vroe ger en later kan ook. Op dit mo ment bezoeken vier kinderen de opvang. veilingkranten. IS&R9H3MHBSS0B&I on 27.3"" 13:45 18""" 14:27 TOfTITOm Op www.veilingkranten.hl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! Accountants- en Adviesgroep Rijkse ACCOUNTANTS-ADMINISTRATIECONSULENTEN REGISTERACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6de stoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke door Raymond de Frel TERNEUZEN - De speurtocht naar organisten en pianisten die het ca rillon in de Terneuzense Willibror- dustoren willen bespelen, heeft vooralsnog niets opgeleverd. Geen van de vroegere bespelers, met uitzondering van Jo de Visser, wil of kan het klokkenspel weer la ten klingelen. Dat mag weer sinds een wetswijziging die bepaalt dat er geen geluidsnorm meer is voor onversterkte muziek. Een aantal omwonenden won eind 2001 een procedure bij de Raad van State, waarna het carillon tot op heden zweeg. Veel bespelers van toen zijn op leeftijd geraakt en kunnen daar door de trap van de toren niet meer beklimmen. Ook Janneke Ve ling (88), de eerste stadsbeiaardier van Terneuzen, niet. „Ik heb ieder een tevergeefs gebeld. Ik hoop dat er nu jonge organisten opstaan." Mischa Vermast, de eerste bezoeker van de buitenschoolse opvang van Kiekeboe, prikt een grote met confetti gevulde ballon kapot, foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55