ARTEC de teler gemakkelijk te maken' FINAL SALE HOGE KORTINGEN INTERIM BV Toestand van Leegstand Goes is hoog Bram instabiel VINTERSPORT ERIK Meer dan 50 procent van bovenverdiepingen in centrum ongebruikt. Inbrekers nemen twee Mercedessen mee Informatieavond over geluidsrapport A58 Cursus fotografie en digitale bewerking Extra subsidie voor feesten Oud-Sabbinge Uur vertraging door defecte goederentrein keuze in trouwpakken! STEUTEL B pzc Vrijdag 22 februari 2008 2 7 Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 op ski-, vrijetijds- en fitnesskleding, ski's, ski- en sportschoenen MIDDELBURG TEL: 0118-611741 INTERSPORTERIK.NL sint-philipsland - Het is nog onze ker of de bruinvis die woensdag op Sint-Philipsland aanspoelde het gaat halen. Het 1.15 meter lange zoogdier, dat de naam Bram heeft gekregen, is opgenomen in het Dolfinarium van Harderwijk met verwondingen aan zijn snuit en staart. Hij is mogelijk door een haai gebeten. „Hij leeft nog, dat is al een hele stap", vertelt Jolanda Meerbeek, hoofd van de afdeling opvang bij het Dolfinarium. „Maar het kan zo zijn dat hij binnen een week sterft, of dat hij juist blijft leven." Meerbeek legt uit dat zoiets lastig te bepalen is bij deze dieren. Brams lichaamstemperatuur is te laag en hij ademt te snel, maar aan de andere kant is zijn stoelgang wel normaal. „Het is dus eigenlijk een kwestie van afwachten." Het komt niet vaak voor dat Bruin vissen zo ver landinwaarts stran den, meestal spoelen ze aan bij de Noordzeekust. door Lilian Dominicus goes - De leegstand boven win kels ligt in Goes beduidend hoger dan in andere Nederlandse steden. Dat blijkt uit een rapport dat Meeüs Vastgoed heeft laten maken voor de steden Goes, Middelburg en Vlissingen. In Goes staat meer dan vijftig pro cent van verdiepingen in panden in de binnenstad leeg. Ter vergelij king: in Middelburg is het dertig a veertig procent, Vlissingen 45 a vijftig procent, Tilburg veertig a 45 procent, Eindhoven veertig a 45 procent en Utrecht zelfs maar der tig a 35 procent. „De omvang recht vaardigt zonder meer een aan pak", concludeert onderzoeker Henk de Jong van bureau Steeds. Hij suggereert twee modellen. Of wel eigenaren moeten actief bena derd worden om verdiepingen bo ven winkels of horecapanden te verbouwen tot woonruimte, of de gemeente moet kiezen voor een bedrijfsmatige aanpak. Daarbij wordt bijvoorbeeld een stichting of vennootschap in het leven ge roepen die erfpachten verwerft en zelf aankopen doet. info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl kapelle - Bij een woning in de Ce derlaan in Kapelle zijn gisternacht twee Merdessen gestolen. De die ven hebben eerst in de woning in gebroken en daar de autosleutels meegenomen. Het gaat om een nieuwe grijze Mercedes, type E 200 CDI, met kenteken 71-XB-NT en een zwarte Mercedes, type E200 CDI, SED, met kenteken 57-GZ-VB. goes - Rijkswaterstaat houdt woensdag in Goes een informatie avond over de resultaten van een geluidsonderzoek aan de snelweg A58. Bewoners en vertegenwoordi gers van de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle en Reimerswaal zijn welkom in het Van der Valk Hotel aan de Anthony Fokkerstraat 100. De informatieavond begint om 19.45 uur. goes - De Zeeuwse Volksuniversi teit geeft vanaf maandag in Goes een cursus fotografie en digitale be werking. In acht lessen leren de deelnemers foto's te maken en de ze te bewerken met het program ma Adobe Photoshop. Dit kan zo wel met een digitale als een analo ge camera. De cursus wordt gege ven in het ROC-gebouw aan de Bessestraat 4. Aanvang 19.30 uur. oud-sabbinge - De gemeente Goes stelt vierduizend euro extra ter beschikking voor het dorps feest Oud-Sabbinge 800 jaar. Eer der al kreeg het dorp vierduizend euro subsidie, dat bleek niet vol doende te zijn. Vanwege het acht honderdjarig bestaan van het dorp staan activiteiten als een reünie en enkele rondvluchten vanaf vlieg veld Midden-Zeeland gepland. 's-heer arendskerke - Tussen Mid delburg en Goes reden gisteren tus sen 14.15 uur en 15.15 uur geen trei nen. De oorzaak was een kapotte goederentrein ter hoogte van 's-Heer Arendskerke. Een woord voerder van ProRail liet weten dat het precieze mankement onbe kend was. Nadat de goederentrein was weggesleept, kwam het trein verkeer weer op gang. Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.ste utelgoes.nl De studieclub houdt bijna elk jaar een open dag aan het eind van het proefseizoen. „Dan mogen mensen alles bekijken en zoveel bloemen afsnijden als ze willen", zegt Wil Boogaard. „Je ziet sommige bezoekers met enorme bossen naar huis gaan." archieffoto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47